Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

@dalea hele na ty opoidné peptidy dělali vyšetření Valericovi od Gothic..taky jsou ze Slovenska 😉 myslím, že se to dělá normálně na gastro 😕

u nás zas celej den peklo s kaděním, od rána jsme lítali na záchod..ted poslední dvě hodiny už jenom řval v křečích, že už jsem ho oblíkala, že jedeme na pohotovost...a najednou se brutálně zes... a už dobrý 😝

romana
22. pro 2010

@sisstin ahoj, prosím tě, jak máš to video, jak se jmenuje ta konkrétní sada z toho logica? ondra se v ní děsně shlídnul, "kluka s autama" jsme pouštěli několikrát a ke konci už mu radil, ale mně se to nedaří v katalogu najít 😉

vojtisek2007
22. pro 2010

@sisstin ty Tery tak mu zkus davat něco projímavýho - u nás spolehlivě zabrala vždycky švestková nebo hrušková přesnída a u Elis Duphalac sirup - je to přírodní, dává se to před jídlem - pak se mu nebude "dařit" to zadržovat, půjde mu líp se vyprázdnit....

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana to je téma Ve školce 😉

@vojtisek2007 já už mu dávám tu Lactulosu 😉

romana
22. pro 2010

@sisstin díky, nakonec jsem si nechala vyexpedovat celou řadu, je toho přes 12 svazků, skladník mě "miloval" 😀 , ale už to mám.

vojtisek2007
22. pro 2010

@sisstin tak to jo, ta má tak projímavý účinek....no tak než to pochopí, že když se vyto tak mu bude líp, tak holt budete bojovat...☹

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana tý jo, ty jsi dobrá..to je peněz jako šlupek 😝 já zatím vzala jenom to Na statku 😉 ono je blbý, že jakmile už to umí, tak je to přestane bavit...ale tak, ono se to zas prodá podle mě celkem slušně 😉

jinak Tygr už ted odpoledne jenom kraví, dá si to tam hned tou druhou stranou...nasází tam podle toho ty čudle a má hotovo 🙄 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
22. pro 2010

@vojtisek2007 no já si to asi vezmu taky, páč už jsem 4 dny taky nebyla 😝 🤐 😅 😅 😅

romana
22. pro 2010

@sisstin néééé, já to mám v práci, jen si to půjčuju. mám koupenou jen tu destičku, to ostatní by mě ani nenapadlo. minule to ondrovi nešlo, bůh ví, jak to půjde teď.

romana
22. pro 2010

@sisstin a zrovna to na statku neberu, to jsem si říkala, že bychom pužili tak dvě karty a víc by nedal.

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana aha 😅 😅 no to je fuk, ono než se naučí tohle téma Ve školce, to bude trvat 😉 jemu docela jdou právě ty přiřazovačky, puzzle, mládátka a tak....ale nejdou mu třeba to, jak má hledat, jakýma barvičkama je to nakreslený nebo co na stolu chybí a tak...to mi přijde fakt těžký, to jsou fakt jemný detaily a to mám docela i co dělat já, abych to tam našla..natož on 😝

simalex
22. pro 2010

holky, od zítřka mám volno a ještě jsem doma nepořešila pokažený PC 🙄 🙄 . Pro jistotu Vám teda už teď přeju krásné svátky a šťastný a veselý rok 2011. 🙂 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

@simalex jééé..tak vám taky, ať má Alexek radost z dárků 😵 😵 😵

jo a ještě vtip dne,

jak jsme včera byli na logo..a já tam dohodila tu holčičku s mutismem ( podle logo ho teda nemá) ...a ona se ptala, od koho dostala kontakt..tak prej od maminky, co má hrozně šikovnýho kluka, co furt mluvil 😅 😅 😅

tak logo fakt nevěděla, tak prej, že maminka byla drobná blondýnka..tak ji došlo, že jsme to byli my..tak jsme se včera tomu docela natlemily 😅

romana
22. pro 2010

@sisstin siss, ta tvoje logo by ti už měla dát slevu za ty nový kontakty 😉

@simalex taky tak, hlavně ať je ten příští rok ve znamení dalších pokroků 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

holky, jak je to u vás s chápaním dárků, Ježíška a tak? To ted právě holky řeší v termínu, jestli jako dětem říct spíš tu duchovní podstatu Vánoc nebo si hrát na Ježíška 😕

