Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

anarae
15. dub 2011

@sisstin jak říká manža nelepší dýlka vlasu.............obzvlášt na leto 5mm je akorát 😀 ale ostříhat mladýho je boj.....slibuju mu hory doly,když ještě chvilku posedí(přece nepujdem s pulkou hlavy dohola ven že 😀 ),alenakonec stejně zabere jen to ,že muže byt ve vaně jak dlouho chce když ještě malinkou chvilku vydrží....pomalu se ze mě stávápřebornice s mašinkou 😀

jo jinak mladej zase hicuje ,prej kdyby něco mámesi zavolat RZ ...tak doufám,že raději nic.Střídám mu nurofen a panadol po třech hodinách.jako teplota se mu srazí z 39 na 38,ale za tři hodky má zase 39 ☹ chci klidnou noc ,i když vím že dneska to mám "na čerta" bez spánku.

sisstin
autor
15. dub 2011

@anarae Tygr jako malej taky u kadeřnici řval jako prase, ale ten poslední zhruba půl rok už dobrý...dá se mu to normoš vysvětlit, takže si tam sedne a nechá se i nůžkama, ne jenom strojkem...a pak mi doma "vypráví", jak ho paní stříhala za ušima 😅 😅 😅 ale jako spousta děcek řve ještě v 6 😅 😅 😅

nemáte doma diazepam? 😕

anarae
15. dub 2011

@sisstin mám čípky,ale ty tekutý (učinkují rychleji)😉 dávám je jen v nouzy největší,když už hrozí křeče a volám při tom sanitu.Jako mlaíka mám u sebe ,sedím na gauči a stoleček na něm booka, takže furt na nmladýho koukám a kontroluju,proto tu taky dneska dřepím.Ted usíná a zatím je v klidu.

sisstin
autor
15. dub 2011

@anarae a on už febrilky někdy měl? A vlastně měl i nález vid, tak to je pak nebezpečný 😒 Tygr je zatím extrémně zdravý dítě, ale zhruba 2x do roka má třeba 2-3denní vysoké horečky bez příčiny, většinou z toho pak vyleze stomatitida 🙄

hanatka
15. dub 2011

Holky však já to taky obrečela, když jsme ho stříhali 🙂 Jenže MM vadilo, že si ho všichni pletou s holkou a že mu ty vlasy občas překáží.
Terka bude mít určitě vlasy jako dráty, když je holka 🙂

anarae
15. dub 2011

febrilky přímo ne,ale bojíme se jich jak čert kříže. 😖 malík taky moc nemarodí,až ted posledních pár měsícu.....jinak máme u mladýho spíš urazy než horečky a nemoci.......ale pro jisotu vždycky volám mudr.kdyby do zítra horečky neustoupili ,budem muset na pohotovost,ale tu je docela slušná vzadu(nespadá pod nemocnici),takže bud tam a nebo mudr přijede k nám 😉

ygreen
15. dub 2011

@anarae kamarádky malá měla febrilky, ona je hypotonička a při každé vyšší teplotě mají dávat kousek diazepamu aby febrilkám předešly

jolinka
15. dub 2011

tak sme tu zo skolky plus okruzna cesta cez ihrisko...

aj tu sme raz bavili a i na teme moje dieta ma autizmus, ze vela tych "inych" deti su jak anjeli s kuceravymi blond vlaskami... 🙂
Kati hlavne na 3 roky jak mala vybielene vlasy od slnka, nechcela sa cesat tak zvlnena hriva...jasne kazdy na nu, anjelik anjelik... len potom babky zdesene uskakovali ked sa "anjelikovi" z hrdla vydralo zvieracie zachrcanie 😀

sisstin
autor
15. dub 2011

@jolinka no autíci jsou prej extrémně krásné děti 😕

jolinka
15. dub 2011

@sisstin verim tomu, par som videla... mmch i tie dve dvievcatka co osobne poznam su krasne deti, kucerave blondiny

