Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
12. únor 2013

Holky, já si vám musím postěžovat. Mám šílenou depku. Dneska jsme byli na zkušební hodně sportovního kroužku pro kluky ve věku 3-5 let. Já chodím do toho rodinného centra s dcerou na jiné cvíčo, tak jsem se tam s nimi domluvila, že to půjdeme zkusit a kdyžtak se přihlásíme a budeme chodit pravidelně. No dopadlo to absolutním fiaskem. Po té hodině mi lektorka řekla, že prý absolutně neví, jak se s H. dorozumět. Žae ona mu nerozumí a on jí taky. Prý celou hodinu dělal úplně něco jiného než měl. Třeba jim řekla, že rozsype míčky a budou je sbírat a on prý je chtěl rozsypat. Nebo že měli házet médovi do břicha balonky a stát na čáře a Honzík prý pořád běhal k tomu médovi a házel mu to přímo u toho a prý to blokovalo ostatní děti. Dorazila do hláškou, že nevěděl co to je škatulata batolata hejbejte se. Prý se to ve školce normálně hraje. Tak jsem jí řekla, že do školky nechodí a že jsem se předem ptala, jestli není problém v tom, že má vadu řeči. Já jsem tam nebyla, takže nedokážu fakt říct. Je to cvičení bez rodičů. Nicméně to podala lektorka tak, že je absolutní debil a ruší jí to hodinu. Jsem z toho zase rozhozená a už jsem to obulela. Fakt mě to mrzí. Hlavně i kvůli tomu, že Honzík byl nadšený a pořád povídal, že příště půjde zase cvičit s dětma. Fakt nevím, jestli byl tak hrozný. Tu lektorku nemám, my chodíme k jiné.

hrusti
12. únor 2013

@dezyre No vidíš, to mě nenapadlo. Já jsem to brala kolem sebe. My máme kolem sebe právě maminky, které jsou taky na mateřské a dávají Honzíkovi kamarády jen na dopoledne, takže se s nimi vídáme odpoledne 😉

sisstin
autor
12. únor 2013

@hrusti no na těhlech kroužcích prostě záleží hrozně moc na lektorovi 😉 já tohle jako problém nevidím, prostě dá se to zvládnout, ale holt někdo počítá s tím, že tříleták bude 100% fungovat. Já si upřímně Tygra na žádném kroužku představity neumím, kde by měl být sám se skupinou normálních dětí, bohužel 😖

dezyre
12. únor 2013

@ivular to je strašný, a co manžel? Zastane se tě? Měl by si vážně s rodiči promluvit, aby se trošku krotili. Vždyť kdo si nejvíc přeje aby měl zdravé dítě? Máma ne..
Jinak u nás tchánovci taky docela síla - ale našli jinou taktiku - přišli s tím, že Staník nemluví, protože se mu málo věnuju a nemám na něj čas. A neřekli to mě.. řekli to manželovi.. Ten je teda srovnal do latě, protože ví co všechno se Staníkem dělám a i manžel se zapojuje - snaží se mu vysvětlovat, učit ho, čtou si spolu, když uklízí hračky, tak si o každé povídají a tak.. takže se mě zastal a oni prostě pak řekli, že jak to mají vědět co s ním všechno dělají - no tak sakra ať nekecají kraviny, když do nás nevidí. Ale oni prostě hledají viníka - nepřiznají si, že to může být taky ve Staníkovi, ale prostě hledají někoho kdo za to může, že je Staník takovej a kdo je nejvíc na ráně? No přece já 😉 Strašně mě to mrzelo, když mě to manžel říkal, protože já mám svědomí celkem čistý 😉 Samozřejmě si říkám, že jsem to měla začít řešit dřív, než ve Staníkových dvou a půl letech, ale co už. Nemám pocit, že bych ho zanedbávala..