já teda tak nějak neříkám nic, páč mi přijde, že Tygra tohle vůbec nezajímá 😕 sice jako porozumění řeči už je v normě...ale tohle mi furt přijde, že jako nepobírá..nebo nevím, jak to vysvětlit... on jak skoro nemluví, tak o tom nemůžeme ani podebatit, takže vím prd, jestli to nějak vnímá nebo ne 😕

jeho hlavně obecně dárky vůbec neberou...jak máme každý měsíc něco nového z Rané péče a staré věci vracíme, takže to prostě bere tak nějak automaticky 😕 a že by si jako něco moc přál, to fakt nevím, páč mi to opět neřekne...takže většina dárků je nějak "didaktická" nebo jsou to prostě mašinky a Lego, jelikož vím, že ho to baví 😕

u nás se teda jako Vánoce nikdy moc neřešili doma, nejsem na to zvyklá a tak nějak celkově vůbec nejsem rodinný a oslavovací typ...Vánoce jsme neslavili asi od mých 12...dostala jsem prachy a tím to zhaslo...a v dospělosti už vůbec, to jsem byla vždycky v práci...

takže se jako snažíme ted, když je Tygr...no loni to měl na háku úplně, letos si myslím, že ho to jako asi trošku zajímat bude...ale jako s rozzářenými očičkami a nějakou radostí fakt nepočítám 😝

kdyby byla na mně, tak Vánoce zrušim úplně 😅 😅 😅

romana
22. pro 2010

@sisstin tak my je řešíme relativně podobně jako ty, akorát ta odezva u nás bude asi větší (byla už loni, letos je natěšen ještě od mikuláše a každej den se ptá, kdy bude stromeček, ...). Vysvětlování - nevidím z mé strany důvod. Nejsme věřící, takže tenhle aspekt nemám, spíš ať to má chvíli jako pohádku. Zatím to teda bere víc materiálně - jakmile dojde nějakej leták nebo katalog, tak všechno děsně "počebuje" a musí se malovat ježíškovi.
Slavící typ - to já zas jsem, bohužel nejsem takovej ten chystací, takže ač bych moc chtěla, nějak tu atmosféru a kouzlo nedovedu navodit, na výzdobu prostě nejsem a v tomhle případě mě to i mrzí 😖

lenka.pce
22. pro 2010

Ahoj, tak ja jsem zrovna taky o tech Vanocich premyslela. Nejak se mi nelibi predstava klukum par let lhat, ze darky nosi Jezisek, aby jim pak nekdo ve skolce nebo skole rekl, ze to tak neni. Jinak Misa je uplne nadseny ze stromku, co jsou po meste, takze jsem musela nakoupit i svetylka, ktery ja teda moc nemusim 🙂
Ja asi spis Vanoce pojmu jako dobu kdy jsme jako rodina doma, kdy se pece cukrovi, vanocka (letos teda poprve 🙂 ) a darky jsou jen takova tresnicja na dortu, ale ne hlavni duvod Vanoc. Misa taky letos dostane didakticke hracky http://www.woodyland.eu/cz/produkt/magneticka-k...
http://www.woodyland.eu/cz/produkt/priloz-kam-c... a podobnou vlackodrahu http://www.woodyland.eu/cz/produkt/vlackodraha-...

Jinak rano, kdyz jsme se probudili, tak jsem se Misi zeptala Je to tvuj pejsek? a on mi odpovedel Ano, muj. Takze ja mam Vanoce uz dneska 🙂

lenka.pce
22. pro 2010

@romana ja teda jsem planovaci typ az se divim ze to se mnou M vydrzi :D Darky mam vetsinou rozmyslene hned po Vanocich, protoze behem Stedreho dne me napada, co bych jeste mohla komu koupit a pisu si seznam na pristi rok :D Bavi me rucni prace, takze si vyrabim vyzdobu a tak, to je moje. Nadruhou stranu, kdyz mi neco casove nevychazi nebo to jde do stadia, ze bych se mela zacit stresovat, tak prestavam 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana no právě, kdyby jako ta odezva od Tygra byla...tak by mě to taky třeba chytlo 😉 ale jeho tohle fakt vůbec nebere..Mikuláš, čert, dárky.... on má větší radost z dokumentu o Letadlech 😅 😅 😅 minule koukal na celej pořad Hitlerovi bodyguardi..a to prosím u Tomáše vydrží asi 10 minut 😝 😅 😅 😅

