Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina videt cite je hlavni,to,co rika rodic je silne subjektivni

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina uvidis po vysetreni 😉

lojzina
25. led 2013

@dezyre prosimte,ty jsi uz s malym u Jahn.byla,vim,ale nemuzu ten prispevek ,jak to probihalo,dohledat,kdy to asi bylo?diky

lojzina
25. led 2013

jdu si lehnout nez me praskne hlava 😅 😔

lojzina
25. led 2013

@sisstin ona se me ptala jak probihalo tehotenstvi,jak sem vnimala porod a jak se na to zpetne divam a tak....jak reaguje Sebik na deti v MC...

lojzina
25. led 2013

@sisstin a co Thorova?

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina cekacka do Aply momentalne jeden a pul roku,vysetreni pet tisic a primo k ni se objednat nejde,proste by vas vzal ten,kdo by na vas vysel

dezyre
25. led 2013

Holky vy jste dnes kecalky 😀 Člověk tu tak od tří odpoledne není a vy prokecáte skoro deset stran 😀 😀 😀
@lojzina já jsem tam byla se Staníkem 17.1. - to tam byl sám a 21.1. jsme si šli pro výsledky. Jinak jsem se bála té přípravy na návštěvu k "tetě Hance" a musím říct, že Staník to pobral úplně úžasně 😉

Holky, můžu tak nějak brát (čistě jen pro sebe, chlubit se nebudu nikde), že Staník reaguje na básničku a trošku si ji pamatuje, když si prostě říkáme básničku - on miluje o bramboře - určitě znáte - Koulela se ze dvora, tákhle velká brambora, neviděla, neslyšela, spadla na ni závora, kam koukáš závoro, na tebe ty bramboro, kdyby tudy projel vlak, byl by z tebe bramborák. No a Staník - ač teda neverbálně, tak prostě ví, kdy přijde jaké ukazování - nejvíc miluje neviděla, neslyšela a pak vyhrožování prstem kam koukáš závoro, ukazování na tebe ty bramboro. Tyto pasáže ukáže bez nápovědy. Můžu se prostě radovat, že se chytá?????

dezyre
25. led 2013

@sisstin
@lojzina
Já jsem Jahnové hned na té první schůzce řekla, že si myslím, že Staník hůř rozumí a ona mě potom po jeho vyšetření řekla, že rozumí dobře. Jenže já kráva jsem se nezeptala co všechno spolu dělali ☹ Byla jsem ze všeho tak vyjukaná, všechno prostě nové a tak, že mě to napadlo až v klidu doma 😅

dezyre
25. led 2013

Holky, juchůůů, kartičky z oskoly už jsou na cestě 😀 Nemůžu se dočkat 😀 😀 😀

hrusti
26. led 2013

Kuk holky, tedy vy jste kecalky 😀 Ja jsem tou dobou uz mela půlnoc ato doslova 😀

Jinak u nas se ted prace zlepsila. Vytahla jsem logico, ktere jsme dlouho nedelali. Honzika ted docela bavi a ruzne grafo cviceni, ale kreslit stale moc nechce. Mame pujcenou tu hru Povim ti mami ze skolky, tak se snazim skladat co bylo nejdriv a co potom.
S povidanim dle pohadek to ted aktualne mame taky. Vcera prisel ke dverim, zatukal a povida: kdo to je? A hned si odpovedel kral narcis.Mne to chvilku trvalo, nez jsem to rozkodovala, zeje to z pohadky holly & ben, co ma ted novou. A o vanocich tady zase povidal, ze mame stromek jako peppa a ze tatinek povesi hvezdu... tak mu rikam, ze hvezdu nemame, ze mame spicku... tak to opravil, ze povesi spicku, maminka ozdoby a on svetylka.

anuska74
26. led 2013

@abbie Presne ako píšeš, pre tie čo nevedia kam.
ja som síce od susedov z auti temy 😀 . len som chcela, že ak chcete teraz je zas v Andreas 5 terapií zdarma, tak neváhajte.
ako píšeš tam je naj. pre terapiu.ani môj nemá ešte 3 roky ani žiadnu uzavretú dg. A som rada že tam chodíme a určite chodiť budem. Neviem o ničom kde toto robia lepšie.
A ešte kto váhate, je to síce odruky, ale ja som sa napr. kôli tomu zdokonalila v parkovaní, čo by som mala normálne strach že až parkovať niekde ako sú palisády. a prekonala som to. 😉
Prepáčte že tu takto píšem , len som chcela poradiť .

anuska74
26. led 2013

@abbie
a čo laminuješ, či svoje vlastné obrázky, alebo odniekadial konkrétne.
asi predsa len začnem aj ja .

