Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
5. lis 2015

@anlek není právě, monitor říkal, že je jak z učebnice, žádný problémy nemám, zítra jdu právě jako na uzv a průtoky, jestli teda placenta funguje, jak má...ale jeho odpověd byla, že prostě u nich je zvyklost vyvolávat na pomezí 41 a 42tt, a nazdar 😠

luciska79
5. lis 2015

@peggy722 a má fonetickou paměť? Protože syn ji nemá, ale postupně to jde trochu natrénovat, ale je to dřina. Klukovi je 12 a když mu zadám dva úkoly najednou, tak jsem ráda, když pochytí aspoň jeden 🙂

peggy722
5. lis 2015

@luciska79 Já myslím, že už celkem jo. Loni to byla katastrofa. To si fakt nebyla schopná zapamatovat dva pokyny najednou. Je pravda, že jí s tím si a se moc neotravuju, čekám, jestli to tak nějak naskočí samo jako ten zbytek. Ona má ještě hodně problém s tím spontánním vyprávěním. Když mi chce něco honem honem říct, tak jí trvá než jí naskočí ty správný slova. Ale je to mnohem lepší než třeba před půlrokem.
Ale ráno mně dorazila. Říkala jsem, že už půjdeme. Tak Ela na to Ještě je dost času, já si chci číst a odkráčela s komiksem do postele 😀 . někdy má fakt luxusní hlášky, že si to začnu snad zapisovat.
O tom, že chodí s tabletem a knížkama na záchod, snad pomlčím. Když jí nemůžu dlouho najít, najdu jí na záchodě. 😅

azeretkaa
5. lis 2015

Holky,

nemáte někdo zkušenost z žádostí o asistentku do MŠ. Magistrát jí zmítl.

krystalka
5. lis 2015

@peggy722 - on to taky nezopakoval pokaždé, někdy jsem jen prostě viděla, že zaregistroval, že jsem ho opravila, ale sám to zopakovat nechtěl....někdy to prostě jen tak automaticky po mně zopakoval a pokračoval si ve svém....časem to nějak začal používat sám od sebe, ale chvíli to trvalo 🙂

linecka1
6. lis 2015

Ahojte! Hledám maminku z Ostravy s dítkem s vývojovou dysfázii v předškolním věku. Mám syna, který navštěvuje logopedickou školku, příští rok bude mít odloženou šk. docházku. A pak asi nastoupí do logo třídy na zš Kosmonautů 15. Hledáme kamarádky a kamarády s podobnými problémy v komunikaci k setkávání, společné vycházky, na hřiště ap. Mám ještě dcerku 1 rok. Budu ráda, když se ozvete. Příp. na meil. Pěkný den všem. pa

azeretkaa
8. lis 2015

Ahoj,prosim o radu,nemohu to zde najit.Byl tu odkaz na nejaky prispevek na logopedicke pomucky.Jak se o to zada.Pro dysfatika.Diky.

sisstin
autor
9. lis 2015

@azeretkaa co vim, jde zadar pres nadaci jen o iPad, ale nevidim to moc realne 😉

roniii
9. lis 2015

@barbarucha
Ahoj, už jste nastoupili a nebo vás to teprve čeká?Jak to zvládáte? Štěpánova operace odložena na půlku února kvůli angíně.

konidana
10. lis 2015

@sisstin Ahoj, asi právě rodíš 🙂 Přeji pohodový porod a krásné miminko! Až se vzpamatuješ, chtěla bych se zeptat jak tygr zvládá ve škole češtinu, diktáty a pod., když mu furt moc nejdou sykavky.. Neplete to? Teď mi i druhačka napsala jestkyně místo jezdkyně a to mluví dobře dávno . S klukem na logo začínáme jako první "C", ale doufám, že se do září ještě posune. Ale zase nebudeme mít výhodu malé školy, bude chodit do mega sídlištní, tak jestli mám kvůli výslovnosti uvažovat o odkladu... prý mu jinak hrozí rozvoj nějaké dys říkali mi v PPP. Nechávám tomu do jara, třeba nastal jeho čas. Jinak myslím nemá žádné problémy a bude mu skoro 7 , tak pro něj odklad nechci.