sisstin
autor
12. únor 2013

@dezyre já tohle už nekomentuju, rozhodně nejsem mateřský typ, kterej by se pro dítě totálně obětoval, ale celkem nechápu, proč si někteří ty děti pořizují, respektive víc dětí, když pak něco s nima dělat, nějak se jim věnovat atd. je šílenej problém. Já to jako v práci vidim často, a to jde děti s postižením...neříkám, že všichni, jsou i rodiče, co se hodně snaží atd, ale spíš převládá ten opak..mám dítě s nějakou diagnozou - a vy se starejte, mě to dál nezajímá 😉

sisstin
autor
12. únor 2013

jako obecně je tohle problém dětí s SPU - dítě dostane diagnozu a rodič si myslí, že ted jako prostě to má a učitel to musí respektovat, ale už jim vůbec nedochází, že dítě tu diagnozu má hlavně proto, aby rodič s tím mohl pracovat a snažit se to reedukovat nebo zmírnit...

sisstin
autor
12. únor 2013

já bych se strašně chtěla věnovat právě dětem s SPU, tak snad se to někdy podaří....a hlavně dostuduji 😅 😅 😅

dezyre
12. únor 2013

@sisstin já jsem teda popravdě už došla do stádia, že nechci dávat Staníka nikomu ani na hlídání dýl než na půl dne - myslím tím manželovi nebo moje rodiče,, protože vím, že oni s ním nic dělat nebudou, budou ho jen divočit, dávat mu samý kokina a obsluhovat ho jak milostpána - viz. byl u našich - říkám mamce, že se sám oblíká, tak ať ho nechá, že to sice dýl trvá, ale trenky, punčochy a tepláky si sám oblíká. A jak myslíš, že to dopadlo? Celý víkend ho oblíkala, takže Staník dojel domů a odmítal se mě oblíkat, takže byla samozřejmě mela, abych ho dala zase do kupy. Když je na hlídačce u tchýně, tak jí říkám, že bych byla ráda, kdyby spolu alespoň na chvíli - stačí jednou za ten den něco dělali - malovali, četli si, ale aby u toho byl v klidu a seděl a jak to dopadlo? Tchýně s ním nic takovýho nedělala vysvětlila to tím, že Staník nechtěl.. Jako děsím se toho, že budu týden v porodnici a Staník mě normálně zvlčí. Paradoxně nejvíc věřím manželovi, že by s ním něco dělal a nejradši bych byla aby těch pět dní byl doma, ale to bohužel nejde.

sisstin
autor
12. únor 2013

@dezyre hele, já z tohohle měla schízu taky, ale on ti fakt za týden nezretarduje, toho se zas neboj. Tygr dělá jenom se mnou, popř. teda ve školce a tak, ale jakmile je s našima nebo s MM, tak prostě dělaj kravinky, to dítě to taky potřebuje 😉 ale chápu tě, já s tímhle bojovala dost dlouho 😉

dezyre
12. únor 2013

@sisstin to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo takhle magoří. Je pravda, že Staník opravdu s nikým jiným než se mnou nebo s manželem není zvyklej spolupracovat. I tak mám ale pocit, že vždycky když přijde třeba po dvoudenním pobytu u prarodičů, takže je zdivočelej, drzej a neposlušnej. Nejvíc mě ale na tom štve, že mě ho kazí v tom smyslu, že mu prostě slouží - doma se musí oblíkat a alespoň si po sobě uklízet hračky - a toto nemusí u ani jedné babičky. Pak přijde domů a já se s ním musím rozčilovat, protože si nechce po sobě uklidit. Dobře když s ním nechtějí cíleně nic dělat, ale v zajetých úkolech mě ho teda vlčit nebudou 😀 😀 😀 😀 A to nemluvím o kilech čokolády, který mu projdou krčkem 😝 Takže doma odmítá jíst a chce jen samý koko..

