Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
23. srp 2011

@leporelo já doufám že ne bude jen 5 dní, ted vyjímečně 6 a pak si zas odpočne. já jsem zvědavá zda krize nebude zítra když tam bude spát, jestli nebude čekat že po obědě zase přijdu, zítra poprvé spí ale jak bude mít svoje mlíko a svoji plínečku tak by mohl usnout

leporelo
23. srp 2011

@smardik Mě zase pobavila ta plínečka - představovala sem si Tomáška, jak se tam potuluje po jesličkách s použitou jednorázovkou v ruce. 😵 Promiň, já vím, že to je asi jinak.

smardik
23. srp 2011

@leporelo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ted jsi mě pobavila díky super představa a chudáček můj malý teda. Nene on má látkovou plínu, bez té neusne a jak mu není dobře, cítí se nejistý, je hodně unavený tak chce svoji plínečku, takže dneska odpoledne s námi jela ven i plína, v jesličkách ji má sebou taky-dneska byla potřeba a zítra na spaní bude taky třeba, on fak bez ní neusne to musí být

sisstin
autor
23. srp 2011

Tygr má na spaní kapesník s hlavou :D 😅

smardik
23. srp 2011

@sisstin to jsem zkoušela ale nemělo a nemá to úspěch, plínečka je prostě plínečka, nejraději má bílou. No a pořád mu je žehlím, vyžehlená je nejlepší 🙂, no a úplně nejlepší je vyžehlená a čistě bílá

leporelo
23. srp 2011

@sisstin Kapesník s hlavou je taky dobrý 🙂 Hlavně, že to funguje

sisstin
autor
23. srp 2011
leporelo
23. srp 2011

@sisstin To není kapesník s hlavou, to je nějakej muchláček. No, já se občas probudím a před obličejem mám použitý kapesník mého muže 😝

sisstin
autor
23. srp 2011

@leporelo já tomu říkám kapesník s hlavou 😅 😅 😅 ale když byl Tygr malej, tak spal s mámou jednou...a v noci mával místo tímhle jejím kapesníkem...po tmě je to stejný 😅 😅 😅 😅 😅 😅

leporelo
23. srp 2011

@sisstin Tak snad zase maminka neposmrkala muchláčka😅 Omlouvám se za odbočování od vážného tématu naší diskuze, už toho nechám.

sisstin
autor
23. srp 2011

@leporelo nemáš FB? Máme tam skupinu, tam se může kecat, o čem chceme.. 😉

leporelo
23. srp 2011

@sisstin Zatím nemám. Tady na koníku cca před měsícem bylo moje první vystoupení na internetu v životě, jsem děsně plachá 😝 Ale zvážim to. Dobrou smardik a sisstin. Buď půjdu žehlit nebo se ještě mrknu, co dělají nosorožci a antilopy

smardik
23. srp 2011

@leporelo pozdravuj nosorožce a antilopy, já ted vylezla ze sprchy a jdu spát, jsem nějaká utahaná-ráno hodíme Toma do jeslí a pak se půl dne couráme po parku apod., honem pro něj, pěšky na bus takže toho mám dost a jdu spát a stejně máme doma tichou domácnost tak je to asi lepší

smardik
23. srp 2011

@sisstin jo a taky je to pro mě muchláček ale letěl s postýlky rychle ven, není nad plínu. ale jednu velkou výhodu ta plína má, ztratí ji tam dám jinou a nepozná to ale ty plyšáci apod jsou někdy problém že už se třeba přestane dělat a je problém ho sehnat, to nám u naši plínečky nehrozí

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik to jo, my už ho teda asi od roku nikam netaháme...má to jenom na spaní 😅 😅 😅

smardik
23. srp 2011

@sisstin my taháme plínu všude, jak se někde jde přes noc tak pro jistotu beru tři a jak píšu dneska byla plínečka nutná i v jeslích a odpoledne v kočáru-byl fakt utahaný takže ji sebou chtěl tak jsme ji vzali. Já zas nejsem taková že bych mu to zakazovala a musel ji mít jen na spaní, má ji když ji potřebuje

