Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kriistin
12. zář 2014

@dezyre ahoj. od ledna. on chodi po doktorech,neurologie,nefrologie,psycholog,logoped,foniatrie,endokrinologie...
je hyperaktivni, mluvi vic ale jěště to neni dobry .ja jsem řikala manželovi že by mel chodit do logopedicky školky.

sicinka
12. zář 2014

@dezyre no já jsem Dádu dala letos poprvé do státní klasické školky mezi předškoláky, podle mě se adaptuje dobře, po týdnu už docela spolupracuje na druhé straně vidím holčičky v šatně a ty jsou o dva roky dál než on. Já jak pracuji s dětma tak vidím že je na urovni těch 4 let, nejhorší jsou záchvaty vzteku ted jim méně časté, ale umí stát za to a to už prostě předškoláci nedělají. Jinak Dáda v moc věcech taky nadprůměrný není až na ten pohyb ale tam ho deti dohání a staaví fakt težká lega takže má asi dobrou prostorovou představivost a tím jsme skoncili 🙂

sicinka
12. zář 2014

Jo a jinak Dáda mluví skvěle, včera tam měli logopedku tak jsem zvědavá jaký bude závěr, ale na druhou stranu on prostě nechce respektovat pravidla nebo jak to říct. On prostě člověku sdělí že ho nenávidí a vůbec nechápe ty důsledky toho co říká, nebo že si přeje aby umřel nebo že ho zabije a tak. A přitom rozumí opakujeme mu že se to neříká že tím lidem ubližuje, ale on to nerespektuje. Nebo nechce neoblíbené lidi pozdravit nebo jim odpovědět na dotaz. Jako kdyby nebyl nadaný pohybově tak řeknu asperg, ale tam by se to mělo vylučovat, ono ukáže asi jen čas.

dezyre
12. zář 2014

@kriistin Staník nastoupil teď do logopedické třídy a já jsem naprosto nadšená. Opravdu. Nedokážu si představit, že by byl v klasické školce u nás. Byla bych imrvére na koberečku u učitelek. Oni totiž řeší problémy s dětma tak, že si stěžují rodičům. A Staník by patřil mezi ty hooodně problémové 😉
@sicinka A Dáda má dysfázii? Já už si to moc nepamatuju. Když tak teď pozoruju Staníka a ostatní děti, tak mě přijde, že zaostává v řeči a ještě malilinko v porozumění, od některých hoodně v kresbě a v ochotě spolupracovat, ale jinak když si hraje s dětma venku třeba, tak nepůsobí jako mimoň. Působí jen, že má problém s řečí. Jinak si začal teď sám vyžadovat Den a Noc a kupodivu podle návodu mu to jde. To byla ještě nedávno utopie, že by stavěl něco podle návodu 😉 Takže pokroky máme, to zas né že ne.. Ale co mě ještě tak trochu bije do očí, je to, že je Staník takovej bezelstnej, že děti jeho věku už tak spolu piklí a intrikují, vymýšlí si, nechtějí půjčit hračku a on né aby jim to nepůjčení hračky oplatil, on si popláče, že mu chlapeček nechce půjčit hračku, ale jakmile si ten stejný chlapeček řekne o něco co má v ruce Staník tak mu to dá, prostě to půjčí. Neřekne něco ve stylu: Ty mě nechceš půjčit tvoji hračku, tak já ti nepůjčím moji.. Víš jak to myslím?!! Nevím jak to popsat aby to vyznělo jak to myslím 😀

kriistin
12. zář 2014

@dezyre děti maji matyska radi .řikala učitelka.když se mu učitelka nevenuje tak mates začne hazet hračkama a brat detem hračky.

lencus
12. zář 2014

Tak od pondělí prý máme pro Honzíka ve školce asistentku. Má to být nějaká maminka již dospělého autisty, tak jsem zvědavá.

