Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

leporelo
22. srp 2011

To je hrozný, jaký je nepoměr mezi tím, co umí mentálně a pak je zabrzdí blbá práce s provázkem. Já tu motanici kupovat nechtěla, ty úkoly mi přišly moc lehký, ale už jsem viděla, že je víc druhů. Taky mám trochu strach, jak budou zářezy vypadat po týdnu...Vyzkouším práci s tkaničkou na nějaké podložce. Ale nepropadej sisstin panice, ten hrad taky nejprve vypadal beznadějně a teď P. válí!

smardik
22. srp 2011

ahojky 🙂 jsme doma z jesliček a super Tomík to zvládnul skvěle až jsem čuměla já i chlap 🙂. Ráno jsme přišli a Tomík poznal kde je a už utíkal za dětma tak jak byl to je obutý, ve třídě se rozhlídl a hned si vzal auto a hrál si s autama, pak šli děti jezdit na klozačku do kuliček tak šel za nimi, po mě se vůbec nedíval. Já zaplatila,dala přihlášku a domluvila co bylo třeba a šla jsem, odcházet mě viděl ale nebrečel a dál byl s dětma. Učitelka mi nabídla že si můžu zavolat jak se mu daří at nejsem nervozní tak jsem tam po svačině volala a prý v pohodě vůbec nepláče, je veselý a hraje si, jo a snědl skoro celý krajíc chleba s masovou pomazankou. jak jsem pro něj přišla přiletěl za námi s úsměvem od ucha k uchu, s Honzíkem se vítal jako by ho neviděl týden. byl hlasitý tak učitelka udělala jen pššt TOmášku a Tom pak chodil po šatně a dával prst na pusu že musí být potichu a i Honzíkovi to pořád ukazoval jak nám chtěl vykládat 🙂. Oběd prý snědl taky-teda snědl celý talíř polívky-rajské a druhé nechtěl, to prý snědl 2 lžičky rizota a už nechtěl tak ho nenutili. on ale rizoto nemusí ani doma, musím mu tam dát kečup at ho jí takže tak. no a rizoto nám přibalili sebou tak má Honzule večeři 🙂

jolinka
22. srp 2011

@smardik no super, nech mu to dlho vydrzi 🙂 🙂 🙂 ked tam bude spokojny aj sa vela nauci.
Ja vas citam tak zhruba narychlo, nic ale nove nemame, uz mame aky taky rezim s babetkom, nastastie Maty vyzera zatial celkom pohodove dieta {asi 2 ci 3 x preplakal vecer}.
Deti sa vela teraz hraju spolu, kecaju v kuse, rolove hry na daco, momentalne Kati s Misom s autami tankuju benzin 😉 vonku hlavne s bicyklami.

susik77
22. srp 2011

Ahojte, @joli: to je super, ze je maly kludnucky 🙂
Nam chvalabohu odisla v sobotu navsteva a mame uz klud 🙂 Teri poobede spala a s Veru sme dost pracovali: kreslila celu rodinku, potom sme robili par listov Logico primo, potom pracovny zosit pre predskolakov-pocitali sme deti na obrazkoch a priradovali karticky s roznymi poctami bodiek-to jej islo super 🙂 a potom sme lepili samolepky do knizky o snehulienke + tam sme robili ulohy-doplnovali samolepky do obrazku-mozaiky a pod.Takze celkom dost prace 😵
Vo stvrtok pojdu holky do skolky na cely den prvykrat, som zvedava ako to zvladnu-teda hlavne Terezka zaspavanie poobede...
Inak Terezka hovori, ze sa jej v skolke paci, ze tam chodi rada 🙂

susik77
22. srp 2011

@smardik - to je super, krasne 😉 Ked mala Verca 2.5 roka davala som ju k nam do vedl. ulice do sukromnych jasli na dopo a tiez bola strasne stastna, prvykrat ako tam prisla tak nechcela ani domov 🙂 je to pre nich fajn zahrat sa s detmi 😉

smardik
22. srp 2011

@susik77 mě se půl den nevyplatí kvůli spaní, kdyby to bylo u nás ve městě tak jo ale takhle ne. dneska jsme z domu vycházeli 7:30 a v jeslích jsme byli 8:30, zpátky jsem ho vyzvedla 12:15 a doma jsme byli až po 14 hodině protože jsme čekali na autobus a je to na houby se spaním pro nás aby tam byl jen dopoledne takže tak. já uvidím pokud se mu tam fakt bude líbit tak budu chtít na narozky, vánoce a svátek pro něj jen peníze abych z toho třeba zaplatila další dny a bud by byl třeba 14 dní v kuse nebo třeba 3 dny v týdnu, to uvidím

