Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
8. srp 2011

@sisstin - a rikala jeste ze to vzdorovani je prave kvuli tomu neporozumeni - ze prave ty deti s rec. poruchou maji to obdobi vzdoru aj do 5 let. Ale u Veru vlastne uz skoncilo pred 4 rokem...

sisstin
autor
8. srp 2011

@susik77 jj, s tím souhlasím 😉 bud to je kvůli tomu, že nerozumí...nebo zas při tý expresivní, že se nemůžou vyjádřit nebo že jim okolí nerozumí....na hovno je všechno 😒

susik77
8. srp 2011

@susik77 - to jo, musi to byt tezke 😖

sisstin
autor
8. srp 2011

jinak dneska jsme vytáhli Lego a musela jsem to hodně rychle uklidit, páč bych u toho ztratila asi nerv...jsem po Tygrovi chtěla, aby postavil podle předlohy 5kostiček..no ani za Boha..prostě on to fakt vůůůůbec, ale vůůůůbec nevidí a nechápe... ten hrad už jsme vypilovali, ale na tohle zas koukal jak puk 😝

juliska182
8. srp 2011

@wiwi22 mám chlapca a má 4,5 roka

juliska182
8. srp 2011

@sisstin s tými nervami som občas na tom podobne, ja keď si už myslím, že by to mohlo ísť a nejde, tak radšej tiež idem preč, lebo inak neviem neviem, len problém, že niekedy sa nedá, lebo u nás boli aj vonku také situácie, že problém, ale našťastie ich už oooomnoho menej

sisstin
autor
8. srp 2011

@juliska182 no já jsem fakt nervák...a hlavně když vidim, že on něco umí fakt dobře...a pak vytáhnu pět blbejch kostiček, 80x mu ukážu, jak to má postavit a on stejně neví 😅 😅 😅 no holt ta prostorová představivost je u nás dost špatná 😒 člověk to s ním natrénuje na něčem, ale stačí vytáhnout něco jinýho a už zas neví 😝

a situace venku u nás taky byly, když byl menší 😝

juliska182
8. srp 2011

@sisstin dnes sa na to vykašli, vonku je hnusné počasie, aspoň teda u nás, tak je to skôr na depku. Zajtra sa mu to možno podarí.

sisstin
autor
8. srp 2011

@juliska182 jo, taky jsem se na to vykašlala..páč jinak bych měla tendence na něj tlačit ve stylu "že přece něco tak lehkýho musí chápat" a nechci mu udělat ještě nějakej blok...holt nemůže bejt dobrej ve všem...tak třeba časem to Lego nějak půjde...a nebo taky ne...svět se nezboří...

já si před chvílí přinesla z pošty to Pexetrio - stromy a domácí zvířata, vypadá to moc fajn..a to Bim Bam 🙂

dalea
8. srp 2011

@sisstin Dakujem za odpoved 😉
@susik77 Ale je zvlastne,ze teraz uz nase dievcata maju skoro rovnaky problem,ale zo zaciatku bol uplne iny 😕 Ty si mala s Veru problemy so vzdorovanim,pises,ze nic ine zvlastne si si nevsimla,zato my sme mali dost vaznejsie problemy 😝 Ona Lea bola prave velmi pohodove dieta,poslusne,co bolo najvyditelnejsie,bola divna (ne)komunikacia,pricom rozpravala dost a stereotipne pohyby 😝 Napr.,ked si teraz na to spomeniem,tak ona ma zacala naozaj vedome oslovovat mama az po 3 roku..A v tom veku napr. plakala v kuchyni,ze chce ist domov(Co znamenalo,ze chce ist niekam von,napr.ku babke)..

