Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
12. dub 2012

@dadlenka dík mám z toho trochu depku. Jinak ona je tam jako učitelka moje sestra, proto jsem taky chtěla aby tam šel tahle brzo že si to zkusí u ní a pak v září to pro něj "cizí" paní učitelkou bude lepší. Já si myslím že ona se zase bojí aby si ostatní rodče nestěžovali, že se mu musí hodně věnovat. Já si nějak pořád myslím že když přijde nové dítě do školky tak to víc práce stojí at je příbuzné nebo není. No ale nikomu neubližoval, příkazy poslechne, svačinu snědl, nepracoval to co ostatní.

dadlenka
12. dub 2012

@sicinka fakt bych řekla, že to malej zvládl úplně v phodě, možná by to bylo lepší, kdyby byl s cizí paní učitelkou🙂 Žádná paní učitelka nedělá závěry z jednoho dne. Podle toho, co píšeš to malej v pohodě zvládl. Ségrou zatřes a jestli s tím má takový problém, tak bych ho tam nedávala. Nebo našla jinou zkušebnu🙂

sicinka
12. dub 2012

@dadlenka ono jinde se to takhle naplacato nedozvim 🙂 . My se dohodli že to půjde k nim zkusit na jeden den a že se uvidí - jinak berou až 3 letý děti, mě to přislo jako super zkouška na to září. No a říkala že 5x týdně by ho tam prostě nezvládli že ho vezmou na 1x a uvidí se jestli to půjde líp. Na to jsem ji říkala že si myslím že když tam půjde 1x týdně tak se podle mě nezlepší. A teď nevím jestli hledat něco jiného, nechat to do září jak to je, nebo to u nich zkoušet jednou týdně. Ona jinak děti miluje umí to s nima, ale zase nějak extrémně zkušená není a asi měli opravdu štěstí na samé hodně šikovné děti nebo nevím. Musím to nějak promyslet.

modra1
12. dub 2012

@sicinka máš prísnu ségru 😉. Malý je veľmi šikovný, prvý deň zvládol skvele. Úplne súhlasím s @dadlenka 🙂

filmuska_01
12. dub 2012

@sicinka @sicinka depku z toho rozhodne nemaj,
kazdy novacik potrebuje viac pozornosti,casto vidim ako pani ucitelka nosi na rukach novo prichodzich alebo ako rychlosa likviduje cesticka mokra ked niekto nedobehne na wc, ved su to deti.
mozno ma sestra fatk obavy kvoli rodicom platiacich deticiek...ale v malom chybu nehladaj,podla mna sa choval uplen v pohode, primerane veku.
A hlavne ma zarazil ten argument ,ze ho vyrazia zo skolky, to kde pocula? u nasv skolke su obcas ini typkovia a da sa.
Jeden krat za tyzden je prilis malo ,aby si zvykol a aby ho prijal kolektiv, casto deticky uz po vikende si zvykuju odznova zo zaciatku,a po dlhsej chorobe nai nehovorim, aj poplacu rano obcas ti mensi.

sicinka
12. dub 2012

@filmuska_01 to nebylo že se počůrá, to sama říkala že je nejmenší problém. Spíše tyhle CPD mají v podmínkách že první týden je zkušební a nemusí dítě dál vzít pokud to nezvládá (upozornovali mě na to konkrétně, už když jsem ho hlásila). Tak jen říkala že by to opravdu chtělo aby si začal někde zvykat na kolektiv že kdyby se takhle projevoval v září tak by ho nemuseli chtít. Já si teda myslím že tam bude většina dětí nových, takže i ten program bude jiný zvykací a že i paní učitelky to tak budou brát. Sami mi tam říkali hlavně když nebude celý den brečet jinak ho zvládneme. Je pravda stresovat se z toho nebudu když by nastalo to že to v září nepujde tak prostě najdu něco jiného.

