Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
22. zář 2011
cmilka
22. zář 2011

vcera som filipovi rozbalila zahadny hrad, bol ochotny venovat mu chvilu pozornosti... 😉 dokonca sme postavili 3 hrady, ale ja som stavala, som to komentovala a filip potom zapichoval vezicky, myslim, ze sa mu to celkom pacilo.... matej zmastil experta za chvilu, master ho uz trochu potrapil... 🙂

leporelo
22. zář 2011

@cmilka Zdravím kolegyni 🙂 Já jsem právě nikam s dítětem mimo domácí pracoviště ještě nikdy nemusela.

sisstin
autor
22. zář 2011
cmilka
22. zář 2011

@leporelo no, my sme prave na "domacom pracovisku" pohoreli najviac, stratili najviac casu... 😠 😠

cmilka
22. zář 2011

@sisstin jeeej, to mame doma v slovencine, to som kupovala este pre mateja, ked chodil do skolky, je fakt celkom dobra... 😉

leporelo
22. zář 2011

@sisstin Tyhle dvě zase neznám já, toho Logopsa mám půjčeného z knihovny, ale můžu později vložit nějakou fotku (když to zvládla i @dadlenka 😀 ) Nebo vám napíšu spíše nějaké otázky. Ale není to ten klasický výčet slov třeba na hlásku P.

sisstin
autor
22. zář 2011

@leporelo ta slova na procvičování hlásek mám z logopedonline 😉 to nepotřebuju 😉 ale kdyžtak prosím něco z toho čokla vyfot 😀 díky 🙂

sisstin
autor
22. zář 2011

holky, mimo téma, ale která máte ráda jako oddech ujeté reality, tak doporučuji toto 😅 😅 😅 http://www.mamaozenma.sk/mama-ozen-ma-epizody/d... lepší jak Hledá se máma a táta 😅 😅 😅 😅

bianca
22. zář 2011

@sisstin mas pravdu.Ja som malu odsledovala ze ked je velmi zla a nedokaze sa zabrzdit tak jej treba dat kusok cokolady.Nenormalne to na nu plati.Dnes som to rano testovala a cesta do skolky bola super.Bola tam skor ako ja.

sisstin
autor
22. zář 2011

@bianca no čéče, cukry jsou právě pro ADHD děti peklo 😕

bianca
22. zář 2011

@sisstin ano peklo ale na malu to plati.Radsej to ako neake sedativa

sisstin
autor
22. zář 2011

@bianca no právě, to by je nemělo zklidnovat, ale způsobit ještě větší hyperaktivitu..ono je možný, že jakoby na chvilku ji to uklidní (asi jak rychle zafunguje ta změna cukrů v těle), ale právě pro ten dlouhodobější efekt by to mělo být spíš právě negativní 😕

u ADHD se vyhýbat rychlým cukrům, aspartanu atd. 😕

leporelo
22. zář 2011

@bianca čokoláda na mě taky platí, nejlepší antidepresivum!

bianca
22. zář 2011

@leporelo 😀 😀 😀 ze jo 😀 😀 😀

ygreen
22. zář 2011

@sisstin Kdo to je, co to je, jakpak se to jmenuje mám doma a je to hezké. Vzala jsem to jedním vrzem s těmi sešity od bednářové.

sisstin
autor
22. zář 2011

já jdu za chvíli pro Tygra, to to zas uteklo 😝 odpo zkusíme ty cviky na pusu, jemu tohle moc nejde..tak budeme plazit jazyk 😅 😅 😅

@ygreen nemohla bys mi pár stránek vyfotit prosím? 🙂

ygreen
22. zář 2011

tý voe mýho syna nebaví pohádky, max kouká po očkua modeluje nebo hraje na piáno, po dvou letech bezmezné závislosti 😵 😵 😵 😕 😕 😕

@cmilka onko ☹ Kamarádka dělala sestřičku na dětské onkologii a neustála to, šla na 6nedělí k Apolináři.

