Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

alena76
19. únor 2013

@abbie @kajiszek dakujem, skusime aj my. Jonas ma 2 r a 9 mes a ta rec... 😒 Uz som pisala davnejsie sem, aj citam vsetko, len nestiham moc prispievat. Nemame zatial dg, ale mala som podozrenia na autizmus a to nam v podstate v Andrease vylucili. Podla loopedicky by maly mohol mat maly dysfaziu..Ja neviem, zatial nic dalej neriesim - uz ani neviem co. Neuro mame vsetko ok. Uz sa mi asi ani nechce nic hladat..len keby sa maly trocha rozkecal. 😒

anuska74
19. únor 2013

@alena76
Ahoj. tvoje príspevky som čítala. A vy ste neboli u Jánošíkovej?. A plánuješ dať malého do normálnej škôlky.
A rozpráva aj nejaké vety ?

anuska74
19. únor 2013

@abbie
Do A. nás odporučila ešte Šedibová. Už v A. nám nerobili diagnostiku. Ale normálne sa platí tuším 15e 😝 . Len teraz bolo niekolko hodín zdarma.

kajiszek
19. únor 2013

@abbie Aha takže to bude fakt zlý 😀 😀 😀 No nic, zítra koupím, při nejhorším to sním já 😀 😀 Zkusím to maskovat dětem do snídaně a odpolední svačiny. Ale oni na to maj čuch... Jinak dorazily strukturovaný úkoly z Oskoly a Vojtíka to fakt bavilo. Nelí toho moc nechápe, ale an to musí mít klid a ne bráchu za prdelí, takže uvidíme zítra dopoledne.

kajiszek
19. únor 2013

Jinak mi manžel schválil laminovačku a ty fólie, ale až na březen a snad se dočkám i toho toneru do tiskárny 😀 😀 😀 Takže bude domácí velkovýroba kartiček, se těším 😀 😀 Ale je to děs, krom posedlosti hadrama se přidala ještě posedlost kartičkama, takže to se mnou nemá lehký 😝

abbie
19. únor 2013

@anuska74
@alena76 baby a ako casto sa moze do A. chodit? Vedeli by robit aj intenzivnu terapiu? 15 € je este v pohode cena ... to ja som nedavno cvakala 25 € za terapiu 1x do tyzdna 😒
zajtra rano ideme k Sedibovej, drzte palce 😔

alena76
19. únor 2013

@anuska74 jezis nerozprava vety, kdeze! Pred Vianocami mu este len doslo, ze by mohol po nas nieco zopakovat a rec je na dodorumievanie 😒 A hovori v podstate, ked si to od neho razne vyziadam...alebo komentuje knizku alebo rozpravku - len slovkami myslim. A aj to len ked ma dobru naladu. Som z toho na prasky,kedze mam uz tri starsie deti, kt hovorili uz v roku..Toto dieta je cosi totalne ine 😝
U Janosikovej sme neboli, lebo pred rokom som sa jej jednoducho nedovolala, na maily neodpovedala a potom sme boli po 2 razy v Andrease, a este na Kramaroch na neurologii a mne sa strasne uz nechce nikde chodit. Chodime na logo tu v Piestanoch, ale maly spolupracuje podla nalady, tak neviem....
Napriek tomu, co som popisala, rozhodla som sa ist od maja/juna do prace a ano maleho chcem dat do norm skolky. Nic ine v okoli nemame. Zoberu ho az od sept, tak dovtedy bude s mojou mamou. Musela som sa uz rozhodnut, lebo na mna cakali a potrebovali vediet. Potrebujem ist do tej roboty, lebo som z toho celeho kolotoca na nervy a ani nemam pocit, zeby sa doma maly nejako posuval. Trocha sebecke mozno....

