Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
29. srp 2013

@cairka a co to jako bude?

sicinka
29. srp 2013

Jo teď už mi doma týden hučí že chce to co má ovečka shaun na nožkách, když plave se šnorchlem. A jako hledat plovací ploutve ve velikosti 27 je opravdu zážitek a pořád ho to nechce pustit 🙂 Asi to brzo svedu na ježíška a přesunu hledání na prosinec 🙂

mvmk
29. srp 2013

@cairka Ja bych asi take volila neco co ma Rada jak pise sicinka 😉 . Moje dostala ted k narozeninam firstbike fialovy s obrazkem konicka a byla z toho odvazana 😉 Sice ho moc jeste nezvlada ale libi se ji porad 😉 Naposledy mela hroznou radost z boticek pro baletky a destniku s motylkama 😉 Ten si bere dokonce sebou i do postele 😅 O logiku ja osobne jeste nepremyslim, pac by to mala urcite nedelala. A LÜK mame Doma , jeden cas docela ukazovala ale ted ji chyta hysterak jen kdyz natahu ruku k polici kde lezi 😝 Proste ted nejradsi uspava panenky a pece Jim buchtu z pisku 😉

cairka
29. srp 2013

@sicinka , leva, čo reve 😀 Ale len tak medzi nami, mám vážne obavy, že keď zreve lev, tak spustí aj Dia 😝 😅 Som zvedavá, či zvládne dopozerať predstavenie 😅

A u nás sa na otázku, čo chce na Ježiška odpovedá, že klavír . A dôvod? - klavír dostala minulý rok a pozerá si to na fotkách, tak si to pamätá. Že minulý rok mala aj ďalšie darčeky, to už zabudla 😝

krystalka
29. srp 2013

@sicinka - líhnoucí se dinosaurus u nás měl taky úspěch 🙂 . Jinak jak jsi psala, že si teď najednou vybírá, co bude chtít od Ježíška, tak v tom ti moc dobře rozumím - není to ještě tak dávno, co mu nějaké narozeniny a vánoce byly celkem fuk a co dostane dopředu nijak neřešil...a najednou každou chvíli slyším - tohle by se mi líbilo, to bych chtěl, to bych si mohl přát od Ježíška, viď? apod., vlastně poprvé s nějakým přáním k vánocům přišel loni - tj, skoro v 5 letech 😉 . Taky jsem za to ráda, i když na druhou stranu, u nás současně s tím začalo takové to různé žadonění o něco v obchodě při nákupu - bonbonky, brumíky apod., ale musím zase uznat, že nejčastěji žadoní o suchý rohlík a pak si ho téměř labužnicky vybírá očima, který si vybere 😀 , no a minule v Lidlu poté, co jsem mu odmítla koupit nějaké pěnové Šmoulí bonbony, tak se začal hlasitě na celou prodejnu dožadovat velké láhve s vodou, že prý už doma nemáme a že by jí moc chtěl 😀 - ale kdyby jsi ho slyšela - maminko, prosímtě, prosím, koupíme tu vodu, jo, prosíííím! - tak jsem velmi nahlas dokola vysvětlovala, že jí nekoupíme, poněvadž nám ta samá voda teče doma z kohoutku a má jí s sebou v lahvičce 😀

cairka
29. srp 2013

No to Logico sa mi páči, lebo tam musí robiť 2 veci naraz a to ona nedokáže, takže by sme po troške trénovali...A keďže nejde do škôlky, tak musíme zahájiť zasa "domácu školu" , aby šla aspoň po troche dopredu. Takže áno, bola by to skôr pomôcka pre mňa, ako pre ňu 😝

sisstin
autor
29. srp 2013

no holky, když tu o tom píšete, tak Tygra skoro v 6letech chytly ty jezdící autíčka a blbinky v obchodácích za 20Kč 😝 on do toho nikdy nechtěl (předpokládám, že se toho bál), a ted bych za to mohla dát tisíce, super. Doufám, že v tom nebude jezdit do 15 😅 😅 😅