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik jj, to je jasný 😉 Tygr tyhle uklidnováky přestal potřebovat docela brzo....vydrželo mu to na spaní jenom...dudla se zbavil před rokem na spaní, přes den ho neměl docela brzo...a spinkáčka má teda furt na spaní.... 😝

smardik
23. srp 2011

@sisstin Tomík to pořád potřebuje a nechce se mi mu to brát není pro to důvod, hlavně že je spokojený, Honzík má zas dudánka a je to závisláček, jsem zvědavá kdy se ho zbavíme. No nic už jdu fakt spát

smardik
23. srp 2011

@sisstin já právě od jedné kamarádky pořád poslouchám že už je na plínu velký a at mu ji vezmu atd. a nechám jen na spaní ale kašlu na to, má ji když ji potřebuje at si kdo chce říká co chce a myslí co chce, první je pro mě Tomík a jeho klid a ostatní hodně hodně vzadu

sisstin
autor
23. srp 2011

@smardik no mě hlavně fascinuje, co maj cizí lidi za starosti jako 😅 😅 😅

sisstin
autor
24. srp 2011

čau holky,

tak já dneska byla na preventivce na gyndě a naměřila mi docela brutus tlak 😝 133/90 😝 jako cejtim, že je mi dneska pěkně blbě...hlavně jsem tam šla hladová, pak jsem tam čekala 3/4hodiny v děsným hicu, žízen...srdce mi bouchala jak svina 😝

no prej si mám zajít za obvodákem 😝 zatím na to peču, tlak jsem měla vždycky normální...akorát přesně jsem ho měla vysokej, když jsem chodila do rizikovky v nemocnici...a tam jsem opět čekala asi 5hodin, bez jídla a bez pití...tak to bylo lautr to samý 😝 jinak v běžným provozu mám tlak ukázkovej 🙂

ygreen
24. srp 2011

ahoj holky

@sisstin no ale když bys měla čas, tak za změření tlaku u obvoďáka nic nedáš. I když v těhlech vedrech s vysokou vlhkostí je mi taky šoufl, to je děsný.

zkoukla jsem jen vaše poslední téma. Já Tobimu sebrala dudana v 1,5 roce ze dne na den, on ho měl stejně jen na usínání a v pohodě. A jinak nic na usínání nemá, ani na uklidňování, žádnýho mazíla, plenku, apod. Thea tedy taky ne.

sisstin
autor
24. srp 2011

@ygreen právě, jednak má dovolenou a jednak se mi tam fakt nechce čekat s důchodcema další tři hodiny 😝 máma je teda dneska doma, takže hlídání pro Tygra by bylo...ale jako fakt na to kašlu 😝

smardik
24. srp 2011

holky tak dneska už byli jesličky s pláčem, asi mi až ted došlo že to není jen na chvíli ale na víc dní a zas beze mě tak plakal. ale pak jsem tam po svačině volala a prý v pohodě že se za chvíli uklidnil a hezky si hraje s dětma, zrovna byl venku v domečku, posvačil tak snad to fakt je dobré. Za chvíli půjdou spát a po 16 ho vyzvedne babi a děda a dovezou mi ho, moc se na něj těším.

sisstin
autor
24. srp 2011

@smardik Jani, to bejvá normální....hlavně, když nebrečí celou dobu...tohle je akt v poho 😉

smardik
24. srp 2011

@sisstin však jo muselo to jednou přijít a celou dobu nebrečí-aspon to říkali tak doufám že říkají pravdu ale myslím že jo ale těsím se až přijde a uvidím že v pohodě 🙂 a jsem zvědavá na oběd, měli totiž psaný květákový mozeček tak jsem zvědavá zda to jedl, on měl zatím květák jen v polívce, dělám květákovou jinak ne

sisstin
autor
24. srp 2011

@smardik tak mozeček by do mě nikdo nedostal 🤐 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
24. srp 2011

no já si myslím že to jen tak napsali a bude nějak "dětsky'" upravený, mi neříkej že ročním dětem ho dají. a strava by tam měla být batolecí

sisstin
autor
24. srp 2011

@smardik tak ono v tom nic špatnýho není ne? Jenom květák a vajíčko? 😕 mně to jako nechutná, celkově nejím květák...ještě tak obalovanej..ale jinak, ble 😝

smardik
24. srp 2011

@sisstin tak není ale celkem mě to zarazilo květákový mozeček, uvidíme s čím přijdou naši jestli jedl nebo ne. Jedou pro něj dneska prý oba dva že jsou zvědaví na jesle i na něj jesltli fakt bude v pohodě