Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
30. dub 2013

@sisstin - já už jsem zase tenkrát myslela, že si sám nikdy nesedne...on začal totiž chodit (obcházet) dřív než sedět a to bylo celkem šílený období, protože jak si neuměl kecnout na zadek, tak vždycky stál a pak rovnou padal na záda a na hlavu ☹ , takže kolikrát se někde praštil a pořád jsme museli někdo být za ním...

hrusti
30. dub 2013

@mvmk Naše logopedka taky zastává názor, že ta hrubá motorika je hodně spojená s tou řečí. Právě i od ní jsem dostala kontakt na tu neuro terapii. My jsme ted od té návštěvy u Kr. začali fakt každý den trénovat tu pusinku a přijde mi, že i po tom se mu zlepšila ta výslovnost 🙂

Tady u nás to myslím stálo 2,5 tis. na celý den 😝

hrusti
30. dub 2013

@krystalka No to je přesně jak u nás... H. začal sedět v 11. měsících 😝

mvmk
30. dub 2013

@sisstin to co ty pises, o Tom jsem se tam bavila take s jednou pani, jeji starsi 6 let, taky vubec nechtel komunikovat, ten mel ale rozstep patra a proto spatne vyslovoval, ale delalo mu to tak velky psychicky blok, ze prestal mit i ocni kontak, ve skolce se nebavil naprosto s nikym, nechtel spolupracovat, ucitelky meli velke podezreni na aut. 😠 😠 i kdyz maminka Jim rekla, ze Doma se chova naprosto ukazkove 😎 Chlapecek je take nadprumerne Intel. hrozne sikovnej a milej, az kdyz zacali pravidelne jezdit Sem a cvicit, tak jak se zlepsovala rec tak byla i ta komunikace s okolim na 1 😉

mvmk
30. dub 2013

@hrusti tak ja neplatim nic 😎 😎 , cviceni je docela lehke, sestava 11 cviku, zabere to asi 15 - 20 min, ale je dulezita spoluprace ditete a musi ti pomoct jeste jedna osoba. Mundtütte ji fakt bavi, az na dudlika 😝 toho fakt nesnese, ale necha si uz v pohode cistit zuby i elektr. kartackem 😉 Zacala hezky vyslovovat L, a uz neni ta jeji nerec tak opila 😉

mvmk
30. dub 2013

@krystalka mala sezeni v 13 mes. lezeni 15 mes, chuze 21 ☹ ☹

sisstin
autor
30. dub 2013

@krystalka
@hrusti tak Tygr nejdřív seděl (9.měsíc), pak hned lezl (10.měsíc), stál s držením v roce, bez držení na 14m a to i obcházel nábytek a sám začal chodit na začátku 16.měsíce, takže co jsem tak četla, tak furt norma, sice trošku širší, nicméně norma, jsou na tom i děti hůř a to jsou zdravé. U nás ta motorika byla nejvíc vidět asi mezi 3-4roky, kdy jiné děti už chodily normoš po schodech, lezly po žebříku atd, a Tygr se šíleně bál 😝

mvmk
30. dub 2013

@sisstin no ja myslim, ze ten Padovan je jako usity na tveho Tygra 😉 , to cviceni zlepsuje vyslovnost, gramatiku i stavbu vet 😉

sisstin
autor
30. dub 2013

@mvmk no taky se na to docela i těšim, snad to pomůže 😉 jinak třeba ted jsme tady měli týpka, co tátovi montoval nějakej počítač připojenej k TV, a to prostě Tygr nemá problém mluvit, i s ním mluvil a tak. Ale prostě musíme u toho bejt my, jakmile je někde sám, tak prostě mlčí 😝

mvmk
30. dub 2013

@sisstin no tak ja vim, ze treba nemuzu moji malou srovnavat s Petou, ale ta me musi mit doslova na dosah ruky, jinak ma paniku. Tady bylo samo spoustu deti, a mala se na ne sice Rada divala, ale beda jak se k ni nekdo pridal 😝 😝 . Mozna proste jeste potrebuje jistotu ( kterou ma v tobe). Me bylo receno, ze jakmile maji deti mensi svalove napeti, a to meli opravdu uplne vsechny deti co tam byly, nektere vic a nektere min, ovlivnuje to kontrolu nad jejich telem a to je dostava do nejistoty 😒

