Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
25. lis 2013

@cairka a holky jsou Bio sestry nebo ne?

abbie
25. lis 2013

@krystalka u nas otazka preco je v nedohladne ... osobne si myslim, ze to u nas bude min. za pol roka

cairka
25. lis 2013

@sisstin , nie, nie sú. myslela som to tak, že staršia veľmi veľa kreslí a malá je ako papagáj, tak kreslí tiež 🙂 Ale podľa psychologičky má zlé držanie ceruzky a celkovo chybný úchop. a nenakreslí iný tvar ako kruh. napríklad domček nevie nakresliť nijak raz. kreslí len postavy, a to bez končatín 😅

krystalka
25. lis 2013

@abbie - tak mě taky přišlo dlouhé to čekání na to "co je to", on chvilku před tím 4.rokem používal otázku "mami, to?" a ukazoval na nějakou věc - v podstatě se ptal co to je....ale v té opravdové podobě "co je to" se to objevilo až v těch 4 letech a to "proč" pak přišlo brzy po něm...ale kupodivu nikdy neměl takové to klasické "proč období", že by se ptal donekonečna nebo nesmyslně pořád jen proč a proč a proč, většinou se zeptal a po mojí odpovědi se ozvalo "ahááá, tak proto!" 😀 , možná tím, jak to přišlo později, tak už neměl tu potřebu jen tak zkoušet tu otázku pořád dokola, ale snažil se opravdu něco dozvědět 😉

cairka
25. lis 2013

Ešte doplním, že ten domček chce nakresliť, ale nech sa snaží akokoľvek , nedokáže nakresliť štvorec atrojuholník

sisstin
autor
25. lis 2013

Tygr se ptal "proc" naprosto silenym zpusobem v nekolika vlnach 😅 to je podle me u kazdyho s tou frekvenci trosku jinak 😕

abbie
25. lis 2013

@sisstin urcite, ja zas nepoznam dieta,ktore by rodica bombardovala otazkou ... zalezi aj na povahe, niekore deti ani ukecane nie su atd. ... ani moj krpec ma nebombardoval, ze by ma z toho hlava bolela 😝

sisstin
autor
25. lis 2013

@abbie Tygr mluvi furt a porad 😅

sisstin
autor
25. lis 2013

My na to vzdycky vzpominame, jak jsme se bali, ze nikdy nebude mluvit a ted od nej zdrhame, aby nam nepraskla hlava, jeho nejcastejsi veta je: xy, ja ti musim neco rict 😅

giraafje
25. lis 2013

@sisstin: jak já Ti závidím, u nás je to s tou komunikací pořád tak dost na prd. Dneska teda sám od sebe řekl: "máma drží mimi", což jsem dělala, ale jinak je to bída nebo mimo kontext.

sisstin
autor
25. lis 2013

@giraafje zas jako Tygr "mluvil", i když nemluvil vůbec, on celej den ukazoval a dělal "eee" a čekal na odpověď. My měli od Krejčířové "nadprůměrné komunikační dovednosti" v době, kdy neřekl ani pfň 😅 je to i o tom, jak moc dítě sdílí pozornost a tohle 😉

giraafje
25. lis 2013

@sisstin: mě právě značně zneklidňuje to, jak je mimo kontext, to je prostě divný. Sice manžel s ním byl na výstavě vláčků a prý tam taky ukazoval a komentoval (jako že jede a točí), ale nevím nevím. No, za týden jdeme k dr. Junkové, tak to už musím vydržet.

sisstin
autor
25. lis 2013

@giraafje to fakt vypadá na poruchu porozumění min, ale ne určitě nějakou těžkou 😉

giraafje
25. lis 2013

@sisstin: no, já mám děsnej strach z toho PAS, fakt strašnej, už jsem napnutá jak struna. Na netu už nic nečtu, to bylo ještě horší, ale stejně ho furt jenom pozoruju, teda teď už i toho mladšího, prostě psycho totální.

krystalka
25. lis 2013

@sisstin - tak to je přesný, kdysi jsem si říkala, že mi určitě nebude vadit, až už konečně začne mluvit, že bude mluvit pořád....no a teď jsem fakt ráda, když na chvilku ztichne - a přesně, nejčastější věta začíná "hele, maminko (tatínku...), musím ti něco říct...." 😀

lenuskin
25. lis 2013

@cairka A to podezření na FAS už někdo vyřkl? To je přeci řada fyzických a psychických abnormalit.

sisstin
autor
25. lis 2013

@lenuskin ono záleží, jakej je to stupen postižení. Navíc když nevíš nic o bio matce, tak je to dost těžký 😉

cairka
25. lis 2013

@lenuskin , áno, videla ju 1poľská diagnostička ,odborníčka na FAS a FASD. A máme termín aj na vyšetrenie u slovenského diagnostického tímu.

mvmk
25. lis 2013

Chtela jsem jeste poreferovat jak jsme dnes dopadli 😝 Mala celou noc teplotu, musela jsem ji brzy budit, pac Termin byl uz v 8 rano 😝 takze rano plac a spatna nalada 🙄 soupla jsem ji ibuprofen, abych ten Termin mohla dodrzet. Spala v aute takze jsme dojely rozespale, spatne naladene. Nastesti tam byl dnes zase pan dr. 😉 Mala v pohode, celou hodinu jsme si hrali u toho trochu neco povidali. Holky musim k male horeckuje, snad najdu vecer chvilku to dopsat 😉

lenuskin
25. lis 2013

@cairka To je mi líto ☹ , přeju hodně štěstí.

lenuskin
25. lis 2013

@cairka Já jen, že jsem jednu holku s FAS znala, bylo jí 15, ale byla to síla. Asi to měla fakt nejtěžší kalibr. ☹

cairka
25. lis 2013

@lenuskin , hej, záleží od okolností. môže byť aj ťažká retardácia,ale ajlen iné problémy.

mvmk
25. lis 2013

Holky ja si v teho. lokla na Silvestra sampanskeho, nema treba mala taky FAS? 😨 😨 😨

sisstin
autor
25. lis 2013

@mvmk to už si děláš prdel ne? 😅

mvmk
25. lis 2013

@sisstin 😀 😀 😀

mvmk
25. lis 2013

@sisstin no ono kdyz neni ditko OK tak uz te napadne leccos ze 😀

sisstin
autor
25. lis 2013

@mvmk jako z jednoho loku šampána fakt dítě FAS mít nebude 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
25. lis 2013

@mvmk navíc jako malá je na tom dost dobře, furt si myslim, že má hypotonii a oslabení díky bilingválnosti, jako jak mluví ted, ta o tom si Tygr moh nechat zdát v jejím věku 😉

lenuskin
25. lis 2013

@sisstin Budeš se divit, ale já jsem tohle taky řešila a bez srandy.Na Silvestra sklenička Bohemky, na Velikonoce dvě skleničky lambruska a mezi tím malá sklenička piva po obědě a schíza byla na světě.
Ale třeba i tohle stačí.

cairka
25. lis 2013

@mvmk , tak záleží koľko tých silvestrov bolo, kým si bola tehotná. 😀

U nás je tá reč a komunikácia iba jedným z viacerých problémov. má viac neurologických problémov, riešime aj gastro, alergo, či endokrinológa. doteraz si každý odborník riešil ten svoj problém, ale dúfam, že po komplexnej diagnostike začnú spolupracovať. otázka je, či je to na Slovensku možné 😅