peggy722
12. zář 2014

@sicinka Ela se umí taky pěkně vztekat. ve školce to teda nedělá, tam je jak mílius. Ale doma to stojí za to, je schopná hysterčit jen co vylezeme ze školky. Tak začne na Lucku ječet kvůli kravině a ječí až domů. Naštěstí bydlíme blízko. Ona takhle šíleně reaguje jenom na Lucku, nevím proč, ale někdy mám z ní pocit, že jí v danou chvíli až nenávidí. Chová se pak naprosto iracionálně, ví, že nemá pravdu, ale vyzvětlit si to nedá. Já jsem u nív létě o tom Aspergrovi taky uvažovala, ale na druhou stranu u ní taky spousta věcí nesedí a pohybově je taky nadprůměrná. A je divný, že k ostatním dětem se takhle nechová, ani k Lucčiným kamarádům. Na hřišti se taky chová normálně, maximálně nechce moc půjčovat hračky.

@dezyre Tak Ela je zase neuvěřitelně mazaná potvora. Co tu někdy napadají za zlomyslnosti, to se fakt nestačím divit.
My máme taky pokroky, konečně začala po mně fakt opakovat. Napřed po písmenkách, pak po slabikách a pak celý slovo. Ještě o prázdninách to bylo těžký scifi. Z každýho novýho slůvka se raduju jako blázen. Nevím, jestli tak pomáhá ta školka nebo ten rybí tuk, co do ní teď cpu každej den.

sicinka
12. zář 2014

@dezyre ne zcela jistě dysfazii nemá a neměl. Měl špatné porozumění ale mluvil, choval se zvláštně - tenkrát autismus vyloučili. Ted je starší řeč dohnal už někdy ve 3,5 ale pořád je o dost jiný než ostatní děti takové nevychované dítě dalo by se říct akorát že ho myslím nerozmazlují navrch je od 3 ve školce a tam se s ním taky nemažou. Hlavně on mi umí říct o pocitech a prostě ti řekne že neví proč tak vystartoval, že ho to mrzí že mě má rád a nechce být zlobivej pak je mi ho až líto. No a on je taky takovej že si kolikrát myslí jakej je borec jak ho ty děti berou a přitom z něj mají legraci, prostě sociálně je fakt minimálně rok pozadu a časem to samo dožene jen si myslím že to nebude mít jednoduché....

sicinka
12. zář 2014

@peggy722 tak ona na to má ještě nárok navíc u nás jsou ty stavy že je fakt mimo a jde z něj strach a za minutu je ok a vlastně sám nechápe co s ním děje. Já tak nějak doufám že to přejde samo. Jo a ktěm ségrám někdy si prostě sourozenci nesednou a normálně by se spolu nekamarádili nevšímali si sebe, ale takhle musí. Až budou starší bude to jen lepší a jaká je nová školka?

peggy722
12. zář 2014

@sicinka Tak já doufám, že z toho vyroste. Někdy z ní taky jde strach. Když jí to chytne, tak je schopná Lucku tak strašně zmydlit. V tu chvíli se vůbec neovládá. A máš pravdu, že ony jsou tak rozdílný osobnosti, že za normálních okolností by se asi určitě nekamarádily. Navíc je mezi nima hrozná rivalita, Lucka na ní od začátku hodně žárlí. Asi je to tím, že 5,5 roku vyrůstala jako jedináček a pak přišel vetřelec 😅 . Navíc Ela byla hodně náročná už od miminka. Hodně plakala, hlavně večery byly náročný. Nedalo se s ní nikam jezdit, návštěva ZOO byl horor. Jakmile začala chodit, tak to bylo lepší. Ale když měla sedět v kočáře dýl jak hodinu, tak byla nepříčetná. Takže vlety se nedaly. Lucka na tom byla hodně bitá a dodneška se cítí odstrčeně, protože chtě nechtě se Ele musím věnovat mnohem víc, pokud chci, aby se rozmluvila.

