Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

lojzina
3. led 2013

@dezyre tak ulehcovat-popravde?den ma 24 hodin a ja mam 3 deti,kdybych to asi delala jak chci -tim myslim nutila ho opakovat vic,dusila ho,tak asi neudelam nic.....popravde,poradne asi ani nevim co a jak mam delat.

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina ono hlavně mluvení je lidska potreba,nikdy nebude radši naznačovat než mluvit. Nemluví,pac mu v tom něco brani

lojzina
3. led 2013

@sisstin ale on spontanne nezopakuje nic

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina protože by musel mít tu slovní zásobu min. Tak sto slov,aby zacal opakovat

lojzina
3. led 2013

@sisstin jo,neco jo,ale co to je?co bys rekla?

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina v tomhle veku min. Opožděný vývoj řeči,to už ma stopro

lojzina
3. led 2013

@dezyre u nas mozna porod,ale i ta hypotonie pry na neblahy vliv...

lojzina
3. led 2013

@sisstin to tak nejka uz vim,ale doufam ze to neni jeste neco vic? ☹ 😒

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina k hypo se ovr pojí casto 😉

lojzina
3. led 2013

@sisstin tak ale da se s tim enco delat,ze?

dezyre
3. led 2013

@lojzina hm.. tak já taky nevím co a jak mám procvičovat, nějak konkrétně, každopádně na radu @sisstin jsme začali procvičovat třídění barev a ještě mě sis radila procvičovat stavění kostek dle předlohy (to se ale u nás ještě moc neujalo) a na radu logopedky uvolňování ruky, takže malujeme a vymalováváme. Neurolog nám doporučil všeobecnou stimulaci, takže prostě hrajeme různé hry, co jsem pokoupila postupně a inspirovala se u Sis v albu 😀 Teď momentálně u nás frčí ta mozaika s předlohama obrázků.
holky, co je to ta hypotonie?

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina no ta prace je podobná jako u dysfázie celkem 😉 akorát u toho OVR jde vše o moc rychleji 😉

sisstin
autor
3. led 2013

já ted musím nasosat ty aplikace do Ipadu, až konečně budu mít zřízenej účet na appstoru 🙂

sisstin
autor
3. led 2013

zítra otestuju na holčičce nový smartovky 😀

lojzina
3. led 2013

@sisstin zeptam se mozna blbe,ale,mam to jeho AI(babi)povazovat za dalsi slovo???

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina jj,pokud babi bude tohle,cili ji tak bude říkat porad,tak to je slovo

lojzina
3. led 2013

@dezyre snizene sval.napeti-sebik se narodil,mel zlom.klicni kost,pohmozdeny svaly v zapesti a to vse na jedne ruce-ta mu jen bezvladne visela..plus ta hypotonie-byl jak hadrova panenka,doslova.cvicili sme vojtovku.

mandelinka1
3. led 2013

@lojzina
@dezyre

tak vám holky držím oběma palce a doufám, že budete taky spokojené

chápu vaše obavy z druhé návštěvy, když tam má jít dítě samotné, také jsem měla velký strach, protože dcerka je velká stydlivka a s cizími lidmi nechce být samotná a když k situaci dojde, tak je hysterák, blokne se dlouho trvá, než se zklidní 🙂

ptala jsem se Jahnové na té první návštěvě, jak na to mám dcerku připravit, co jí mám říct, prostě jak ji nalákat, aby to proběhlo v pohodě.....napíšu to stručně, dcerce (3,5roku) jsem řekla, že jdeme za tetou Hankou, která si s ní bude hrát a povídat, maminka zatím půjde koupit baťůžek a za chvilku si pro ni přijde.....takže jsem ji ve dveřích Jahnové předala, dala pusu a čekala jsem na chodbě.....žádný křik, bylo slyšet, že si povídají, tak se mi ulevilo

no ale zažila jsem jednu návštěvu i s hysterákem, to když jsme tam šly cca za 4 měsíce na kontrolu (před nástupem dcerky do MŠ).....dcerka se těšila, vše si pamatovala, tak jsem byla v klidu.....jenže jsme tam přišly, Jahnová řekla, že musíme do jiné místnosti (ta její se malovala).....no a to byl konec, dcerka začala křičet, že jinam nejde, že chce být s maminkou, no prostě záchvat.....takže jsem tam celou tu hodinu byla s nimi, sedla jsem si do křesla, četla jsem si noviny (do ničeho jsem nemluvila), dcerka seděla zády ke mně, tak to docela šlo
byla jsem nakonec i ráda, že takovou scénu udělala, protože jsem chtěla od Jahnové poradit, jak reagovat v takových situacích, věděla jsem, že takto se scénami bude malá vyvádět i po nástupu do MŠ

když to teď shrnu, chápu proč Jahnová chce být s dítětem sama, protože ty děti opravdu jinak (lépe) spolupracují, když jsou bez rodičů.....takže když se podaří, aby tam dítko zůstalo samo, je to opravdu lepší....před námi rodičemi se stydí, dělají naschvály atd....

držím palce!!!!!

lojzina
3. led 2013

@mandelinka1 diky 🙂 .no-a jak v takove situaci reagovat??? 😀 😔

dezyre
3. led 2013

@lojzina a jak se mu to stalo? Vše při porodu?

