Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
30. bře 2012

@helulicek mě to taky chytlo až když začal spolupracovat´, Některé věci jsem tu měla připrravené rok a ono když ti to pokaždy schodi ze stolu a začne řvát tak mě to rychle přeslo. Akorát teď vím že to byla moje chyba prostě jsem po něm chtěla víc než na co měl tak ho to nebavilo 🙂 Včera večer mi sám přinesl knižku a chtěl si prohlížet obrázky a mamo čti. Prostě jak se posouvá to mluvení, tak ho zajímají věci úměré věku jakému mluví. Takže jsme pořád pozadu ale za mě hurrá.

sisstin
autor
30. bře 2012

Čau holky,

tak Tygr nějak posmrkává, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. Navíc ráno nebyla ve školce ani jedna jeho pí. učitelka, byla tam jenom ředitelka a už to byl problém 😖 nechtěl mě moc pustit, ředitelka ho musela odtáhnout, pak mi mával z okna a měl úplně neštastnej obličej 😖 navíc dneska mají k jídlu zrovna věci, který absolutně nejík, ani svačina ani oběd..tak doufám, že ho nebude nutit. Mám strašnej strach, aby se mu ta školka nezprotivila kvůli tomuhle, když doted neměl problém..ach jo...ty změny na něj fakt jako nejsou 😖

sisstin
autor
30. bře 2012

tady je ten Flex 😉

hrusti
30. bře 2012

@sisstin Držte se, ted zase řádí nějaký bacil. My jsme taky lehli, resp. obě děti.

filmuska_01
30. bře 2012

@sisstin peken, neporadis s tym kto mal k tomu Logicu tie podomacky vyrobene listy na zaciatok? taky pekny chlapcek s tym robil.

sisstin
autor
30. bře 2012

@filmuska_01 tuším, že @alaska28 to má 😉

mon25
30. bře 2012

@sisstin , myslim ze magi

filmuska_01
30. bře 2012

@sisstin tak som to hladala, asi to nie je ona, nie tie listy so suchymi zipsami, bolo to nieco na nacvik pohybu s tymi cudlikmi, ked som to videla zdalo sami to super, take jendoduche ale neivem ako to uz bolo ...skusim sa spytat v diskusii priamo, hadam ma nevyhodia. 😕
@mon25 aj jej videjka som pozeral i foto, mozno som to prehliadla.

magimary
30. bře 2012

@filmuska_01 hej, mám to ja...
dám ti sem fotky, aby si si to vedela predstaviť?
lebo to nemám v elektronickej podobe, robila som to "v rukách", kreslila som to 😉

smardik
30. bře 2012

@magimary když jsi tu kde bereš nápady na ty strukturované úkoly? vše na suchý zips u nás totiž jede, oba sedí a makají 🙂

magimary
30. bře 2012

teda, ak myslíš toto?:

magimary
30. bře 2012

@smardik ja ani neviem, "všude kolem"...
niekde niečo zbadám, čo ma zaujme (aj v rôznych detských časopisoch) a pokúsim sa to "vložiť" na sucháče, len obrázky si posťahujem z netu... 😉

filmuska_01
30. bře 2012

@magimary aaaaaaaaaaano to je presne ono,mas aj viac foto?
Ja si urobim aj sama,len som nevedela ako to tak uplne zjednodusit..Ma len 2.5r oka,ale rada presuva,tak nechce sa zauci postupne.

magimary
30. bře 2012

@filmuska_01 v auti téme akurát nahadzujem ďalšie fotky a tu mám ešte nejaké, čo som predtým nemohla nájsť 😉 😝

smardik
30. bře 2012

@magimary díky budu muset víc kolem sebe koukat 🙂

filmuska_01
30. bře 2012

@smardik
a ten suchy zips kupujes kde,to je v galanterkach a potom sa lepi si prisije? Je to fakt take zabavne pre deti?

filmuska_01
30. bře 2012

@magimary dakujeeeeeeeem.

smardik
30. bře 2012

@filmuska_01 já ho mám oskola 🙂, kluky to baví hodně - i Honzíka který je v pořádku, baví ho to a mají tu záchvaty smíchu z toho jaký to dělá zvuk 🙂, Hanysovi se jinak moc dělat nechce ale úkoly se suchým zipem jo

magimary
30. bře 2012

@filmuska_01 ja kupujem normálne v galantérii, ale POZOR-samolepiaci (nie našívací! 😉)