sisstin
autor
12. únor 2013

@dezyre hele, tohle je prostě normální, já si doted pamatuju, jak jsem stála na gauči a babička mi oblíkala punčocháče a říkala "jedna nožka kadrnožka, druhá nožka kadrnožka"...a máme z vedlejší místnosti hned hučela na babičku, že se snad mám oblíkat sama 😅 😅 😅 😅

dezyre
12. únor 2013

@sisstin ale předpokládám, že jsi měla vývoj normální 😀 😀 😀 😀 Jako taky si pamatuju, že nás babičky rozmazlovali a nemuseli jsme tam vůbec nic dělat 😝 A jak to teď člověk bere u vlastního dítěte 😀 😀 😀 😀

podubka
12. únor 2013

@dezyre my máme to samé.Přijde od babičky po víkendu a zdivočelý,nechce nic sám dělat.Jako chápu že babičky jsou od toho aby rozmazlovali ale nemusí to tak přehánět,já mám pak nervy na pochodu jak je vzteklý a neposlušný. 🙄

dezyre
12. únor 2013

Holky je to mazec s těma babičkama .. A to jsem ještě zapomněla dodat, jak si tchýně maluje, že až bude druhej maličkej na světě, že u ní bude Staník pořád.. (jako kdyby teď si ho nějak extra sama od sebe brala 😝 ). Což samozřejmě moc nechci, chci aby byli oba se mnou 😝 😀 😀 😀

hrusti
12. únor 2013

@dezyre Neboj onse zase hodi do late. U nas hlidala moje mamka, kdyz jsem byla v porodnici a Honzik pak byl taky jak z divokych vajec. Ale chapu te. Ja jsem zase hrozne resila,zena dovce u more nebudeme nic delat a ze mi zakrni, ale odmitala jsem sebou vezt tuny pomucek. Fakt jsem z toho mela mindrak,ale nase logo mi porad rikala, at to beru tak, ze se bude honzik rozvijet zase z jine stranky 😉

@sisstin no ja jsem si myslela dodneska, ze u nas nebude problem se samostatnou praci ve skupine bez meho doprovodu ☹ honzik ma deti rad a hned se zapojuje a snazi se napodobovat. tak fakt nevim, co tam dneska predvadel.

podubka
12. únor 2013

Já ho moc dávat nechci,protože pokaždé přijede nemocný 🙄 Nechápu co s ním dělají.

sicinka
12. únor 2013

@dezyre no kdyby se nám povedl další prcek jakože se nevedeů, navíc to mám ted zakázaný tak bych ho asi taky dala do místní školky. akorát jen na dopoledne a odpoledne bych se mu věnovala sama. Ono ta dětská společnost a jiná autorita je taky k nezaplacení. U nás to šlo ruku v ruce ale na jaře mu ty dva měsíce ve školce strašně moc pomohli. Taky by se mi asi nechtělo do Prahy kdybych nemusela 🙂

dezyre
12. únor 2013

@hrusti to jo, to určitě se hodí do latě.. ale úplně zbytečně bude mela a já budu akorát tak nervní - a do toho vůbec nevím co se mnou budou dělat hormony po porodu 😝 😅 Mě stačilo dnes jak jsem pěnila, a to jsem jen nachlazená.. nějak jsem dnes ráno neměla trpělivost a párkrát na Staníka docela zakřičela - i když jsem si pak říkala, že zbytečně, že on prostě dělal to co jsem chtěla, jen jsem neměla trpělivost čekat než se např. mezi oblíkáním vyblbne 😝 nebo než si pohraje s každým autíčkem než ho uloží do krabice, atd. atd. ..

dezyre
12. únor 2013

@sicinka to je fakt, že bych ho mohla ještě nahlásit jen na dopoledne a po obědě si ho brát domů - on stejně odpoledne už nespí.. jen zřídkakdy

dezyre
12. únor 2013

@sicinka jejda, tak se tady dočkáme za chvíli další těhulky a miminka 🙂 Držím pěsti, aby jste to měli co nejdřív povolené a co nejdřív se zadařilo 😉

sicinka
12. únor 2013

@dezyre Nahlaš ho na celý den a pak ho dávej na půl jinak ti ho nebudou chtít vzít 🙂 tedy jestli nemáte hodně školek. Jo a za půl dne ti ho nezkazí a i kdyby je nechávali dělat co chtějí stejně dost věcí okouká od dětí.