Jinak školka je skvělá. Chodí do stejný třídy jako Lucka. Má stejný učitelky. Je tam moc spokojená. Už tam i spí, takže pohoda.

mvmk
12. zář 2014

@dezyre ja jsem si take dala hlavni zasadu NESROVNAVAT 🙂 protoze bych uz jiste byla nekde na ustavu zavrena 😝 . Pani neurolozka v Praze asi tak pred 1,5 rokem nam rekla, ze mala bude vzdy takova specificka 😅 tim to asi naprosto vystihla. Ja mam uzasnou ergo. mala ji ma opravdu Rada, hezky spolupracuje a ja si s ni mohu opravdu o vsem promluvit, vsechny moje starosti si vyslechne a vdzy mi da dobre rady. Od dubna k ni chodi jednou do tydne a od te doby se opravdu moc zmenilo, myslim ze to je i tim, ze ja jsem proste zmenila muj postoj. Naprosto jsem se oprostila od strachu co bude, nesrovnavam a zaznamenavam vsechny pokroky 😉 Je jich hodne, ona teda vzdy kolem narozenin vzdy jakoby hrozne poskocila a potom stav stagnoval, ale ted proste je kazdy den mami koukej jak uz to umim, koukej jak skacu vysoko atd. a hlavne ona je porad hrozne dobre naladena, pernamentni Smisek 🙂 to proste vse zmeni ve velkou zabavu, a ze to jine deti delaji lepe uz neresim. Ted na 4 lete spousty veci nedala, chodit jak baletka po care nebo poskoky na jedne noze, to nam proste nejde 🙄 No o reci ani nemluve, postavicka se nam take moc nevyvedla pouze Kolo uvnitr dve mensi kolecka jako oci puntik jako nos a carka tak nejak nakrivo 😅 ruce a nohy tech bylo hodne vypadalo to jako rozjezene slunicko 😀 ale s jejim uchopem tuzky si myslim, ze to byl docela slusny vytvor 😅 .
Mala chodi od ledna do specialni skolicky, pani reditelka ale podala zadost do logopedicke skoliciky, pac tam moje mala nejak nezapada, oni hodne delaji fyzio a psychomotoricka cviceni , logopedie a grafo pouze okrajove a vyvojove tam nema ve skupince bohuzel nikoho k sobe, jeden chlapecek se odstehoval a jeji nejlepsi kamaradka jde od pristiho tydne do integrativni skolky v miste kde bydli, tak se nejak rozhodlo, ze na specku uz to neni 🙄 normalni ale take nechci a logopedicka je naprosto nacpana pravdepodobne dostaneme sanci nejdriv v lednu tak uvidime jak se dal zabehne. Nejvic si rozumi s jeji asistentkou ta ale od pristiho tydne zacina studovat takze dnes vymyslela, ze musi hodne Papat aby byla velika a mohla do velike skoly se Cindy 😀 😀 No a s tou pozornosti bych to tolik nehrotila, mala ma take v zavorce ADHD, ale ted si vem, ze uz tak malinky deticky dostavaji nejake ukoly kde se musi buhvi jak dlouho soustredit, kdyz to tak pozoruji, tak ja bych asi poruchu pozornosti dostala jak mala take 😉 Ja jsem neposedela ani tech 30 vterin 😀

lencus
13. zář 2014

Prosím, mám dotaz..... Neurolog nám nabízel MR, ale vidí ji jako zbytečnou a dále genetické vyšetření. Chtěla bych se zeptat, jak jste na genetice pochodili, zda se něco ukázalo.......a zda si myslíte, že původem obtíží vašich dětí může být dědičné. Sama osobně si myslím, že já jako dítě jsem učité problémy měla, ale zdaleka ne tak velké jako Honzík. Babička se diví a opakuje mi, že určitě nic neshledala, že jsem byla úplně normální. Každopádně co jsem měla, tak postupem času zmizelo.

