Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
27. led 2013

@sisstin no to je nonverbalni komunikacni test. Byly to vetsinou velke obrazky z realu, vzdy tri vedle sebe, napred jen ukazovani predmetu, zvirat a tak, potom treba co jede co plave co lita.... Kde maminka vari, kde se dite koupe kde spi. place .... Co je horke/studene, velke male, noc den, lehke tezke. Potom hrnecky na predlozky, dala jen pod na a do, mezi a vedle nezvladla.
Jinak ukazala vse, ale stejne dle meho nazoru musi zvladat 2,5 lete dite vic.

lenajsek
27. led 2013

@dezyre Prostě si je najdi na netu, zavolej, paní dojede, první návštěva je jen konzultační, řekne Ti jak fungují co Ty očekáváš, prostě taková pohodovka... 😉 Zeptá se, jak jste na tom, co malej umí, co doma třeba děláte, jestli máte za sebou nějaký vyšetření a domluvíte se, jestli bys měla o službu zájem, nebo ne... 😉 Jako za to nic nedáš, dojede k Tobě, nikam s malým nemusíš... 😉 a nic to nestojí... 😉

dezyre
27. led 2013

@mvmk No a jinak na noc plenu máme - bohužel teď máme období, že hrozně moc večer pije a pročůrá plenu až na pyžamo, a to už tu plenu měl jen tak ze zvyku, že si čas od času cvrknul (v noci).

mvmk
27. led 2013

@dezyre no ja se rdim. Musim ale rict, ze to je ta dalsi nase nehezka zvlastnustka. Ona kdyz ji necham bez pleny tak se proste nevycura (ani nepocura, ona to drzi krouti se u toho bricho jako buben a nic) Potom ukapava po kapickach. Neuro nam poradila vzdy 1 mesic vynechat a zkusit jeden den jestli pusti. Ona to prirazuje nezrale CNS

dezyre
27. led 2013

@lenajsek jdu to teda najít a tento týden určitě zavolám 😅 To víš, že chápu, že je to lepší a pokud nám bude pomůcky půjčovat a hlavně jak jsem psala, potřebuju nad sebou dohled 😀 .. Jinak manžel i když ví, že je to potřeba - kupovat nějaké hry a tak,tak už začíná trochu frflat, a to ještě neví, kolik jsem dala za ty kartičky 😝 Neptal se, a já se nepochlubila 😅

sisstin
autor
27. led 2013

@mvmk aha,tak tohle presne dela Krejcirova 😉

lenajsek
27. led 2013

@mvmk Tak to mě teda daleko víc trápí řeč, než to, že nemá plínku... My jsme komplet bez plínek víc jak rok a řeč furt nic 😝

mvmk
27. led 2013

@sisstin tak ze, kdyz tohle zvladla tak by na tom v 2,5 letech nebyla tak zle?

dezyre
27. led 2013

@mvmk toto mě dělal Staník venku. KDyž jsme začali s odplenkováním, tak se mě zaboha nevyčůral venku. On to prostě držel, ukapkával, a to i když měl plenu na ven, tak to prostě držel a až jsme přišli domů, tak to bylo šup na nočník a půl nočníku plného. Víš, kdy Staník pochopil, že čůrat venku není nic tak hrozného? Když viděl čůrat venku kamaráda 😉 Co kdyby si ji nechala bez pleny když u vás bude nějaké dítě a vysvětlila ji, že kamarád/kamarádka čůrá do záchodu a ať to taky zkusí? Na Staníka tato finta ohledně venkovního čůrání zabrala už před druhým rokem 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
27. led 2013

@mvmk jinak jestli pznala:lehko,tezke atd,tak to je opravdu uroven dva a pul,i ty ostatni otazky 😉

strawberry17
27. led 2013

@sisstin no musim povedat, ze v niektorych veciach je az prilis sikovny puzzle - to s alen pozre a hned vie lepsie nez ja, kde co patri...taky maly rain man 😅 skusim s tym priradovanim, dakujem a uz pozeram aj ine temy o autizme tu na mk

mvmk
27. led 2013

@lenajsek tak to vidite holky, jeden dela to ale ne zas to druhe a naopak, tak ze kdyz to vse sectem jsme na tom vsechny podobne 😀 😀 😀 To se mi bude dne hned lip spat 😉

lenajsek
27. led 2013

@dezyre Právě kupovat vše je blbost, nebo jsem jí třeba řekla, co máme a nebo na co jsem viděla dobrej tip, tak ona si to napíše a časem to sružení pořídí, takže si to můžeš pak půjčit na nějakou dobu 🙂 My máme třeba teď půjčený už asi dva měsíce Ferda chytré pero a malej to furt vytahuje, nebo jsme měli i dřevěný puzzle s těma předlohama půjčený, různý karčičky taky na porozumění řeči, strukturovaný úkoly na suchej zip a pod... 😉 Nebo nám i udělala kartičky na VOKS, co chci, tak mi zalaminuje, vytiskne...

