Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
26. zář 2011

@cmilka jj, v té školce je to fakt lepší...taky se tam snaží na prolézky ( s učitelkou), no fakt jsem ráda, že tam chodí 🙂 já ho moc k něčemu, co dělat nechce nebo čeho se bojí, neumím nějak postrčit 😝 jé, Fufu..to je super, no Tygr je furt Íá 😠 😅 😅 😅 😅

@smardik u nás ani takový prolízačky moc nejsou. Teď otevřeli takovou tu krytou hernu, jenže právě zas tam jsou tři stanoviště..pro mimina, pak tuším od 2-3let, a pak od 3 let výše...a tam určitě bude spousta děcek velkých atd., takže Tygr by tam nešel...do nějakýho chuchlu 😝 to jedině, že by tam byl sám nebo málo dětí....

cmilka
26. zář 2011

@smardik Filip sa stale boji chodit po nerovnom terene, vtedy chce,aby som mu podala ruku a pomohla mu... asi ide fakt o strach, lebo niekedy sa tvarim, ze nepocujem a on to celkom v pohode zvladne aj sam... 😉
a na odrazadle uz Tami to ide pomaly lepsie ako jemu...

smardik
26. zář 2011

@sisstin to je nové asi rok, ted se fakt snaží. Jak jsme se nastěhovali -před 4 roky nebylo to fakt nic, jen mezi paneláky ty hrůzy a od té doby postavili 4 hřiště, na jedno nechodíme vůbec to je fakt pro velké a na ostatní jo 🙂, ono je to ze včera myslím pro děti od 3 let ale to je u nás psané všude a mladší jsou psané s doprovodem. včera tam taky bylo dost dětí i větších jsem čuměla a v pohodě, jen po jedné holce se ohnal ale to byl malý smrad - byl tam první a šel a ona to moc dobře viděla, přiběhla k němu a žduchla do něj tady jsem já první a utíkala pryč a to dělala pořád - do všech žduchala, všem brala hračky a maminka s tatínkem se vesele dívali

smardik
26. zář 2011

@cmilka Tom se tak před měsícem ještě právě taky bál a sice tam chtěl jít ale za ruku ale včera byl můj profík 🙂 a jak jsem chtěla dát ruku tak jen neci 🙂, na odrážedle mu to jde - na motorce. Koloodrážedlo nemá-to co máme je velké a mám dilema koupit mu nové ted nebo to nechat až na příští rok

ygreen
26. zář 2011

Tak to Tobís nebyl taky nějak echt obratný,a le od 2 a kousek dával prolézačky v pohodě, a písek mu nevadil, akorát ho nebavil - jako házet ho super, ale hrát si nic moc.

Tad yu nás kurzy na hovno, buď hrozně brzo, kolem 8,30, to s obouma nedám když spí do 8 a nebo je to beznadějně plné. No pokoukám ještě v okolí.

ygreen
26. zář 2011

Tobí začal jezdit na FB asi před 3 měsíci a už je profík a děsně ho to baví. Ale nemá zase takovou jistotu jako vyježděné děti. Z kopce by to valil, ale jinak tak jako krouží a má takový kochací styl jízdy 😀

smardik
26. zář 2011

já bych mu ho i koupila, to co máme mu je velké ale každý den na něj nasedá takže podle mě už by to i vyzkoušel a zvládnul, venku se mu strašně líbí to ho jen vidí, směje se ukazuje 🙂 ale chlap že až příští rok

sisstin
autor
26. zář 2011

@cmilka tak Tygr umí odrážedlo (motorku) normoš od těch 2 let, to je asi jediný, co mu šlo z motoriky hrubý tak nějak normálně 😝 teď už teda umí vylézt po žebříku, jezdit na klouzačce, skákat snožmo, střídat nohy do schodů, jakž takž na koloběžce...ale tím to hasne...nejhorší je, že on to ani nechce...jsem se ho třeba zeptala, jestli chce k Vánocům kolo a Tygr hned, že ne ne ne...tak to je pak těžký 😉

smardik
26. zář 2011

Tomík umí na odrážedla až od cca 2,5 - venku, předtím to zvládal doma na rovném, v klidu ale venku nechtěl, od těch 2,5 jezdí venku a jezdí jak drak 🙂

smardik
26. zář 2011

holky dala jsem na FB 2 videa ze včera z hřiště toho mého šikulky jen jedno je zas naopak ale chybička se vloudí 😠 a ted fičíme ven

ygreen
26. zář 2011

@smardik řekni chlapovi, že to nemá cenu odkládat, stát ude stejně i za rok a hlavně na FB se dá dát ta lyže, tak se bude moc jezdit i v zimě na nevydrbanejch chodnících 😉 😉 😉

smardik
26. zář 2011

@ygreen na zimu počítám s kočárem 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
26. zář 2011