peggy722
13. zář 2014

@lencus Tak u nás by to teoreticky mohlo mít genetický základ. Z matčiny strany její bratr mluvil až hodně po čtvrtém roce, jeho syn taktéž a jeho vnuci taky. Ale všichni nakonec mluvili dobře, strýc a bratranec mají oba VŠ. O vnucích nic nevím, protože nejsem s nima v kontaktu, takže podrobnosti neznám. Ale docela by mně zajímalo,jak by to na té genetice vlastně zjišťovali. 😕 U nás je tím pádem velká šance, že se to časem srovná.

lencus
13. zář 2014

@peggy722 Neurolog mi říkal....tuším, že se nějak zkoumají chromozomy nebo co.....a že když se najde nějaká abnormalita, že se pak testují i rodiče. Avšak v mnohých případech se prý stejně nic nenajde.
U nás o pozdním mluvení nic nevím, ale údajně prý mému taťkovi nemohli vzít ještě v šesti letech dudlík (víc nevím), což taky není úplně normální, a já trpěla v dětství na těžké noční sny, pořád mě někdo honil apod., celkem těžko jsem se zapojovala mezi skupinu hrajících si dětí..... A nevím zda se to bere mezi vážnější poruchy, ale můj brácha (má však jiného otce) má syna, který měl dislexii a někde do 6. třídy byl ve speciální. Zkrátka si myslím, že tam v rodině něco musí být.

haninadvorakova
15. zář 2014

Dobrý den,
jmenuji se Hana Dvořáková. Jsem speciální pedagog a učím v mateřské škole a mateřských centrech. Zaměřuji se na logopedii, grafomotoriku a rozvoj dětí směřující ke zdárnému nástupu do základního vzdělávání.
Studuji speciální pedagogiku na Univerzitě J.A.K. Praha a zpracovávám práci na téma Analýza diagnostiky dítěte předškolního věku a dítěte s Aspergerovým syndromem se zaměřením na správný vývoj řeči.
Chci Vás velice požádat o možnost ohledně diagnostikování se zaměřením na správný vývoj řeči Vašeho dítěte.
Hledám předškolní děti a děti s odkladem s Aspergerovým syndromem z Prahy a okolí. Diagnostiku zpracovávám podle knížky Diagnostika předškoláka od Klenkové a Kolbábkové. S dětmi pracuji většinou podle obrázků. Všechny výsledky jsou anonymní a použity jen v této práci.
Zjištěné výsledky mají dětem napomoci, na které oblasti vývoje je potřeba se zaměřit pro úspěšný vstup do základního vzdělávání.
Váš souhlas s možností provedení diagnostiky mi velice napomůže práci dokončit a u Vašeho dítěte zjistit, na co se máte zaměřit v rozvoji a zdárnému zvládnutí vstupu do školy.
Velice děkuji za ochotu.
Mgr.H. Dvořáková
V případě Vašeho laskavého zájmu můj meilík:
haninadvorakova@centrum.cz

peggy722
16. zář 2014

Tak jsem dneska zase totálně v p.... ☹ Dneska jsem šla k zubaři a v čekárně maminka se dvěma dětma. Chlapeček možná neměl ani dva roky a tak krásně mluvil ☹ . Já vím nesrovnávat, nesrovnávat, ale někdy ten střet s realitou je krutej. Ve školce všechno dobrý, když jí tam člověk vidí, tak je úpně stejná jako ostaní děti, až na to mluvení. Paní učitelka říkala, že tam fakt mluví a hodně se snaží a i doma teď mluví víc, ale na čtyři roky je to prostě bída.

lencus
16. zář 2014

@peggy722 Jsem tu krátce a nevím jak to u vás vypadá, ale jestli Tě utěší, že v tom nejsi sama, tak našemu Honzovi budou 4 roky v lednu a nemluví téměř vůbec. Pořád si dělám iluze, že má ještě čas, že se to nějak spraví.....
Na druhou stranu jsem se v pondělí dozvěděla, že syn nové asistentky, ač dospělý, tak taky nemluví ☹ ....tedy nic, co by povzbudilo. Ale naděje umírá poslední, že....

