Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
28. lis 2011

@andulka4 no tak hlavně, aby pak měl na Davídka čas 😉 a nelítal tam mezi všema dětma 😉

sisstin
autor
28. lis 2011

@argousek aha, tak to jsem napsala blbě..to jsem nevěděla 😉

maart
28. lis 2011

@sisstin Sis, klobouk dolu, zeno 🙂 , jsi fakt dobra, ten blog vypada uzasne, zatim jsem jenom mrkla, ale urco proctu cely....!!!!

argousek
28. lis 2011

jo a ještě k té asistence, ona mu taky pomáhá v těch řízených činnostech, když něco malujou nebo vyrábějí, protože by to Adámek sám nedělal a kdyby to učitelka dělala s ním, tak by se samozřejmně nemohla věnovat ostatním dětem

Jinak @sisstin máš pravdu, že ten osobní nepotřebuje vzdělání na tohle, ale ten pedagogickej si musí dálkově udělat nějakej kurz a ta naše si musela odučit nějaké minimum u nějakého asistovanýho dítěte a taky ještě zvlášť jezdí na nějaké kurzy toho SPC

sisstin
autor
28. lis 2011

@maart tak jestli jste v Praze, tak furt na nějakej úvazek pracuje jako logopedka Dana Kutálková (vyhlášenej odborník), ale prej ten její přístup je docela ráznej...takže to chce dítě, který fakt spolupracuje celkem a není nějak extra citlivý 😉

jinak víc holek je tady z Pha, tak by ti třeba s logopedkou poradily 😉 jsi na FB? Máme tam uzavřenou skupinu 😉

sisstin
autor
28. lis 2011

@argousek no tohle je právě výhoda té logo třídy, že jich tam je jenom 14 a dvě učitelky..navíc ty děti jsou všechny okolo 5-6let..takže jsou už dost samostatný..Tygr by sám taky nic nedělal, takže u všeho s ním musí sedět úča 😝

argousek
28. lis 2011

@sisstin no u nás se střídají, jedna učitelka dopoledne, druhá odpoledne no a plus teď ta naše asistentka a ta chodí jen na dopoledne s Áďou

sisstin
autor
28. lis 2011

@argousek no tady jsou právě dvě na směnu, a ještě jeden chlapeček tam má asistentku, takže jsou tři 😝 takže fakt se tomu Tygrovi můžou věnovat a tak...v normální třídě by taky určitě asi toho asistenta mít musel, páč on prostě sám nic dělat nebude...furt se sám celej neoblíkne... 😝

maart
28. lis 2011

@sisstin ....jsme kousek od Prahy, treba do toho Sedlece to mame fakt kousek. FB mam, nepouzivam, ale do vasi skupiny bych se rada vtirla 🙂 , jestli muzu....pisni mi, prosim, IP, tedy jestli ostatni budou souhlasit.

Potrebuji proste prvne, aby mi u dceru nekdo nezavisly diagnostikoval o co se jedna, abych proste vedela....moje logopedka je mila, snazi se....u synu mne pomohla, ale tam se jednalo "jenom" o spatnou vyslovnost, u dcery je to proste o necem jinem....

Kutalkova, jo....hmmm....tak ja zatim zkusim ten Sedlec a teda napsala jsem i te Krejcirove, pak uvidim, co dal.

andulka4
28. lis 2011

no u nás je to taky tak....je tam jen dopoledne jedna učitelka a když dělají malování nebo nějaké téma on se nezapojuje a ona se mu nemá čas věnovat

oblíkat se sám umí ale ve školce se prostě neobleče 😠

sisstin
autor
28. lis 2011

@maart no běžnej logoped je fakt u dysfázie na nic 😉 respektive logoped, který nemá s takhle těžkou poruchou komunikace zkušenosti 😉

sisstin
autor
28. lis 2011

@andulka4 no tak u nás opak, ve školce se v té sebeobsluze snaží 100x víc...doma najednou nic neumí 😅 😅 😅

sisstin
autor
28. lis 2011

jinak právě ta klinická psycholožka, co ji s @dadlenka známe z rodiny mi psala, že by do budoucna mohla udělat nějakou přednášku o dysfázii ...ale musel by být o to zájem 😉

argousek
28. lis 2011

@sisstin @andulka4 no tak u nás je to taky tak, ve školce se snaží, protože vidí, že ostatní děti to taky dělají, ale doma, řekne, že oblíkne mamka, někdy to zkusí, ale spíš to bojkotuje. Ve školce se dost osamostatnil, sám si obuje bačkorky, snaží se jíst sám, sám si dojde na záchod, umyje si ruce. No ale kdyby se měl sám celej oblíknout, tak to by asi nezvládnul, oblíkne tak slipy a tepláky. Jinak polívku by taky nevzládl, tak druhý nebo svačinu

