Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana no tak to "podej zelenej trojúhelník"..to jakž takž, ale taky se občas splete, že bud hrábne po tý barvě a nerespektuje tvar nebo obráceně 😝 ale podle toho vzoru, to je docela katastrofa 😝 a to jsem si myslela, že zrovna s tímhle problém mít nebude 😅

romana
22. pro 2010

@sisstin mně to právě přijde docela těžký, dost věcí najednou.
jo, ještě jsem ti chtěla říct, jestli ta tvoje vybraná školka spolupracuje s nějakým spc, zkus se tam podívat. nám teď na schůzce řekli, že prý jsme už dávno měli být v péči spc, že by pak i tu školku líp dával (jakože pracuje s někým cizím, ....).

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana tak jsem na to koukala, a je tam pouze spolupráce s PPP 😉 mrkni na to
http://www.ms-grusova.wz.cz/start.html odkaz logopedická třída 😉

romana
22. pro 2010

@sisstin a kousek pod tím je spc v hradci.

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana jo, už to tam vidím...ale HK 😒

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana no nic, Den otevřených dveří bude teď v lednu, tak se zeptám 😉 že by se mi jako chtělo zas ještě dojíždět do HK se teda říct nedá....ale kdyby to chtěli, tak jo no 😝

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana tak jsem si to dala do googlu, a ono je to právě SPC pro děti s vadami řeči a sluchovým postižením. Ona v Hradci je právě i logo základka 😉

u nás je SPC svítání, a to je spíš pro mentální postižení myslím 😕

romana
22. pro 2010

@sisstin no, takže na ... no, nám to spc pomohlo v tom, že ta speciální pedagožka s ním fakt pracuje jako ve školce (ta jejich tzv. řízená činnost), sestavují pro něj ten speciální plán, dali posudek na toho asistenta, navíc by nás byli podrželi při těch problémech, jestli to ondra zvládne nebo ne(že by školku ujistili, že to dá). ale zase třeba v tomhle vám to supluje ta raná péče.

romana
22. pro 2010

@sisstin seš rychlejší 😉 u nás to spc není takhle profilované, je to při speciální škole a nabalilo se na to víc věcí (rehabka, logopedi, ...) - tohle je docela i výhoda, navíc to naše je fakt hodně doporučované. ale zas vy už jedete v té "vzdělávací" činnosti dlouho, my jsme intenzivněji začali až po krejčířové.

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana co vím, tak právě RP funguje do té doby, než dítě nastoupí do nějakého předškolního zařízení 😉 ale právě Tygr jakoby nějakou činnost, kde by musel sedět u stolečku, nezvládá 😒 on pracuje pěkně, ale musí ho ten člověk mít na klíně nebo tak... jinak řve, a nedělá nic 😒

IVP dělá myslím i Krejčířová, ale možná až do školy 😕 no docela jsi mě nahlodala teda teď 😝 😕

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana jo, a v tom SPC v Hradci dělá právě ta "úžasná" logo z RP..tak aby jsme zas nepřišli k ní 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana hele, já jdu do té školky asi napsat radši 😅 😅 😅

romana
22. pro 2010

@sisstin nechtěla jsem 😒 , ale zase oni nám to právě tak vysvětlovali. onďa taky dokáže něco dělat dlouho, když ho to zaujme, jenže doma, v klidu, na koberci, se mnou, žádné zajímavé podněty z okolí (nové místo, spousta hraček)... tam je to zas o něčem trošku jiném.

romana
22. pro 2010

@sisstin hele, my musíme být nejinformovanější matky pod sluncem 😀

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana tak už jsem to sesmolila 😅 😅 😅 jako já doufám, že ho do té logo třídy vezmou...ráda bych si vzala přihlášku už ted v lednu...jinak nevím, co by jsme jako dělali 😒 do žádné speci školky ho vzít nechtějí, a jako zas v klasické třídě si toho mýho experta fakt představit neumím 😝 nehledě na to, že tam to s tím věnováním asi nebude nic moc 😝

romana
22. pro 2010

@sisstin ale jinak ta školka vypadá moc pěkně, spoustu zajímavých aktivit, činností.