susik77
8. srp 2011

@dalea - aha u vas to vyzera skor na dysfazku. Verca bola prave od malinka spolocenska celkom a strasne rada sa predvadzala- pamatam ze ako rocnu sme ju vozili po byte na auticku - Chiccu a rozdavala usmevy na vsetky strany 😀

susik77
8. srp 2011

@dalea - a ten vyvoj reci bol od zaciatku v norme. nikdy nic zvlastne...akurat okolo 2 roku mala separac. uzkost, okolo 3.roku uzkosti, vyhybala sa detom. teraz po 3.5 roku deti miluje.

dalea
8. srp 2011

@susik77 Lea bola spolocenska tiez,rada sa predvadzala,mala vzdy rada spolocnost,len nevedela viest dialog 😝 Tak sa skor zabavila s hrackami,s ktorymi viedla take dialogy,ze sme len cumeli 😅 Ale je pravda,ze ked mala tak okolo 1 roka,nebola ako ine deti v tom,ze sa menej usmievala,bola taka vaznejsia 😕 Uz v tom case ma na to upozornil manzelov otcim,ze sa Lea akosi malo smeje a to ju videl tak 5x do roka,ale viac dni v kuse. Oni boli zviknuty na syna,ktory bol az extremny smejko 😅

susik77
8. srp 2011

@dalea - ja mam pocit z veru aj z lei ze su vyrazne osobnosti ale podla mna nemaju problem v komunikacii s inymi-ako pri AS ze by sa nevedeli chytit...no uvidime ako to bude dalej-AS sa naplno vyvinie az v 5 rokoch

susik77
8. srp 2011

@dalea - skor mam pocit ze ine deti maju vercu radi a opakuju po nej...

susik77
8. srp 2011

prave som predala na mimiaukcich Terezkinu kombinezu z Tchiba skoro za 70% kupnej ceny 😵

smardik
8. srp 2011

hezký večer

@sisstin neboj on to lego časem pochopí, už jste toho zvládli spoustu, logico válí jak profík tak nemůže být ve všem super

my hlásíme úspěch-Tom jí jabko takže nějaké ovoce má + koupila jsem mu umělé vitamíny at mu nic nechybí a jedou mu, dávkování je jedna lžička denně a od 3je víc už tak já mu dala jedno lžičku a tak mu to jelo že pak dostal ještě půl a chtěl ještě, brečel mi tu že už nedostane tak jsem ráda 🙂

no a hlavně jsme dneska zvládli pracovat s kartičkama a Tomík už zvládá dávat obrázek na obrázek, ted 2dny jsem mu to ukazovala, dneska zas a odpoledne už to zvládal v pohodě u všech obrázků 🙂, šikulka to je

@susik77 super, já ted musím jít jeden tchibo komplet poměřit jestli ho paní vezme, kdyby jo je to super stál mě 200 a prodávám za 400

erinnuska
8. srp 2011

ahooj som tu dlho nebola, na chate sme boli bez netu 😲 má tu niektorá z vás predĺženú materskú do 5 rokov? Zvažujem či požiadať o predĺženie materskej?? vlastne len z dôvodu oneskoreného vývinu, či zvládneme nočník a papanie do mája? zdravím jolinku aj drobca, je kráásny 😵 😵

smardik
8. srp 2011

já už snad budu chodit jen k vám, fakt už mám plné zuby některých lidí

susik77
8. srp 2011

@smardik - co se stalo?

smardik
8. srp 2011

@susik77 ale tak nějak celkově už mě serou ti pindy že mám Toma dávat na nočník jinak se to nenaučí apod. , asi budu říkat jak vše umí a lhát jak ostatní a je to

ale mám radost sehnala jsem soupravu na zima za super cenu pro Honzíka, budou mít oba stejnou

susik77
8. srp 2011

@smardik = ja taky rada shanim stejne veci na MMA pro holky 😉
nevsimej si to, ja to vidim u Veru a Tei=kazda je jina a nepomaha nic = proste do toho musi deti dozrat 😉

smardik
8. srp 2011

@susik77 já ho nenutím, znám ho a jediné čeho bych docíilala je že se sekne a vlastně ani nevidím nic na tom že ho budu třeba 3 měsíce v kuse dávat na nočník. prostě až na to bude zralý bude to dělat.

