Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

lojzina
25. led 2013

@kajiszek tot otazka...ano.to si rikam taky.tak my tolik casu venku netravili,starsi ma ekzem a vetsi teploty mu proste vadi,takze prochajda,nakup,skolka,chvilu hriste a dom do chladku.v lete-jednomu se libi v bazenu,druhej nesnasi.a obracene se vsim.takze nervy .a sama s nema doma porad 🙄 .kdyz sem na Sebika ,,zkusila"najaky rikanky a takovou tu klasiku,co se s detma dela-nezajem. 😒 .vsude hodnej,vydrzel,nechtel z kocaru,na rozdil od starsiho s kterym jen cesta vlakem byvala ocistec

abbie
25. led 2013

inak ja casto pozorujem, ze deti nereaguju na meno na ihrisku, v obchode atd. to by som zasa az tak neriesila, ide o tu celkovu komunikaciu atd ... idem laminovat 😀

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 no to na autismus vypafa,okamzite bych to zacla resit 😉

kajiszek
25. led 2013

@sisstin No u nás se zeptá fakt občas, skoro ne, kámošky klučina se ptá furt do zblbnutí. Ale tak zase tím, jak chodím do tý diskuse stejně starých dětí, tak není zdaleka jedninej, kdo se neptá "proč" a všichni jsou stejně staří plus mínus měsíc... Máme tam rozumbrady, co mluví jak dospěláci, ale i pár dětí na Vojtíkově úrovni a ti se "proč" taky ještě neptají.

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 a jako tezky autismus,to pediatricka neresila?

sisstin
autor
25. led 2013

@kajiszek jako zam to nude mit urcite nejakou rezervu jeste 😉

kajiszek
25. led 2013

@strawberry17 A malýmu jsou tři roky? Tyjo to už je dost mazec, zaráží mě, že tě neposlala třeba už někam sama pediatra... 😨

lojzina
25. led 2013

@kajiszek ja od Sebika proc taky jeste neslysela,a to ma za mesic 3.max co ho zajima a pta se:ko je,-co to je?

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina tak na proc uz musi dite jako dost mluvit 😉

mardenad
25. led 2013

@sisstin https://www.modrykonik.sk/forum/detske-choroby-...

Aj tu sa píše o tom, že neurologička predpovedala adhd, a že popisovala činnosť mozgu bez toho aby bolo dieťa vyšetrené psychológom. Teda neurologička si myslím, že vie, čo hovorí a čo vidí na zázname. Proste povedala, že taký záznam vypovedá o viac veciach, nielen o nádoroch alebo epilepsiách.

kajiszek
25. led 2013

@lojzina Vojťulovi je 3,5 😉 A ptá se fakt minimálně. Spíš co to je, kde kdo je atd... Ale to už se ptá jako hooooooooodně dlouho. Prostě do dvou let extra napřed a pak zásek jak prase.

sisstin
autor
25. led 2013

@mardenad tak jako muze tam mit tu ADHD krivku,ale spiusta deti ji nema a hyper jsou 😉

sisstin
autor
25. led 2013

@mardenad nekteri dysfatici taky maj speci krivku a dalsich tisic ji nema?takze pokud ma dite cisty EEG,tak to nemusi znamenat vubec nic

lojzina
25. led 2013

@kajiszek my nebyli nikdy napred 😖

sisstin
autor
25. led 2013

@mardenad takze ta speci krivka muze diasnozu od psychologa potvrdit,ale hlavni alovo ma proste on,a rict z EEG,ze se jedna o slabej auti je proste ptakovina,stejne jako vyska IQ

lojzina
25. led 2013

@kajiszek pockej,ty resis syna nebo dceru?nejak v tom mam chaos ted...

