Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
20. únor 2013

@kajiszek no moj prcek dnes pochopil, ze to nema strkat na obrazok, ale pekne pod seba radom 😀 huraaa ... trvalo mu to mesiac skoro

kajiszek
20. únor 2013

@abbie No já jsem aktuálně ráda, že pochopila ten princip, párkrát to ještě procvičíme a pak ji teprve začnu prudit s umístěním 😅

abbie
20. únor 2013

@kajiszek a ktore teraz nacvicujete?

kajiszek
20. únor 2013

@abbie Máme tyto 4:

http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur...
http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur...
http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur...

Ty barevný tvary pochopila okamžitě, nemusela jsem jí ani nic ukazovat, nadřazená slova díky malým obrázkům nahoře pochopila taky okamžitě bez ukázání, se zajícem měla trošku problém a s těmi barevnými předměty největší problém, to jí docvaklo až asi při třetím kole zkoušení a docela dlouho u toho přemýšlí a hledá. Jak říkám, u barev a nadřazených slov nedává čtverečky na proužek, ale na obrázky nebo na barvu.

kajiszek
20. únor 2013

Teďka koukám, chybí mi jeden odkaz... http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur...

abbie
21. únor 2013

@cmeli ahoj, o takej aplikacii veru neviem, ja ju pre maleho ani tak nepotrebujem, porozumenie ma nastastie v poriadku, ale obavam sa, ze pre Android nic take ani neexistuje. Moj ma cerstvo 2 roky, tak niektore aplikacie sa ti mozno budu zdat jednoduche 😉 dam ti ich do IP, nebudem to tu hltit, tu ma skor kazdy iPad 😉

abbie
21. únor 2013

@kajiszek u nas sa zajac pochopil hned, ale som bola prekvapena, tie farebne ceruzky tiez nedaval na pruzok, ale vsetko na tu samostatnu farbu, potom som bola rada, ze toto celkom rychlo pochopil http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur...
toto absolutne nezvladol, ale ja si myslim, ze to je tak od 2,5 r. http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur...

abbie
21. únor 2013
bocianka123
21. únor 2013

@abbie ja som tiež môjmu malému stiahla také minipuzzle - na android - ipad nemám ... a toto tvoje je tiež zaujímavé.

bocianka123
21. únor 2013

@abbie ja som stiahla zatiaľ iba tieto puzzle: https://play.google.com/store/apps/details?id=c....

modra1
21. únor 2013

@abbie Môžem poprosiť tie aplikácie na android do IP? Vďaka 😉
Inak, ako si sa pred časom pýtala na hru Deň a noc, tak dcéra až teraz pochopila ukladanie podľa predlohy, má 3,1 r, hoci stále ju to nebaví. Pritom napr.v puzzle je veľmi šikovná a strašne rada skladá.

alena76
21. únor 2013

@abbie no, ja som tiez isla do Andreasu s tym, ze som v podstate vedela, ze do 3 rokov sa skoro nikto nic neodvazi jednoznacne povedat..a potom som mala take miesane pocity. Skor som cakala, ze povedia, ze je auti a robte toto a toto. 😒 No oni, ze to nevyzera...a nasa logopedicka povedala, ze dysfazia...ale ani ona si nie je nicim ista. Vy ste boli aj u Dr. J? Oplati s tam vobec ist, alebo zasa nieco povie podobne , Ved uz neviem, ci mam cakat, ci nieco riesit alebo co 😔

anuska74
21. únor 2013

@abbie
No mi ešte i Pad nemáme, ako velmi som bola presvedčená, že áno, ale som si všimla, že on je v Andeas z neho tak hotový, že pri tom vôbec nepovie ani slovo. Tak neviem no 😝 .
zas on má dosť štruktúru v andrease , aj doma všeličo precvičujeme .
Môj dostal den a noc na Vianoce, mal 2a pol a pochopil do 2 týž. ako na to a za mesiac asi aj tie ťažké skladania a aj ten tien/noc.Niekedy sa ešte také ťažšie pomýli, ale ked mu nesedí, tak si opraví.
Ale ja som to cvičila denne, také cvičenie očného kontaktu , že sa drží pohladom na skladanie a na predlohu. drží si predmet pohladom , čo môj napr. v 2 rokoch nerobil

abbie
21. únor 2013

@bocianka123 dik, uz som si to stiahla 😎

abbie
21. únor 2013

@modra1 no ja som sa informovala u vyrobcu a tam bolo dokonca pisane, ze detom do 3r. sa predlohy nemaju davat prave preto lebo na to standardne deti mladsie nemaju ... ale pre mna je dolezitejsie, ze v dvoch rokoch sa uz snazi co to zopakovat a nie ci nieco postavi podla predlohy ...

abbie
21. únor 2013

@alena76 no poviem ti pravdu, ze neviem ci sa opalti ist 😒 vsade nam hovoria to iste, tak uvidime, co nam povie ona ... neostava nam nic ine ako cakat a dovtedy sa intenzivne venovat logopedii 1x do tyzdna 😉

modra1
21. únor 2013

@abbie Naša to dostala na 2.narodky, to bola ešte riadne pozadu, nezaujalo ju to, maximálne hocijako poukladať tvary na paličky, ak som vytiahla predlohu, zlostila sa. Priebežne som to asi raz mesačne skúšala, postupne ju to prestalo zlostiť, ale nechápala, až teraz. Každé dieťa asi inak, viď malý od @anuska74, ten je tak šikovný, že výrobca by sa čudoval 😉.
Všeobecne sa venujeme tým hrám, ktoré ju zaujímajú, samozrejme podsúvam tie na rozvoj, len už nie tak urputne ako pre rokom. ALe už rozpráva veľmi slušne, tak to beriem uvoľnene 🙂: Minule chlap prehlásil, že "bolo nám dobre kým nerozprávala 😀" - teraz má nejaké vzdorovité obdobie, tak sa vadí a komanduje nás.
Vďaka za hry do tabletu, muž odpadne keď to všetko nájde v maile 😝 😀

abbie
21. únor 2013

Baby musim sa vam pochvalit. Dnes maly uvidel logo Shell a povedal pumpa 😀

anuska74
21. únor 2013

@modra1
No ja som na Vianoce, kúpila den a noc a logico, vtedy som žiadne kartičky ešte doma nemala, a ked som videla, že zvládne postaviť úplne tu prvú predlohu, tak potom sme už každý den, jeden či dve postavili, nie viac . A ešte ho pri tom aj farby učím.