abbie
26. led 2013

@anuska74 no ja si tiez myslim, ze ak dieta potrebuje terapiu, tak jedine tam, oni najviac vedia co a ako 😉
no ja si stiahnem a vytlacim obrazky z roznych stranok(poslem ti do IP) a potom ich zalaminujem a vystrihnem, podla mna je to takto vyhodnejsie 😉

abbie
26. led 2013
kajiszek
26. led 2013

Tak jsem zvědavá, kolik toho nakecáte dneska večer, to tu nebudu, tak budu mít zítra večer počteníčko 😀 Jdu dát dohromady ten seznam Nelinky slov, tak jsem sama zvědavá, kolik jich ve finále bude... Fakt už se k tý psycholožce těším a přemýšlím, jestli si nesepsat nějakou osnovu v bodech, o čem chci mluvit, protože jinak hrozí, že toho půlku zapomenu 😅

kajiszek
26. led 2013

Tááákže po brainstormingu s manželem je seznam následující...

gaga - kačenka
šiši - kočka
kákáká - vrána

káka - skákat
kukééé - koukej
sítí - svítí

baóek - balónek
poáek - polštářek
kuku - kulička
žíží - žebřík
bombo - bonbón
tejtej - televize, ovladač

pápá - u toho mává
táááá - tak (je veliká)
ma-áá - malá (hladí po hlavě)
tám - ukazuje prstem
sito - co je to
todle - tohle (někdy ukáže předmět a místo co to je říká todle)
ne
na - něco podává
hop
bác
bum
důůů - duc (berany berany)

sisstin
autor
26. led 2013

@kajiszek no jako tu řeč má v širší normě 😉

kajiszek
26. led 2013

@sisstin Jo ta řeč by mě nechávala ještě relativně v klidu, ale ten zbytek néé no 🙂 Ale třeba několik těch slov začala používat fakt až poté, co jsme se jí začali takhle intenzivně věnovat, takže pokroky prostě jsou.

kajiszek
26. led 2013

Vkládačka:

https://www.youtube.com/watch?v=g9-7otabNco

Stejné obrázky:

https://www.youtube.com/watch?v=3t-bC4O2MFw

Mazec, včera to vůbec nedávala, jen se vztekala a dneska dala i barvy. Učila jsem ji jen ovoce a zeleninu, zbytek dělala poprvý.

sisstin
autor
26. led 2013

@kajiszek no jako umela to luxusne, a i dost dlouho vydrzela,a adekvatne reagovala. To je uplne o necem jinym,nez to video s knizkou 🙂

kajiszek
26. led 2013

@sisstin No asi se na to dobře vyspala 😀 Ale sama jsem byla hodně překvapená, asi to v tý hlavě prostě už nějak seplo. Ty přiřazování reálných obrázků jsou horší, vydrží tak fakt max 5 obrázků, spíš ani to ne.

lenajsek
26. led 2013

Ahoj, teda, jste toho nakecaly... ani nestihnu dočíst...

@sisstin Teri, moc moc díky! 😉

bocianka123
26. led 2013

@strawberry17 ahoj, aj my sme u nej boli, u dr. Dibarborovej, ale už straaašne dávno, a platila som tuším nejakých cca 50 eur ? to bola úplne prvá diagnostika - so všetkým, tá je najdrahšia, ale tie ostatné sú tuším cca okolo 20 eur ako píše @abbie.

ja som len rýchlo preletala príspevky, prepáčte,nestíham všetko dočítať, nebudem reagovať na všetko, ale toto ma zaujalo a aj môžem poradiť, tak preto som sa vyjadrila.

bocianka123
26. led 2013

@kajiszek to máš iPad ? krásne reaguje na to. môj syn prvýkrát niečo takéto robil teraz u logopedičky predvčerom, ho to úplne chytilo, on sa sústredil len na tie obrázky, nič a nikoho si okolo nevšímal... 🤐 žiadne zdieľanie, že aha, čo mi teta ukázala.... akoby to iba mechanicky robil. ale to asi peto, že to videl prvýkrát, neviem. lebo tvoja malá je šikovná dosť teda, a tie slová... je iba o dva mesiace staršie od môjho syna a koľko toho už vie. 😉 šikovná je 😉

abbie
26. led 2013

dnes som natocila maly test porozumenia

https://www.youtube.com/watch?v=Ls_8GKvn_rM


este by osm chcela vyskusat viacero predmetov, ale nemam obrazky a ked mu dam realne predmety, tak kafku zacne kusat a s autom sa zacne hrat a kluce pchat do dveri 😅

bocianka123
26. led 2013

@abbie no ale ved to robí správne s tými reálnymi predmetmi, lebo rozumie, na čo slúžia. a preto sa zrejme používajú iba obrázky. no ja nemám slov - ty máš doma génia doslova 😉 .

abbie
26. led 2013

@sisstin prosim ta, kedy by mohlo dieta zvladnut otazku"co tu chyba?" neviem ci sa vyjadrujem spravne 😅 napr. mam 2 obrazky, na jednom je medved a strom a na druhom ten strom chyba a mal by ukazat, ze kde co chyba ...

abbie
26. led 2013

@strawberry17 tvoj fotoblog neznaci, ze by maly nic nehovoril? 😕

dezyre
27. led 2013

@kajiszek no malá je náhodou úžasná 🙂 A to je ten ipad? Se mě to fakt docela líbilo .. Staník ten by z toho byl natuty unešenej 😝