strawberry17
25. led 2013

@sisstin my sme boli pred 3mes u psychologicky a povedala, ze co sa tyka autizmu tak predtym nez bude mat 3roky sa neda urobit nejaka diagnostika
a ked som povedala pediatricke ci sa jej nezda autisticky, tak na mna kukla ze ci som spadla z jahody...lenze ona ho videla za posledne 2 roky len 2 minuty, ked som bola pre jedno potvrdenie...
naposledy na prehliadke ked mal 1 rok, potom ked som chcela prist na prehliadku ked mal 2 roky tak povedala, ze netreba...ludia co ho videli bud povedali, ze im sa nezda autisticky a potom vela ludi povedali, ze s aim zda "nenormalny", tak som chcela vediet ze na co sa mam zamerat a odsledovat ze co je normalne a co nie...mne najviac vadi, ze na nic nereaguje, ale neviem posudit ci to je tym ze nevnima alebo nechce reagovat...ale niekedy mam vyslovene pocit ze nevnima a nie je to sranda vsetko opakovat 378x a ziadna reakcia

strawberry17
25. led 2013

@sisstin nejake veci sa nam zmenou prostredia trochu upravili, lebo predtyn si buchal casto hlavu o stenu, alebo o postielku...a upravil sa mu nocny spanok
a inak on si vobec neuvedomuje nebezpecne veci a situacie (cesta s autami, musim strazit dvere, okna, atd)

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 no pred tretim rokem se diagnostikovat da,pokud na nic nereaguje,tak to fakt normalni neni a divim se,ze to neresis uz davno a intenzivneji 😕

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 to co pises jsou vsechno znaky autismu,co jinyho uz by auti dite melo delat,kdyz ne tohle 😉

sisstin
autor
25. led 2013

Jsem zase teda po delsi dobe v soku,ta uroven pediatru je teda fakt sila 🤐

lojzina
25. led 2013

@sisstin sebik mlati porad necim,ne teda hlavou,treba detskym kladivkem,cimkoliv,do zblbnuti.kdyz mu to nevemu,neprestane

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina on ma imaginarni hru,ze si jako hraje "na neco"?

kajiszek
25. led 2013

@lojzina Já řeším dceru, ale mám ještě syna, který je taky trochu opožděnejší. On byl do dvou let hrozně napřed skoro ve všem a pak se na rok seknul a teprve od těch tří jde ten vývoj zase konečně dopředu. S mudrou jsem to tehdy řešila, jenže ta právě říkala, že nás pak pošle po tříletý prohlídce a to už se právě zase začal rozjíždět. On prostě ve třech mluvil stejně jako ve dvou a byl šíleně roztěkanej a nepozornej. Teďka už je o 100% lepší, ale taky mi ten jeho zásek opravdu nepřijde normální. Ale zatím nemám potřebu ho nikde tahat po vyšetřeních, zatím spíš zkoušíme nenásilně doma, ale on je hodně paličatej. Nela je aktuálně podle mě na úrvni tak ročního dítěte, takže jsme zvědavá, jestli u ní pak dojde k nějakýmu boostu nebo to prostě pořád půjde po krůčkách...

strawberry17
25. led 2013

@sisstin a kde som to mala riuesit, ked
1. som nepochodila u psychologicky
2.som nepochodila u pediatricky
3.niektori ludia mi tvrdili, ze ved on je normalny (ale je pravda, ze to boli ludia co ho videli len 1x-2x v zivote na par minut)
tak uz som sa zacinala citit, ze JA som ta NENORMALNA matka co nevidi, ze moje dieta je normalne ☹
Ked som povedala, ze sa uz do 2 skolok neadaptoval. tak som mala este na tanieri, ze ja som PRECITLIVENA a BOJIM sa ho dat do skolky, pritom som opakovala, ze nie ze ja sa bojim ale ONI ho nechceli v skolke

lojzina
25. led 2013

@sisstin jo tak to ja nevim.vecne s necim rumpluje.

lojzina
25. led 2013

@kajiszek aha....ja mam prave srovnani se starsim,ten je sikula.ikdyz srovnavat se prynema...?

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 objednej se k Dr.Janosikove,ale jsou tam cekaci lhuty,nesmis se nechst odbit,sama musis hledat informace,tak to bohuzel je v nasem zdravotnictvi

abbie
25. led 2013

@strawberry17 ja ti odporucam hned v pondelok rano volat a objednat sa do Andreasu na vysetrenie atd.
mozem vediet u ktoreho psychologa v BA ste boli?

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina takze mechanicka hra jenom,no min.opozdeni tam je,co dal vam rekne psycholog a zkusila bych i tu Wawroszovou 😉