Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dadlenka
1. zář 2011

@sisstin ale ten pocit, že na tebe nevykoukne, ale je bezpečně uložen ve školce😀

smardik
1. zář 2011

holky tak mi to nedalo když je dneska ten první školkový den a napsala jsem do okolních školek, jestli mám šanci že mi Tomíka vezmou kdyby se potvrdila mentální retardace tak čekám a uvidím

kluci spí, Tom má dneska svůj den-nic nechce dělat, jen brečí. ale já jsem nachlazená, Honzík už taky tak možná na něj něco leze

susik77
1. zář 2011

Ahoj holky, ted pri uklizeni jsem nasla par vykresu a divam se, ze Verca pokreslila na celou sirku vykresu fixkou vlnovky - normalne v jednotlivych radkach, jako by psala 🙂 asi se to nase kazdodenni vytvarne tvoreni zacina vyplacet 🙂 ona strasne rada napodobuje kdyz pisu-hlavne seznam na nakupy 😎 😀
mozna by to zvladla uz aj drive ale nechtela jsem ji davat fixy, lebo vsechno by pomalovali:(

smardik
1. zář 2011

@susik77 super šikulka 🙂

já asi začnu věřit na zázraky, neuhodnete co ted Tom dělá - sedí u stolu, v misce má bramborovou kaši a jí, sámmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 🙂, drží to teda jak prase kost, ale papá, chtěl sám od sebe a nezlobí se že ho mám krmit, vykládají si a jí. já jen pozoruju jen z dálky

jo a psali mi z těch školek, zatím ze dvou a to toto:
V příštím školním roce je možné dítě zařadit k docháze v naší mateřské škole
i s mentální retardací, a to na logopedickou třídu, chlapec bude
logopedickou péči potřebovat.
Je nutná osobní konzultace, zastavte se zde i s danou zprávou z vyšetření

a druhá
Paní Šmardová, máme plně naplněná oddělení. do 26 dětí na třídách, pokud by se Vaše dítě projevovalo také hyperaktivně, paní učitelky by to při počtu dětí 26 nezvládly. Také záleží ma posouzení SPC, jestli by doporučila asistenta pedagoga.
Zkuste se obrátit na MŠ, které mají m=ně dětí na třídě a specializují se na tyto děti.
S pozdravem
Marie Bardoňová
ředitelka MŠ

leporelo
1. zář 2011

Ahoj, blahopřeju všem školkáčům a BERAáčům, @sisstin To bylo strachu! 😀 😀 😀 Vyhráno sice nemáš, možná, až zjistí, že už je to napořád, tak třeba bude trochu kňourat. Ale na první den takhle v pohodě, to je borec. A představa Tygra konzumujícího housku s pomazánkou mě pobavila. Prostě školka je lék 😉
U nás školka taky dobrý, učitelka říkala, že to je jako by jsme jim dali po prázdninách úplně jiného Marečka, který mluví. Jako ne že by mu všechno rozuměli, ale že je znát velký pokrok. 😉 Ale aby to nevypadalo zase moc idylicky - byla jsem několik dní u mojí sestry, která mu stále skoro nerozumí (má děti mluvící nadstandardně). Takže občas jsem slyšela, jak požádala svého syna, aby jí to přeložil. Ti dva si rozumějí bez problémů...

susik77
1. zář 2011

Jeste Vam musim napsat zazitek z Veru z odpoledne: psala jsem ji par velkych tlacenych pismen na stiraci tabulku...napsala jsem velke A. Verca udelala nad tu carku v A dalsi carku a rekla: a uz je tu viacej A 😎

jolinka
1. zář 2011

@susik77 😀 😀
i my pridame historku. Katika ukazuje Matymu knizku, Maty zablaci eeeee, a Kati na to "Matyasko si mysli, ze je tam napisane pismenko E"