sisstin
autor
10. lis 2015

@konidana nerodim 😒 jinak u nás diktáty atd. absolutně ještě nemají, teprve se učí číst slabiky a začínaj psát jednotlivá psací písmenka 😉

konidana
10. lis 2015

@sisstin Aha, on je vlastně v 1. že jo? Tak ať to už brzy máš za sebou🙂

sisstin
autor
10. lis 2015

@konidana jj, v první a jedou podle Frause a tam je ta čeština jako o dost jiná, než třeba v Živý abecedě 😉 jinak já mám nástup na preindukci o půl pátý dneska...holky, takhle jsem si to fakt nepředstavovala ani v nejčernějších snech, že můj druhej porod bude probíhat 😒 ale včera už mi naměřili docela monstrozní tlak, mám oteklý nohy a asi je něco blbě 😒

konidana
10. lis 2015

@sisstin tak, ať to blbě, je nakonec ještě dneska v pořádku!!!

sisstin
autor
10. lis 2015

@konidana vyvolávat budou až ráno, ted mi budou jen mechanicky roztahovat hrdlo, aby dozrál čípek....jako jsem posraná až za ušima 😨

konidana
10. lis 2015

@sisstin to dáš!

sisstin
autor
10. lis 2015

@konidana Tygr byl taky přenášenej, ale v tuhle dobu už byl na světě a odešla mi zátka a něco se prostě dělo, s Justýnou to ani nehne 😒

hest
10. lis 2015

@sisstin je to už dlouhé, což..

peggy722
10. lis 2015

@sisstin Hmm to vypadá na počínající preeklampsii. Já to měla s Luckou, pořád nic a den před termínem, nohy jako konve, tlak šílenej . Zkoušeli mi vyvolávat porod, ale ani po deseti hodinách se nic nedělo, tak akutní císař. Budu držet palce, ať se to rozběhne samo, ale ani ten císař není taková katastrofa. Já jsem měla epi, tak jsem Lucku hned viděla a byla klidná, že je v pořádku.

sisstin
autor
10. lis 2015

@peggy722 moc mam ok ale...

azeretkaa
10. lis 2015

@sisstin díky a o jiný příspěvek lze žádat třeba na péči. Vím, že na něco jde, ale nevím jak a na co přesně.. teprve se se vším seznamujeme, dysfázie je pro nás nová.

josefina79
10. lis 2015

@sisstin kolik to je "monstrozní tlak"??? S preeklampsií bych si nezahrávala.
Objednala jsem Fandu k KW. Doufám, že nás vezme dřív, než se zcvoknu nebo než ho něčím praštím.
Nezvladatelné, ukvičené, upištěné dítě, co se všeho bojí, ale doma dělá machra. Právě po mě hodil nejdřív lžící a pak miskou s ovocem. Velmi dobře věděl, co dělá.

peggy722
10. lis 2015

@josefina79 Nechci tě strašit, ale mně to přijde jako ADHD. Ela taky občas hází věcma ještě teď.

evik19
10. lis 2015

@peggy722
@josefina79
Jestli sedí, co máš v profilu, tedy že Fandovi jsou 2 roky a 4 měsíce, tak mně přijde normální, že děti (obzvlášť kluci), rádi hážou věcmi - ať už z radosti anebo ve vzteku. A to teď neodvozuju jen z chování vlastního syna, ale tak nějak globálně. I to pištění mi přijde normální, děti to prostě baví....A když ta mluva není žádná sláva, tak holt se snaží komunikovat třeba hezkým hodem anebo zapištěním🙂 Náš Ondráš taky jednu dobu pořád pištěl (ale z radosti), naštěstí už ho to víceméně přešlo🙂