Honza mi dneska usnul v kočáru po cestě na bus a spal 20 minut, Tom usnul v autobuse a spal 20 minut a jde vidět že ještě potřebují spát takže to tak nejde

sisstin
autor
22. srp 2011

@smardik tak gratuluji Tomáškovi, je to fakt šikula!!!! 🙂 😵

@leporelo logopedka má pro starší dceru už takový obrovský motanice 😉 pro Tygra to není ani moc lehký tématicky, máme zrovna zvířátkový....a jelikož ho zvířata nějak extra nezajímaj, tak o nich moc velký vědomosti nemá...např. s tím, který zvířátko žije v lese, na dvorku atd., má docela problém 😝 ale fakt mu ani nejde vysvětlit, jak to tam má dávat, on tam furt chce cpát ten konec provázku...vůbec neví, jak si to má chytit... 😅 no uvidíme...

hrad už mu jde fakt hodně slušně, tak tohle asi taky bude otázka tréningu no 😝

smardik
22. srp 2011

@sisstin dík, třeba i u vás pak půjde jídlo jak bude ve školce. já fakt čuměla že snědl celý talíř polívky 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
22. srp 2011

@smardik no já radši počítám s horší variantou 😅 😅 😅 😅 😅

leporelo
22. srp 2011

@smardik To je dobře, že to tam Tom tak dobře zvládá. Určitě jsi klidnější, když víš, že tam po tobě nějak strašně neteskní. Mně se půlden ve školce také nevyplatil, když jsme přišli po obědě domů, stejně chtěl znovu jíst a pak než jsem ho uspala, tak jsme ven vycházeli v pět. Pak jsem ho tam začala nechávala i spát, vyzvedávala jsem ho ve dvě odpočatého a rovnou jsme mohli někam pokračovat. Vracím se teď od září na 2 dny do práce a mladší dítě bude hlídat naše hlídací paní, která už hlídala M. mezi druhým a třetím rokem. Ale to byl o rok starší. Tak mám taky trochu strach, ale snad to bude dobrý...

smardik
22. srp 2011

@sisstin uvidíš třeba překvapí, Tom co jsme snědli domů snědl 2x sýr a křup, ted pribináček a stojí před ledničkou a chce zas jíst 😀 😀 😀 😀 😀 nějak mu tam vyhládlo

@leporelo jo jsem hned klidnější, ve středu už Tom bude celý den, tak zas to bude rozdíl když tam bude i spát, dneska byl jediný kdo šel domů po obědě

jo a dneska tam bylo 5 dětí včetně Toma

andreabe
23. srp 2011

@sisstin musis byt optimista 😉 Mozno ta Tygr pozitivne prekvapi 😉
ja sa musim pochvalit, vcera sme mali rodicko v Dialogu a maleho uplne vychvalili, ze urobil pokroky, ze sa vcera hral s jednym chlapcom s autickom, ze sa zlepsila aj grafomotorika, ze si napr kreslil obluciky a pritom hovoril hore, dolu, hore, dolu 😵 Ze je stale usmievavy, dobre naladeny, poslusny, ze sa sam naje, ide na zachod, umyje ruky, pekne spi..no bola som v siedmom nebi 😀 A navrhli, aby tam chodil este dalsi mesiac v co som vobec nedufala 😉

sisstin
autor
23. srp 2011

@andreabe tak to je Lukášek borec, u nás něco jako kreslení vlnek a obloučků fakt nehrozí 😝

andreabe
23. srp 2011

@sisstin ja by som povedala este vcera to iste, ale oni ho tam nejako k tomu namotivovali 🙂 a on potom opakuje po ucitelke, ked s nim nieco kresli. Ja si myslim, ze maly sa urcite chyti, ked zacne chodit do logoskolky, on je velmi sikovny a spolupracujuci, to bude urcite dobre,vidis to zbytocne cierne 😉
minuly tyzden som pozerala u nasich videa, tak to som len cumela, co vsetko Tygr vie 😵 😉

sisstin
autor
23. srp 2011

@andreabe no u nás je ta grafo fakt bída 😉 on ne, že by se nesnažil...ale fakt mu to nejde...ted jsme ve fázi, že cíleně spojí rovnou čarou dva body...ale třeba vlnka už je nad jeho síly 😝

smardik
23. srp 2011

@andreabe super Lukášek je šikulka.