krystalka
29. srp 2013

@sisstin - tak Jiříkovi se tyhle vozítka líbí už docela dlouho, ale naštěstí mu ke spokojenosti stačí, když si do toho může jenom vlézt, naopak většinou právě nechce, aby se to houpalo 😉 , takže jsme spokojení všichni - my ušetříme a on si tam pohraje a jde 😉

mvmk
29. srp 2013

@sicinka copak mluvit ona mluvi 😉 ona dokonce nezavre pusu cely den 😝 , ale jsou to jen slova poskladana dohromady, bez spojek predlozek nesklonuje necasuje mluvi agramaticky a proklada to samozrejme citislovci 😖 uz z toho duvodu to podle Meho ovr neni, jak tu nekdo psal, ze ovr sice zacinaji dele a vety jsou obsahove chudsi, ale jinak gramaticky zpravne 😉 a k tomu i ten motoricky vyvoj o socialni 😉 strance ani radsi nemluvim. Co mi prijde, ale divny je, ze posledni dobou opravdu pedantsky dba na bitte a danke. Rika to porad, treba Mama pit bitte, a kdyz ji to dam tak hned povi danke 🙂 ale nevim kde to vzala ja ji to neucila 😅

sisstin
autor
29. srp 2013

@mvmk no i pri OVR muze byt horsi gramatika ze zacatku, kor v jejim veku a bilingvalnosti 😉

mvmk
29. srp 2013

@sisstin no ja prave myslim, ze OVR deti maji treba jen Problem v reci a ne ve vsech slozkach vyvoje jako moje 😉

sisstin
autor
29. srp 2013

jinak 22. září je další setkání rodičů dětí s VD 😉

hrusti
29. srp 2013

@krystalka
@sicinka Holky, kde jste koupili to vajíčko? To by mně zajímalo. Možná bych mu ho koupila k mikuláši 😀

@sisstin Kde bude to setkání? Zase v Praze?

U nás docela posun... donedávna se bál vody a prolejzaček a ted leze na hřišti jako čert. Předevčírem dokonce vylezl na takovou fakt vysokou lanovou prolejzačku a nechtěl slézt dolů a hrozně ho bavilo lézt nahoru a dolů zatímco já jsem trnula strachy, kdy spadne. Sice měl na sobě helmu, protože jsme byli na kolobrndě, ale i tak 😝 No a neskutečně, ale fakt neskutečně zlobí, neposlouchá a odmlouvá. Posledních pár dní ho fakt nezvládám. Doufám, že mu jen chybí režim a až se zajedeme ve školce, že se to zlepší, protože jinak asi budu potřebovat nějaké medikamenty bud pro sebe nebo pro něj ☹

sisstin
autor
29. srp 2013

@hrusti zase v SPC 😉

krystalka
29. srp 2013

@hrusti - u nás to měli tenkrát dokonce na poště 🙂 , když jsem tam byla něco vyřídit, tak jsem si toho všimla u přepážky...jinak myslím v hračkářství to taky budou mít a určitě by to měli třeba v Dinoparku na Harfě, jestli tam mají nějakou prodejnu, my to tenkrát viděli i v dinoparku v Plzni, jinak na netu určitě...

sisstin
autor
29. srp 2013

@krystalka nechceš taky konečně přijít na to setkání? 😉

krystalka
29. srp 2013

@hrusti - třeba tady, ale je to v Říčanech, to sice od vás je blíž, ale určitě to najdeš i jinde... Jinak já v tomhle obchodě objednávám ráda, ale mám v Říčanech bráchu s rodinou, takže mi to většinou vyzvednou a nechají u mamky 😉 http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/figurky-a...

krystalka
29. srp 2013

@sisstin - no, to bych už taky někdy mohla, viď 😉 , ale zrovna koukám do kalendáře, že mám dlouhý týden a tudíž celý pracovní víkend až do večera, jedině, že by mi to byla kolegyně ochotná vyměnit, pokud už nemá nějaké plány...takže nic neslibuju 😒 . Jinak, děti je možné vzít s sebou, nebo radši ne?

