Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
14. kvě 2013

@sicinka Kontakt už ti písla @sissting. Já jsem H. objednávala včera a dal nám termín na příští týden, takže je docela flexibilní 🙂

ivular
14. kvě 2013

@abbie Já nevím, čemu pokrok připisovat. Ten Pikovit má dost málo nenasyc. mastných kyselin a to dávám Jeníkovi ještě jen poloviční dávku, tak fakt nevím..
No a jak Vy? Dělá malý taky pokroky? Ale on byl na videích hodně šikovný vždycky.

abbie
14. kvě 2013

@ivular ano, maly robi v reci pokroky, uz spaja 2 slova napr. mama pod, tata haci, nie haci, toto nie... snazi sa opakovat, zacal sa pytat "toto?"
ale maly berie druhy mesiac Karnozin extra 🙂
sice k rovesnikom je stale taky vlazny, ale da sa, musi ho kontaktovat to druhe dieta, sam nezacne, nevie este ako ...

ivular
14. kvě 2013

@abbie Tyjo, no tak to už jste za vodou 😉 To moc gratuluji - odhaduju, že my se k téhle úrovni dopracujem nejdřív za rok 😠
Prosím Tě, kde ten Karnozin kupuješ? Asi nenajdu odvahu dát ho malému, ale mamka má neurodegenerativní onemocnění a četla jsem, že i v těchto případech je dost prospěšný..

abbie
14. kvě 2013

@ivular Karnozin ma prospesne ucinky na strasne vela ochoreni ... pozri si stranku www.carnomed.sk, tam je o nom vsetko, zatial som kupila iba jedno balenie, dost dlho vydrzi, jedno balenie vydrzi na 2,5 mes..
Tak za vodou este urcite nie sme, maly ma este co dohanat, na odrazadle vobec nejazdi, stale ma tu svoju senzoricku sebastimulaciu ci co to je do pekla 😝 vela slov komoli, bude na 100% patlat atd.

podubka
15. kvě 2013

Ahoj,dali by jste dítě naočkovat proti neštovicím? Jedná se mi o to jestli by mu to spíše neuškodilo,že by se zase zaeknul ve vývoji nebo něco podobného.

sisstin
autor
15. kvě 2013

@podubka ne 😉

krystalka
15. kvě 2013

@podubka - já taky ne, nedáváme nic nepovinného, takže má jen hexavakcínu a MMR, dokonce už jsme ani TBC nedávali (zrovna to tenkrát zrušili), nemá prevenar ani nic jiného. U těch neštovic je pořád dost velká šance, že si je prodělá ve školce nebo ve škole, takže zatím rozhodně ne...

podubka
15. kvě 2013

To jsem ráda,že jsme stejného názoru.

krystalka
15. kvě 2013

Jinak holky, u nás se po 3 dnech vysokých horeček (včera večer 40,3 !) z toho teprve dneska vyklubala angína...a tím pádem bohužel naše první antibiotika ☹ . Myslela jsem, že se bez nich obejdeme trochu dýl, no ale i tak na nás doktorka (byl tam dnes zástup) koukala jako na zjevení, že doteď ještě nikdy žádné neměl... Dostal Ospen po 6 hodinách na 10 dní, buzení ve 2 hodiny ráno bude asi lahůdka, ale co se dá dělat, no, hlavně aby byl brzo ok. Bohužel ale přijde o to nocování ve školce a možná i o výlet, co měli mít za ty penízky vydělané na školkovém jarmarku ☹

lucikan
15. kvě 2013

ahojte, prosim vas mate niektora linky na vytlacenie karticiek, ktore zobrazuju denne aktivity, typu papanie, hranie sa, ihrisko, oddych a podobne?

hrusti
16. kvě 2013

@podubka Já bych taky nedávala očkovat 😉 Honzík teprve včera dostal 2. priorix, tak jen doufám, že to bude bez reakce a vedlejších účinků 😔

@krystalka To je mi líto, že máte angínu. Ted zase řádí nějaké bacily 😒 Ale stejně jste dobří, že jste doted neměli atb 😉

podubka
16. kvě 2013

@krystalka to je mi líto,že jste takhle marod.My jsme si s tím taky prošli.Na rozdíl od vás už jsme měli 4 krát ATB Brzy se uzdravte.

Jo a ptala jsem se na očkování protože se ve školce objevili neštovice.Tak mě bylo zase vyčteno že jsem ho nenechala očkovat. 🙄 No nenechala stačí že jsem ho nechala proti pneumokoku a reakce nic moc.

krystalka
16. kvě 2013

@podubka - díky, no naštěstí dneska už Jiříkovi ta teplota spadla na normál a je docela těžký ho udržet v klidu, ale jsem ráda, že už je mu líp, akorát bohužel po těch vysokých horečkách se mu zase objevily ty jeho noční děsy, míval to už dřív po nějakých hodně vzrušujících událostech nebo po těch teplotách, naposledy to měl po té narkóze jak jsme byli na nosní mandli...takže noci teď nic moc, buď ječí ze spaní nebo ho chytí tyhle amoky a pak ho ještě musím budit na ty ATB 😒.