modra1
21. únor 2013

@anuska74 To len potvrdzuje, že každé dieťatko je iné, na iné veci šikovné. Moja vie farby dávno, slovne už viac ako pol roka 😉

abbie
21. únor 2013

malá inšpirácia 🙂

kajiszek
21. únor 2013

@abbie Super nápad, šikulka 😉 Já jsem tak líná něco vyrábět... Ale to laminování a vystřihování mě bavit bude. Btw jsou různý fólie, mám pak koupit nějaký ty 120 micronů? Ještě je 100 a 80 a já tomu nerozumím. Snad dojde brzy manželovi výplata a udělám velkou objednávku v Alze 😀 Dneska mi došel balík hadrů, tak jsem to rychle schovala 😝

Jinak Nelí dneska řekla táta, když přišel tatínek z práce. To bylo hezký... Ale naopak mě naprdla, že místo bóka (bota) začala z nepochopitelných důvodů už včera říkat "mókó". Co to proboha je za slovo? 😀 Místo toho, aby z boka udělala bota, tak z toho udělá takovouhle prasárnu 😀 😀 😀

kajiszek
21. únor 2013

Jo a objevila jsem na iPadu hru Families 1, možná znáte, uprostřed tři psy a přiřadit dalšího, tři kočky, tři auta, každý jiný atd atd... No a světe, div se, okamžitě pochopila. Ale v tý papírový podobě teda stále nic.

abbie
21. únor 2013

@kajiszek ja som si kupila 80 a je to malo ... kup si min. 100 😉 ja to momentalne riesim tak, ze vsetko tlacim na tvrdy papier, aby som to mala tvrdsie, lebo 80 je o nicom ...
to je normalka, ze si deti tie slova vselijako hovoria. u nas je pumpa niekedy cisto a potom pa, gmpa, huha 😀

krystalka
21. únor 2013

Ahoj holky, já zase přidám něco pro pobavení 🙂 . Jako už před nějakým časem jsem tušila, že až Jiřík začne pořádně mluvit, tak z něj budou padat extraperly, ale poslední dobou mě dostává i několikrát denně - nestíhám si to všechno ani psát, jenom během procházky venku je jich několik 🙂 .
Dneska u večeře se mi podařilo Jiříka přemluvit, aby ochutnal ředkvičku (ještě jsem je schválně nakrájela ozdobně na kytičky, aby ho to zaujalo...) - no a on teda kousíček ochutnal a já se ho ptám, tak co je to dobrý? A on na to "no, moc ne, je to moc tvrdý"...a já "ale není a na co máš zoubky?" a Jiřík " na ozdobu!" 😀 😀

kajiszek
21. únor 2013

@abbie Já vím no, jen jsem se tomu musela smát, když mi nosí bačkory nebo boty na ven a s takovým důležitým výrazem mi říká "mókó" 😀 A ještě teda jablko je cosi jako "kchch", prostě takový jako chrochtání. To taky dělá už dlouho 😀 Jo a vlastně ještě jedno slovo máme "okum", případně někdy se podaří i "okumku", což je okurka 😀 No musím zaťukat, že teďka přidává každej den něco, což mi přijde fajn. A třeba mi sebrala dneska lepidlo, tak na ni volám "Nelí, dej to sem", tak se otočila a fakt mi to dala. No fakt mám radost, snad časem ukáže i ty obrázky.

abbie
21. únor 2013

@kajiszek inak ta aplikacia je super, ktovie, ci nieco take je aj na Android

kajiszek
21. únor 2013

@abbie No já fakt miluju aplikace od týhle firmy, máme koupený snad skoro všecky, krom těch na představivost, že jako člověk staví pokoje nebo zoo atd, to ani jednoho zatím nebaví. Ale to je asi jen pro Apple, co? 😖 Zkoušela jsem hledat, jestli nedělají i pro Android a nevidím nic. http://myfirstapp.com/MyFirstApp/Home.html

hrusti
22. únor 2013

@abbie My jsme ty tvary trénovali na tabletu měli aplikaci Kids Shapes,ale je to v angličtině, takže jsem synovi musela asistovat a říkat mu jaký tvar má zrovna hledat. Ale je to hledání tvarů na reálných předmětech. A pak ještě Baby learn (Baby bus). Také v AJ.

Jinak Honzík se ted naučil říkat asi a používá to pořád. Když se ho zeptám jestli něco chce, tak odpoví asi ano, asi ne 😀 Jaká je to barva? Asi červená atd. 😀

amelie001
22. únor 2013

Ahoj holky,můžu se přidat do debaty s jedním hyperaktivním dítětem?Zrovna dneska mi učitelka říkala že je velký problém jeho neustálé poštuchování dětí a nekontrolovatelné běhání,jinak že inteligenčně je na tom dobře,že je chytrý,akorát ho musí pořád sledovat.Docela mě tady tato situace trápí,já i manžel jsme klidní a snažíme se vysvětlovat všechno v klidu a bez bití.