dezyre
12. únor 2013

Holky, mějte se, dnes už to balím, jdu si udělat čaj a lehnout k filmu - manžel stáhnul nějaké sci-fi, takže u toho jako tradičně usnu 😝 😝 😝 . Dobrou

dezyre
12. únor 2013

@sicinka je pravda, že za půl dne ho zkazit nestihnou 😀 😀 😀 😀 Kór když chodí dopoledne ven 😀 Myslíš, že by mě ho nevzali? Ono to bude trochu problém ho nahlásit na celý den a brát ho dřív, protože nahlašuješ tuším i jídlo. Teda pokud je normální, že bych mu nahlásila jako poslední jídlo oběd.

sicinka
12. únor 2013

@hrusti já budu od září otvírat přípravku gymnastiky v říčanech sice má být pro holky, ale jednoho protekčního chlapečka bych asi zvládla, jelikož dáda bude muset taky cvičit, ale asi je to pro vás z ruky. Jestli můžu napsat možný důvod neběží ten kurz náhodou už od září a vy jste na něj přišli až teď? On si to človek neuvědomí, ale ty první měsíce se jede pomalu pak si děti srovnáš zvyknou si jak jde co po sobě, a přidává se tychle. Stačí aby bylo dítě měsíc nemocné a pak je podobně mimo. Otázkou je kolik jich tam má na tom kurzu mě teď přišlo ve školce 10 dětí na cvičení a 5 z toho bylo po nemoci, porvé atd a málem jsem z té hodiny utekla prostě jsme nevěděla co s nima (věnuji se dvěma co se perou a amezitím se mi začne prát osm dalších 🙂

sicinka
12. únor 2013

@dezyre oni na to mají nějak dotace a preferují celodenní docházku. No prostě ho přihlásíš na celodenní a pak si ho budeš vyzvedávat po obědě. Se zeptej maminek v okolí jak se to u vás řeší. U nás vůbec na půldenní docházku nepříjmají, ale jiný kraj jiný mrav 🙂 znáš to

sicinka
12. únor 2013

Hele tak u nás babička speciální pedagog, ségra učí ve školce a Dáda je rozmazlován akorát dědečkem. Minule s mámou opalovali nějaký kytky nad kahanem, pak ho trénoval ana písmenka (což já tedy nechci). U nás ho nejvíc kazí maminka. Nejlépe to schrnula ségra když jsem ji předváděla doma dělané monte pomůcky a ona mi říká to není možný ty se s ním tak crcáš a stejně to něm vůbec není vidět (ona jí ta empatie moc nenaskočila ani v dospělosti 🙂

sicinka
12. únor 2013

@dezyre no a s tím miminem to u nás asi taková sranda nebude jelikož antiko neberu véc než rok a nic z toho, navíc teď musím čekat na povolení jestli moje srdce překousne ještě jednoho příživníka no uvidíme. V nejhorším vás tu budu za pár let oblažovat pozorováním nějakého adopčátka s ústavní deprivací, tam se mi to bude hledat jedna radost 🙂

kajiszek
12. únor 2013

Ahoja, tak Nelucha mi dneska konečně přiřadila ty obrázky k reálnejm předmětům, halelůja. A Vojtěch večer líp dával to třídění a přiřazování, i to, co kam nepatří. Takže dneska spíš úspěch. Byli jsme u kámošky a Nelinka na kámošky pokyn dala miminku napít a dokonce řekla "bm-bm", Vojtík zase na otázku jejího klučiny "proč už musíte domů" odpověděl "plotože musíme za tatínkem", což považuju taky za úspěch + ještě poprvý v životě vybarvil oslíka modře a ani moc nepřetahoval 😕 😕 😕 Fakt jsem dneska byla jak v Jiříkově vidění. Jako to vybarvování u nás fakt vůbec nehrozilo, on si prostě čmárá na papír a nerespektuje nějaký obrysy. No kéž by takoví byli každej den. Ale abych jen nechválila, tak Neli venku zase stála na místě a brečela, a to napadl sníh, a stejně jí to nevonělo a předvedla hodinovej hysteráček, z kterýho pak v autě usnula. Ale každopádně jsem dneska měla pocit, že ty moje děti nejsou tolik nenormální jako jindy 😀 😀 😀