@leporelo
@cmilka já si teď připadám jako blbec, že jsem vás přesvědčovala o tom eye q apod 😅 😒

ad ta dysf. křivka - jj to nám řekli na BERA - ale ve zprávě to není psané, je tam - vyšetření v klidném večerním spánku, Bilater. registrovaný odpovědi mozkového kmene od 30dB v.s. s prodlouženými latencemi (vpravo na 2 a 4 kHz odpovědi stabilnější). Závěr : periferní porucha sluchu není suspektivní.
A jelikož je EEG v normě, tak laicky si to vysvětluji tak, že to souvisí s tím vnímáním zvuků, že než mu ten mozek zpracuje to co slyší, tak to chvilku trvá a podle toho to poznala, že je dysfatik. Nebo melu nesmysly?

Já se orientuju jen přes zuby, jsem vyst. zuibní technik,a le nikdy jsem to nedělala, pak jsem šla pracovat a pak na VŠ veřejná správa a politika 😉

ygreen
22. zář 2011

@sisstin nemám šanci scanovat, ale můžu ti ho ofotit a poslat poštou

sisstin
autor
22. zář 2011

@ygreen já tomu fakt nerozumím, ale nemyslím si, že opožděné vnímání a zpracování zvuku je přímo důsledkem té receptivní (smíšené) dysfázie 😉 tam jde spíš o to, že ta mluvená řeč nepřináší informaci - tj. dítěti strašně dlouh trvá, než si uloží slovo do pasivní slovní zásoby, než ho sluchově dokáže odlišit od jiných slov 😕

sisstin
autor
22. zář 2011

@ygreen to nepotřebuju, jen normoš vyfotit pár stránek, abych viděla, jak je ta knížka dělaná 😉

ygreen
22. zář 2011

@sisstin stačí 😉 samo to není řazené po sobě

ygreen
22. zář 2011

mě to přijde príma třeba do vlaku, nebo auta - na víkend k babče a tak 😉

smardik
22. zář 2011

hurá jsme u našich, vzali jsme to přes knihkupectví a vzala jsem ty zábavné úkoly pro nejmenší a vypadá to super a ještě mi padla do oka tahle knížka http://www.albatrosmedia.cz/naucna-truhlicka.html a vypadá vevnitř báječně pro nás na učení tvarů, protikladů úžasný a měli tam to samé ještě na učení zvířat tak pro to asi odpoledne zajedu moc se mi to líbí

sisstin
autor
22. zář 2011

@smardik ta truhlička je fakt super, to byl dobrej kup 😉 i ty úkoly, tak hodně zábavy 🙂

@ygreen díky moc 😉

tak Tygr už je doma, jedl svačinu a poblivku, dle předpokladů šišky s mákem fakt neee 😅 😅 😅 jinak kvízová otázka, kdo uhádne, co je " títí nýnunom" 😅 😅 😅 😅

ygreen
22. zář 2011

@smardik to je moc hezká knížka, akorát já mám ráda věci kreslené jasně a né takové ty dětské kresby kdy ani dospělí nepozná jestli je něco pes nebo ovce 😀

ygreen
22. zář 2011

@sisstin svítí ..??..

smardik
22. zář 2011

@ygreen já jsem spokojená na učení super 🙂 a zas nějaká změna než to co už máme a děláme

@sisstin mi se ta truhlička strašně líbila tak jsem ji vzala a doma koukla a fakt super a byla tam ten samý styl se zvířátky tak pro ni možná zajedu, je čtvrtek tak mají slevy na knížky. a Tomovi se tam líbila knížka s auty-jak jinak a byli tam samé samolepky tak mu ji možná vezmu na narozky at má radost,

dneska by mělo dojít to den a noc 🙂

hanatka
22. zář 2011

@ygreen jéé, to se mi líbí ta knížka 🙂

@sisstin hele dej nápovědu 😀

ygreen
22. zář 2011

jdu uspat malý zvíře a starší pustit na pc