Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
14. únor 2012

tu som nasla paradne vecicky 😉 nieco aj objednam http://www.webareal.sk/sk-material-montessori-c...

gabsi
14. únor 2012

@abbie zjistili mu to už při narození, ale nebrali to jako problém a on to problém docela byl ☹

sisstin
autor
14. únor 2012

holky, přiznejte se kdo mi furt posílá ta srdíčka 😅 😅 😅 😅 😅

@gabsi no hypotonie je problém vždycky že 😒

filmuska_01
14. únor 2012

@abbie odporucam mame odtial nejake vecikcy,ale vela sa da aj z domacich zdrojov. 🙂

gabsi
14. únor 2012

@sisstin bohužel jo, hrozně věcí se na to nabaluje, nejdřív jsem si myslela, že hypotonie je jen motorický problém, ale bohužel to tak není, do toho máme ještě alergii na mléčnou bílkovinu a kdoví ještě na co, musim si prosadit ty alergo testy, a to může mít podle toho co jsem se dočetla i vliv na dětský autismus ach jo ☹

dalea
14. únor 2012

@jolinka Ahoj,Jani,my mame tiez ten isty problem s citanim,tiez cita po pismenkach a spoji iba slova,ktore uz pozna(nase mena) 😠 A hlasky samozrejme este nespaja 😕 A ju to aj bavy,vie abecedu uz davno,ked vidi nejaky nadpis velkymi pismenami,ona to vypismenkuje a ja jej to mam precitat 😉 Takze ju to nepreslo,stale ma zaujem,ale nie taky,zeby citala od rana do vecera,to nie 🤐 Tak aspon trenujeme vytlieskavanie hlasok a prve pismeno v slove,ako ty 😉 Inak stale jej ostalo to,ze pri radosti trasie rukami,poskakuje a k tomu niekedy vydava aj monotonny zvuk ☹ No ked ju upozornim,hned prestane a vzdy ma vysvetlenie,preco to robi,ak sa spytam 😅 Este taka perlicka,cez vikend nechcela poobede spat a ked som sa spytala preco,tak mi odpovedala,ze ona musi spat s otvorenymi ocami,lebo strazi spalnu,aby ju niekto nevykradol 😢 A taketo "podarene" odpovede pocuvame dost casto 😠 😝

jolinka
14. únor 2012

@dalea hlasky asi myslis slabiky, ze? 😉

dalea
14. únor 2012

@jolinka Jaaaj ano,samozrejme 😅 Teraz musim bezat do skolky,nahliadnem neskor 😉

deina
14. únor 2012

Zda sa, ze Mates to pexeso pochopil (spajanie rovnakych obrazkov). 😅 Na druhy den uz zopar obrazkov spravil, ale nejde mu to tak, ze lavou zadnou... Spoji najma take farebne vyrazne obrazky (do cervena a do zlta - papagaja napr a salku, auto), s ostatnymi mu to ide tazsie. Divne to je?

My tiez citame. Misko mal 2 roky, ked vedel celu abecedu a potom sice na cas prestal s "citanim", ale niekedy po 3.roku sa k tomu vratil a teraz uz precita aj cele slova. Nechapem, ako sa to mohol naucit, su to prenho nezname slova, ktore predtym nevidel. Najprv cital len zname slova, teraz uz vsetky.

abbie
14. únor 2012
sisstin
autor
15. únor 2012

Bré ráno,

nás to dneska málem odfouklo. Já nevím, proč ty MNT pomůcky jsou tak drahý, to je fakt lepší vyrobit doma... 😕

abbie
15. únor 2012

@deina a ake mal nedostatky maly Misko? lebo sa mi z tvojho pisania zda, ze mu vsetko islo a je Asperger?

sisstin
autor
15. únor 2012

@abbie tak aspíci jsou právě dost často hodně inteligentní, mluví jak kniha, čtou atd. Ale to sociálno je jaksi mimo 😉

abbie
15. únor 2012

@sisstin no nejao sa stracam ... ked pisala, ze ocny kontakt mal dobry, tak v com je ta odlisnost?

evelina75
15. únor 2012

@sisstin Ahoj, tak se hlásím po delší době. U nás se to po očkování stále horší, nevím co a jak. Byla jsem u neuroložky, ta říkala, že nějaký encephalopatii neprodělal, ale zítra jdem na EEG ve spánku.
Jinak malý sice ukazuje paci paci, jak jsem veliký, proprosí, neustále chodí s nataženým prstem,ale neprosto nevnímá jak na něj volám, podej, pojď,žvatlá si blbiny, nic kloudkého, nevím co se stalo.
Neuroložka řekla, že je tak o 3 měsíce opožděn a v podstatě od roku kdy měl kontrolu neudělal žádný pokrok, já doufám, že se to časem změní a on se skokem rozjede.
Momentálně nejraději jen chodí a chodí, telefonuje do čehokoliv a jinak nic, běhá dokola kolem stolu nebo prostě bytem tam a zpět, chvilku si sedne a hraje a pak zas bezcílně bloudí -může to být od toho očkování fakt tak rychle změna??? Předtím jsem měla doma veselé užvatlané dítě a te´d????