sisstin
autor
30. dub 2013

@mvmk no tak jako on byl to samý min. do 4 let, to beze mě neudělal ani krok, pak ve školce se to trošku zlepšilo, ale třeba to, že fakt v herně si jde hrát sám, to bylo poprvý až ted někdy v těch 5,3-5,6....jinak jsem všude musela chodit s nim 😝

krystalka
30. dub 2013

@sisstin - to je přesně, jak u nás 😉 , já si teprve minulý měsíc poprvé užila krásně v klídku návštěvu známých, zatímco Jiřík si hrál s kamarádem nahoře v pokojíčku s mašinkama a nemusel u toho mít nikoho z nás 🙂 , jen jsem občas opatrně vykoukla do předsíně a poslouchala pod schody, co tam dělají, jestli jsou ještě vůbec naživu 😀 . Vydrželi tam fakt celé odpoledne! Stejně tak na hřišti si jde až teprve poslední dobou hrát sám třeba na písek a já si můžu sednout na lavičku, ale to většinou nebývá na dlouho, protože on teď momentálně má zálibu v lezení na ty velké prolézačky, sjíždí dolů po šplhací tyči, leze po těch lanech apod., takže tam teda stejně musím být a dávat mu záchranu 😉

sisstin
autor
30. dub 2013

@krystalka no já si to fakt užívám, že si můžu dát normálně kafe a pokecat, nebo si sednou na lavičku a čučet do telefonu, to dřív prostě neexistovalo, tak jsem se taky jako dočkala konečně 😅

krystalka
30. dub 2013

@sisstin - já ti táááák rozumím 😅

mvmk
30. dub 2013

@krystalka
@sisstin zavidim 🙄 🙄

mvmk
30. dub 2013

Mala se ted naucila to, ze kdyz se neciti v jistote nebo prijde nekdo cizi, tak zacne rikat auii a drzi se za hlavu 😝 😝 , kdyz okamzite neprijdu k zachrane tak se horce rozplace 😔

krystalka
30. dub 2013

@mvmk - moc dobře vím, jak ti je, já si taky říkala, jestli se toho vůbec někdy dočkám, když jsem pokaždé půlku návštěvy u někoho trávila v dětském pokoji, protože Jiřík tam sice chtěl jít, ale musel mě mít vedle sebe...a nebo byl u mě na klíně mezi dospělými, ale tam se brzy nudil a chtěl být středem pozornosti, takže jsem si prostě v klidu s nikým nepromluvila...a kamarádi často neměli zrovna moc pochopení, zdálo se jim, že se mu moc podřizujeme, že ho máme nechat být...jenže oni měli úplně jiné děti, že 😉 ...., neboj, dočkáš se taky, tvoje dcerka je ještě malá, my jsme se toho dočkali poprvé až teď v 5 letech 😉

sisstin
autor
30. dub 2013

@krystalka no tak to je fakt přesný, jak u nás 😉

mvmk
30. dub 2013

@krystalka to mi docela mluvis z duse, ja mam taky potize s navstevou, proto ani moc nikam nechodim, mala zbuzuje pocit, ze ji rozmazluju, pochopeni ze strany mojich znamych nemuzu ocekavat, Ja jsem nekonfliktni a nemam chut se potom s nekym dohadovat, proc se od male necham dirigovat 😝 😝 Ale ja vim, ze ona proste trpi, kdyz bych ji nekam strcila a rekla ji at si hraje 😝

krystalka
30. dub 2013

@sisstin - 🙂 - a pamatuju se, že mi vlastně ani tak nevadilo to, že jsme si nepokecali, jako to jejich nepochopení....stejně tak jako když jsme třeba už chtěli večer odněkud odjet domů, že malej usíná brzy, tak nás všichni přemlouvali ať ještě zůstanem a že jako tak co, tak půjde spát později (co na tom, že my pak budeme večer řešit hysteráky a v noci noční děsy, že... ☹ )...prostě to pro ně nebyl argument...