@smardik a ešte veľmi veľa vecí čerpám z rôznych blogov mamičiek autidetí, podľa nich si potom prispôsobujem úlohy, ktoré my najviac potrebujeme

smardik
30. bře 2012

@magimary kdybys měla čas budu ráda za odkazy 🙂

magimary
30. bře 2012

@smardik otvor si napríklad blog Moniky od Járu a ona má na ľavom boku záložky rôznych iných blogov mamičiek so špeciálnymi (nielen auti) deťmi... a tam som surfovala a listovala a listovala 😉
pohľadám link na Moniku

smardik
30. bře 2012

@magimary díky musím pořádně večer pohledat, něco mám vytištěné jen to musím vystřihnout ale další inspirace se hodí 🙂

magimary
30. bře 2012

@smardik
http://ojarovi.blogspot.com/
ale to určite poznáš 🙂

smardik
30. bře 2012

@magimary já ted nově našla tohle http://evanek.blogspot.com/2012/02/strukturovan... a pak dost jsem stáhla od Valerka ale přesný název blogu ted nevím, bylo to u vás v autistických dětech

magimary
30. bře 2012

@smardik hej, hej, aj na Blog o Valerikovi je veľa 😉 a
tamten druhý link si omrknem 😉
ten nepoznám, vďaka 🙂

smardik
30. bře 2012

@magimary já na ten druhý narazil předevčírem, paní má i nějaké na našem MMB http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?... snad to jde

magimary
30. bře 2012

@smardik super! 🙂
zase mám večer, čo študovať 😅

lenajsek
30. bře 2012

@filmuska_01 Ahojky, dívala jsem se na pár videí na youtube a našla toto:

https://www.youtube.com/watch?v=t7kijqrQ4QA

je to myslím maminka, která chodí i sem na diskuzi.
A díky moc za tipy, holt budeme zkoušet, ale zatím je to teda o ničem, vůbec nechápe, co po něm chci... 😝

@helulicek Heli, to je dobře, že se rozmlouvá, tak snad vám RP fakt pomůže a sem tam i nějaká jiná logopedie...
My budeme chodit k té Pacákové, byli jsme tam jen jednou, to jsme ještě ani nepracovali s paní z RP, a Lukin tam byl docela v pohodě, on teda opravdu dlouho u ničeho nevydrží, ale tam celkem tehdy udělal, co mu řekla... jsem právě až zírala.
Na ORL jsme byli na Pekařské, myslím, že je tam stejné jméno dr, není to náhodou ono? Je tam Dolníčková a Horník. Lukin má taky mírně zvětšenou nosní mandli, ale Dolníčková říkala, že to zatím nechá být, že se může postupem času dokonce zmenšit... tak nevím. Fakt je, že Lukin taky trpí na rýmy, má právě taky pořád pootevřenou pusu, což může být taky tou nosní mandlí, když spí, tak občas chrápe...
Ale je fakt, že se mi ho moc zatím do narkózy dávat nechce, nevím, jestli neexistuje nějaká jiná metoda, než jen odstranění.. a vím, že nosní mandle znova naroste, tak nevím, jestli to není zbytečnej zákrok pro tak malý prcky...
Ale vám budu držet palce, ať vše dobře dopadne. A snad to chlapi zvládnou, manžel tam bude celou dobu s ním, i v noci, jo? Já se bála, že v dětské nem. se nesmí být s dětma přes noc...

lenajsek
30. bře 2012

Moc děkuji za další odkaz na super stránky s úkoly a vůbec tipy, které sem dáváte... 😉
Suchý zip je u nás taky velice oblíbený, nevěděla jsem, že existuje samolepící, myslela jsem, že je jen ten klasický... ale to by ani nevadilo, ten klasický se dá přilepit lepidlem a taky by to šlo, že...

@sisstin Teri super, že je Tygr tak šikovnej, paráda!!!!! To jsi musela mít radost nesmírnou... 😉

lenajsek
30. bře 2012

A holky, co to je ještě to Logo1?