paolin
1. zář 2011

tak u nás tak půl na půl. jednou si vzpomněl, pochoval se u paní učitelky a dobrý. hráli si s Vítkem, smáli se..po návratu do školky ze zahrady ale zle. nechtěl se převlíct, umýt ruce, nic. ležel a řval. tak ho nechali, za chvíli jsem přišla, už byl jakž takž v klidu. tak spustil nanovo 😉 jíst nechtěl nic, usnul mi v náručí v šatně, než se najedl Vítek. s jídlem to bude zlé, tak budu chodit o něco dřív a brát mu oběd kdyžtak domů do kastůlku. ne, že by to doma jedl, ale alespoň někdo jiný, když už to platíme...uvidíme zítra. zatím zaujal postoj - máma ne. což jsem čekala..že na mě bude naštvaný 😉 jinak učitelky moc neví, co s ním. jsou obě mladé, naše zkušená je na rizikovém těhu. tak zkušenosti s disfatikem nemají. nu třeba načerpají, pokud mi Adámka nevrátí domů 😉
jinak jsem teda koukala, jak všechny děti pěkně obědvali, nikdo nebrečel, letos zatím moc šikulky!

paolin
1. zář 2011

@susik77 @jolinka 😀 😀

jolinka
1. zář 2011

@paolin no ale K. by na 3 roky skolku nedala, neviem si to predstavit

sisstin
autor
1. zář 2011

@paolin no Tygr neobědval, snědl jenom půlku housky s pomazánkou, ale i tak úspěch 😅 😅 😅

holky, já jsem zatím fakt nadšená tím přístupem...prostě nic není problém, vzít mu tam pití, nemusí jíst, když nechce...můžu si pro něj přijít kdykoliv....pak mi říkala, že je vidět, že je zvyklý, že s ním dospělý něco dělá (trošku podezřívám, že čtou můj blog 😝 😀 )...tak že ta druhá pí uč. tam s ním něco dělala...jako fakt super 🙂

mám teda trošku obavy, co zejtra...no zatím se Tygr netváří, že by byl problém...večer říkal, že tam půjde...a asi se tam i docela těší 🙂 a fakt mám pocit, že tam bude fungovat asi jinak než doma (líp), páč třeba u té svačiny fakt seděl a jedl, to doma moc nehrozí....že by seděl u stolu atd. 😝

on naštěstí je takovej, že má docela respekt k autoritám, takže si fakt nedovolí dělat nějaké scény...ale jakmile jsem si pro něj přišla, tak už začal hysterčit, že chce někam jít atd., prostě jakmile jsem někde já, tak si pěkně dovoluje 😝

sisstin
autor
1. zář 2011

@smardik jinak s MR nevidím důvod, proč nechodit do normoš školky..ale určitě s asistentem...samo školka pro děti se sníženými rozumovými schopnostmi by byla lepší, ale i ta normoš podle mě v poho, když tam bude mít někoho k ruce 😉 🙂

paolin
1. zář 2011

@sisstin no to jsou supr zprávy 🙂

smardik
1. zář 2011

@sisstin já právě chtěla vědět jestli mi ho nějaká školka bude ochotná vzít kdyby měl MR, bude s ním víc práce než s ostatními dětmi takže chci vědět na čem je. Jo ta školka pro děti se sníženými rozumovými schopnostmi by se mi moc líbila, ale fakt jsem v okolí nenašla nic, jen speciální pro žáky s více vadami a tam už vím že jsou daleko více postiženi, to zas nechci. kdybych něco takového objevila dám ho pak tam. Uvidíme co to bude, MR je jen naše domněnka zatím

večer mě zas naštval chlap: jeho rozhovor s Tomem: čůrej už do toho nočníku, všichni se chlubí jak jim děti čůrají an záchod a jen jim utírají zadky, dneska šli do školky a já se nemám čím chlubit, neříkám nic, protože by se mi smáli ☹. Naštěstí tomu Tomík nerozumí, ale já jo a fakt mě to štve ☹ on ho prostě bere jako prohru nebo jak to říct

smardik
1. zář 2011

@sisstin no a zas je otázka jestli se nám podaří sehnat asistenta že

sisstin
autor
1. zář 2011

@paolin no uvidíme, jak to bude dál..až zjistí, že tam musí chodit furt....ale jinak učitelky super 🙂 ale myslím, že ta školka je dobrá celkově...ne jenom ta logo třída...že tam je fakt dost odlišnej přístup než v některých jiných školkách...kde matka okamžitě dostane zjeba, že dítě neumí to a to apod. 😝