krystalka
30. dub 2013

@mvmk - no tak v našem případě by se Jiřík stejně někam strčit ani nenechal 😉 , pokud bych ho dala u známých do pokojíčku, tak bych ještě ani nedošla do obýváku a měla bych ho za sebou 😉, on by tam prostě nezůstal... takže nejpřijatelnější řešení bylo: všichni i s dětmi v obýváku, Jiřík seděl někde těsně u mě na zemi a stejně jsme se z větší části věnovali dětem 😉

sisstin
autor
30. dub 2013

no my ani nikam moc nechodíme, já známý s dětmi nemám ...na začátku jsem pár holek měla, ale prostě skončilo to na tom, že se mělo jít plavat (Tygr by to nepřežil), chodilo se na angličtinu a různé kroužky (Tygr byl v té době mimon a jen by čučel v lepším případě, v horším řval) atd. atd. 😝

mvmk
30. dub 2013

@sisstin no ja mam zase spis zname, kteri maji deti ve veku Meho syna, 11-12, a ono hlavne nemecke mamky pristupuji k detem trochu jinak, ( delej si co chces, hlavne neotravuj, a nebud mekota 😝 😝 , a samozrejme moje premira pece Jim leze na nervy 😝 😝 Plavani to jsme na Tom stejne, si nikdo nedovede predstavit, co je to za masakr malej umejt vlasy 😒
Vodu ma rada pouze na obrazku 😉

sisstin
autor
30. dub 2013

@mvmk no moje kamarádky jsou právě ted všechny těhotné nebo mají čerstvá mimina, takže jsme zas úplně jinde...mě tohle štve, já prostě měla proti známým Tygra brzo, takže já byla doma s miminem a ony chodily do práce a pařit, a ted, když já chodim do práce a můžu o víkendu někam jít, tak ony jsou zas těhotný a budou mít mimina 😝 to je prostě zapykaný 😝

mvmk
30. dub 2013

@krystalka No ja jsem si ted opravdu ty dva tydny strasne vychutnala, opravdu prvne po 2,5 letech jsem mela opravdu relax, ani nevis jak jse to super, kdyz na tebe nikdo nekouka jak na exota, kdyz tvoje dite vyda svoje eeee, pac ho tam vidavaji skoro vsechny deti 😉 😉 Podpora tech terapeutu, kteri ti rozumi poradi a mas dobry pocit, jelikoz tam cely den opatrujou opravdu tezke pripady a ty zkusenosti z nich jsou citit. Mamky potom sedeli odpoledne na hristi a mohla sis popovidat, jak je to krasne kdyz tvoje dite vyda dve ruzne slab. To nikomu ze znamych rikat nebudu 😝 😝 Pac by si mysleli ze jsem padla na hlavu 🙄

krystalka
30. dub 2013

@mvmk - to je fajn, že jsi si to užila, zasloužíš si to 🙂 , jinak tyhle pocity jsou prostě nepřenosné, kdo to nezažil, nikdy nepochopí....to tady asi známe všechny, tu radost z toho, že naše dítě zrovna právě třeba spojilo dvě slova do věty, nebo že řeklo "máma" - to prostě rodiče "normálních" dětí nepochopí - tu radost, ten pocit, že jsme už zase o kousíček dál 🙂

krystalka
30. dub 2013

@sisstin - tak to my zase máme spíš známé, co mají starší děti, i Jiříkovy sestřenice jsou už ve 2. a 4. třídě - on tyhle děti přijímal vždycky líp, ty menší nebo stejně staré jako on nemusel, s těmi většími byl celkem v pohodě, oni se o něj navíc jakoby "starali".... akorát měl před časem problém na jedné dětské oslavě, kde byl téměř nejmladší, a všechny ty děti se tam nakonec slezly kolem počítače a neviděly neslyšely a on tam chudák chodil okolo a čekal, že si s ním někdo půjde hrát - to mi ho bylo fakt trochu líto, jeho tenkrát počítač absolutně nebral a nechápal proč do toho všichni čučí a nejdou si hrát ven...

podubka
30. dub 2013

@krystalka
@sisstin

jé holky vy to máte úplně stejně jako my s tou závislostí.Lukáš je neuvěřitelně závislý na tatínkovi a ten je s jeho lásky už unavený 😀 chce být pořád s ním.Dělá mi doma scény úplně hystericky řve že chce jít za ním.Chce si s ním pořád hrát,když se vzdálí tak na něj pořád volá táto táto ani na záchod si nemůže dojít. 😀 Snad to přejde,je to docela náročný.
A s kamarádama úplně stejně,nechápou a podle nich to moc řešíme a moc se přizpůsobujeme.

sisstin
autor
30. dub 2013

@podubka no takhle je Tygr upnutej na dědu, jakmile jako je doma děda, tak my ostatní neexistujem 😅 😅

sisstin
autor
30. dub 2013

@podubka a taky to dědu nebaví už 😅 😅 😅