Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
16. únor 2013

@krystalka jako kdybyjsi psala s tim jidlem o honzikovi. Tedy az na to kraske mliko a veci z nej. Pudink, kasi mi nesni. Jinak honzik zacal pit, kdyz jsem mu udelala vodu se stavou. Caje pil jako maly pak uz ne. Vodu max 2dcl za den.
@abbie syn ma taky ekze. O tech rasach vim, alenevim, jak bych mu je naraficila do jidla. Probiotika davame pravidelne.

hrusti
16. únor 2013

@kajiszek s logopedem drzim palce. Ja kdyz jsem shanela u nas, tak brali od 3, objednaci lhuta pro nove 3 mesice atd. Takze nakonec chodime k soukrome 😉

hrusti
16. únor 2013

Jinak nase logo mi dala tento kontakt www.red-tulip.cz. tak jsem pani napsala a uvidime, co napise. Eventuelne chci zkusit jeste fyzioterapeutku kam chodilhonzik jako maly, jestli by nemela nejake cviky na rozvoj motoriky.

nelaja
16. únor 2013

@hrusti riasy das vyvarit do polievky alebo do omacky k masu a potom ich odtial vyberies. samorejme maju specificku chut, takze to treba maskovat skor do vyraznejsich zeleninovych jedal

sicinka
16. únor 2013

Jěště k tomu že nežere, asi i díky tomu vypadá mnohem mladší (nejen že je drobněj on má i ty batolecí rysy), ted byla beseda ve školce a nechtěli mi ho vzít na přímestký tábor že až od 4 🙂. Víte kolikrát já za to byla ráda přeci jen mladšímu dítěti se toho víc odpustí. Aktuálně vypadá fakt podezřele protože mluví a pohybuje se fakt mnohem lépe než 2,5 letý na kterého vypadá.

margareta76
16. únor 2013

@hrusti: Mne niekto radil tieto riasy http://www.energyvita.cz/morske-rasy-nori-vlock... Dobre su v tom, ze ich len vlozis do polievky, omacky, kase, privarku... oni sa uplne rozpustia; a ked sa daju este v primeranom mnozstve, tak ani nevies o nich 😉 Ja som ich davala napr. do sosovicoveho privarku s klobasou 😀

abbie
16. únor 2013
abbie
16. únor 2013

@hrusti este davkovanie

teravo
16. únor 2013

@marta1982
@abbie
Holky díky moc za odpověď. Já jsem si říkala, že vás asi trochu už prudím s těma dotazama... 🙂 . Je pravda, že to asi souvisí s jemnou motorikou, kterou má kupodivu holčička lepší, syn ten prostředníček dost používá i na manipulaci s předměty, no ta jemná motorika prostě nic moc. Tak doufám, že mu to docvakne a nebude na nás vystrkovat prostředníček pořád (teda určitě zase bude někdy v pubertě 😀 )

modra1
16. únor 2013

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/...
AK hľadáte pre drobcov základné puzzle 😉

anuska74
16. únor 2013

@abbie
A na začiatku mu spravili aj tam diagnostiku, prepáč sa furt pýtam teba, ale žiadnu inú mamičku konkretne z Ba tu neregistrujem.

abbie
16. únor 2013

@anuska74 myslis na logopedii? tak tam ano, kazdy si najprv urobi taku prvotnu Dg. a vyplnaju sa komunikacne dotazniky, podla nich sa zisti, aku ma dieta pasivnu a aktivnu slovnu zasobu a co vsetko dokaze

abbie
16. únor 2013

@anuska74 ozaj a aky zaver teda mas v sprave od Jan. ? Ake vam dala odporucania?

margareta76
16. únor 2013

@abbie: Ozaj a vy ste boli u Janosikovej? A ak ano, tak ako si bola spokojna s vysetrenim?

dezyre
16. únor 2013

Ahoj holky, dnes jen na skok..
Jak jsme se tu včera bavili o tom máku a makovým nápoji, tak jsem ho hned Staníkovi udělala a už vypil 400 ml 😉 takže super, šmakuje mu. Ale osladila jsem mu ho javorovým sirupem a je to fakt mňamka 😵

margareta76
16. únor 2013

@dezyre: Aj ja som skúšala makove mlieko, je super ; ďakujeme za tip 😵

dezyre
16. únor 2013

@margareta76 Není vůbec zač.. zásluhy patří @sicinka, to ona mě včera napsala o máku a nápoji 😉 Takže sicince děkujeme 😵

dezyre
16. únor 2013

@kajiszek o tom glicinu jsem včera nic moc nenašla ☹ Zkusím se na něj zeptat jak pojedu do zdravé výživy..