Jinak mně taky každej říká, že to moc řeším, že jim není, že jsem divná. Ale tak ono je to fakt dost vidět no. U Vojty až tak ne, toho si člověk všimne až v momentě, kdy se zaměří na ty otázky, on si jinak v poho pokecá. Ale u Nelinky to nápadný je hodně hlavně tou nereakcí na jméno a tím, že mluví celý dny čínsky na každýho. No a s tou školkou je to teda dost masakr. Vojta chodí do tý předškoličky a tam mají 3h program. Přijdou, hrajou si tak 15 minut, než přijdou všichni opozdilci, pak prej cvičej a zpívaj, učí se básničky, pak jdou vyrábět (vybarvují, lepí, stříhají, kreslí atd), dokonce občas mají angličtinu, že se třeba učí pět slovíček, naposled se učili barvy, tak Vojta si zapamatoval jen blů a gvín 😀 Pak si dají svačinu a jdou ven, buď na procházku, nebo jsou na zahradě a hrajou si na něco, běhaj, kopou do míče, v zimě bobují... Jako sice je to jen na ty tři hoďky, takže pro mě je to dost o ničem, protože za tu dobu nestíhám skoro nic, ale jemu to fakt hodně prospívá a já jsem šťastná, že má takovej pestrej program každý den. A jsou tam dvě učitelky na max. 14 dětí, přes zimu jich tam reálně chodí kolem 10, jednou tam byli tři 😀 😀 😀

kajiszek
12. únor 2013

A taky občas nechápu, proč si někteří lidi pořizují děti. Já taky nejsem zrovna matka roku, ale zase se prostě snažím, jak nejlíp umím. Ráda si dám relax a vypadnu na nějakej dýchánek a možná jsem trochu "laxní", že nelítám s každou rýmou k doktorovi a nechám děcka jíst kameny a trochu se "omlátit", ale zase se fakt snažím, aby měli co nejpestřejší program, co jsem schopná zvládat, tzn. kontakt s ostatníma dětma (návštěvy, hřiště, školka), pohyb (lítání venku, skákání doma, hraní na babu atd.) + nějaký to tvoření, což mě teda zoufale nebaví, takže jsem ráda, že to má Vojta ve školce a s Nelí zatím jenom kreslíme, Vojta i doma modeluje a lepí + jsme ještě zařadili to procvičování a učení. Takže když si k tomu vezmu dojíždění do školky, jídlo (který u nás trvá strašlivě dlouho) a spaní po obědě, tak je fakt docela těžký to nějak vyvážit. V učení s Nelí mi hodně pomáhá, že si Vojtu na 2 dny v týdnu berou naši, takže pak mám čas jenom na ni a s Vojtou jsme zase začali víc procvičovat večer, když už Nela spí, případně o víkendu si je rozdělíme, jinak se samo snažím, aby si hráli a učili se spolu, ale to je zatím ten největší boj 😀 😀 😀 Ale je fakt, že i moje kámošky, co si s dětma hrají a věnují se jim, tak je takhle nic neučí. Ale my bychom se bez toho fakt asi nehnuli z místa, minimálně u Nelí je to fakt potřeba. Ale tak když máme hodně dobrej den, tak zvládnu 2 hoďky za den, víc to fakt nelze... Když mám jen ji, tak je to samozřejmě lepší, ale ona už pak stejně moc nedrží pozornost.

mvmk
12. únor 2013

@dezyre moc si to s prarodici neber, mozna je to co je hezke, ze doma se to dela tak, a u babicky se rozmazluje 😉 😉 Moje mamka je daleko a tchyni vidime jednou do roka, a to je kousek od nas, ona nekdy kdyz prijde na navstevu tak ani nevnima, ze tu nejake deti mame 😒 Kdyz jsem nemocna, tak budto se taham za malou po vsech ctyrech nebo musi manzel zustat doma. Nekdy bych za fungujici tchyni dala kdovi co, i s kokinem a rozmazlovanim 😀