sisstin
autor
12. dub 2012

@lenajsek v tom Zipu máš textový soubor, a tam je právě to jméno a heslo 😉

@sicinka jako tohle není, že dítě nezvládá...dítě nezvládá, když tam celou dobu hystericky prořve, nereaguje na pokyny, počůrává se a pokakává, nejí tam a nepije, mlátí ostatní děti a já nevim co...že se jako první den nezapojil je naprosto normální 😲 pane Bože, nejsou mu ani tři roky 😲

btw: dneska mi říkala logo, že byla na logopedické konferenci v Brně a pouštěli jim tam ukázku dysfatického dítěte...no a koho myslíte, že jim tam pustili? 😅 😅 😅

filmuska_01
12. dub 2012

@sisstin ste slavni 😎

k tej hre , heslo som nasla.
to sa spusti cez ten exe subor potom?lebo mne to ani nenabehne,mozno mam nastaveny firewall blbo.

sicinka
12. dub 2012

Holky moc děkuju, já už jsem měla takovou radost že začíná trochu víc mluvit, opravdu se strašně moc zlepšil za poslední dva měsíce. Jenže ono je taky pravda, že je pořád ta řeč třeba o půl roku pozadu a trochu tomu odpovídá i to sociálno. Kdyby tam bylo pět stejně starých dětí bylo by to jiné, ale takhle je ten rozdíl asi opravdu obrovský. No uvidíme, ale ještě jednou dík.

sisstin
autor
12. dub 2012

@filmuska_01 jj, dáš to exe a vyběhne ti tam ta tabulka, do který napíšeš to heslo z textovýho souboru...mně už to pak šlo spustit podruhý bez hesla..a máš to stáhnutý v zip nebo v rar?

filmuska_01
12. dub 2012

@sisstin rar, mne ta tabulka nevybehne,asi to bude dako blokovane.Skusim vecer domacu IT podporu.

sicinka
12. dub 2012

@sisstin no podle popisu jste tak vzorně dysfatický, že koho jiného by tam asi měli pouštět 🙂 A hlavně je tygr nádherněj kluk.

sisstin
autor
12. dub 2012

@filmuska_01 aha, mně právě rar taky nešel..musela jsem si to stáhnout v tom zip 😉

@sicinka logo říkala, že se jí úplně rozbušilo srdce 😅

dadlenka
12. dub 2012

@sisstin ona o tom nevěděla, že tam bude Tygr?? já jsem právě myslela, že jim poskytla video ona. Nebo jak se k němu dostali??? Tys jim ho dala?

sisstin
autor
12. dub 2012

@dadlenka ne, nedala...to pouštěli z yotubue 😅 já to mám otevřený 😉

sisstin
autor
12. dub 2012

@dadlenka téma bylo : Včasná intervence u dysfatických dětí 😉

smardik
12. dub 2012

@sicinka mě to podle popisu nějak strašné s tou školkou nepřijde a fakt má možná ségra zbytečně velké očekávání, právě proto že se bojí aby to neřešili že je rodina tak od něj čeká víc. já bych ho tam klidně dávala dál 1x týdně a uvidíš, pokud to jde zas proč toho nevyužít

my už máme školku zajištěnou tak mám radost, budou chodit oba spolu

dadlenka
12. dub 2012

@sisstin Tygr je ukázkový případ včasné intervence🙂 jsi dobře slavná matko😀 já tvůj blog taky doporučuju🙂

sisstin
autor
12. dub 2012

@dadlenka v poslední době ho nák zanedbávám, jdu napsat post 😝

filmuska_01
12. dub 2012

@sisstin len pekne tam pis dalej, citame ta. 😎

sisstin
autor
12. dub 2012

jo jinak holky, dneska na logo úplně mega super. Dostali jsme se do dalšího levelu, kdy ona mu řekne dvojslabičný slovo, pak si ho řeknou po slabikách a pak už mu jen naznačuje pusou a Tygr ho říká sám. A světe div se, poprvé v životě z něj samostatně lezla dvojslabičná slova, která říkal úplně čistě (teda samo v rámci možností), lezlo to z něj jak z chlupatý deky, ale prostě použil tam správně všechny hlásky 🙂

