Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik hlavně si od nich případně nenech nakukat nějakou kravinu 😉 držím palce...fakt člověk jak kdyby toho neměl málo 😖

fass
23. lis 2011

Hele já si ho jako klidně nechám doma.Na jaře pujde na zápis a od září do školky ale to mu bude pět a pul a podle všech zakrní ve vývoji.Do té prahy bych klidně jela,kdyby to k něčemu prospělo6,ale co mi pomuže diagnoza,stejně se s tím popereme sami.

smardik
23. lis 2011

@sisstin no tak je možné že odejdeme s MR, autismem a doporučením na psychiatrii. ale upřímně kdyby mu dali MR ani se moc nedivím

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass ona diagnoza je důležitá hlavně v tom, abys věděla, jak s ním pracovat...a další věc je, že pokud má fakt dysfázii..tak je dost velká možnost, že do nástupu do ZS to prostě dobrý nebude, a ve škole na to musejí brát ohled a další věci...ale nevím, jestli by jste se ke Kr. dostali, už asi bude mít stop stav...a objednávat bude zas až v dubnu +6-9měsíců čekačka 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik a vy máte od Kr. širší normu nebo už někde na hranici normy a lehké MR 😕 ono to porozumění fakt dělá strašně moc, dítě může působit, že je "blbé", ale není...a s nástupem porozumění se rozjede i ten ostatní vývoj 😉

smardik
23. lis 2011

@sisstin máme psáno v rámci širší normy, ale fakt mě překvapil co tam vše zvládnul, to měl nějaký extra dobrý den a někdy mi přijde že se spletla a jsme spíš na té hranici

fass
23. lis 2011

@smardik My ho chtěli dát u nás v Šenově,ale mohli bychom autobusem dojíždět i do centra ostravy.To je 40 min dál už je to těžší i kvuli malé která v busu řve.To bych ji 4x denně vlekla busem.V centru je ale největší nával to mi řekla i v spc.

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik no spíš ona fakt ví, jak s těma dětma, aby z nich dostala vše, co umí 😉 širší norma je opožděný cca do těch 6-max.9měsíců...pak ten rok už je někde na hranici...ale to fakt záleží taky, jak je to dítě starý, jakou má diagnozu atd. Uvidíš, až tam půjdete příště 😉 to neporozumění dělá fakt strašně moc 😉

smardik
23. lis 2011

@fass to jsme kousek od sebe 😀 😀 😀 😀 😀 u nás v Orlové je taky plno ☹ asi fakt sednout k telefonu a vše obvolat jestli se náhodou někde neuvolnilo místo-někdo se odstěhoval třeba

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass a logo školka? Kam chce jít smardik, tam nemají problém dítě přijmout i hned 😕

smardik
23. lis 2011

@sisstin já fakt čuměla co vše zvládnul, to fakt nedal jen ty obrázky kde měl ukázat kde někdo spí, houpe se na houpačce atd. to bylo moc, a pak balonek dej mamince, polož na stůl atd. to mu dělalo problém a kresba o ničem ale jinak dobrý

smardik
23. lis 2011

@fass no vidíš siss má pravdu, kdyby pro vás nebyl problém Orlová a chtěla bys logopedickou školku tak to by možná šla, já se tam byla ptát tak před měsícem a něco a říkala mi že mají místo a Toma mi vezme třeba hned druhý den. ale chce tam papír-doporučení logopedky, psycholožky, prostě to co máte no

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik nj, tak to je jasný, že tohle nemohl zvládat... 😉 ale jak se zlepší to porozumění, tak půjde i mentálně dopředu..uvidíš 😉 🙂

smardik
23. lis 2011

@sisstin doufám, my fakt děláme věci furt dokola protože nevím co nového koupit aby to zvládal: děláme zajíce v pytli, stínové pexeso, podává mi obrázky podle toho co chci, ukazování v knížkách, kreslení, třídění čočky

fass
23. lis 2011

@smardik Jojo,to nás ted čeká,obvolávat školky.Prý máme zkusit Havířov,ale i když je poměrně blízko Šenova těžko se tam bez auta dostává.S dětma pul hodiny na nádraží pěšky pak jet vlakem a pak autobusem po Havířově.To snad nemyslela ta baba spc vážně. 😖 😖 😖

smardik
23. lis 2011

@fass chápu ale ted asi fakt nezbývá bud než vozit nebo si ho nechat doma

ta školka u nás v Orlové je tahle http://www.mszs-duha.unas.cz/ms/indexms.html

fass
23. lis 2011

@smardik Mě právě nikde logo školku nedoporučují ani v tom spc.Museli bychom prý přestat chodit k naší logopedce a ta je prý velmi schopná a zkušená.I Elík si na ni už zvykl ,tak i kvuli tomu.No my obvoláme školky a uvidíme co dál.