dezyre
27. led 2013

@sisstin ještě se prosimtě zeptám, abych Staníka zbytečně netlačila do něčeho na co má ještě čas - měl už by mít pojem o ročních obdobích? Myslím, že nepochopí všechny, ale že bychom začali aktuálně zimou a on by přiřadil co vše děláme a patří do zimy, no a pak jak bude rozumět víc, anebo jak začne jaro, bych mu vysvětlila jaro a tak.. Já fakt trochu tápu.. Myslím, že do něj určo nenatlačím čtyři roční období, ale aktuální bych snad mohla, ne?
A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli máme pomale zkoušet - malý, střední, velký.. Anebo se prvně zaměřit na to hlubší porozumění a pak až zkoušet toto..
Je to fakt mazec.. opravdu mám strach, abych ho nenutila do něčeho, co ještě prostě nezvládá a hlavně nevím takovou tu učební linii - čím začít, čím pokračovat a tak.. (já jsem totiž trochu punťa a potřebuju na vše prostě postup 😅 )

mvmk
27. led 2013

@sisstin Me to taky prekvapilo, jsem ji nazacatku rekla ze ji to ani ukazovat nema, ze tomu 100% neporozumi, ale hned to pochopila. Byly to dva balonky velikosti pinpongovych micku a jede byl vyplneny piskem ci co, hned pochopila. Dokonce ukazala i bradu, kde prsi snezi a sviti slunicko, i na destni ukazala kdyz chtela pani vedet co potrebuje kdyz prsi. No ale byl tam jen pes, auto a destnik, tak si myslim , ze to vzala vylucovaci metodou

dezyre
27. led 2013

@lenajsek to je úžasný.. dnes už jsem rozhodnutá, že tam zítra brnknu. Ještě jednou díky.

sisstin
autor
27. led 2013

@mvmk to jsou fakt presne otazky Kr.,ona ma zas dve kostky a ta jedna je taky necim vyplnena atd.,myslim,ze jako mate od logo celkem dost kvalitni diagnostiku,Kamila s ni nebude delat nic jinyho 😉

@dezyre nejdriv bych se fakt zamerila na to hlubsi porozumeni

mvmk
27. led 2013

@dezyre ja mam hru od haba obst garten, tam jsou rocni obdobi, je to krasne udelane, ale mala to opravdu nechape, ja myslim ze je to pro ni moc abstraktni, tam je aspon u nas ten nejhorsi problem v case, co bude zitra nebo rano po obede, a rocni obdobi tam nemam zadnou sanci ji to polopaticky vysvetlit, hrozne rada si s tim ale hraje jen tak. Moc doporucuji pokad to v cechach jde sehnat.

sisstin
autor
27. led 2013

@mvmk u nas jsou na to Rocni doby od granny,ale na to jsou fakt mali jeste celkem 😉

dezyre
27. led 2013

@mvmk právě proto mu nechci tlačit do hlavy všechny roční období, ale jen tu zimu. Myslela jsem, že by to pobrat mohl - protože ho zajímá, když venku sněží, za oknem mě na to upozorňuje, sáňkujeme, pravda sněhulák ho nebere, ale normálně se s kamarádama kouluje, takže jsem myslela právě i jak radí @sisstin tu zimu prostě přibrat k tomu hlubšímu porozumění. Jinak teda malý, střední, velký, to jsem se fakt zeptala tak pro zajímavost, protože je mě jasný, že toto je pro Staníka úplně jiná liga.

