Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
6. bře 2012

@sicinka podle zákonů Cr, když jeden z manželů odvádí zdravotní pojištění pro jiný stát, tak automaticky celá rodiny pod tento stát spadá 😉 Takže my s Tygrem dostaneme takový žlutý kartičky pojištovny naší (VOZP), která značí, že manžel je cizinec a veškerá ta zdravotní péče bude fakturovaná Slovensku jeho pojištovně, kde si on platí zálohy a odvádí pojištění.

A nemám nárok na jakékliv dávky z CR, třeba rodičák (kdyby jsme měli další dítě) budu mít slovenský, on si musí zažádat o něj a mně pak doplatí ten zbytek, páč na SK je to nižší, než v CR..je to postavené na hlavu, ale je to tak...dneska jsme obvolali veškerá ministerstva a úřady 😖

sisstin
autor
6. bře 2012

@sicinka a když chci být doma s dítětem do sedmi let, tak SK pojištovna to proplatí do 6let (u nich to je jenom do šesti) a pak musíme oba dva donést, že každý máme trvalý pobyt ve svém státu a oni mi to o rok prodlouží, tj. o rok déle mi budou platit zdravotní pojištění přes SK pojištovnu...proč to dělat jednoduše, když to jde složite že 😖

dadlenka
6. bře 2012

@sicinka tak kakání řešíme taky...vždycky dobíhá na záchod až s bobkem u zadku... a bolí ho to... řeším to už asi měsíc, je vždycky nervózní, když se mu chce a zadržuje. Odplínkovaný i na noc je cca od konce října 2011. Kryštof si taky stěžuje, že h to bolí, ale on ukáže, nebo řekne, co a auti je🙂 To jsem ti moc neporadila, aspoň v tom nejste sami, věřím, že pomůže jedině trpělivost a chválit a trpělivost🙂

sicinka
6. bře 2012

holky ono se mu to taky párkrát povedlo, že řekne bobek a šel vvyrobil ho já se radovala a pak zase nic. Jako se spoustou jiných věcí. Pod nohy mu nic nedám aktuálně sedí vzadu na prkýnku nohy do stran drží si pindíka a čůrá. V této pozici by ani kakat nemohl, ale přesvědčit ho na jiný způsob se mi nevede. Jinak s tou bolestí on si obecně nestěžuje že ho něco bolí to musí být, on řve protože se vzteká. Řízne se do prstu krve jak z vola a Dáda přijde a řekne ziznul prstík. Jen v té poslední době začal knučet říkal že bolí a když se zeptám kde tak nic, ale jinak to od něj neznám. Já byla jako dítě taky taková, aby mě něco bolelo to už muselo být. Já s spíš pořád bojím nějaké fyziologické příčiny než té mentální.

sisstin
autor
6. bře 2012

@sicinka jako tohle dělá dost dětí, to kadění je začarovaný...my zas měli fázi asi 3 měsíce, že chodil kakat zásadně s dědou jenom...jinak prostě zadržoval a fakt čekal, až bude doma 😝 přešlo to samo..a kamarádky kluk kadil do plíny skoro do 4let a je "normální" 😉

dadlenka
6. bře 2012

@sicinka tak hlavně, že chodí na záchod, Kryštof už čůrá sám jako chlap i oklepává😀 zničeho nic, nejdřív seděl a potom už nechtěl.-) chce to čas🙂

sicinka
6. bře 2012

Já si všímám že na netu je dost maminek kluků so tohle řeší, jinak já to opravdu nebrala jako nejakou specialitu ci velký problém. Jsem si říkala že do září ho to přejde nebo bude chodit kakat jinde než ve školce (bude tam do té jedné). Ale teď mu vadí samotnému proto to řešim. Jinak s tou bolestí za to můžu i já - vlastně až tak 3 měsíce nazpět se ho ptám kde to bolí , tebe něco bolí?. Jak je zdravej tak jsme to moc neřešily bud odněkud spadl tak jsem mu to pofoukala, nebo řval vzteky, jinak moc ne. Vlastně až ted když to umí říct vím, že ho něco bolí. @sisstin asi budu znít jako kacíř, ale stojí ta svatba za to? Z mého pohledu mi to že jsme manželé v ničem nepomohlo a oslava pro rodinu se dá udělat kdykoliv 🙂

sisstin
autor
6. bře 2012

@sicinka no jako nemít 46 dní do svatby, tak taky jako uvažuju, že na to seru...ale už máme vše zařízené, zaplacené atd. 😉 my to chtěli hlavně proto, aby mi dali vědět, když se mu něco stane, abch měla nárok na vdovský (nedej Bože) atd., a ono je to nakonec spíš obráceně 😝

sicinka
6. bře 2012

@dadlenka na záchod chodí už půl roku, nejdřív na schůdky, pak na dospělé prkýnko, pak jako chlap ze stupýnku, tuhle kravinu vymyslel asi 3 týdny nazpátek a evidentně ho zatím baví .-) Kdby jsi viděla tu akrobacii co u toho dělá. ALe zase mě tam už nepotřebuje a umí si obléct zpátky kalhoty juppí.