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana jj, já na ni mám fakt super reference....klučina s expresivní dysfázkou od známé tam chodil 😉 a hlavně na ni čučim z okna 😝

romana
22. pro 2010

@sisstin my jsme původně logo taky zkoušeli, ale byl tam příšerný přetlak. na to, jak je praha velká, tady těch logo moc není.

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana a dělaj tam i podle RABR a Montessori koukám 😝 😀

romana
22. pro 2010

@sisstin to je taky výhoda. my jsme chvíli dojížděli do jiné školky mhd hodinu (autem 30 minut) - příšerný.

romana
22. pro 2010

@sisstin nic, dneska balím, jdu spát. zítra jsem dopodoma, musím nachystat salát a tak a odpo jsem v práci, tak se určitě ozvu. zatím dobrou 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana no tohle je jediná logo třída v Pce!!! V HK jsou na tom líp, tam jsou hned celé dvě logo školky ( ne jenom třídy) a i ta logo základka. Akorát prej ty logo třídy jsou plný cikanat, což moc nechápu.... 😕

vojtisek2007
24. pro 2010

@sisstin @romana @kacici @lenka.pce @simalex @argousek @dalea @zzuzca @katkaluk @jolinka @daska58 @andreabe @gtver @miriamc @zuzanada @mon25 @dulkagabulka @ined77 @zanna

VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOCE, HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A ROZZÁŘENÁ OČKA NAŠICH DĚTIČEK U VÁNOČNÍHO STROMEČKU A SPOUSTY A SPOUSTY OBROVSKÝCH POKROKŮ V DALŠÍM ROCE 🙂

Petra a dětičky
P.S. snad jsem na nikoho nezapoměla 😉

dulkagabulka
24. pro 2010

aj ja vám všetkým želám :

Láskavé matky
ľudským deťom,
príbytky,
kde stôl prestretý
je chlebom
...a živú vodu v nás...
šťastné a veselé 🙂

miriamc
24. pro 2010

@vojtisek2007 Krásne prežitie aj Vám a celej rodine - aj všetkým babám tu na fore" neštandartných detičiek" - maminám najmenej stresu pri príprave Vianočnej večere oteckom pochopenie pri strese a detičkám čo najkrajšie prežitie vytúžených sviatkov - sviatkov darčekov.
Trošku som Vám tu vhupla do fóra a ani som sa nepredstavila tak mi to dúfam odpustíte. Budem sa snažiť prispievať častejšie. 😀
Pa
Mima

kacici
24. pro 2010

Holky krasne vanoce a vanocni svatky 😵 😵 😵 😵 😵At si to vsechny deticky uziji 😵 🙂

romana
24. pro 2010

Taky se přidávám - šťastné a veselé Vánoce, pohodu, klid a opravdové kouzlo Vánoc 😵 😵 😵 😵 😵

sisstin
autor
24. pro 2010

Ahoj holky,

tak nám se to docela vydařilo 🙂 nic jsem od toho nečekala a mile mě to překvapilo. Měl radost a bavilo ho to 🙂 večeři teda proknoural, páč jíst samozřejmě nechtěl, ale jinak fakt nad očekávání. Dávám pár fotek, zbytek v albu..

všem Krásné Vánoce 😵

daska58
24. pro 2010

@vojtisek2007 dakujem, ti zlatko. násho nič nezaujíma,rozbalovanie nulové aspon že obsedel pol veere a najedol sa . pa stiskame vas, prejeme veeeela trpezliosti a zdravia 🙂

argousek
24. pro 2010

holky taky přejeme všem krásný svátky, hlavně klid a pohodu a do nového roku hoooodně zdravíčka, optimismu, trpělivosti a pevné nervy 😀 😀 😀