peggy722
17. zář 2014

@lencus Tak Ela mluví. Vlivem školky i víc než o prázdninách. Mele pantem pořád, ale ta slovní zásoba a styl mluvy skoro bez gramatiky, je někdy na poslech fakt masakr. V podstatě jí rozumíme akorát my. Ale kupodivu učitelky ve školce s ní problém nemají. Asi jsou zvyklý, vzhledem k tomu, že to je logo školka, tak je tam podobných dětí hodně. Ona je jinak bezproblémová, všechno si tam obstará sama, práci s ní nemají. Akorát ta mluva je děs běs.

misuulka12
17. zář 2014

@peggy722

Naprosto ti rozumím, ale já si vždycky říkám, že se musím těšit z pokroků a nemusí to být jenom řeč.
Zrovna včera jsem si stěžovala kamarádce, že mě mrzí, že mi Míša neřekne, co ve školce dělali, jestli něco jedla apod.
A ona mi řekla, že její 3letá dvojčata jsou na tom stejně a ještě ke všemu prý neposlouchají učitelky, tak pro ně musí chodit po obědě.
Takže já jsem ráda, že si na Míšu nikdo nestěžuje, včera dokonce snědla oběd a hlavně po týdenní pauze v pondělí ráno neplakala.
Musíme věřit, že je to pouze vývojová vada a ta se při správné terapii kompenzuje než půjdou do školy.
Aspoň tak se utěšuju já.
Míše je 4r a8m a s tou řečí to taky není sláva, 3-4 slova, přidává slova a hodně se snaží, úplně vidím, jak chce něco povědět, ale prostě to nejde. Už si i myslím, že má asi smíšenou dysfázii, ne jen receptivní.
Ale zase se nám posunula hodně kresba, přes prázdniny, strašně chce kreslit.
A hlavní je opravdu nesrovnávat se zdravými dětmi 😉

peggy722
17. zář 2014

@misuulka12 Tak to mně i řekne, co měli k obědu a jestli jedla 😀 Já se taky utěšuju, co všechno oproti jiným dětem zvládá. Ale popravdě řečeno bych jízdu na kole a podobný věci klidně vyměnila za tu řeč. Ona teď taky projevuje obrovskou snahu mi něco vysvětlitEla taky tvoří tak 3-4 slovný větičky. Gramatika nic moc. Ale hrozně mně dojalo, když mi před pár dny řekla Ty jsi moje máma. Což mělo v překladu znamenat, že mně má moc ráda.
Já taky doufám, že se to srovná. Ela je naštěstí říjnová, takže do školy půjde až za tři roky. Ale už teď přemýšlím nad školama. Tu jazykovku, kam chodí starší jsem předběžně vyřadila, protože jestli to bude expresivní dysfázie, tak nám možná dys poruchy neminou. A tady by se zbytečně trápila.

mvmk
17. zář 2014

@peggy722 treba te to potesi, ale ja osobne si myslim, ze kdyz proste zaostava jen jedno, treba rec, tak ma to dite daleko vetsi sanci to dohnat, nez kdyz tech problemu je hafo 😝 Tak myslim ze to urcite drive nebo pozdeji dotahnete 😉 Moje musi neustale pracovat fakt na vsem, a to ty sance na to, ze to bude nekdy vse v poradku fakt minimalizuje. Sice hodne dotahuje, ale jako jizda na kole to zatim nehrozi 🙄 Ja jsem ale vdecna i za ten firsbike 🙂