sisstin
autor
28. lis 2011

@argousek tak u nás zlepšení, že tam začal sám jíst...a v podstatě že tam celkově začal něco jíst 😅 😅 😅 jí tam právě sám i polívku nebo druhý...což fakt dřív doma neexistovalo. A s oblíkáním je na tom asi jako Adámek, natáhne slipy a tepláky (kalhoty), nasadí čepici a tím to asi hasne 😝 a na záchod s ním taky musí jít učitelka..sám by nešel, to nechodí ani doma sám na záchod 😝

andulka4
28. lis 2011

HOLKY TAK U NÁS JE TO FAKT JINÉ...OD 2,5LET CHODÍ NA WC SÁM A SÁM SI PAK ZAJDE UMÝT RUCE
VE ŠKOLCE SE TAKY SÁM NAJÍ ALE OBLÍKÁNÍ BOJKOTUJE PROTOŽE ONY POMÁHAJÍ VŠEM 🙂

U NÁS JE SPÍŠ JEN PROBLÉM TA NEPOZORNOST A TO ŽE NEPOSLOUCHÁ
SORRY CAPS LOCK

sisstin
autor
28. lis 2011

@andulka4 jj..jasný...on právě Adámek i Tygr mají tu motoriku horší, takže jsou to takový "střeva" trošku 😅 😅 😅 😅

andulka4
28. lis 2011

My jsme třeba v tom wc vůbec neměli problém ale nechtěl po narození dcery jak měla okolo těch 6m a začalo se s příkrmem jíst sám ☹
dal ruce za záda a řekl krm mě taky když jí pomáháš...a byla jsem nahraná

sisstin
autor
28. lis 2011

@andulka4 nj, to je fakt normální 😉 ale právě u nás byl problém, že mu to fakt nešlo...teda v našem hlavně to, že on doma nic nejedl teplýho...něco normálního začal jíst až ve školce, tak on se to ani neměl jak naučit 😝

andulka4
28. lis 2011

ale D má tu motoriku určitě horší než Tygr, David je hodně hypotonický a taky má problém s oblíkáním ale né s chozením na wc

když chodil ze školky špinavý od polívky tak ho učitelky naučili at je pořát u jídla hodně nakloněný a už je to ok(ale špinavý je stále to je jasné)

nezvládne ale punčocháče, ponožky, bundu čepici ani rukavice

andulka4
28. lis 2011

já ho právě kvůli té hypotonii stále omlouvám a říkám si že to nakonec stejně zvládne-sice třeba o 2roky později ale zvládne(doufám)

spíš mi vadí to že pokud on nechce tak prostě neposlechne a nic s ním nehne

sisstin
autor
28. lis 2011

@andulka4 no to nevim, ale Tygr má blbou právě tu hrubou - takže šlapání, skákání atd., ale celkově je neobratnej prostě 😉 nikam neumí vylízt, nemá žádnou sílu v rukách atd. 😉 tak on jako s chozením na záchod taky problém nemá, ale prostě tam musí jít někdo s nim...sám se bojí 😅 😅 😅

andulka4
28. lis 2011

☹ D má taky hroznou tu hrubou....neušlape 3kolku ani kolo ani malý traktor
a s lezením má taky problémy

sisstin
autor
28. lis 2011

@andulka4 jj..to je ono..ale třeba na tom FB mu to šlo krásně, to Tygr ani nechce zkusit 😝 já právě nevim, nakolik on je střevo a nakolik jenom nechce...páč on celkově má k tomu pohybu (mimo chození, to zvládne nachodit neuvěřitelný kilometry) odpor 😝

andulka4
28. lis 2011

my na to tedy vojtili od narození tak snad něco málo pomohlo
do schodů sice střídá nohy ale klátí se u toho 😒

sisstin
autor
28. lis 2011

@andulka4 tak Tygr začal střídat nahoru až v 3,9 a ze schodů nestřídá doted...ale to je zrovna jeden z dysfatických rysů 😉

andulka4
28. lis 2011

na FB jezdil už jako 2letý a pár týdnů(je vysoký) a rhb mi řekl že tam je postavené jinak těžiště a hypotonikům nedělá odrážedlo problémy....i na malé motorce už řádil v 16měsících jak drak

andulka4
28. lis 2011

já nevím jak dlouho ty nohy střídá ale je fakt že už dlouho....má ale výhodu že je vysoký-proto mu to šlo dříve než by se čekalo

celkově taky toho moc nenachodí a bývá unavený-nebo líný 🙂

andulka4
28. lis 2011

jsem zvědavá co nám řekne rhb doktorka a jak dopadne ta ergoterapie

andulka4
28. lis 2011

dokonce když mu uděláš trakční test dodneška táhne hlavu dozadu ☹
dr mu taky dával palec k ruce a on má tak slabé svalstvo že je úplně gumový a dal ho úplně k ruce bez problémů což normální smrtelník neudělá