abbie
19. únor 2013

@kajiszek ved toto, aj moj prcek ma dokonaly cuch na nove chute 😀 jeho len tak lahko neoklamem, trvalo mi asi 3 dni, kym som zistila, kde mu to mozem davat, aby si to moc neuvedomoval, ale netreba sa vzdat, fakt to dako zazracne pomaha

alena76
19. únor 2013

@abbie Neviem, podla mna ako sa dohodnes s nimi. Ved si to cvakas. Inak, jedna baba od nas z PN sa prestahovala do Blavy kvoli tomu, aby dala maleho do spec skolky, kt patri pod Andreas.Tam chodi asi denne pocas doobedia. Poznam ju len cez spolocnu kamaratku. Jej syncek ma dg PAS uz myslim danu .
Niekedy s nou volavam , ako sa im dari, tak sa mozem opytat na tie terapie a napisem.
Drzime palce. 🙂

abbie
19. únor 2013

v tejto teme najdete kopu zaujimavosti pre predskolakov https://www.modrykonik.sk/forum/predskolacik/kd...

abbie
19. únor 2013

@kajiszek ale daj pozor, aby to obsahovalo aj Glukavin ... ja som preletela 4 lekarne nez som nasla tuto spravnu kombinaciu 😉 vsade mali len cisty Pangamin, radsej objednaj cez net

alena76
19. únor 2013

Trocha humoru.. vcera sme pozerali nejaky prirodopisny film, vlastne len tak bezala TV, National Geographic a prave sa tam zjavila gorila kojaca mlada. Jonas zrazu na tu gorilu: "mama" 😀 Teraz neviem, ako to myslel..ci vyzeram ako gorila, alebo akoze "mama gorila", alebo je fakt taky mimo.. 😒 😅

kajiszek
19. únor 2013

@abbie Já se na to optám tady na Kladně a když nebude, objednám na netu. Ale bude to boj, to je mi jasný. Snad se mi to podaří zamaskovat 😀 A co myslíte ten Nootropil? Mám to taky vzít? Ještě jsem koukala na to Eye-Q, ale to je fakt moc drahý na to, aby to třeba bylo k ničemu. Já fakt nejsem zvyklá dětem vůbec nic dávat, ale ten Pangamin mi přijde v pohodě, to je přírodní, ten Nootropil nevím, z toho už teda moc dobrej pocit nemám...

abbie
19. únor 2013

@kajiszek Nootropil urcite ne! je este na neho mala ... ja som si povedala, ze ked sa recovo vyraznejsie neposunie, tak ho skusim za pol roka ... skor by som take nieco nedavala, ak dieta nie je uplne mimo, co tvoja nie je a Eye-Q je skoda penazi

abbie
19. únor 2013

@alena76 no a nemyslel to tak, ze ta gorila je mama? ved to bola mama toho mladatka

kajiszek
19. únor 2013

@abbie No mně to podle toho popisu na netu taky nepřišlo zrovna jako moc super, spíš že bych z toho měla strach, ale právě tu pár holek psalo, že to dávaly, tak mě právě zajímaly názory, já na tohle fakt nejsem... Takže tedy pouštím z hlavy a můžu o něm uvažovat třeba ve třech letech, kdyby byla Neli mimo, ale do tý doby tedy ne. Ten Glycin by měl bejt taky přírodní, ale trochu mě na tý krabičce odrazoval ten nápis v azbuce 😀 Jinde jsem ho nenašla...

alena76
19. únor 2013

@abbie ja neviem, dufam, ze tak to myslel 🙂 On este dokonca zaspava s"mlieckom", tak pravdepodobne to pochopil

krystalka
19. únor 2013

@alena76 - taky bych to chápala, že to myslel tak, že ta gorila je máma s miminkem 🙂

alena76
19. únor 2013

@krystalka fakt dufam, lebo u nas je aj porozumenie katastrofa....Akoze myslim, ze to pochopil, ze maminka gorila, len to bolo trochu komicke

kajiszek
19. únor 2013

@alena76 Taky si myslím, že prostě máma gorila s miminkem 😉 U nás teda slovo máma nějak není, ani táta... Ona to dřív říkala, ale asi spíš bez významu. Jinak já dneska měla z Neli výtlem, že vyhrabala bordel šuplík, kde jsou různý figurky z Kinder vajíček atd, tak vytáhla figurku bobra a ukázala mi ji, tak říkám "bobr" a ona se začala strašně smát a pořád dokola mi tu fugurku ukazovala a vždycky, když jsem řekla "bobr", tak dostala stršnej výtlem, že se pak už pomalu válela po zemi. Předtím ji ještě zaujalo slovo "velbloud", to jí taky přišlo vtipný, ale z bobra měla druhý Vánoce a já se musela smát taky 😀