já je taky ráda oblíkám stejně ale sehnat starší stejné občas problém ale ted už to jde líp jak je Honzík starší už se dají starší sehnat, ted jsem mu vzala ten komplet za 500 a prý jednou oblečené což je super, za nový jsem dávala 900 tak mám radost. a u jiné paní jsem koupila stejnou čepičku za 75 Kč tak budou stejní 🙂

susik77
8. srp 2011

@smardik = mm dava veru kazdou noc asi 3x na nocnik, uz to aj odladil presne po kolika hodinach ji musi dat a stejne se obcas pocura 😒
A terezka pred dvemi tydny zacala chodit na nocnik, pyta se pokazde, nechce plenku ani na ven a uz ani na noc. vcera jsem ji dala naspani, rano ji mela suchou, pritom ji v noci kojim=nechce se odstavit. tak dnes zkousim bez plenky aj Terezku. Rano se docela dost vycurala do nocnika...Tak jsem zvedava jestli se nepocura, dala jsem ji pod prosterdlo tu gumovou podlozku.

smardik
8. srp 2011

@susik77 Tom má plíny plně a zatím neřeším. už si to uvědomuje protože si šahá mezi nožky takže poznám že čůrá, když je pokakaný chce přebalit ale na nočník zatím ne a nutit ho nehodlám

susik77
8. srp 2011

@smardik = veru na tom byla v 3 letecg podobne. na nocnik nechtela. naucili jsme ji v lete u babicky curat do travy 😉

smardik
8. srp 2011

holky mám prosbu na všechny co už jste byli u Krejčířové ve věku cca 18měsíců až 3 roky, napište co po vás chtěla. Vím že už jste to psali ale už si to moc nepamatuju a něco bych chtěla vyzkoušet ještě s Tomáškem

sisstin
autor
8. srp 2011

no tak já nočník jako moc neřešila...i standarti některý maj plíny do 3 a déle...já to prostě začla zkoušet, až když byl ochotnej Tygr na tom nočníku sedět..a. nevysazovala jsem..to bylo k ničemu, prostě jsem mu ty plíny sebrala..dva dny se počůrával, kde mohl...pak už začal dobíhat...pak to dva dny zadržoval, pak chodil dva dny do vany..a pak rovnou na záchod..a bylo vyřešeno...bez nehod absolutně...nepočůral se přes den ani jednou..ani cvrk...nic prostě...

a na noc bez nich byl asi týden potom, dvakrát měl nehodu...a pak jak jsem tu psala minule, že se 3x počůral..ale to se fakt nalejval..a už je to zase dobrý...vydrží v poho celou noc..

stejně se to nijak uspěchat nedá...a nějaký vysazování je k ničemu..tomu dítěti se prostě musej sundat plíny..aby si mohlo začít uvědomovat, že z něj taky něco teče...takže i když se počůrá, tak to je vlastně dobrý k tomu, aby si to začlo uvědomovat...pokud se počůrává extrémně dlouho, tak na to není připravený...a zkusila bych to zas za delší dobu..

smardik
8. srp 2011

@sisstin já ho taky nevysazuje nevidím důvod, on už asi 2x měl období kdy plíny nechtěl tak jsem nedala a jen převlíkala ale bylo to k ničemu, byl zachcaný a nic víc a chtěl pak plínky tak jsem je dala a uvidíme kdy mu to v hlavičce dojde

mě spíš mrzíi jak někteří lidi lžou ☹, jak mají potřebu být dokonalé matky a mít dokonalé dítě

susik77
8. srp 2011

@smardik my jsme byli teda az v 3,75 roku s Veru, doplnovala 2=dilne puzzle=zvirata, osoby, ptala se ji co je na obrazkoch, mela postavit kostky podle predlohy, navlekat koralky, dokreslit nohy nebo ruce panackovi...ptala se ji co si vezme kdyz ma zizen a hlad, co sviti na obloze...