deina
15. únor 2012

@abbie, presne v tom socialnom, ako pise @sisstin. On je sice na niektore veci velmi sikovny, ale co sa tyka rovesnikov, tak vobec o nich nema zaujem, nezaujima ho to, co ich, nezapaja sa do ich hier, nehra sa take tie hry na "akoze" a pod. A potom take tie velmi specificke zaujmy, jeho zaujima vsetko technicke, pocitace, telefony, kadejake merace...

alikaa
15. únor 2012

@evelina75 Mozem sa spytat, ze preco ockujete, ked po kazdom ockovani sa to horsi?

sisstin
autor
15. únor 2012

@abbie jak píše @deina v nízkým věku je to nezájem o vrstevníky, specifické zájmy, neumí hrát fantazijní hry...pak ve starším věku prostě nechápu vztahy mezi lidmi, společenská pravidla apod. Záleží na míře "jinakosti", někteří aspíci žijou celkem normálně, mají parntery i rodiny..ale jsou to prostě lidi alá "roztržitý profesor", u někoho je to horší...třeba hodně bezdomovců jsou právě aspíci, kteří se o sebe v reálným životě neumí postarat ...třeba někomu podepíšou, že na něj převádějí byt, protože ten dotyčný jim něco nakecá 😉

@evelina75 no zatím mi to furt u vás přijde spíš na ADHD, jako na autismus to moc nevypadá, to by nedělal ty hříčky a ani by v tomhle věku jistě neukazoval. Tak kontaktuj tu Ranou péči, jestli se ti fakt klučina nezdá 😉 co se týče očkování, určitě bych to pak zkonzultovala s neuroložkou 😉

jinak z Tygra se stává asi milovník 😅 dneska mu Lucinka donesla vlastnoručně upečený mufin..jsem měla dost 😅 😅 😅 a byli jsme na reha, jsme si vybrali zrovna super chvíli, vichr a vánice jak prase...Tygr už natahoval, tak jsem ho musela rozptylovat zpíváním děsných kravin 😅

sisstin
autor
15. únor 2012

tak rehabka mi poslala překvapení 😅 😅 😅 😅 jinak dělali:
- chůze do schodů a ze schodů
- svlékání a oblékání
- skládání oblečení (kalhot)
- "zvířecí" chůze (po špičkách, po patách, po hranách chodidel, po čtyřech, lezení)
- "závody chodidel"
- stoj na jedné noze
- kytička z hřebíčků
- uvolňovací cviky rukou
- stavění komínu z kostek (Péťa byl statečný, zpočátku mu komín dost padal, takže při dalším pokusu se bál přidávat kostky. Nakonec jich ale zvládl dát 12!!! - viz slíbené překvapení 🙂 Při stavění měl pěkně dominantní pravou ruku- tzn. pravá ruka stavěla, levá přidržovala komín.)
- grafomotorika (příště doděláme)

jolinka
15. únor 2012

wau 😅 😅 😅 sikovnik jeden

dadlenka
15. únor 2012

@sisstin se spíš divím, že s takovým úsměvem má jenom jednu holku😀

abbie
15. únor 2012

Baby ja viem ze zhodnotit komplexne socialne vztahy je u mojho maleho tazke, lebo je este prilis maly a stale sa vyvija. Trapi ma niekolko veci v jeho chovani, najviac zo vsetkeho jeho "kaslanie". Je to strasne nepekny zvuk akokeby sa maly drhol, vzdy ma pri tom otvorene usta a je zamraceny. Opakuje sa mu to niekolkokrat denne, pri roznych cinnostiach, pricom "kaslanie" ho nevyrusi od toho co robi. Niekedy mam pocit akokeby chcel nieco povedat/zopakovat ale namiesto toho len kasle. Niekedy to trva aj par minut a intenzita sa zvysuje a ku koncu je cely cerveny. Cakala som ze postupne prejdeme od dzavotania k prvym slovickam ale namiesto toho prechadzame od dzavotania ku "kaslaniu" ☹
Dalsia vec je jeho fascinacia svetlom. Kdekolvek nieco svieti, maly na to pozera akoby videl svetlo po prvykrat a krici "haaaa". Vzdy ho dokaze zazatie svetla vytrhnut z jeho cinnosti a musi sa na to pozriet a "okomentovat". Takisto dokaze zazinat/vypinat vypinac niekolko minut a pozera pri tom ako blika svetlo. Existuje nejaka hranica kedy by uz takato cinnost mohla dieta prestat bavit?
A este jedna vec: ako je to s ukazovanim prstom? Maly ukazoval celou rukou uz od cca. 11 mesiaca, v roku pridal ukazovanie prstom. Teraz uz zase prestal ukazovat prstom a ukazuje zase len celou rukou. Ukazuje pritom na veci ktore chce chytit alebo sa ich dotknut alebo na smer kam chce ist ked je na rukach. Dokaze pritom ukazat aj na predmety, ktore mu povieme (havo, baba, maco...) ale vzdy len celou rukou. 😖