@smardik jinak jsem si všimla, že jedna holčička ve školce taky jezdí kočárkem...mají ho tam schovaný v takovým kumbálu, a ráno jede kočárkem a zpátky zase 😉 a mamka má kolegyni v práci, má taky tříletou, naprosto zdravou holčičkou a jezdí taky...takže to neřeš 😉

já jsem byla ráda, že jsme se kočáru před rokem zbavili...páč to bylo strašně nepraktický, ale kdyby Tygr chodit nechtěl, tak by holt jezdil dál..do 4 let na golfáči nevidim nic divnýho 😉

sisstin
autor
26. zář 2011

my máme dneska logo, a zkusím nás objednávat víc dopředu, aby jsme mohli chodit 2x týdně 😕 páč když to nechávám z návštěvy na návštěvu, tak se mi taky stalo, že minulý týden neměla čas vůbec 😝

cmilka
26. zář 2011

@sisstin no, u nas je to tak tazko so vsetkym... 😒 viem, ze to uz tisickrat spominam, ale "donutit" Filipa k nejakej aktivite je fakt tazke... 😒 uz mi dosli vsetky napady a triky... 😒 skusala som s nim pexeso, no Filip otaca vsetky karticky, ked ho upozornim, ze otacame len dve, hned zlost, rozhadzuje karty... 😒

sisstin
autor
26. zář 2011

@cmilka je to těžký, chce to trpělivost...ona většina dětí s nějakou dg. moc spolupracující není...Tygr je v tomto fakt výjimka, moc takových dětí jako on neznám 😉 většinou mají svoji hlavu.... no pexeso Tygr taky ještě nedávno nechápal, otočil si jednu kartičku a pak otáčel další dokud nenašel do páru atd....až fakt ted v poslední době s ním začínají jít hrát společenské hry tak, jako se mají 😉

cmilka
26. zář 2011

@ygreen @leporelo vy ste asi prazacky, neviete nieco o NeuroCentrum Clinik Praha? Odporucali nam ho, aby sme tam skusili, kedze Filip asi nie je poriadne dosetreny po neurol.stranke.... 😕

leporelo
26. zář 2011

@cmilka ahoj, ne já jsem z jižních Čech a to NeuroCentrum neznám.

dalea
26. zář 2011

Ahojte,idem Vam napisat dalsiu prihodu 😀 V sobotu mal manzel narodky,takze si aj vypil.Vecer som dala Leu spat,on prisiel dnu z grilovacky a isiel si lahnut k nej do spalne.Zrazu pocujem,rev,zavolaj mamku 😝 Pribehnem,ze co sa deje a ona,ze si mam ja k nej lahnut,ona tatika nechce,nech ide prec 😕 Tak sa pytam,preco nechces tatika?A ona s placom, -Lebo on nieje moj ocko 😅 Sme sa s MM kukli na seba,ze vie neico,co mi nie 😲 😅 Vravim,preco neni tvoj ocko?-Lebo je opity 😠Snazil sa ju presvedcit,ze nepil,ale ona sa nedala-Ano,si opity,chod prec,do obyvacky na gauc spat,aj so svojim paplonom 😅 😝 Az nam smiesno bolo,musel odist na gauc,ona ked vyrastie,tak ho asi aj vymkne,ked bude mat vypite 😅 A pritom ma vlastnu postel,on nelezal pri nej a ani som jej nehovorila,ze je tati opity,ma normalne prekvapila,ze ako to vnima 😕 Potom hned v pohode sama v izbe zaspala 🙂

leporelo
26. zář 2011

U nás jsou kulturní akce většinou propadák. Vždycky když se snažím vymyslet nějaký zajímavý program, skončí to naprostou katastrofou nebo minimálně okatě projevovaným nezájmem... Např. šly jsme se sestrou a dětma na Kašpárka v rohlíku, protože hit Čůrej sem, čůrej tam byl hymnou celého odplenkovávacího období a děti na něj rády paří doteď. Jen co se zhaslo, oba "Kdy půjdeme domů", Chci tatínka" a pod. Jindy M. strávil většinu loutkového představení tím, že zkoumal nouzová světýlka zabudovaná ve schodech po kterých se válel. Až mi je líto té námahy a nervů( vypakovat na čas, přivézt, odvézt, pak celou dobu poslouchat ty kecy) a peněz. 😒 Naopak ZOO je u nás asi jediná tutovka.