sisstin
autor
15. dub 2011

holky, já se jdu zase příští sobotu fotit, tentonkrát do exteriéru, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze 😅 😅 😅 😅

jolinka
15. dub 2011

prave som pozerala Radecka... najprv dosla Kati.. to som ja? potom Johi... to je Katika? 🙂

sisstin
autor
15. dub 2011

@jolinka já jsem to říkala, že to je celá Kati 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
15. dub 2011

a zejtra jdu chlastit do Práglu, tak hezkej víkend ženy 🙂

jolinka
15. dub 2011

inak k teme...
vzdy sa mi tu oplati napisat co nevieme... a zachvilu sa to zlepsi 😉

ten tyzden zacala Kati viac rozpravat otazky so zamenami [tak predpokladam i rozumiet}
pred tym hlavne otazky typu Varis obed? Kupila si lizatko? Ideme domov? obcas... co je, kde je?

dakedy v utorok sa spytala Co mam robit?
vcera... AKO sa to robi? CIA je to hracka?
a vecer pred spanim prvy krat si vypytala svoju ppovedala JA som tvoja tambelina... namiesto TY si moja tambelina.
a ceresnickou na torte bolo ked sme isli pred chvilou cez park domov... ukazuje mi. Mami tam je hniezdo... na strome VLAVO HORE 🙂 eee len som otvorila usta, takt to bolo vlavo hore.

ygreen
15. dub 2011

hele nestrašte, Tobiáš je taky kučeravej blonďáček s obr modrejma očima 😀 😀 ale to budou spíš geny, páč je celej já, když jsem byla malá

siss: dělali jsme zajíce v pytli a šok, Tobiáš to vystřihl z fleku, ihned věděl o co jde, tahal si z pytlíku a dával na místo a já mu jen říkala co to je, ale za pár minut začal dělat blbosti tak jsem to zklidila. Dost mě překvapil 😵

dalea
15. dub 2011

Ahojte baby,ja mam zase nejaku hnusnu depku ☹ Mne sa uz dost nepaci to,ako je Lea cim dalej viac v tom svete fantazie 😕 Dnes som si to uvedomila,ze je to akosi castejsie a castejsie 😨 Proste sa bude rozpravat s imaginarnymi kamaratmi do umoru,napodobnuje ich hlasy,telefonuje s nimi,povie mi-mamka,bambulka chce pisat(a mysli tym samozrejme seba),alebo,ked jej dohovaram pri jedle,tak si potom sama sebe povie-kubko(jej oblubeny z rozpravky,na ktoreho sa hra),pekne jedz,aby si sa neokvapkal ☹ No uz to je na mna privela a dnes pred spanim,som sa uz naozaj rozculila a povedala som jej ako dospelej,ze uz nechcem pocut o ziadnom matkovi-kubkovi,bambulke,mackovi uskovi,ze ked to este bude spominat,tak sa s nou nebudem rozpravat 🤐 Videla,ze uz som nahnevana,tak sa rozplakala,tak jej vravim,tak ako sa volas? A ona na to,ze Lejka,bola trosku vystrasena a uz sa neodvazila predstavit inak 😠 Ale normalne mi je z toho nanic 😝 Ona sa da pri tom "hrani" vyrusit,normalne zareaguje,ked jej nieco poviem,ale fakt mam dost ☹ Ked si tak spominam,mozno 2 mesiace dozadu,to nebol taky extrem 😔 Napriklad pisete o tom,ze niektore Vase deti sa praveze nevedia hrat "na nieco,iba akoze" a u nas je prave opacny problem 😕
@sisstin Nepoznas nejaky podobny pripad z inej diskusie? 😉

jolinka
15. dub 2011

@dalea

cau dalea...

vies co, jedni nasi znami maju take dievcatko, teraz ma asi 8 - 9 rokov, velmi inteligentna, ale tvrdohlava a zvlastne nedetska, jej mama sa nam vzdy stazovala, ze je vzdy vo svojom svete, stale sa na nieco hraje, komunikuje s imaginarnymi priatelmi, bezne hry s detmi ju nebavia, ak sa zacne hrat s detmi, hned sa urazi ze sa nehraju ako chce ona, ze sa nepridaju k jej divadlu...

