Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
12. led 2014

@magimary tak iste, ono to z autistu neautistu nespravi, ale upravi sa celkove vnimanie ako take 😉
@cairka ja by som na tvojom mieste sla touto cestou a vyradila psenicu a ak mas na to nervy, tak je fajn vyradit aj BKM ... celiakia je vazne ochorenie a keby ju mala, tak o tom uz isto doteraz vies ...

magimary
12. led 2014

@abbie no, to je jasné 😉
ale ja som nehovorila o tom, že by mi to spravilo neautistu z autistu,
ale o pokroku v mentálnej úrovni, kombinazorike, logike atd...
cairka sa ale konkrétne pýtala, či BZL diéta pomôže k tomu, aby jej malá poskočila v komunikačnej úrovni a "či si môže/m/ robiť nádeje, že to pôjde tým správnym smerom potom" a na to som jej napísala, nech sa nespolieha na zázrak v tomto smere-primárne...
a GFCF diétu som jej už dávnejšie odporučila aj ja, pretože ak je problém v priepustnom čreve (ktoré má GFcF liečiť), tak tie sekundárne zisky sa určite dostavia... (v zmysle lepšej sústredenosti, vnímavosti atd)

mvmk
12. led 2014

@cairka mozna bys mohla lekare poprosit prave vytestovat ten Glut 1, u vas sedi i ta epilepsie, treba by to mohlo byt pricinou potizi 😉

lenuskin
12. led 2014

@mvmk Ano, to říkala moje babička, že střeva jsou sestrou mozku.

mvmk
12. led 2014

@adky holcicce byly skoro 4 roky a maminka davala pul ampulky, mela to doporucene detskym neurologem 😉 , ale samozrejmne nevim ci se to davkuje individualne a kolik je tvemu diteti 😉 . Potom napis jaky mas z toho pocit, ci nastala nejaka zmena 😉

lukyte
12. led 2014

@sisstin Ahoj Tery, prosím Tě potřebovala bych doporučení na nějakého neurologa v Brně víš o někom kvalitním??? Jinak nevím jestli si na mě vzpomínáš, řeším syna 27m který v 15m přestal říkat základní slova máma, táta, teta,halo, atd. Byli jsme na foniatrii ale bohužel vysetrení se nezdarilo protože Maty ječí jen vidí doktory 😀 😒 Ale primář Lejska říkal že vypadá v pořádku a ani nepusobí jako autista-což nam bylo řečeno od logopedky která malého viděla hodinu a pozorovala ho v místnosti 3,5x3,5m ☹ Jdeme k paní dr. Jáhnové tak snad budeme moudřejší. Pokroky na malém vidím at uz je to v samostatnosti u jídla, snazí se oblíkat i vyslíkat, venku začal krásně chodit za ruku a poslouchat, doma je bez plín půl roku má jí jen ven a na spaní, oční kontakt je taky lepší aspoň s námi jako rodiči, nožky do schodu střídá hezky jen mu dáváme jistotu přidrzením, snožmo poskakuje pořád. S hračkami si hraje jak má tzn. s tatkem si posílají autícko, z kostek staví komíny atd., koleje na vláček si poskládá sám přes cely obývák a nasledne s vláčkem jezdí, chápe i to ze když se mu vagonky odpuzují ze si je musí otočit aby se magnetek chytl. Ale taky rád skládá věci do řady.Mám strach ale zároveň se mi to proste nezdá. Je fakt ze je jiny nez ostatní děti a s těmi si taky moc nehraje. Dětské hříčky typu paci paci, varila myšička kasicku krásne umí, když odcházíme nebo někdo příjde mává na pozdrav. Pamět má jak slon at uz přes scénky v pohádkách nebo když nekde něco schovám, jeho pozornost je tezké u něceho udrzet ale dokáze si krásně i sám hrat hodinku. Pokyny dvoslozkové nechápe. Udělala jsem mu kartičky s obrázky ty roztrihla na půl a on je měl dávat k sobe, to mu slo krásně. Puzzlíky taky skládá. Z hrnečku pije bez problému,není "stydlín" nemá problém se adaptovat v cizím prostředí, rád mi pomáhá ráno chystat mlíčko a čaj. Ted si oblíbil to ze mě porád chodí dělat malá. Zajímá mě tvůj názor protože vím ze jsi mi psala ze pracujes s autistickými dětmi. Moooc děkuji Tereza

limonada
13. led 2014

@hrusti Je to na léčbu u psychiatričky a na braní nějakých léků od ní?