mvmk
16. únor 2013

@dezyre on je to Glycin 😅 😝 jsem to opet spatne napsala.

dezyre
16. únor 2013

@mvmk ono ani pod tím toho moc nevyjelo 😉 Zkusím na to ještě mrknout 😉 díky.

abbie
16. únor 2013

@margareta76 k nej ideme v marci, ale v stredu ideme k Sedibovej a uz zacinam mat zaludok stiahnuty ☹

ivular
16. únor 2013

Glycín forte jsem našla tu http://www.nadeje-byliny.eu/index.php?detail=48...
A ten je tedy vhodný při vývojových problémech, kt. tu řešíme (OVŘ, dysfázie..)?

abbie
16. únor 2013

@mvmk je tam ale pisane, ze nie je vhodny pre deti 😕 , ale podla mna to je to iste ako Nootropil

margareta76
16. únor 2013

@abbie: tak to teda držím palce 🙂 a nič sa neboj určite to dopadne dobre 😉

hrusti
17. únor 2013

@nelaja
@margareta76
@abbie Dekuji za radu s tema rasama. U nas je problem, ze jak vidi v jidle kousek neceho, co nezna nebo se mu nezda, tak to nechce jist. Staci kousek masa v polevce. Muj tatka dal vcera do polevky nahoru petrzel a taky to nechtel jist 😅

abbie
17. únor 2013

@hrusti pozname 😀 u nas detto...

sisstin
autor
17. únor 2013

my jdeme zítra na canisterapii, tak jsem na Tygra zvědavá 😝

dezyre
17. únor 2013

Ahoj holky,

@sisstin co canisterapie obnáší?

Jinak jsme konečně včera "zprovoznili" ten denní režim 😉 Neobjednávala jsem si totiž i ten držák na to a tak, tak na radu M. jsme s manželem ustřihli úzký pruh kobercoviny a oboustrannou lepící páskou jsem to přilepila ke zdi, bohužel jsem zjistila, že to tam máme nějaké naňahňané ty kartičky, tak budu muset udělat ještě jeden pruh 😅 Ale super, denní režim má úspěch. Včera večer jsme to nachystali a Staník asi ještě 3x vyžadoval to popsat a dnes taky. No a postupně sundáváme a vždycky si říkáme co budeme dělat pak.. Jsem zvědavá jak dlouho nám to vydrží 😅

Nechci to zakřiknout, ale asi nám začíná pomalinku naskakovat "jo". Staník sice vyslovuje "to", ale občas to použije tam kde by se hodilo jo. Včera večer, když šel manžel číst, tak se ptal Staníka jestli mu má přečíst ještě jednu pohádku, a zeptal se jo nebo ne? A Staník mu řekl "to". A dnes jsem se ho ptala jestli chce lízátko a hned řekl "to". Ale u něj nevím, jestli to "to" nepoužil prostě jako "to" a né "jo". Budu to muset zase vyzkoumat 😅

Pomale nám přibývají nová "slůvka" do aktivní podoby nebo jak to popsat. Např. dřív jsem se musela zeptat jak dělá pejsek, aby řekl baf - Staníkovo podání opět něco mezi b a p, takže to trochu zní jako "ba či pa", ale teď už to používá aktivně, vidí pejska a řekne "pa,ba" a takhle je to se spoustou zvířátek. Teď mu přibyl slon "lo" 😀 Když vidí v televizi slona, tak křičí "lo". Nejvíc samozřejmě komentuje u Krtečka 😅 Ale tak mám radost, konečně vidím trochu pokroky, i když žabomyší a výslovnost žádná, tak pořád lepší než nic 🤐

sisstin
autor
17. únor 2013

@dezyre to je kontakt s pejskama terapeutickýma 😉

hrusti
17. únor 2013

@sisstin Tygr má rád zvířátka? U nás nevím, jestli by to prošlo. Honzík má amok ze psů 😔