maccizpopovic
12. dub 2012

@sicinka myslím,že synek to zvládnul skvěle - chápu volbu školky,kde je učitelkou sestra, aby jsi se dozvěděla do podrobností co se dělo,ale do budoucna to považuji za dvousečnou zbraň.
Ono je to jako s tykáním - líp se říká ty vole než vy vole. Líp se peskuje vlastní sestra než cizí maminka a samozřejmě záleží na povaze sestry, ale může tam být i ten pocit,aby ostatní maminky neřekly,že se malému věnuje víc, protože je z rodiny.
Pokud mu ještě nejsou tři roky (snad jsem dobře pochopila,že nejsou) myslím,že jednou týdně stačí. Okoukne jak to ve školce chodí, že je to vlastně zábava, máma sice odejde,ale zase se vrátí ap. A v září nebudete mít takové problémy s nástupem ....... my jsme s Matějem takto chodili na zvykání na jedno odpoledne v týdnu ( ale zůstávala jsem tam s ním ) přišli jsme do třídy, děti si pohrály, maminky pokecaly s paní ředitelkou a po 2 hodinách zase domů a bylo to velmi přínosné.
Mám zkušenost i s ostrým nástupem do školky v září a to pomalé zvykání mohu jen doporučit. Výhoda u vás je,že synek zažije celý dopolední program, včetně odchodu a návratu matky a nebude se to konat každý den - některé děti v pohodě nastoupí a po 2-3 dnech pochopí,že to bude každý den a začnou stávkovat. Navíc zatím si neudělá kamarády, tak mu nebude líto,že v září nastoupí jinam.
Vážně si myslím,že je moc šikovný .... já strávila s Matějem ve školce týden (abych se jako přesvědčila na vlastní oči,že to fakt není možné ,aby tam nadále chodil - což jsem nakonec uznala) a zažila při tom mnohé. Spolupracovala stěží 1/2 dětí, některé proplakaly celé dopoledne (po obědě jsme s Matějem odcházeli), nechtěly jíst - konalo se násilné krmení, počůraných bylo za den víc, neuměly se oblékat, některé nepromluvily za celé dopoledne ani větu ............ myslím,že vážně není důvod propadat panice nebo nějakým pesimistickým náladám.

@sisstin gratulace k logo

sisstin
autor
12. dub 2012

@maccizpopovic ty jo, to je docela síla..jako já když si čtu ty různý zážitky ze školek...tak my máme fakt úplně mega super školku...sice jako třeba nedostáváme práci domů (logopedii atd., v podstatě moc nevím, co tam po téhle stránce s nima dělají)...ale jinak přístup úplně super, pořád tam s nima něco vyrábí, vymýšlí, vládne tam pohoda a klid...nic není problém, každému pomůžou... a Tygr je tam fakt spokojenej, což by mě ještě o prázdninách v životě nenapadlo....takže to je pro mě 100x víc než to, že nám třeba nedávají logo cvičení domů....

já si myslim, že oni mě asi berou tak, že tomu jako "rozumím", že s Tygrem děláme doma a chodíme na logo každý týden, takže mě v tomhle směru nějak nevedou jako třeba některé jiné rodiče (co tak občas vidím), ono u Tygra je právě spíš důležitější to, aby se socializoval, nebyl tak úzkostný atd. A to se fakt povedlo od toho září skvěle 🙂

sicinka
12. dub 2012

@maccizpopovic Ono takový hvězdy nejsme já pracuji na část úvazku od jeho osmi měsíců, takže že jde máma pa a vrátí se chápe už dlouho 🙂 nicméně já jsem ráno viděla jak je vykulenej spousta dětí jsou hlučné na poměrně malém prostoru. Já měla co dělat to rozdýchat natož on. Jinak já to beru a brala jako zkoušku od září jsme přihlášení jinam, k segre musím jezdit přes celou prahu. Dlouhodobě bych to nechtěla, to určitě dobrotu nedělá 🙂 Asi zkusíme ten den a uvidíme. Jinak mu budu ty jeho návštěvy samozřejmě platit, jezdit kvuli tomu hodinu navíc denně autem takže jen doufám že to bude k něčemu.