hrusti
13. led 2014

@limonada priznam se, ze nevim urcite bych kontaktovala psycholozku a ta by mela poradit co dal. Syn nemluvil ve skolce 2 mesice a ted uz je v pohode, takze jsem to dal neresila. Jen jsem ve skolce rekla, ze syn je dost citlivy, takze reaguje blbe i na zvyseni hlasu 😉

christianac
13. led 2014

Ahoj holky, moc prosím, které máte doma tablet jako logo pomůcku pro dysfatika, doporučíte mi nějaké stránky nebo hry, kde stáhnout? Díky moc.

ladida.l
13. led 2014

pokud máš Ipad, tak super seznam je na http://www.i-sen.cz/aplikace
musíš se ale zaregistrovat, je to ale zdarma.
Pokud máš jako já android, tak jsem si podle tohoto seznamu hledala, zda existují i pro android, našla jsem některé i pro android, občas se jinak jmenují, hledala jsem třeba podle vývojáře.

@christianac

christianac
13. led 2014

@ladida.l moc děkuji, máme právě tablet s androidem.

ladida.l
13. led 2014

Co konkrétně chcete procvičovat? Něco málo už n tabletu mám, tak Ti pošlu pár typů
@christianac

christianac
13. led 2014

super, díky moc! Já se v tom vůbec nevyznám. Koupili jsme ho na radu psychiatričky. Malá nemluví a má i poruchu porozumění. Takže asi nějaké cvičení, aby si zdokonalila jemnou motoriku.
@ladida.l

ladida.l
13. led 2014

Napíšu ti teď v rychlosti ty co mám na Kindlu, pak mám i něco na manželově velkém, ale s tím je teď v práci. Tomík je ale mladší, tak snad Vás něco osloví.
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...


@christianac

christianac
13. led 2014

jsi moc hodná, jdu zkoušet a ještě jednou děkuji
@ladida.l

myskin
13. led 2014

Ahoj holky, mám holčičku (2 roky a 8 měsíců) a tahle diskuze je bohužel i pro nás. V 1,5 roce jsme začali chodit na neurologii. Měla vytočenou nožičku, na ortopedii v pořádku tak nás poslali na neurologii. Tam docházíme pravidelně, diagnóza psychomotorická retardace, doktor řekl že si myslí že to dožene a pěti letech nepoznáme rozdíl. To mě uklidnilo, ale...Čím je dcera starší, tím je rozdíl od vrstevníků znatelnější. Ve všem byla vždy opožděná, pozdě lezla, chodit začala ve 21 měsících, do dneška neřekla nikdy máma, táta, umí pouze napodobovat zvuky zvířat, řekne au, bubu a podobně. Dlouho neukazovala prstem, nemávala, to začala dělat až po druhém roce. Zkrátka ve všem je tak o rok pozadu. Pouze jemnou motoriku měla vždy výbornou. Byla jsem s ní u psycholožky, ta řekla že by mohla mít nějakou poruchu autistického spektra, no nevím, ještě budeme mít dvě schůzky, ale nějak mi nesedla, na můj vkus střílí dost od boku a není moc profesionální říkat nějaké možná když si ještě není jistá. Na autismus jsem se ptala před 2 měsíci na neurologii a doktor se smál, že žádné výrazné rysy autismu nemá. Dcera v pořádku není, to je mi jasné, ale chtěla bych vědět diagnózu hlavně proto abych s ní mohla co nejlépe pracovat. Chtěla jsem ji objednat k Dr. Krejčířové, ale ta už nebere, tak nevím ke komu. Je někdo stejně dobrý a dostupný?

lenuskin
13. led 2014

@myskin Ahoj, hodně z nás navštěvujeme Dr. Junkovou a jsme spokojené. Je z Prahy a objednací termíny jsou tak do max. dvou měsíců.

lenuskin
13. led 2014

@myskin Ahoj, hodně z nás navštěvujeme Dr. Junkovou, jsme s ní spokojené. Je z Phy.

myskin
13. led 2014

@sisstin zdravím tě, obracím se přímo na Tebe, protože jsem taky z Pardubic, tak tě prosím o radu. Dcera 2 roky a 8 měsíců je ve fázi diagnostiky, je výrazně opožděná (podle mého tak o rok). Teď nás konečně vzali do rané péče v Pardubicích tak se těším že se někam posuneme. Ve středisku jsme byli jednou u psycholožky (ještě půjdeme dvakrát, jednou já sama na nějaké dotazy a jednou dcera) a ta vyslovila podezření na poruchu autistického spektra. Moc mi ta psycholožka nesedla, co jsem si tak načetla tak tahle diagnostika není jednoduchá a dcera není typický autista (i podle psycholožky). Chtěla jsem nás objednat k Dr. Krejčířové, ale ta už nebere, neporadíš mi za ní někoho dobrého na tyhle poruchy? Jinak rok docházíme na neurologii, když jsem se ptala na autismus (ještě než jsme byli u té psycholožky), tak mi doktor řekl že žádné výrazné znaky na dceři nevidí a od něj máme diagnózu psychomotorická retardace s tím, že to dožene. To mě na čas uchlácholilo, ale bohužel mám obavy že tam nějaký problém bude. Bohužel mám takovou zkušenost, že co si máma nevyčte, nevyběhá, tak nemá. I naše pediatrička se nijak extra nevzrušovala. Omlouvám se za sloh.

