Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

podubka
26. bře 2013

@sisstin já to někde četla taky.V pátek jdeme k psycholožce,tak uvidím co nám zjistí.

abbie
26. bře 2013

Ahojte, tak dnes k nam dorazila sprava od psychologa.
- kontaktne velmi dobry, komunikacia bez znakov narusenia, vynikajuca spolocna pozornost s adekvatnou spatnou vazbou, reakcie na podnety primerane, aj inicacia zo strany dietata, hra veku primerana, aj znaky symb. hry, spravanie bez PVP znakov
uvadzany problem hodnotime ako specificke percepcne spracovavanie, susp. vekom upravene
Akcentacia problemov do roviny jazykovej, susp. obraz ŠNVR - absoltne netusim co toto je 😕
- osobnost bez znakov poruchy psych. vyvinu
zaver: F80.1

sisstin
autor
26. bře 2013

Specificky narušený vývoj reci

abbie
26. bře 2013

@sisstin no to ma mohlo napadnut 😅

lenajsek
26. bře 2013

@sisstin Teri a jak jste střídali nohy ze schodů, jak ho to rehabka učila? Já mám pocit, že by Lukin zatím asi spadl, asi to ještě nechám být, třeba na to přijde sám... a do schodů jsem mu taky pomáhala, vždycky jsem mu tu jednu nohu dala nahodu, kterou by nirmálně přisunul a pak to dělal už sám...

lenajsek
26. bře 2013

@abbie No vidíš, takže žádnej PAS... 😉

sisstin
autor
26. bře 2013

@lenajsek no do schodů na to přišel sám, prostě jednou jsme šli na nádraží a on najednou střídal nohy 😅 😅 no a do lů prostě po těch schodech chodili a říkala mu, že má střídat, nejdřív ho držela za ruku, pak se držel zábradlí a ted už to seběhne jak srnka sám 😅

lenajsek
26. bře 2013

@dezyre Já se ani tak nebojím toho, co tam "předvede", ale toho, co se dozvíme... ale právě proto tam jedeme, aby bylo konečně jasno... a úkoly snad nějaké Lukin zvládne, snad bude i v pohodě...

lenajsek
26. bře 2013

@sisstin díky, někdy zkusím 😉 A kdybych počkala s tím střídáním, tak by na to asi taky přišel sám, ale daleko později... chtěla jsem, aby byl aspoň v něčem "v normě" 😀

martuulka
26. bře 2013

@sicinka děkuji za inspiraci

kajiszek
26. bře 2013

No tak jsem vytáhla Den a noc dneska zase a Vojtík najednou všecko skládá, dokonce dával tak z 80% i ty stínový obrázky... No u něj je vidět, že mu prostě vždycky všecko docvakne, jen trochu později 😀 Já fakt u něj nevím no, jestli má nebo nemá problém, jako je ve všem takovej pomalejší, ale zase ta řeč mi úplně na dysfázii nepřijde, nevím no... Jsem sama zvědavá...

kajiszek
26. bře 2013

Btw jak se tu bavíme o tom střídání nohou, tak já aktuálně taky chodím po schodech, jak kdybych měla dysfázii, dala jsem se do nějakýho 30 denního cvičení a tak strašně mě bolí nohy, že vůbec nemůžu chodit 😀 😀 😀 Takže to Vojtíškovi aktuálně nemůžu ani ukázat 😀 😀 😀

mvmk
26. bře 2013

@kajiszek co je to ten den a noc?

mvmk
26. bře 2013

@kajiszek a s tim stridanim nohou, mala strida jen pokud s ni jdu za ruku, jinak ne. Ona proste potrebuje tu jistotu, ze ji nekdo sichruje, jinak tapka s prislapem 😝

kajiszek
26. bře 2013
kajiszek
26. bře 2013

@mvmk No já dneska Vojtu celej den pozoruju a nahoru fakt chodí se střídáním, jen občas si přišlápne na nejširším schodě, ale dolů ani omylem no 😀 Teď zrovna se tu děti baví tím, že házej kouli z modelíny ze schodů a běhaj nahoru a dolů, takže můžu pozorovat 😀 😀