maccizpopovic
12. dub 2012

@sicinka no ono je paradoxní, já jsem také pracovala a odcházela z domova bez problémů, Mates po mě ani nevzdechnul, nevadilo mu to. Byla jsem i týden v nemocnici a hlídala ho babička - nebyl nejmenší problém. O to větší bylo mé překvapení, když v šatně školky ztropil hororovou scénu, včetně slz, pořádného soplu až na tričko a věšení se mi na krk. To byla jediná věc, kterou jsem nečekala - s ostatními problémy jsem počítala. A nebylo to jednou, každý den to samé, včetně odmítání odchodu do školky a pokusů o útěk ze třídy ap.

Nemyslím, že by to u vás bylo stejné .... jen tak pro zajímavost 🙂 tam je samozřejmě více věcí na ,které si děti mohou a musí zvyknout, třeba jak píšeš to množství dětí na malém prostoru atd.

@sisstin jo jo pro mě to byl horor, ale považuji to za ojedinělou špatnou zkušenost. Většina školek už má teď výrazně lepší úroveň , nevím čím to bylo způsobeno,ale ani přístup učitelek se mi nelíbil .... no to nemá smysl rozmazávat. Vím jen,že u Richarda si dám větší pozor kam ho umístím, protože už vím,že to jde dělat i lépe a vím co pro něj chci.

sicinka
12. dub 2012

@maccizpopovic tak to bych nečekala, já si myslela že to prostě chápou že jdeš pryč a už jim to neva a ono evidentně ne. To je stejné jako že čím je starší tím lépe snáší odloučení od rodičů, u nás je to tedy naopak. Nedovedu si představit že by šel za 4 měsíce do školky na celý den, to by prostě nerozdejchal. Jestli budu mít nějaké další dítě tak jdu do práce klidně dřív, ale zase chci aspon do té školy vydržet na půl úvazku 🙂 Jo a pobavil mě táta (děděček)který Dádu pravidelně hlída, mu to ségra vylíčila taky ne v ružových barvách. A ten mi říká to je zajímavý sama matlala, patlala ještě v pěti ji člověk nerozuměl a ted by hodnotila 🙂

sisstin
autor
12. dub 2012

@maccizpopovic
@sicinka holky, tak to jako bejvá..Tygr bez nás nevydržel NIKDE sám...hned řev, já z tý školky měla schízu jako prase...a on tam první den nastoupal, řekl čau, dal mi pusu a šel, jak kdyby se nechumelilo.... 😝

sisstin
autor
12. dub 2012

@sicinka jo tak to je dokonce ségra s dysfázií jo? 😅

denisa_svatba
12. dub 2012

Ahoj. Chtěla jsem se Tě, sisstin, zeptat, zda už jsi vlastně někdy byla třeba v Sama doma nebo v nějakém obdobném pořadu? Protože zrovna tato problematika je myslím dost přehlížená a kdo jiný by k tomu měl co říct než Ty???

sisstin
autor
12. dub 2012

@denisa_svatba no zvala mě jedna paní do internetového rádia, jenže to byl pořad pro kutily, kam si jako brala lidi, kteří vyrábí něco pro lidi (děti) s handicapem, a to jsem tam vyslala @miawa Páč tam nešlo jako o nějaký nastolení diagnozy právě 😉

mně spíš jako píšou lidi emaily a tak 😉