sicinka
6. bře 2012

Jinak koukam že do sikuze maminky nestandartních dětí se hodím ať to s Dádou dopadne jak chce. On totož standardně moc věcí dělat neumí/nechce 🙂

hrusti
6. bře 2012

@sicinka Hmn, tak my kadíme bud do nocníku nebo do záchodu, podle toho jak stačí doběhnout. Nočník máme takový vyšší, hrací od FP, takže se mu na tom dobře sedí a ze strany má taková madélka na držení (No hlavně tedy ten nočník máme kvůli tomu, že někdy si vzpomene, když zrovna krmím nebo uspávám malou, tak aby se mohl obsloužit. Na záchod se mu špatně leze i se stupátkem, ptž je menší postavy).
Já jsem ze začátku u něj stála a dělala jakože tlačím, aby věděl jak na to a napodoboval mě 😉 😅

Jinak dneska mi přišla zpráva od dr. Krejčířové a diagnoza adhd tam vyloženě uvedena není. Jen sklon k hyperaktivitě a emotivnímu jednání. myslela jsem, že mi to tam napíše 😕

sisstin
autor
6. bře 2012

@hrusti ADHD přímo na tvrdo se před třetím rokem nedává 😉 tudíž tam máte jen ty sklony 😉

vevercaci
6. bře 2012

@sisstin CHtěla jsem se zeptat, Honzík koukal na tygra jak opakuje slova a ty slova tam rozslabikováváte..tak jsem to zkusila taky, on neopakuje nic, ale když ,u říkám jen slabiky, tak se snaží..je teda vidět, že většinu hlásek neumí vůbec vyslovit, ale něco přece jo..má snahu..zopakuje ale jen ty slabiky, když pak řeknu celé to slovo, to už prostě nezvládne, tak jsem se chtěla zeptat, jestli to má vůbec smysl to s ním dělat..abych mu tím spíš nějak neublížila..

sisstin
autor
6. bře 2012

@vevercaci podle mě tím nic nezkazíš, kdyby zájem neměl, tak by mlčel jak ryba a nedostala bys z něj nic 😉

vevercaci
6. bře 2012

@sisstin to já ho jako nenutím, jen třeba on říká čepici bají..tak mu říkám, ať hezky řekne čepice, na což mlčí, ale když začnu slabikovat, tak konkrétně to če-pi-ce řekne krásně, když mu pak řeknu celý slovo, tak už to teda nezopakuje, je to asi moc dlouhý, on teda nezopakuje ani kratší slovo..ale třeba mu v tý hlavičce něco utkví.. 😕

sicinka
6. bře 2012

@hrusti Dáda mám asi 89 cm není velkej to je na tom právě ta zábava, přitáhnout se nahoru a pak balancovat než se usadí. Zkusím nějakou tu vlákninu, tedy jestli je to volně prodejné. Ukazovala jsem co a jak asi stokrat, asi to chce fakt čas i když jestli mu nestačí půl roku tak fakt už nevím. Ještě k té ADHD on nevydrží u jedné věci nebo na základě čeho to je? Jsi psala že skládá to logico a to mu zabere docela dost času ne? Jsem si tak nějak myslela že jsem v téhle oblasti informovaná a zjišťuji že vím prd 🙂

maccizpopovic
6. bře 2012

@sisstin no teď jsem si zvedla adrenalin na Rodině, ale koukám,že Ty také 🙂 .... no,že se nechám

To mi přijde zajímavé,že Ti píší z SPC o radu - ale alespoň jsou soudné a poradí se, když nevědí
Také mi píší maminky o radu, ale SPC ještě nikdy.

hrusti
6. bře 2012

@sicinka On nevydrží delší dobu u jedné činnosti, odbíhá od všeho, stačí mu sebemenší podnět 😉 Už od malička je nesoustředěný a roztěkaný. Dr. Krejčířové tam pořád bral papíry s tužkou, co tam měla na stolu na straně 😅 U Logica vydrží tak 4 listy a pak už toho má dost a musíme dělat něco jiného 😉
Ta Lactulosa je volně prodejná, je to sladký sirup. Nebo jestli ti jí švestky, tak zkus švestkovou přesnídávku nebo šťávu 😉

@sisstin Jasný, že se před 3. rokem nedává, jen jsem si myslela, že mi tam přímo napíše podezření na ADHD 😉

sisstin
autor
6. bře 2012

@hrusti ADHD= hyperaktivita, ADD= hyperaktivita bez poruchy pozornosti. Ona vám to dala, je nenapsala zkratku, ale napsala to slovně. Ona ani nedává čísla diagnoz, opět to vypisuje slovně 😉