krystalka
19. únor 2013

A ještě něco na pobavení od nás - Jiřík si modeloval z modelíny stromečky a povídá - "tady je velkej strom a tohle je malinkej stromeček, to je takový stromí miminko 😀
Nebo - "maminko dívej, vejdlo se to tam!" (vešlo se to tam - už teda nevím co to bylo...) 😀
Jo a taky už máme další spojení se zvratným "se" povedlo se! - doteď používal jen "podívej se" 🙂

alena76
19. únor 2013

@kajiszek to mame tiez, ze sa maly rehoce na niektorych slovach alebo vyrazoch 😀 a musime mu to 100x opakovat a vala sa odsmiechu 😀 😀 , hlavne od starsich deti to vyzaduje...tie to chvilu bavi a potom vsetci zdrhaju

krystalka
19. únor 2013

@kajiszek - Jiřík mi začal říkat "máma" až ve 3 letech - shodou okolností jen pár dní před tím, než jsem nastoupila do práce...už jsem si tenkrát myslela, že se toho nedočkám 😉 ... ale "táta" říkal o něco dřív...

kajiszek
19. únor 2013

@krystalka Hh vejdlo se, to je hezký, ale náš Vojtík taky občas takovýhle slova používá, že to totálně zkomolí, ale teďka si na nic nevzpomenu.
Ale vzpomínám si na konverzaci někdy předvčírem, kdy kakal, pak mě zavolal, já mu utírala zadek a on si prohlížel svý vývory a prej "maminko, podívej se, jsou tam tři veliký hovínka". Tak říkám "to víš že jo, jsou tam, tak je musíme spláchnout" a ona mi odpověděl "to ne, to uplavou, ale neboj se maminko, já je vylovím, musíme je zachránit, to je nebezpečný" 😀 Občas fakt nechápu, co se mu honí hlavou.

krystalka
19. únor 2013

@alena76 - JIřík se takhle svíjí smíchy u obratu "i hrom ti dej pac, Rézinka mluví!" - to je z Martínkovy čítanky od Petišky, pohádka o mašince Rézince 😀 - musím mu to vždycky říkat několikrát za sebou a on se řehtá jak pominutej...

krystalka
19. únor 2013

@kajiszek - jo, jo, takovýhle filozofický hovory poslední dobou vedeme taky často 🙂 . A mě to vždycky hrozně baví poslouchat, ty jeho fantazie a dedukce proč a nač něco je zrovna takhle, proč musíme něco udělat zrovna takhle apod. 🙂

abbie
19. únor 2013

@kajiszek 😅 no ja osobne by som proste taketo lieky davala v nevyhnutnom pripade min. od 2,5 roka,

abbie
19. únor 2013

mne povie mama len ked ma vidi na obrazku, ked vidi moju fotku ukaze na nu a povie mama a rovnako ked vidi mm, tak povie tata, ale bezne nas neoslovuje 😠

kajiszek
19. únor 2013

Jo a někdy ještě trvdí, že hovínka plavou do Kadaně místo do kanálu... V Kadani bydlí babička, má v tom trochu bordel 😀

A filozofický debaty máme jak kdy, spíš ani moc ne, ale když už, tak vymyslí nějakou úplnou bejkárnu viz tohle 😀 Btw slovo nebezpečný podle mě vůbec nechápe, protože posledně na iPadu při tom vkládání obrázků vložil klobouk na svoje místo a tvrdil mi, že "klobouk je moc nebezpečnej" 😅 A nedokázala jsem z něj vytáhnout, co tím myslí.

kajiszek
19. únor 2013

Jo a Nelí mě taky pěkně štve, protože jestli se jako fakt dětičky chtěj zavděčit mamince a ukázat, co umí, tak ona se občas chová jako puberťák. Dneska jsem jí třeba řekla "rozsviť", ona sebou plácla o gauč a udělala takovej výraz jako "matko, dej mi pokoj" a zavrtěla hlavou. To samý teďka dělá u odnášení věcí do koše, obvykle s tím cestou někde vzteky flákne... Neprudím ji s tím stokrát denně, spíš prostě 1-2 x denně opakujem věci, u kterých vím, že mi rozumí, ale ona to teďka takhle bojkotuje, potvora.