marrka
26. bře 2013

ahojky holky dnes mi ve školce učitelka řekla že nám chce speciální logoped navrhnout nějaký pobyt kde by se zjistilo jak je na tom s porozuměním že třeba nechápe co to je vyhrnout rukáv ale já zase nemám pocit kdyz mu řeknu odnes to do koše tak jde a odnese to nebo cokoliv jdi zbudit dceru je do pokoje a zavolá káko vstávej už je ráno tak nechápu proč si myslí že má problém s porozuměním a do toho jako aby jekl někam na pobyt vůbec nechápu co tam na něm zase chtěj testovat ☹

mvmk
26. bře 2013

@kajiszek tam se pise ze uz je od 18 mesicu 😅 😅 to znamena, ze by rok a pul stare deti meli toto zvladat? 😕

sicinka
26. bře 2013

@mvmk ne to znamená že mladší by to mohli spolknout 🙂 Ze začátku je to pomůcka na rozvoj motoriky podle vzoru staví kolem 3 let. My nemáme den a noc používal jsem nafocené kostky nebo korálky.

sicinka
26. bře 2013

Hele mě by zajímalo s střídáním nohou, podle mě pokud dítě zvládá pohyb na odrážedle střídáním nohou tak je to stejné jako do těch schodů nebo spíš víc těžké.Jak jste to měli vy nejdřív odrážedlo pak schody nebo naopak?

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka v jeho veku ma byt porozumeni fakt jinde,nez jenom o "hod to do kose" . Musi zvladat hlubsi porozumeni,predlozky,siroky,uzky,nejvetsi-nejmensi apod 😉

sisstin
autor
26. bře 2013

@mvmk ty maly si to skladaji jen tak, ne dle predlohy 😉

sisstin
autor
26. bře 2013

@sicinka odrazedlo zvladal Tygr uz kolem druhyho roku,schody az skoro o dva roky pozdeji 😉

lenajsek
26. bře 2013

@sicinka Luci, já si myslím, že do schodů je to těžší, protože ten další schod je vyšší a dítě aby tam pořádně došláplo a udrželo se, tak si musí být už fakt jisté v rovnováze... na tom odrážedle mi to přijde jiné, sedí a navíc dává nohy do stejné úrovně. My teda nejdřív motorka odráředlo, pak kolo odrážedlo, pak střídání noh do schodů.

@mvmk A ten Den a noc je od 18měs, ale nestaví dle předlohy samozřejmě, tam je to i na tom napsaný, že by se jim to ani dřív jak ve třech letech podle předlohy dávat nemělo, takže schováš knížečku s předlohama a dítko si navlíká ty barevný kostičky na ty tyčky, jak se mu zachce. 😉
@kajiszek Tak to je Vojtík dobrej, že skládá i podle stínu, to by Lukin nedal ani omylem... K tomu se ale taky snad časem dopracujeme.

lenajsek
26. bře 2013

@marrka Tak odnes něco do koše je už naučenej, tak to dělá automaticky, ne? To stejné s tím buzením, je to situace, která je denodenně...

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka zeptej se ho: co sviti v noci na nebi,co jezdi po kolejich,ktery zviratko ma dlouhy usi,co by udelal,kdybys mel zizen??to by mel zvladat,plus treba: dej mic pod zidli,na zidli,vedle zidle,mezi zidle. V rade ukazat,kdo je prvni,kdo posledni,kdo je uprostred.napr.

sicinka
26. bře 2013

@lenajsek @sisstin asi jsem to špatně vyjádřila já myslela na koloodrážedle. Dáda zvládá motorku od 13 měsíců, ale plnohodnotné střídání nohou na koloodrážedle až před třetím rokem. V té době už střídal do schodů krásně, ze schodů doteď závisí jak jsou prudké a dlouhé. Ale na normálních střídá v pohodě, chodí bez držení.

sisstin
autor
26. bře 2013

@sicinka hele,tak to nekdy ve 4,5 a to teda hned od zacatku,predtim na to odmital byt jen sednout,tak mozna by to umel driv,ale proste nechtel 😉

podubka
26. bře 2013

@sisstin Terko ty to asi budeš vědět.Mluvila jsem teď s tchýní a říkala že manžel můj,měl v dětství úplně stejné příznaky jako má Lukyn hlavně v řeči.A v té době nikdo nic neřešil,takže neví jestli měl dysfázii.Může to být dědičný?

sicinka
26. bře 2013

@sisstin no oni na motorce nohy moc nestřídají oni se spíš posouvají snožmo, mě to přišlo jako dobrý trénink na střídání levá pravá, to koloodrážedlo, ale vypadá to že tolik ne 🙂