kajiszek
27. led 2013

No mně přijde skoro neuvěřitelný, že by Neli tímhle tempem mohla do dvou a půl pochopit, co je lehký a těžký atd... No jsem fakt zvědavá. Třeba se fakt potom rozjede... Já s Vojtou fakt nikdy takovýhle testy nedělala, kolikrát si fakt i říkám, jak by v tom testu pro 2,5 leťáka obstál on 😀 😀 Třeba ty předložky mu podle mě taky moc nejdou, to trochu motá...

mvmk
27. led 2013

@sisstin ja sem spis zvedava na tu terapii, i kdyz pravda pani je opravdu snaziva, ona nas ted 4 hodiny jen testovala, s tim ze si potrebuje udelat optimalni obraz aby mohla vypracovat terapii, je strasne mladoucka, myslim tak 28 vic ne tak ze zkusenosti 😖 , ale zatim dela dobry dojem tak uvidime.
Diky za odpoved

lenajsek
27. led 2013

@desyre nemáš vůbec zač 😉

Jinak roční období, Lukášek dostal knížku magnetickou na vánoce, s Krtkem a ročním obdobím, ale podle mě vůbec neví, co je co, resp. asi zimu pozná podle sněhu, ale nějak jsem to s ním nezkoušela... já bych zrovna tomuto asi nechala volný průběha zkusila sem tam něco, nebo nějakou tu hru časem od Granny, nebo se domluvit zase s ranou péčí...
Vidíš, v úterý k nám přijede, tak to s ní můžu probrat 🙂

mvmk
27. led 2013

@kajiszek jako ona jeste pred pul rokem, nulova reakce na vsechno, to by ona ani nevzala ty balonky do ruky. A kdyz jsem videla tvou malou jak pracuje na i padu, tak to se neda ani v nejmensim srovnat s moji dcerou. Ta v tech 2 letech vypadala jako prerostle miminko 😝

dezyre
27. led 2013

Já jsem si právě objednala roční období z oskoly. http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur... .. No a samozřejmě jsem nejvíc unešená z denního režimu 😝 Hned budeme kartičkovat denní režim 😅

dezyre
27. led 2013

@mvmk u nás Staník podobně, do dvou let mimo, pak se trochu něco málo dělo - ale strašně pozvolna .. opravdu hodně pomale.. Teď mám pocit, že nějak poskočil.. ale vůbec o tom nechci psát, abych něco nezakřikla 😅

mvmk
27. led 2013

@dezyre
@lenajsek jinak holky jestli to treba u nas sezenete ja jsem si koupila knizku od Roswitha Defersdorf Stiskni me pevne maminko a doslova jsem ji prelouskla na dva dechy, strasne mi pomohla pochopit moji malou, treba by tam bylo i neco pro vas.

abbie
27. led 2013

@dezyre a skusala si mu na obrazku ukazat maly-velky-stredny?
@mvmk inak ja si myslim, ze pre nase deti uplne stacia pojmy ako maly-velky, studene-horuce, lahke-tazke ... tie rocne obdobia su este pre ne tazke na pochopenie ... ja mam susedku, ktorej je 3,5 a nedavno mi povedala "vcera som bola v skolke" problem bol v tom, ze to jej vcera bola nedela 😀
dnes som akurat laminovala:
https://picasaweb.google.com/116888942414773159...
https://picasaweb.google.com/116888942414773159...

mvmk
27. led 2013

@dezyre no mi popolezame taky pomalu, ale porad konstantne, zatim zadny regres ale jak rikas, pssst at to nezakriknem 😉

kajiszek
27. led 2013

@mvmk Tak to jsi mě fakt docela uklidnila... Nebo i další holky tu psaly, že to porozumění prostě časem naskočí, ale já jsem samozřejmě stále dost vyjukaná. No zítra jsem k tý Wawroszový, tak jsem dost zvědavá, co tam s náma bude dělat. Já si nějak nedovedu představit, že bude Neli spolupracovat. Vezmu si s sebou ten iPad a kdyžtak jí ukážu její počítačové dovednosti 😀 😀 Ale prostě některý věci mě fakt stresujou no... Dneska jsme byli v herničce a Nela lezla na stůl a já stála tři kroky od ní a volám Neli, Nelííí, Nelinko, dolůůů, Nelííí, Nelíku, dolůůůů... A ona se fakt ani neotočila, teprve když jsem na ni sáhla, tak se na mě koukla... A takhle je to prostě pořád. Já na ni zkouším i jako Nelí, pojď, bonbónek atd, ale ona se prostě neotočí a nepřijde...