lencus
17. zář 2014

@peggy722 My jsme taky defacto v logo školce. Tedy jsou tam krom běžných, čtyři spec. logopedické třídy (dvě pracoviště). U Honzíka jsou ve třídě celkem 3 autisti a jinak převážně oční vady. Mě právě taky zhruba třetí den ve školce sejmulo, jak mi došlo, jak na tom vlastně Honzík je oproti i takovým dětem. Ale už je to dobrý. Zvykám si a Honzík tam chodí rád. Dnes tam byl podruhé na třičtvrtě hodiny sám. Vydržel by i déle, ale kámen úrazu je vytržení ze hry kvůli záchodu a svačině. Slyšela jsem jen řev a asi učitelku kousl. Včera nejedl, ale dneska se mi podařilo ho přimět, aby se najedl. Učitelka to chtěla vzdát, ale já ne a asistentka byla též trpělivá. Seděla jsem na chodbě a koukala na něj do třídy. Měl totiž motivaci, měli jsme jít na přehradu krmit ryby.
@misuulka12 Náš Honzík má taky od začátku snahu mluvit, ale nejde mu to. V době, když přestal mluvit bylo úplně vidět, že chce něco říct, ale nejde mu to ☹ Pak bylo vidět, jak komunikaci úplně vzdal. Teď to vypadá, že má zase snahu ze sebe něco vysoukat. Při troše fantazie to připomíná i slovo. Jinak zvládne říct jen papapa, máma, aob (ahoj). Jinak jsem si doteď myslela, že Honzík i špatně rozumí, ale začala jsem mu víc vysvětlovat a ejhle, on rozumí celkem slušně. Ne všechno, ale i tak jsem spokojená a přijde mi, že se vše kolem něj zlepšilo. Jen je někdy těžké vést ten monolog. Jo, a předevčírem vydržel vymalovat ve školce obrázek, když jsem mu vedla ruku.

lencus
17. zář 2014

Jinak mám jeden dotaz, pokud někdo bude vědět. Na začátku října máme jet do Prahy do Thomayerovy nemocnice na vyšetření k Dr. Soukupové a ona mi napsala, že vyšetření trvá hodinu. Vůbec nechápu, co tam za jednu hodinu chce vyšetřit. U psycholožky jsme byli dobré 2 hodiny. Jestli to bude jen styl, že sebere zprávy, tak nám to snad nestojí za to tam jet. Máme možnost i vyšetření v Aple, ale nechala jsem to až jako poslední možnost.

peggy722
18. zář 2014

@mvmk Já si myslím to samý. Pořád to ještě může bejt jen OVŘ. Ono je otázka do jaký míry to u ní ovlivnila ta nosní mandle. Ona jí měla fakt obrovskou, nemohla vůbec dýchat nosem. V noci příšerně chrápala, že jsme jí slyšeli přes troje dveře. A navíc to trvalo skoro půl roku, než jí to vytáhli. Čekačky jsou tu příšerný, ale nechtěla jsem jít do Krče, protože má šílenou pověst, tak jsme čekaly na Motol. Že se to dá odstranit i laserem jsem se dozvěděla až když jsme měly jít na řadu. Do dneška toho lituju. Naše logopedka říká, že se mohlo stát, že když nemohla dýchat, tak se jí špatně okysličoval mozek a odneslo to to řečový centrum, který se asi přestalo vyvíjet.
Je divný, že Ela začala mluvit a ukazovat celkem brzo asi v osmi měsících. Do dvou let se vyvíjela normálně a pak najednou začla stagnovat a nový slova prostě nepřicházeli. Až někdy na jaře zase začala přidávat slůvka. Teď mele pořád, ale je to jakoby byla minimálně rok pozadu.

ladida.l
18. zář 2014

@lencus u doktorky Soukupové byla @nelina_ , snad Ti poví víc.

sisstin
autor
18. zář 2014

@lencus vyšetření bude hodinu, toho dítěte...zprávy atd. ji myslím zajímat nebudou, páč pracuje stejně jako Krejčířová 😉