@smardik co na to říct....ono je to fakt hrozně těžký 😉 já teda určitě Tygra neberu jako prohru...ale taky je mi třeba líto, když se někdo baví, co ty jejich děti mají za hlášky..co jsou schopný vymyslet a tak, a Tygr stvoří max. "moucha letí" 😝 nebo je mi už docela nepříjemný, jak lidi začínají čumět, když Tygr něco říká...páč jako nemluví fakt potichu a hlavně ten Tygr mele furt 😝

ale dneska teda stvořil větu: máma uklidí bordel... v jeho podání teda "máma bordel uklidit" (překládám do lidštiny), ale i tak....jako je fakt znát posun v té řeči, jak do slovní zásoby, tak do tvoření vět...no bohužel mu fakt jako není rozumět...já mu teda tak na 80% rozumím, ale všechno taky ne 😅 😅 😅

smardik
1. zář 2011

jinak dneska jsem byla v šoku s kamarádky, na FB mi napsala toto: by ses mu venovala sto kraqt tolik a bylo by to k hovnu bylo by to jako ted vidis agy jaka je a vidim ze nic neumi

a to je Agi fakt šikovná- je stará jak Tomík ale sama se nají, plíny nemá už dávno, mluví ve větách a fakt krásně že jí rozumím, baví ji malování a tvoření a je na to šikovná a prý nic neumí

sisstin
autor
1. zář 2011

@smardik toho ti má sehnat školka...ale tam je právě problém, že asistent zabírá jedno místo ve třídě...nemůžou vzít jedno dítě, které by jinak mohli...to fakt záleží hrozně na ochotě té školky...jak ona se staví k integraci...a určitě by jste museli chodit do toho SPC...dost často papír "jenom" od Krejčířový nestačí 😖

sisstin
autor
1. zář 2011

@smardik co to je za větu? Ta od té tvé kamarádky....já než to rozluštila 😅 😅

smardik
1. zář 2011

@sisstin právě a než něco shánět je jednodušší říct takové dítě nevezmeme, navíc když je spousta jiných-zdravých dětí, letos odmítlo v jedné školce 25dětí, v druhé 30 takže dětí asi bude dost, fakt to bude o ochotě školky a to mám strach že prostě moc nebude tak jsem chtěla vědět jestli vůbec někde je šance že by ho vzali. No asi fakt budeme muset do toho SPC jak to vidím, sice jsem se tomu chtěla vyhnout ale asi se tomu nevyhneme

já vím že to je pro chlapa těžké, pro mě taky ale je to naše dítě a milujem ho, tak se za něj přece stydět nebudu. ale ti chlapi to fakt asi berou jinak,ale trošku si myslím že kecají protože pořád manželovi vykládají jak oni doma vůbec nepomáhají-dítě v životě nakoupali,nebyli na procházce, nepřebalovali. ale manžel tomu věří a pak je to tak jak to je

mě to je líto kvůli Tomíka, ted tomu nerozumí ale co až tomu bude rozumět?

paolin
1. zář 2011

@smardik ☹ to berou. chlapi jsou někdy strašně ješitní.. mám kamaráda a ten prohlásil, že narodit se postižené dítě, tak od rodiny odejde. že by to jeho ego neuneslo. no je toto možný? MM je naštěstí k nezaplacení. je velikou oporou a to to s náma třeba není dost často jednoduchý 😉

smardik
1. zář 2011

@sisstin to mi napsala, bavili jsme se o tom že si nedokážu představit jak bych řešila situaci nemít Honzíčka a muset ted do práce, co bych dělala s Tomem-do školky nemůže, peníze by nám chyběli. a to co jsem psala mi odpověděla, přitom malá je fakt strašně šikovná. ale ona má k výchově dost svérázný názor, všechno ji učí stylem dát na zadek nebo facka

sisstin
autor
1. zář 2011

@paolin partner, který to chápe a pomáhá je fakt výhra 😉 jako MP asi dobrý, on udělá, co řeknu...atd., ale sám jakoby o tom nic neví....neví, co má čekat do budoucna...neví, co ta diagnoza obnáší atd., ale už aspon přiznal, že teda vidí, že Tygr problém má...