josefina79
10. lis 2015

@peggy722 je to možný. Možný je všechno. Já už nevím.
@evik - on nehází "z radosti", nebo že by to chtěl vyzkoušet. On hází, aby nemusel jíst to ovoce. Problém je, že když nebude jíst ovoce, nebude kakat. Už tak kadí tak každý třetí den a to bobky, za které odpovídají dospělému člověku.
Ad pištění - on má strašně nepříjemný hlas. je mi to blbé říkat, ale i když mluví normálně, tak tak píská a když si něco chce vynutit, což je dost často, tak přímo kvičí.

josefina79
10. lis 2015

@peggy722 Ela má ADHD?

schellongova
10. lis 2015

Ahoj holky dlouho jsem nepsala,ale čtu Vás pravidelně.Honzík udělal velký pokrok.Dnes si třeba hrál s telefonem a volal jako babičce a říká Ahoj babičko co děláš? papáš aha příjdeš zítra? Div jsem neměla slzu v oku.Ve školce je nadšený hraje si s dětma a dokonce lumpačí s Honzíkem myslela jsem,že se jen nechá strhnout,ale dnes mi učitelka říkala,že taky doráží,ale v normě,Ve školce se dokonce snaží zpívat a kreslit mám už desky plný obrázků 🙂 na foniatrii ho pochválila,za pokrok .V prosinci jdem k psycholožce tak jsem zvědavá. Začal konečně chodit sám čůrat na záchod bez asistence jen ty bobky furt háže do slipů byly jsme i na proktologii,ale naštěstí tam žádný problém vše jsem mu řekla a pan doktor mě trochu uklidnil slovy budte ráda,že se aspoň vykadí sám, časem k tomu dojde tak posiluje svalíky na koních a uvidíme naštěstí ve školce to nedělá nechává to na doma. Ema oslavila rok a půl a kecá jak palacký kde je a co to je jede furt a má asi 50 slov,Začala sama chodit na nočník a dokonce se zadaříl i bobek divila jsem se jak ví na co to je když to brácha nepoužíva. Tím jak Honzík nic neříkal mám dojem,že mám geniální dítě 🙂 Omlouvám se za román. Jo a sisstin přeju porod v pohodě a hlavně šikovnou holčičku 🙂

josefina79
11. lis 2015

@schellongova šikovný honzik! A Ema je jednička.

roniii
11. lis 2015

@sisstin držím pěsti

@schellongova skvělé zprávy 🙂 Slzy bych ronila také 😅

@josefina79 jsem zvědavá, co ti KW doporučí. Štěpán je také vzteklý až běda.Neustále se válí, vříská. Často se mu i podaří fláknout hlavou o zeď.Ne že by to byl úmysl, ale jak je v agonii a mlátí sebou třebas u zdi, tak je to hned. MOdřiny na hlavě má pořád.Máma se smála, že na nás někdo zavolá sociálku.

V pondělí jsme si byli pro nové ortézy. Včera večer jsem se rozpadla, protože už z nich má puchýř.Zdá se mi, že mu špatně sedí na noze.Divně šmatlá, zakopává a najednou začal chodit po špičkách. Dneska se tu má zastavit raná péče, tak to chci zkonzultovat s rehábkou, co si myslí. Jinak budu muset volat na protetiku.

JO a včera si Štěpán hrál s mašinkama a několikrát vydal zvuk, který připomínal hůůůůů.Tak jsem málem omdlela.Ale když jsem to po něm opakovala,tak přestal 🙄

peggy722
11. lis 2015

@josefina79 Má a je to čím dál tím víc vidět. 😠 Já doufám, že se to trochu srovná, než půjde do školy.
Naštěstí to co si dovolí doma, si nedovolí ve školce v kolektivu. Což je jediný štěstí.