nelina_
18. zář 2014

@lencus Přesně jak píše @ladida.l (ty máš pamatováka 😵 ). Tu hodinu se věnovala opravdu jen synovi a pak si ještě nad rámec toho času povídala s náma (no my rodiče měli dotazů 😅 ) Byla velice trpělivá, nepřišlo mi to nijak odfláknuté nebo pocit že bychom zdržovali, to fakt ne. Ještě se i sama zajímala, jestli víme koho kontaktovat, jak se synem pracovat apod, což u někoho čtu, že takové info vůbec nedostal a vlastně jen drží zprávu a neví co s ní. Navíc mě velmi potěšilo, kolik toho dokázala ze syna "dostat", to jsem opravdu nečekala, přesně odhadla, když už nemá cenu tlačit, , kdy mu dát prostor a fakt se na něj dobře napojila. Taky se mi líbilo, že nám předem řekla, proč třeba nechce, abych reagovala atd a pak vysvětlila, co tím u syna zjistila, to bylo fajn, protože jsme se necítili tak ztracení jako "co to dělá", ale fakt mi to dávalo pěkně smysl. Kdyby tě něco ještě zajímalo, ráda povím 😀

lencus
18. zář 2014

@sisstin ,
@ladida.l ,
@nelina_ Díky za vysvětlení. My jsme objednaný na 13. hodinu a já měla obavy, jestli v tu dobu už nebude moc unavený na nějakou spolupráci. Kdyby mě něco napadlo, tak se ozvu 🙂

sisstin
autor
22. zář 2014

Ahoj holky,

jak se vede? Já si pomalu zvykám na novou práci, je to teda fakt jiný, než v mateřský školce a docela jsem se přesvědčila, že u té práce s předškolními dětmi chci zůstat do budoucna 😉 jinak jsme na ergo začli dělat Elkonina, je to na sluchový rozlišování a grafo atd, má to být super pro dysfatiky, tak jsem zvědavá na úspěchy 😝 jinak mně momentálně leží v hlavě to, kam půjdeme na zápis. Jelikož se máme v plánu stěhovat, ale nevím, zda se stihne baráček udělat do té míry, aby byl obyvatelný tak, aby jsme to stihli do konce prázdnin. Čili vůbec nevím, zda máme jít na zápis už tam, kam se budeme stěhovat, nebo sem znova...ale to by byl problém, pokud by sem nastoupil, tak v té škole, kam chceme jít čtou Sfumatem a píšou Comenia Script a to určitě ve vesnické jednotřídce nebude, a to by zřejmě byl dost problém při přestupu 😔 ale jinou školu, která by se mi tady líbila, bohužel zatím teda v zásobě nemám 😖

josefina79
22. zář 2014

@sisstin co máš za novou práci?
Můžu se zeptat, kdo z Vás tu má nedonošené dítě? František je 32+5, teď je mu 1 r a 3m kalendářně a 1 r a 1 m korigovaně.
Já už jsem strašně nervozní, že můj syn ještě ničemu "nerozumí". Řeknu mlíko, reakce nula. Řeknu kočka (máme doma), reakce nula. To same auto, pes (hračky). Když něco chce, doleze si k tomu a začne se zvedat na kolínkách a mavat ručičkama. Ukazování stale nic, maximálně se natahuje celou rukou. I když včera se nám zdálo, že ukazoval prstíkem na klíče na stole (jeho oblíbená hračka), tak jsme mu je dali, byl moc rád 🙂. Manžel tvrdí, že dnes ráno ho taky viděl ukazovat, ale co sama neuvidím, tomu neuvěřím, už před čtvrt rokem mi tvrdil, že F. říká u jídla "ham", což není doted pravda.
8/10 máme vyšetření u Mgr. Kamily Warwroszové. Na co se mám připravit s takhla malým dítětem, prosím? Jako nemám ambice ho něco kvůli tomu učit, to ne 🙂, ale spíš, co mám čekat. Vyšetření u neurologa budeme mít příští týden, foniatra take.
Jinak žvatlat začal "včas, dle tabulek", na ruce je extremně šikovný, z hrubé motoriky zvládá lezení a obcházení nábytku. Je hypotonický. Je mazlivý a kontaktní, věci nám ukazuje (né, že by je přinesl, ale když si hrajeme, tak je průběžně zvedá , ukazuje, podává ... když se mu něco "povede", tak se vždy podívá a houkne, zda to vidím).....
Co si o tom myslíte, vy mámy, co mate zkušenosti? @sisstin, moc bych ocenila Tvůj názor. Děkuji!!!!