ze začátku to taky bral dost blbě, furt mi akorát vyčítal, že za to můžu já...že kdybych se mu věnovala, tak by takovej nebyl a bla bla bla 😝 já prostě doted nemůžu zapomenout na to, jak jsme šli s Tygrem ve dvou a kousek na to EEG do Prahy.( už jsem to tu psala asi několikrát)...a můj vlastní otec se mě zeptal, jestli mě to jako baví ho tak trápit....a za chvíli přišel MP a řekl něco v tom stylu, že dobře mi to ten můj otec řekl....a já si fakt připadala jak největší píííííp, že si schválně vymýšlím diagnozy, abych omluvila svou neschopnost...

tohle jsou prostě takový hnusný podpásovky 😔

leporelo
1. zář 2011

@smardik A nemá MR ta tvoje "kámoška"?

sisstin
autor
1. zář 2011

@leporelo to jsem chtěla napsat 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
1. zář 2011

@leporelo jinak, já si myslím, že u vás to bude možná jenom OVR 😉

smardik
1. zář 2011

@paolin ☹ já si myslím že být kluci fakt vážně postiženi tak od nás odejde, nezvládl by to. ráda bych se pletla ale myslím že by to tak bylo. On má Tomáška rád, to já vím ale nějak si k němu pořád neumí najít cestu. Není to takové jak by chtěl-doufal že už ho bude učit hrát fotbal, povede ho do školky, budou spolu čůrat jak chlapi a nic, Tomík ho dost odmítá

paolin
1. zář 2011

@sisstin hm, to je fakt drsný teda... ☹
manžel dělá do genetiky. tak má tak nějak jiný pohled na věc. mě prudila máti. jako že špatná výchova a že to mám dělat tak a tak...jsem jí x-krát říkala, že má Adam disfázku. nechala toho až před nedávnem, kdy jsem jí poslala články ohledně daného problému a napsala jí, že bychom matky s "jinými" dětmi ocenily podporu nebo alespoň neutrální postoj místo házení klacků pod nohy 😝 "dobrými" radami jsme zásobení dostatečně 😝
sice budu i tak pořád poslouchat, jak je moje neteř užasná a jak ve 3letech uměla R apod, ale co už..holt mám "blbý" dítě.

paolin
1. zář 2011

@smardik ☹ však určitě bude. ale ne hned, ale později než jiní. těžký no.. ☹

smardik
1. zář 2011

@leporelo jako já ji mám ráda-pohlidá mi kluky, pomůže jak potřebuju, to jo. ale ve výchově se absolutně neshodnem a fakt je mi malé líto, první facku dostala už cca v 8 měsících-teda první co jsem viděla já, možná byla jiná dřív ato si přesně pamatuju, vůbec jsem nevěděla jak reagovat: malá je jak Tom, bylo to v létě a bylo teplo, byli jsme na procházce a oba-Agi i TOm si pořád sundávali čepičky, prostě jak to děti dělají že. No tak si ji sundala asi po třetí ona na ní vyletěla, zařvala něco v tom smyslu Agáto už tě mám dost a dala facku-ale fakt ji dá facku přes obličej, ne přes ruku. a toho je víc, v tomhle se neshodnem. Já prý mám takhle naučit Tomáška na nočník a být bez kočáru. a fakt jako ne, jo můžu říct její dítě je šikovné, to ano ale nevidíš jí se smát, nedělá ty blbosti jako děti ž ti vytahá šuplík apod. protože ví že dostane facana