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass co to je za kravinu????? V naší logo třídě všechny děti chodí ještě na logopedii ke své logopedce....

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass jako záleží, jak je klučina průbojná povaha..páč jestli ne, tak děti s opožděným vývojem řeči a ještě hůř dysfázií mají v běžných školkách peklo 😉 Zrovna dneska mi jedna maminka říkala (má dvě děti s jenom OVR), že chvíli chodili do běžný školky a nedalo se to. Jednak se jim tam všichni smáli a jednak nedostávali péči, jakou potřebujou....že v téhle školce je to 100x lepší a víc se tam toho naučí.

smardik
23. lis 2011

@fass hm tak to nic, jinak je ta školka úplně plná, jen ty logo třídy-jsou 2 mají volné místa a tam fakt potřebuješ mít papír v ruce

@sisstin jenže ono všichny děti co mají řečové problémy do logoškolky chodit nemůžou protože jich tolik prostě není-podle mě a všichni nemůžou zůstat doma

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik tak jasný...ale pokud je výběr, tak je lepší zvolit tu logo..nebo třeba nějakou trošku alternativnější školku s menším počtem dětí atd. 😉 Jako jsou děcka, co blbě mluví..ale jinak všechno zvládají a ještě jsou kápové..tak u expresivní dysfázie to je v pohodě na běžnou třídu...ale většinou děti s dysfázkou mívají i nějaké jinší problémy s motorikou a tak..a ještě bývají dost stydlivé... to bych si fakt radši nechala Tygra doma, než ho dávat do běžný třídy 😉

fass
23. lis 2011

@sisstin Je to kravina ,ale je to tak,bylo mi to řečeno ze všech zdroju,pediatr,logo,spc i psycholožka.Je tu jakýsi bordel ve všem.To víš ,že bych se logo školce nebránila.Hlavně ten menší počet dětí ve třídě.Ale všude si kladou nesmyslné podmínky a hážou rodičum klacky pod nohy.

smardik
23. lis 2011

@sisstin jo máš pravdu ale někdy prostě musí jít dítě ve 3do školky a jinak to prostě nejde. Já chci taky tu logopedickou třídu, pak je varianta té integrované třídy-13 nebo 14dětí ted si nejsem jistá a 3 učitelky, normální školka je až poslední možnost, jak to bude ale v praxi tot otázka že

a já se přiznám že Toma si doma nechat nechci-ne že bych ho doma nechtěla, ale vím že on mezi děti chce takže jak nevyjde ani jedna školka chci vyzkoušet školku s asistenem-pokud ho dostane a budu doufat že to půjde

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass ty jo, to je fakt divný ale 😕 jako možná bych to pochopila, kdyby v té logo třídě byly normoš učitelky a docházela tam nějaká logopedka..to by pak byl problém s pojištovnou, že nesmíš chodit ke dvěma 😉 ale jinak právě v těch logotřídách pracují učitelky, které jsou speciální pedagožky..takže s nima dělají tu logo, ale nejde to přes pojištovnu..a pak děti chodí normoš ke své logopedce. My jinak chodíme k hrazený logo, takže tam je to úplně jedno..to si můžu chodit klidně k pěti najednou, když si to platim 😉

jolinka
23. lis 2011

jo baby ked uz spominate svine... 😉
pytam sa Kati, co chces byt na karnevale? Svin. svin? co je to svin? ...nakoniec sme sa dopatrali ze chce byt Pastierom svin 😀 😀 😀 ako v rozpravke co sme nedavno citali...

llulla
23. lis 2011

@sisstin @jolinka uz tomu lepsie rozumiem.Dakujem za vysvetlenie.Ja som sa napr dlho divila,ze moj vedel na komkolvek ukazat casti tela,na tatovi,sebe,krtkovi...ale ked som sa ho pyatala "Kde ma mama...."tak bol v pomykove.Jeho mylilo to "ma mama",ale nauicil sa to.

@sisstin Tygr je zlaty,ako krasne opakuje 🙂

liluvie
23. lis 2011

Ahojte,
mozno to uz poznate, ale nasla som stranky, kde sa da pre deti stiahnut kopec skvelych pracovnych listov, len sa v tom treba trocha 'pohrabat', snad sa vam bude nieco pacit 😉

no a tu je link:
http://dum.rvp.cz/vyhledavani/prochazet.html?rv...

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik no já myslim, že do běžný třídy bez asistenta by ti Tomíka ani nevzali..to by fakt neměl šanci zvládat 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@llulla no dítě nejdřív umí ukázat části těla na sobě...a až pak na někom jiném, to je normálka 😉

smardik
23. lis 2011

@sisstin uvidíme jak to půjde, fakt mám ze školky bobky už ted