sisstin
autor
13. led 2014

@myskin psycholožka z RP (jestli je to furt ta stejná, což nevím) stojí za starou belu. Jak píše @lenuskin dobrá je Junková z Prahy, jsou na ni dost dobrý reference, přebírá po Krejčířový vedení psychologický ambulance pomalu 😉

myskin
13. led 2014

@lenuskin Díky. A ty objednací termíny jsou taky dobré 🙂 . Do Prahy už jezdíme do Motola na hematologii, tak to rozšíříme ještě o psycholožku.

myskin
13. led 2014

@sisstin Díky, to je rychlost 🙂 . Nejsem odborník, ale její přístup a rychlé závěry mi teda fakt nesedly. Venku jsem si pobrečela, šla jsem k ní kvůli diagnóze pro logopeda a tohle jsem nečekala. Rozloučila se slovy : objednat další schůzku budete chtít asi brzy, jestli jsem vás vyděsila hi hi. To mě dorazilo.

sisstin
autor
13. led 2014

@myskin my jsme od ní (jestli je to ona) měli okolo dvou let docela tragickou zprávu, kterou jsem nikde ani neukázala 😝

sisstin
autor
13. led 2014

@lukyte v Brně nevím, jestli jsi na FB, tak tam je dost velká skupina rodičů dysfatiků, tak tam by ti holky určitě řekly 😉

já se omlouvám, že jako úplně tak nereaguju, ale jsem v nějaký krizi docela v poslední době, vůbec nemám náladu VD nějak řešit, řešim sama sebe 😝

sisstin
autor
13. led 2014

@lukyte a na auti mi to teda moc nepřijde 😉

krystalka
13. led 2014

@myskin - my taky chodíme k Junkové 🙂 , je dost dobrá a termín jsme dostali za měsíc, nakonec jsme to museli kvůli nemoci přeobjednávat a další termín opět za měsíc 🙂 . A dneska jsme byli na neurologii a naše neuroložka, když jsem jí ukazovala zprávu od Junkové, tak jí taky moc chválila, že s ní mají dobré zkušenosti i dobré reference od maminek 🙂

lenuskin
13. led 2014

@krystalka Jo, i náš neurolog jí zná a pochvalně pokyvuje. 🙂

peggy722
13. led 2014

Tak jsme snad konečně zdravý a Elča zítra pošupajdí do školky. Tak jsem zvědavá, jestli to zase nebude s řevem, když tam dva měsíce kvůli tý mandli a chorobám nebyla.

myskin
13. led 2014

Holky díky za informace. Nevíte jak probíhá u dětí foniatrické vyšetření? Neurolog nám dělal různé krevní testy, poslal na vyšetření očí, EEG, ale na tohle vyšetření ne. Tenkrát to zdůvodňoval proč ne, už si to nepamatuju, ale dneska jsem dceru objednala, i když mi přijde že slyší dobře. Jdeme v únoru. Zítra ji zkusím objednat k Junkové.

sisstin
autor
13. led 2014

@myskin no asi ji udělají otoakustické emise, sluchátka do uší a pak klasika - nos, pusa a uši pohledem 😉

myskin
13. led 2014

@sisstin no tak to jsem zvědavá jak jí vysvětlím aby si nechala sluchátka a byla v klidu. No aspoň to zkusíme. Jenom pro pobavení. Muž chodí kvůli práci každý rok na celkovou zdravotní prohlídku (už 10 let) a až nyní mu nějaká doktorka řekla že má náběh na rozštěp patra a hned se ho ptala jestli jsou děti v pořádku. Tak aspoň malou na tom vyšetření zkontrolují.

sisstin
autor
13. led 2014

@myskin u nespolupracujících dětí si jdeš přes noc lehnout do nemocnice a dělá se to ve spánku 😉

ladida.l
13. led 2014

@krystalka
@lenuskin jakého máte prosím neurologa? Na foniatrii me ted začali tlačit do vyšetření. Děkuji.