jolinka
15. dub 2011

@dalea mozno ma len take obdobie... nemyslim zeby to bolo nieco patologicke... v tomto veku to vraj zvyknu deti mavat bujnu predstavivost

jolinka
15. dub 2011

jo a to dievcatko, ked nam to o nej hovorili malo v tom case 5 rokov, teraz neviem ako na tom je, ale pred rokom co sme u nich boli sa mi zdala ako bezne inteligentne trosku odmerane dievca

dalea
15. dub 2011

@jolinka Dakujem,Janka,ja tiez cakam,ze ju to prejde,viem,ze aj "zdrave" deti maju taketo obdobia,ale ona pritom fakt vyzera ako mimon,kyve niekomu,krici ahoj a nikto tam nieje 😕 A pri nej mam dost obavy,kedze je sledovana ☹

jolinka
15. dub 2011

@dalea presne i ona chodila po zahrade, mavala rukami, nahlas s niekym rozpravala...

dalea
15. dub 2011

@jolinka
@hanatka Tak Vam dakujem,dievcata,musim sa trocha ukludnit 😅 Spomeniem to aj pedopsychiatrovi,ku ktoremu ideme za 2 tyzdne,som zvedava na jeho nazor 😝

ygreen
15. dub 2011

@dalea z toho co popisuješ chápu že jsi smutná a nevíš co s tím. Ale podle mě, pokud Lea žádné své imag. kamarády doopravdy nevidí,nebo neslyší a vše si jen představuje, pak je to v pořádku.

dalea
15. dub 2011

@ygreen Ona si ich urcite len predstavuje,proste sa nema s kym hrat,mimo skolky nechodime medzi deti,aj ked s detmi nevie sama ako nadviazat kontakt,myslim,ze jej to chyba a takto si to kompenzuje 😕 Ona mi sice povie,ze niekoho aj vidi,ak sa na to spytam,ale pritom sa tak tajomne usmieva,ze viem,ze si vymysla 😉 Ona teraz ma aj take obdobie,ze velmi rada chce vyvolat nejaku srandu,tak napriklad mi tvrdi,ze kolena su oci a naopak a take hluposti 😅 Jaaaj,som z toho na prasky 😒

anarae
16. dub 2011

hlásím mlaík je bez teplot ,dneska jako by se nechumelilo má max 36,8 😀 v noci hicoval na 40 a ted nic jako by se zem slehla po teplotách

kacici
16. dub 2011

Ahoj holky,
jen pisu jak jsme dopadli v Praze 😉 .Terezka po vysetreni odpovida veku 3 roky a 8 mesicu,coz vyslo uplne presne 😕 Pry je normalni a zdrava holcicka,ktera ma nekdy problem s porozumenim,ze se to musi rict jinak a pomalu.Ze je nepozorna,protoze po 15minutach napr. cteni vypina a uz ji to nebavi. No dostanu jeste zpravu pisemnou do ruky,ale nikdy ze me nespadnul takovy kamen jako vcera,bala jsem se AS a PAS ☹ ,nekdy to tak fakt vypadalo 😅
No jeste vam pak pisnu co vyctu ze zpravicky,ze pry z toho muze vseho vyrust,tzn. ze se ji dovyvine nervovy system 😉 ,takze za rok a pul az budeme potrebovat odklad do skoly opet se objedname 🙂

sisstin
autor
16. dub 2011

@kacici oooooooooooooooooooooooooooooooooobr gratulace, tak super, skvělý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
16. dub 2011

tak, a já právě poslala mail Krejčířové 😉 jinak
@dalea imaginární kamarádi jsou v tomhle věku normální a moc bych to neřešila 😉

já si dnešek super užila, bylo krásně, našly jsme moc pěknou restauraci kousek od Staromáku....super den 🙂