sisstin
autor
26. zář 2011

@leporelo tak to jsem ráda, že v tomto nejsme jediný exoti 😝 a to je Mára "normálnější" než Tygr 😅 😅 😅

ygreen
26. zář 2011

já si teď usmyslela že na Tobiho svátek na dušičky pozvu 4 kamarádky s manželama a se stejně starejma dětma (včetně oblíbenýho Jiříka) k nám, koupíme dýně na dlabání, budeme grilovat, děti si zaskáčou na trampošce, pohrajou, my pokecáme, chlapi popijou. Musím Tobimu vybudouvat nějaké kamarádské vztahy 🙂

ygreen
26. zář 2011

@cmilka bohužel to mi nic neříká, my máme vlastní neuroložku. Ale podle mě stačí nechat min. natočit EEG a od toho se odpíchnout, ne?

jolinka
26. zář 2011

@smardik s tym odmietanim otca, maly moze mat fakt take obdobie, niekedy to trva aj hodne dlho, a nemusi to suvisiet s tym ze je dieta malo s otcom, nas Misko vidi svojho otca raz do tyzdna v nedelu a zboznuje ho, vesia sa mu na nohu a nechce ho nikde pustit, ked pocuje strkotat kluce vo dverach {tatenko vyyynimocne pride domov skor ako deti zaspia} tak skace pri dverach a skanduje tato, tato... 😉

zato Johi ked bola mala tak 2 az 3 roky, tak ho vitala natiahnutym ukazovakom, ze Tato prec. Skopavala ho z postele, vsetko som musela robit len ja, nesmel ju kupat, umyt ruky, nic... 😠 co sa mi maximalne "hodilo" pri babetku...

sa to zlomilo ked mala asi 4 roky, vtedy zacali byt kamarati, braval ju na nakupy, robil s nou mnohe veci, co este ti mladsi nemohli a to sa jej pacilo.

dadlenka
26. zář 2011

Ahoj holky, tak jsem stáhla tu aplikaci pro iPhone- předškolní brašnička pro děti od 3 let a je to super. Je tam několik témat- tvary, řady, skládačky, počítání, slova atd. V každém tématu se po splnění úkolu zpřístupní další. Zkoušeli jsme skládačku zvířat(4dílky) a ok 🙂 za sebe doporučuju🙂 jednoduché ovládání tahem prstu přímo do obrázku

cmilka
26. zář 2011

@ygreen eeg sme mali, bolo hranicne k veku, 6.10. mame kontr., tak podla toho uvidim...

smardik
26. zář 2011

🙂 mám chut říct dobré ráno, od 13 jsem s Honzíkem spala, měl blbý pád tak jsem pro jistotu byla u něj. Ale zas Tom byl šikovný, Honzík spadnul dost blbě, z pusy valila krev a brečel i doma-zkušel pít a bolelo ho to a Tomík to viděl a nosil mu hračky-Honzíkové oblíbené at nepláče a dělal psssss že má být ticho, uklidnil se pak u mě v náručí jak jsem ho plácala po zadku a usnul a Tom vzal moji ruku, dal ji pryč a poplacával ho on a pořád dělal pss že mám být ticho když brácha spí

@jolinka jo přesně tak je to u nás

sisstin
autor
26. zář 2011

tak jsme doma...no plán, že budeme chodit 2x týdně nevyšel...naopak mi dneska říkala, že jednak je vidět, že má ve školce logo každý den, že se hodně zlepšil...a že teď dělají intenzivnější cvičení (už mu šteluje mechanicky rukou pusu atd.), že je to pro děti ze začátku náročné..kor když Tygr chodí až odpoledne po školce, takže chvíli budeme chodit jen na 15 minut 😝 no tak musím jí věřit, že to fakt stačí 😝 příště se zkusim nenápadně vecpat 2x týdně..ale jako docela pochybuju, fakt to má narvané jak svina 😝

@dadlenka ty aplikace do ipodu nebo iphonu jsou super, no to bych musela nejdřív vyhrát ve Sportce 😝

dadlenka
26. zář 2011

@sisstin tak MM dostal iPhone od operátora za korunu, jako dárek k prodloužení smlouvy😉 už máme čtvrtý. To neříkám jako chlubení se, ale jako možnost. Za normální cenu je to pro nás nedostupné.

sisstin
autor
26. zář 2011

@dadlenka no on MP právě dostává taky k paušálu telefon za korunu, má dva paušály s nejvyšší možnou sazbou..ale jaksi už si nové telefony koupil 😝 tak doufám, že až zas bude mít možnost, že si vezme jednoho iphona a dá mi ho 😝 já mám od něj tu Nokii N95, která ve svý době stála skoro 20 hadrů a on ji měl za tři šušně...ale už ho mám skoro 4 roky a tydlifon je slušně na odpis...sere se mi USB, mám v něm vylitýho Jupíka...kryt od baterky mám přilepenej izolepou atd. 😅 😅 😅 😅