sisstin
autor
29. srp 2013

@krystalka no můžeš, ale v tom SPC by asi moc zábavy neměl no 😒

sisstin
autor
29. srp 2013

@krystalka hej, ten dinosaurus není zlej 😀

krystalka
29. srp 2013

@sisstin - jo, je to docela zábava pozorovat, jak se to klube 😀 , nám to trvalo asi 2 dny, ale Jiřík vždycky kolem toho chodil a koukal, jestli už leze...akorát teda, když se to vylíhne, tak je to celý nabobtnalý a nacucaný vodou, takže to všude nechávalo mokré skvrny - takže nejlépe postavit někam na talířek nebo něco takového. On zase potom za čas vyschne a už je to dobrý, když to namočíš do vody, tak se zase zvětší....jako docela dobrá srandička, což mi připomíná, že bych to zase mohla koupit třeba k Mikuláši 😉

krystalka
29. srp 2013

@sisstin - jasný, to já se jenom ptám 🙂 , hele fakt nevím, jestli to vyjde....

ivular
29. srp 2013

@sisstin Teri já toho 22. asi nedám ☹ Jednak plánuju někdy na tu dobu být na Moravě a jednak bez těch dětí je to pro mě problematický 😖
Ale kdybyste holky měly některá čas někdy mezi 10 a 14 hodinou, tak navrhuju Jeníkovo oblíbené hřiště na Výtoni třeba hned zítra 😀

margareta76
29. srp 2013

@ivular: Dakujem velmi pekne 🙂 Pozerala som niektore casti, ale zatial som nenasla tu pravu-spravnu cast, snad sa mi to podari 😉 Este raz velmi pekne dakujem.

ivular
29. srp 2013

@margareta76 Kdybych měla víc času, hledala bych taky, ale bohužel teď mi to moc nevychází.. Jen mám pocit, že to byl spíš ten Hyde Park a asi někdy před rokem - teda doufám, že se nepletu 😕

hrusti
30. srp 2013

@krystalka deuji za odkaz 🙂

sicinka
30. srp 2013

@krystalka přesně tam ho kupuji, mám ho jako dárek když někam jedeme potěší to holku i kluka a za málo peněz hodně muziky :.) u nás proběhla historie že ho dinosaurus kousl 🙂 Se tam nějak zachytil o to popraskané vajíčko a hned se bál, týden pak na něj nechtěl šáhnout 🙂

sicinka
30. srp 2013

@cairka Lev mě napadl jako první 🙂 je vidět že maminky nemluvících dětí mají vytrénovanou fantazii. Ten můj už sice mluví skvěle ale pořád si to pomatuji 🙂

sicinka
30. srp 2013

Jinak včera jsme pokračovali v trénování počítání a přidala jsem číslovky, řady z nich a tak a jeho to prostě nebaví nechytá se. On k tomu asi dospěje, ale nechce se mi ho nutit. Stejně písmenka a čísla by se mělo učit dítě které o to má zájem je to tak?. Jemu je srdečně fuk co je kde napsané nebo kolik čeho je. Zajímá ho čas a v něm se orientuje velmi dobře, pokud mu řeknu že v pondělí jdeme tam a tam, tak to chápe i třeba spočítá kolikrát se musí vyspinkat aby bylo pondělí (pokud je to do pěti). Takže mluví a kromě ř už je i ta výslovnost čistá, na druhou stranu vzdělávat se prostě nechce.

sicinka
30. srp 2013

@krystalka o obchodech mi nemluv dřív stačil rohlík, aktuálně končíme u nějakých příšerných pudingů, mléčných řezů, vybraného ovoce, sýru baby ball a já nevím čeho občas mám pocit že mi za chvíli poradí, jaké mám koupit maso. Na jednu stranu jsem ráda jelikož co si vybere to taky sní, na druhou ty nákupy lezou tahle docela do peněz.