já k tomu hlavně nebyla nikdy nějak zvlášt vedená, u nás prostě tyhle tradice, svátky atd. moc není....nejsem na to zvyklá...nenavštěvujeme se s nějakou širší rodinou...a tak...prostě jsme v tomhle takový "jiný"...a hlavně mně to nikdy nechybělo, a kdyby jsme měli sedět u stolu a odlívat olovo, tak si připadám jak blb 😅 😅 😅 😅

@lenka.pce Leni, moc pěkné dárky...Tygr má tu vláčkodráhu a moc ho to baví, dostane k ní ted nějaké další doplňky 😉 jinak já jsem na ruce levá jako šavle..

mě baví Vánoce typu, že se nalíčím, ustrojím, a jdu s kámoškama do baru a pijeme punč 😅 😅 😅

romana
22. pro 2010

@lenka.pce leni, což tohle plánování by mi šlo, ale já bych právě chtěla mít tu atmosféru okolo, o které jsi psala ty - pečení, světýlka, rodina pohromadě, větvičky ve váze, .... a to mi nejde. pekli jsme perníčky, katastrofa - všechno se nám spojilo, takže jsme pak vykrajovali znovu z horké placky přímo na plechu, stromeček ještě nemáme, manžel je furt pryč, s Ondrou se na kapříky půjde podívat paní na hlídání, protože když jsem doma já, tak spíš jen lítám a řeším provozní nedodělky (a to vůbec nemluvím o nějakém óbr úklidu - ten jsem ani neplánovala), .... ruční výzdoba, naprostá utopie 😢

lenka.pce
22. pro 2010

My jsme doma prave taky Vanoce nikdy neslavili, otec sel vetsinou opilej a v teplakach ke stolu, a takhle se to tahlo cele svatky :( stejne tak s rodinou, vsichni mu podle nej ublizujou, takze zadny styky :( Proto jsem rada, ze mam M a jeho rodinu, ktera se styky pravidelne pri kazdem svatku, narozkach a tak 🙂 Mne to prave vzdycky chybelo, tak ted jsem stastna jako blecha 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

@lenka.pce no my jako nemáme špatný vztahy, to spíš naopak...ale prostě nějak na to slavení nejsme 😅 😅 😅

já jsem furt spíš na ty kamarády a tak, než jakoby přímo na rodinu...jo, jasný..máma, táta a Tygr..to samozřejmě jo..ale jinak vůbec...

ex rodina bylo totální peklo, to jsem ráda, že se s nima vůbec stýkat nemusím, a hlavně, že oni nemaj o Tygra žádnej zájem 😝

lenka.pce
22. pro 2010

@sisstin Ja to nemyslela ze mate spatny vztahy, z toho co tady pises to je jasny 🙂, omlouvam se jestli to tak vyznelo...
Myslela jsem to tak, ze u nas se na nejakou svatecni atmosferu nehralo, byla to bohuzel jen dalsi prilezitost od rana nasavat, protoze se rano nemuselo do prace.

Jinak bych mela dotaz k tematu :D Jak motivujete deti, aby po vas opakovali? kdyz pises ze Tygr opakuje i trojslabicna slova, to mi zni jak pisen daleke budoucnosti :(

romana
22. pro 2010

@lenka.pce k opakování dospěl ondra až sám. teď si to dokonce i vytleská, když mu to nejde. ale taky je tam rok rozdíl 😉