evelina75
15. únor 2012

@alikaa My očkovali jednou a to bylo dobrý, pak měl malý atb- týden a za 14 dnů další očkování, pak se to začalo horšit...další hexu už jsem nedala

evelina75
15. únor 2012

@abbie nějak jsem to nepostřehla jak máš staré dítko
Já jsem synovi nejprve pořád natahovala ruku za věcma, tam je tam je, pořád dokola, teď už ukazuje sám, ale jen na co chce, na lidi moc nechce - kde je babi děda atd, ale naprosto nemluví, fakt jen začal brčet....
Dojde třeba do kuchyně a natáhne ruku ke světlu - jo s tím blikáním jsme na tom stejně. Bliká a čučí na to prstem ukáže na vypínač, blikne a hned prstem na světlo a pořád dokola
@sisstin ještě mě napadlo, je normální, že naprosto přestal dělat toho koníka-jediného kterého uměl, nechce výběr ze 2(zvířáka-kde je atd)

alikaa
15. únor 2012

@evelina75 Ak by som ti mohla poradit.... Ak si si ista, ze je na vine ockovanie a nemas problem s homeopatiou, tak zajdi za nejakym dobrym homeopatom a popros ho o precistenie homeopatickymi potencovanymi vakcinami. Vyraba sa to zo zvysku co ostal v ampulke vakciny (nazov vakciny mas v ockovacom preukaze), to mikromnozstvo je informacia pre telo co ma liecit. Malo by to napravit skody, ktore dana vakcina sposobila. Mojmu malemu to pomohlo. Ak by si o tom chcela viac info, tak tu je (treba citat od spodu) - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat... alebo aj liecenie autizmu pomocou potencovanych vakcin - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat... nasa homeopatka tymto sposobom uz pomohla viacerym detickam, aj vlastnemu dietatu.

abbie
15. únor 2012

@evelina75 ma 12,5 mesiaca, ono on spontanne zacal ukazovat na predmety, ktore chce chytit .... co je to "brčet"?
akoze nerozprava? ani nedzavoce? baba, gaga, tata, titi atd?
Inak tiez by som ti odporucila ten homeo detox ...

margareta76
15. únor 2012

@alikaa: Vies mi prosim odporucit aj (tvojho) homeopata? Som zo zapadneho Slovenska. Zaujimave citanie 😉

alikaa
15. únor 2012

@margareta76 No neviem ci mozem povedat, ze mame nasho homeopata, boli sme tam dokopy 3x, ja som si vyberala z tejto stranky - http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom... vsetci su to diplomovani homeopati. Ale ak chces napisem ti meno nasej homeopatky do IP.

margareta76
15. únor 2012

@alikaa Dakujem 🙂

sisstin
autor
16. únor 2012

Bré ráno,

@evelina75 ono je možný, že cítí ten tlak na něj, tak se prostě seknul a nic ukazovat nebude. 15m děti nejsou žádné stroje, které 100% plní naše příkazy a požadavky. To ostatně není žádné dítě že 😅 😅 😅 jinak blikání se světlem je naprosto normální, je to zajímá - je to zákon akce a reakce, něco zmáčknu - rozsvítí se, zmáčknu to znova - zhasne se 😉 takhle si malé děti prostě hrají. Tygr to dělá i ted, ale samozřejmě udělá blik blik blik a jde od toho...takový autík 4letý by u toho klidně strávil třeba 2 hodiny 😉 ale tihle prckové si hrajou jenom mechanicky- otvírají, zavírají, točí atd. Ta fantazijní hra přichází standardně okolo až 2.roku 😉

@abbie to, že dítě ukazuje prstem a pak celou rukou, to jsem ještě neslyšela..samozřejmě možný to je, ale s tímhle nemám fakt zkušenosti 😉