@vevercaci když řekne "bají", tak ty řekni" ano, je to čepice" če-pi-ce 😉 ono po těch slabikách je to lehčí, než celý slovo 😉

@maccizpopovic to mě navedla @dadlenka 😅 😅 😅 jo, bohužel..už mi psala pár SPC, jedno dětské integrační centrum, pár logopedů 😕 😅 😅 😅 😅

jinak k té délce diagnostiky, to je právě to, že Kr. těch dětí viděla stovky, ne-li tísíce, takže ona prostě ví, na co se zaměřit, nepoužívá ani ty různé testy DACH atd. 😉

hrusti
6. bře 2012

@sisstin 😅 Aha, tak to jsem nevěděla, že nepoužívá zkratky, ani čísla diagnoz 😅 😅 😅

sisstin
autor
6. bře 2012

@hrusti expresivní dysfázie je F a nějaký číslo...ale nedává to..ona je stará škola, tak možná dřív to takhle rozdělené nebylo, nebo fakt nevim 😉

dadlenka
6. bře 2012

@sisstin když mě pobavilo to jak přesně ví, kdo to je, jak jsou stovky ještě lepších odborníků a potom udělá z Thorové a Krejčířové jednu superbytost😀

lenajsek
6. bře 2012

Ahoj, pěkný večer, moc děkuji za odpovědi, dneska padám za vlast, zítra pročtu víc...
Dobrou noc!

miawa
6. bře 2012

@filmuska_01 Ještě určitě zkuste nějaká dechová cvičení, foukat brčkem do vody, do mouky, sfoukávat kuličky vaty ze stolu. 😉

@vevercaci Rozhodně tím nic nezkazíš, můžeš s ním ty slova i vytleskávat. Pokud pojmenuje slova, která má v akt. zásobě, tak mu můžeš ukazovat obrázky, pak to říct správně a vytleskat to če-pi-ce. 😉

maccizpopovic
6. bře 2012

Add. vytleskávání slov vím,že my jsme s Matyášem trošku někde jinde, ale vytleskávání u nás pomáhá. On jak komolí slova,ta se zpomalí a už i celkem ochotně se opravuje. Dokonce nedávno nemohl něco vyslovit a sám si slovo vytleskal a řekl ho po slabikách.
Tím chci říct, že možná momentálně se to pro menší děti nezdá jako přínosná věc,ale v budoucnu se to může vyplatit.

dadlenko já se také pobavila, hlavně ten závěr byl moc pěkný .... ti pražáci

sisstin nám dr.Kr ADHD do dgn. napsala,ale jinak žádná další čísla nebo písmena .Z foniatrické kliniky jsme měli F802 - Receptivní porucha řeči, F801 - Expresivní porucha řeči ...... no už je to 4 roky

jinak se omlouvám,že nepoužívám ta modrá (přímá) oslovení jako odpověď, ale nějak mi to stávkuje

vevercaci
7. bře 2012

@miawa On má v aktuální slovní zásobě jen citoslovce a ty smyšleniny, většinou jednoslabičné..to bají je takovej nejdelší výraz, co má asi 15významů od okurky po čepici 😀 ale to vytleskávání zkusím, on mi rád tleská s rukama..

sisstin
autor
7. bře 2012

@vevercaci okurku mi ani nepřipomínej, u nás to je "uaa" 😅 😅 😅 😅

hrusti
7. bře 2012

@sisstin u nás je okurka kokua 😀 😀 😀

Včera se docela pohnul s Den&Noc. Ze začátku mu to moc nešlo a neorinentoval se tom, kde co má stavět. A včera odpolko postavil prvních 7 obrázků. Fakt mi udělal radost.

Na to foukání mně ještě napadá bublifuk, ten má u nás velký úspěch 🙂

sisstin
autor
7. bře 2012

@hrusti no lepší, jak tři samohlásky 😅

inkamalinka
7. bře 2012

Má niekto deti už staršieho veku čo mali problémy s rečou a komunikáciou ??
Ahojte Mamičky, napíšte prosím : má niekto deti už staršieho veku čo mali problémy s rečou a komunikáciou. Sestra má 3 r. syna a je už bez viery že sa to zlepši. Túži počuť čo chce , a aspoň udržať nejakú formu komunikácie.... ale stále len nejaká čínština, alebo plač. Nepozná ani 10 slov. Nemá snahu niečo sa učiť.
Chcem ju aspoň potešiť že to bude lepšie, ale kedy. .. Ten výraz ona už nechce počuť, a .... stále to porovnáva s mojimi deťmi, už sa pred nou bojím pochváliť niečim o dcérkach, aby som ju tým nezasmútila. Budem rada, keď sa mi niekto ozve kto tým už prešiel. /ale prosím mi to napíšte do internej pošty, lebo sa bojím že ten príspevok už nenájdem/ Veľmi pekne ďakujem