všechny naše děti jsou šikulky 🙂

máme za sebou druhé jesličky a dobrý, ráno se 2x vracel ze třídy-zas tam vběhl s botama, nepřevlečený tak se vracel a potom ho učitelka volala at se jde rozloučit tak honem přiletěl dát mi pusu, zamávat a utíkal za dětma. ale dneska mě prý už hledal, že chtěl pořád jít do šatny kde mě viděl naposled tak šli do šatny pro jeho plínečku a bylo dobré. děti sebou můžou mít oblíbenou hračku nebo něco co je uklidnuje, u nás je to plínečka tak si vzal plínku a prý dobré a podle mě fakt bylo přiletěl za mnou celý úsměvavý, ptala jsem se ho co tam dělal a říkal mi ham 🙂 - ukáže si na pusu a řekne ham tak super. a zas jedl krásně, oběd snědl celý-prý mu dali polívky hodně když včera nechtěl druhé-čočková polívka tak snědl všechnu a druhé mu taky jelo a snědl všechno. no učitelka říkala že snědl nejvíc ze všech dětí, že je hezký jedlík. jen měli prý těstoviny-vrtulky a to nechtěl ale jak mu to pomačkala na malé kousky tak prý papal hned tak mám radost 🙂

zítra tam bude poprvé spinkat tak jsem na něj zvědavá, bude tam jiná učitelka-ne ta jeho "oblíbená" tak jsem zvědavá

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik Tomášek to zvládá úplně úžasně, moc vám to přeju 😵

smardik
23. srp 2011

@sisstin je úžasný, fakt to asi potřeboval. Jde na něm vidět jak je spokojenější a usmavavější, dneska ráno se nechtěl přebalovat tak jsem jen řekla přebalíme se a jedeme za dětma a měla vidět ten úsměv od ucha k uchu, hned si lehnul že se jdem přebalit a pelášil pro boty a i se snaží říct slovo děti, ten náznak tam slyším ale zatím se nepovedlo. ale fakt je spokojený, jí tam což je naprosto úžasný. no a po cestě domů mi usne je utahaný jak kotě, ted už od 19 hodin spí

jsem zvědavá na zítra to ho tam ráno odvedu a bude tam už i spát a mezi 16-17 ho vyzvedne dědeček a přiveze mi ho domů takže pro zítra mám jen Honzíčka.

ale Honzíček to nese blbě, jak Tom odejde do třídy ukazuje na něj a pláče, včera pak ještě řval skoro půl hodiny

smardik
23. srp 2011

jo a ještě zas malý úspěch Tomášek pochopil to puzzle od tebe že se to dává k sobě a složí to, zatím fakt musí mít jen to co patří k sobě, nezvládne si ještě najít podobný apod. ale základ dneska pochopil

a v jesličkách ho chválí že chápe když mu řeknou jdeme se umýt, jdeme ven, přines si skleničku takže super i říkali že se snaží mluvit, že jim řekl ham, ahoj, ne, nechci, prý ty krátká slůvka se snaží

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik super 😉 i ta řeč se už rozvíjí..ono to půjde 🙂 u nás ani tak nic nového, vše při starém 😝

smardik
23. srp 2011

@sisstin jo pomalu začíná mluvit, je to fakt pomalu ale snaží se, ukazovat ukazuje už úpně úžasně. No a i to mluvení se mi líbí, přijdu pro něj do těch jeslí a ptám se ho co dělal a on si ukáže na pusu a řekne ham ham 🙂, i ted večer se ho ptal chlap co dělal v jesličkách a on ham ham 🙂 🙂 jsem na něj pyšná

smardik
23. srp 2011

@sisstin u vás budou novinky za chvíli jak nastoupí do školky

já uvažuju že zítra vyzkouším s Honzíčkem koupaliště, s oběma si sama zatím netroufám chyběli by mi ruce tak bych to zítra vyzkoušela a uvidíme co na to Honzule