@mandelinka1 díky moc za informace.. Já mám obavu, že Staník s ní spíš nebude vůbec komunikovat, anebo bude vřískat. U nás bohužel žádná domluva nepomůže, že si bude hrát s nějakou tetou.. Mám pocit, že toto vůbec nechápe.. Jakoby si pod touto větou nedokázal nic představit.. Já mu třeba řeknu, že pojedeme za babičkou a za dědem a on si vezme jen to, že jedeme prostě pá.. Možná ho tak utáhnu na to, že když bude hodnej a hezky poslouchat a hrát si, takže něco dostane.. Ale i tak..

lojzina
3. led 2013

jdu spat,mejte se hezky

@sisstin a dekuji 🙂

lojzina
3. led 2013

@dezyre jo.prestaly kontrakce a slably ozvy-pry.tak ho tlacily ven sestry.

dezyre
3. led 2013

@lojzina nejhorší je to, když víš, že se tohle nemuselo vůbec stát ☹ Ještě mě tak napadlo, jakože ti přestaly kontrakce? Mě píchli hned ten oxi cosi na posílení kontrakcí, a to jsem byla teprve na 6... Staník se zase narodil za pomocí kleští. Taky nám slábly ozvy a já když jsem tlačila - on šel ven, jak jsem malinko polevila, tak se vrátil. Už si ani nepamatuju, jestli mě tlačila sestra na břicho, každopádně šly na řadu ihned kleště. Z druhého porodu mám taky strach jak sviňa.

lojzina
3. led 2013

@dezyre tak ja si ty sestry pamatuju.pak me rekly-lepsi zlom.klic.kost nez uduseny dite.asi jo,nejsu odbornik abych posoudila situaci..nekdo rika ze kontra ke konci muzou slabnout,ze se telo chysta a sbira silu na zaver.tak ja nevim.

dopadne to dobre,to zvladnes 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mandelinka1
3. led 2013

@dezyre
@lojzina
dívám se, že Staník i Sebík ještě nemají 3 roky.....takže je možný, že se s Jahnovou domluvíte, že tam u toho budete s nimi......vše proberete při té první návštěvě

náš důvod návštěvy u Jahnové byl ten, že dcerka ještě ve 3,5 letech používala plínky (i přes den).....s pediatrem jsme se shodli, že to není fyziologický problém, ale psychický......dcerka i méně mluvila, bylo jí špatně rozumnět, zdálo se mi, že je v mnoha věcech opožděná......po vyšetření Jahnové mi "spadla brada".....řekla mi, že dcerce musím plínku nechat, nebrat jí (což jsem samozřejmě předtím zkoušela, ale tím jsem akorát způsobila zácpu a nečůrání) a nechat jí, až na to přijde sama.....a že na to nemám tlačit.....a opravdu, přestala jsem "tlačit" a za 14 dnů byla bez plínky.....co se týká mluvení a vývoje, tak mi řekla, že má svoje tempo, které máme respektovat a nesrovnávat ji.....chtěla jsem ať mi doporučí logopeda a při obou návštěvách mi řekla, že v jejím případě to zatím není potřeba......takže u nás nediagnistikovala žádný problém, samozřejmě se mi ulevilo......

věřím, že se dozvíte také dobré zprávy 🙂

lojzina
3. led 2013

@dezyre oxytocin sem mela taky,byla to sila,ale vzapeti prestal pusobit,ja nevim.najednou to slablo a nic.

lojzina
3. led 2013

@mandelinka1 tyyyy jo,tak vidis. 🙂 .a jak je na tom dcerka ted,je to lepsi?

krystalka
3. led 2013

@lojzina - přesně jak píše Sisstin, Jiřík začal opakovat, až když měl větší slovní zásobu, u něj to bylo těsně před 4.rokem a čím víc jsem se ho snažila přimět, aby po nás něco zopakoval, tím to bylo horší, jemu to dřív prostě nešlo, tak logicky ani nechtěl...

lojzina
3. led 2013

@sisstin jeste jsem si vzpomela na takovou prkotinu-Sebik je hroznej puntickar,kvuli mikroskopicke spine prevlikame mikiny,ponozky a atd nekolikrat za den,strhava to ze sebe a chce prevlict 🙄 ,vsechno prohlizi,treba teplacky si sunda,dojde a tahne me ke skrini,vytahne cisty,ja s epak podivam na ty stary a tam je pidi flicek.jako mazec,nepomuze vysvetlovani ze to nevadi,kdepak 😠 😒

dezyre
3. led 2013

@lojzina a tebe rodily sestry? Já měla kolem sebe celý ansábl jak kmitali - byly tam dva doktoři, jedna doktorka, porodní asistentka a samozřejmě dvě sestry z novorozeneckého. Manžela vyhodili na chodbu, už se tam nevešel 😅 Ono je pravda, že je asi priorita, aby z tebe dítě dostali, akorát pak kolikrát ty následky 😖 Ale zase je třeba myslet pozitivně.. Myslím, že na tom ti naši chlapi nejsou až tak hrozně, aby byli pro normální život nepoužitelní ... no i když.. jsou to chlapi 😝

@mandelinka1 u nás bude možná opravdu lepší, když tam s ní Staník bude sám 😀 Můžu se ještě zeptat jak dlouho trvala doba od první návštěvy ke druhé???
Je super, že Vám to dopadlo tak dobře.. Já pořád ve skrytu duše doufám, že nám taky řekne pozitivní zprávy, že fakt odejdeme jen s nějakým opožděným vývojem řeči a případně hyperaktivitou, nebo nějakou malou drobnůstkou 😅 Ale popravdě se připravuji i na horší varianty 🤐