vojtisek2007
22. pro 2010

🙂 @romana @sisstin @lenka.pce
tak to já jsem jak plánovací,zdobící tak i slavící 🙂 Ježiška taky nějak extra nevysvětlujeme, jen to, že mu nastrojíme stromeček, dáme světýlka a ten kdo byl hodnej, tak tam po véče bude mít dáreček, ten nejstarší už ví, že některý dárky kupujeme my, ale pořád věří, že ty hlavní jsou prostě od Ježíška za odměnu, jinak věřící taky nejsme, takže tu duchovní podstatu vynecháváme, ale rádi jsme třeba chodili na půlnoční mši(dokud jsme neměli V a E).
Jinak teda spolu pečeme cukroví, zdobíme byt, kupujeme dárečky pro zvířátka (ségra jich má 16 🙂 ), jdeme do lesa pro stromeček - ne krást, máme svůj les....Jinak loni V nejvíc zajímalo trhání papíru z dárků, Elišku zajímali i ty dárky, letos mají oba jasný přání -chtějí kytaru (ve školce jim úča hraje na kytaru, tak proto) a kuchyňku a nádobí - toť nejoblíbenější hračka Vojtíka, vaří jak divej. Pak dostanou nějaký didaktický pomůcky, měkký dárky 🙂 (oblečení). A jak už jste někdo zmínil, tak od čertů pečlivě vystřihuje ze všech letáků co potřebuje od Ježíška a lepíme to na papír - na malování fakt neeeee....a nejvíc si samozřejmě přejou psa, kterýho ale nikdy nedostanou, páč mám alergii na srst a psa do bytu nechci ☹
Add návštěvy - na štědrý den je u nás manžela tatínek (jsou rozvedení), tchýně přijede v průběhu vánoc tak, jak jí na nás zbyde čas ☹ a 25. chodíme na oběd k "adoptované" ségře a jejím rodičům...a jednou během vánoc jedeme k manželový babičce do Kolína...je to flák cesty s dětma a na otočku - no to bych klidně vynechala, ale je jí už 88, tak jezdíme my k ní, ale tak před 5ti lety ještě jezdila ona k nám - vlakem....

@simalex taky Vám přeju krásný vánoce, hodně pokroků v dalším roce a ať ti A dělá jen samou radost 🙂

vojtisek2007
22. pro 2010

@lenka.pce tak to V se snažil opakovat co si pamatuju, co začal vydávat nějakej zvuk - ale nešlo mu to, strašně se vždycky soustředil a prostě to z něj nevylezlo...tak se naštval a nechal toho, až potom dýl když už mu něco šlo, tak začal opakovat,ale musel sám od sebe,když jsem ho chtěla opravit a řekl Vojti, tak ne, takhle .....zaopakuj to .....tak ani náhodou

sisstin
autor
22. pro 2010

@lenka.pce jak píše Romana, k tomu opakování si musí dojít sami 😉 kdybys mi řekla před 3 měsícema, že Tygr bude někdy něco opakovat, tak se tomu zasměju 😉 😅 😅 😅

když jsme začli chodit na logo, tak byl úspěch, když tam vůbec udělal nějakej zvuk 😉 a ted tam fakt mluví celou dobu...jako to opakování - krátká slova opakuje už celkem slušně, že by to možná poznal i cizí člověk..ta dlouhá slova, to je spíš o tom, že to má stejnej počet slabik a melodii 😉 😅 😅 😅 😅

@vojtisek2007 mě baví kupovat jen ty dárky 😅 😅 😅

romana
22. pro 2010

@vojtisek2007 to s tím vystřihováním máte super zlepšovák. ale ondra ještě nestříhá (ty prstíčky prostě nějak nejdou a já netuším, jak mu pomoct a naučit ho to), ale ani nemaluje - on jen velí 😀
a jinak jsi teda ideální kombinace.
co se dárků týká - máme hafo těch didaktických (puzzle, vkládací destičky, přiřaď, brambora, ...), pak nákupní vozíček, vláčkodráha a nějaký doplňky, knížka s piánkem, maňásky a možná ještě něco, ale když si nevzpomenu, tak to asi ani nenajdu. ale to taky nejsou všechno dárky od nás, ale moje ségry mu to prostě poslaly k nám, protože tam pojedeme bůh ví kdy (nemáme auto, busem se psem nemůžem a vlakem fakt ne), takže třeba nebude už ani stromeček.

lenka.pce
22. pro 2010

holky diky, doufam, ze mu ta logo taky pomuze, kolikrat mam takovy zvlastni pocit, kdyz se potkame treba s rok a pul starym ditetem a to opakuje skoro kazde slovo a Misa si mele jen to svoje auto auto :(

romana
22. pro 2010

@lenka.pce leni, ondra v tomhle věku měl asi 30-40 slov (včetně zvuků). a já když poslouchám od kolegyně vnučku, jak mluví - neuvěřitelný!!!