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik já koupálko ani nezkoušim, nemělo by to cenu...byli jsme tam jednou, když měl Tygr 9měsíců..to jako neprudil, ale do vody nešel ani omylem...a ted by to bylo stejný, ještě by navíc prudil, že tam nechce bejt 😝

smardik
23. srp 2011

@sisstin já právě s oběma nebyla to bych nezvládla-chybí ruce ale s jedním to vyzkouším. Tom byl v pohodě na tom plavání koneců to nechtěl z vody, pak zčistajasna hysterie u koupání a ted se mu zas koupání líbí a u našich na zahradě je v bazénku spokojený-ale má jen malý nafukovací, včera v jeslích se taky koupal v nafukovacím. tak možná že ten dětský kačok by se mu líbit mohl, o víkendu-pokud bude chlap doma to vyzkoušíme a já to zítra vyzkouším s Hanysem, co v tom teple jiného

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik Tygr vodu moc nemusí, ani do nafukovacího bazénku na balkoně nikdy nešel..to už vidim, jak by šel do vody, kde je tisíc smradů a ta voda je ledová jak svin 😝

smardik
23. srp 2011

@sisstin jasný u nás se právě Tomovi v nafukovacím líbí, je tam spokojený, už se zas i rád koupe tak to vyzkouším a uvidím jen nevím kdy, chlap zas asi půjde do práce o víkendu

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik já se vloni koupala jednou a letos ani jednou 😅

smardik
23. srp 2011

@sisstin já vloni vůbec,v tom vedru jsme ven nechodili kvůli honzíka a jeho srdíčka a letos ještě taky ne protože sama s nimi nepůjdu a jak je chlap doma je hnusně, nemocní apod., no já se naposled koupala loni 2dny před porodem na plavání to jsem byla naposled s Tomem a na koupaliště snad ještě jako těhotná s Tomem-jo to bylo naposled to jsem byla s kamarádkou a už jsem měla hezké bříško

leporelo
23. srp 2011

@smardik To je super, jak si tam Tom zvyká, snad nepřijde krize, až zjistí, že už to tak bude pořád. Já jsem si letos už opakovaně na koupaliště s oběma troufla, naposledy dneska 🙂 . Na začátku léta jsem to byla vyzkoušet sama s M. a zjistila, že se nějak sám naučil plavat s křidýlkama, to jsme ani minulý roky nikam plavat nechodili, protože jsem byla furt těhotná ☹ . Takže teď si M. plave v té hluboké padesátce( v dětských bazénech je překvapivě studenější voda) a já sedím na břehu, B. se mě drží jako klíště, protože vodu nesnáší a je hysterická, takže já se nemůžu ani namočit.
@sisstin Máme doma Záhadný hrad! Cestou k prarodičům jezdíme kolem pokrového obchodu, kde mají i stolní hry a hrad za pěkných 374Kč. Dostal ho k narozkám, ale v konkurenci s autem na dálkový ovládání si s ním hrál až později. Už jsem si skoro začala nadávat, že jsem zase koupila nějakou didaktickou pomůcku, která nám bude ležet ve skříni. Ale chce si to stavět i sám, zvládá i ten druhý level. Já jsem nadšená z úžasnýho zpracování a pořád si k těm kostkám musím čichat. Akorát jako to P. někdy stavěl 2D, tak M. to někdy staví zrcadlově. Že by porucha pravolevé orientace 😉? Ještě jsem koupila Schovej a najdi Safari od stejné firmy, ale to se líbilo hlavně mně, je to pro starší děti. Takže včera večer místo žehlení jsem schovávala a hledala slony a antilopy 🙂

sisstin
autor
23. srp 2011

@leporelo se musím smát tý poslední větě 😅 😅 😅 😅 😅 Tygr to taky staví občas 2D nebo obráceně, musím mu to říct, aby to stavěl dobře 😉