Jinak neštovice máme teď ve školce taky, zatím prý ne přímo u nich ve třídě, ale nejdřív jsem si právě myslela, jestli to není ono, jak dostal ty horečky....já jsem zase o očkování proti neštovicím ani neuvažovala, naopak bych docela uvítala, kdyby si to odbyl už teď ve školce....jinak u nás ve školce poslední měsíc byla i spála a vši (jak už to tak ve školkách bývá 😉), ale nic z toho zatím Jiřík nechytil...

hrusti
17. kvě 2013

Holky, tak máme první sprosté slovo 😅 😅 😅 Včera jsme jeli busem ze cvičení a řidič zastavil před zastávkou a nejel dál, protože tam stál jiný bus. A Honzík na celý autobus řval na řidiče No ty debile jeď! 😕 Vzhledem k tomu, že začal říkat L, tak mu bylo dobře rozumět, takže se po nás lidi v buse ohlíželi. No mám tušení, kde k tomu asi přišel. Manža dostane za uši. Už jsem mu milionkrat říkala, at si v autě hlídá slovník!

Jinak včera jsem mluvila s naší logo a dělala H. test sluchové percepce. Měl 104 bodů ze 120 možných. Norma pro jeho věk je prý 99 bodů. Tak jsem ráda. Ale stáhla jsem to Chytré dítě, jak na něj dávala odkaz Terka a budeme doma trénovat 😉

@krystalka ´To je dobře, že je Jiříkovi už líp. Držím palečky, at brzy přejdou i ty noční děsy.

krystalka
17. kvě 2013

@hrusti - dík, taky jsem ráda, že už je to na dobrý cestě, jen teď nevím, jak ho těch 10 dní udržím doma a relativně v klidu, už mu docela otrnulo a vymýšlí blbinky 😉 . A doufám, že ty děsy taky brzy přejdou, minule po té narkóze to trvalo 2 noci...dneska teda zase první půlku noci pořád brečel až vřískal ze spaní snad co čtvrt hodiny, ale asi od 1h do rána už spal v pohodě, tak uvidíme...
Jinak ta sprostá slova - manželovi taky dost často ujede třeba do pr...le... a Jiřík už to začal občas říkat taky, když mu něco nejde, tak mu posledně říkám, že to není pěkný a ať vždycky místo toho řekne "do háje"...no a pak manžel přišel a zase mu to ujelo a Jiřík mu na to povídá "to se neříká tatínku, říká se do háje" 😀 . A s tím autem jsi mi připomněla - Jiřík každou chvíli v autobuse komentuje jak řidič jede apod., takže to je pořád "tak jeď, proč stojí?, podívej jak zastavil daleko u chodníku, jééžiš podívej jak brzdí...apod., no a minule jsme jeli všichni autem a Jiřík vzadu pořád na manžela "tak jeď, proč stojíme, tak jeď....a tak pořád dokola... 😀

mvmk
17. kvě 2013

Ahoj holky jsme taky rodinka marodu, ja prezivam jen na ibuprofenu, mala klasika ryma Kasel teplota,doufam ze to brzy prejde 😝 Dostala jsem zpravu s Baiersbronn, tak jsem ji tu uz asi 100x cetla a bohuzel nejsem s toho moc chytra 😅 Jsem docela v soku, pac tam rekli OVR a ve zprave bohuzel ani zminka zakladem mame porad PMR a recovou poruchu v expresi i recepci 😝 az nam bude trochu lip, tak vam ji zkusim prelozit je totiz na 3 strany 😝 , Pozoruhodne me to nechava klidnou, asi me uz nic neprekvapi, stejne asi jednou dojdem k tomu at. aut. 😝 nebo MR pac jak to tu nekde psala Tereza ze PMR po 3 roce prechazi v MR tak si myslim, ze za 2 mesice se uz zadna spasa konat nebude 😔

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk no jako pozor, třeba LMR se dává až v předškolním věku že 😉 to není, že jako automaticky přechází v MR, to záleží, jaká je diagnoza celkově 😉 a třeba opoždění v rámci roku je furt široká norma 😉

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk a na MR musí být opožděná konstatně ve všem o víc jak rok 😉

mvmk
17. kvě 2013

@sisstin v expresi mame opozdeni o 18 Mesic. 😝 a recepci neohranicili napsali k tomu spoustu omacky 😒

sisstin
autor
17. kvě 2013

holky, to setkání bude normoš v SPC a bude nás +-25 😉 o víku přijde pozvánka

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk tak v expresi měl Tygr okolo 4 o dva roky že 😉

ivular
17. kvě 2013

Jeňoch měl ve 24 m expresi na 12 m 😝
Setkání asi opět nedám, což mě docela mrzí - na žádném jsem ještě nebyla, ale snad se to brzo změní!

mvmk
17. kvě 2013

@sisstin co me ale trochu zarazi, ze tam mi rekli, ze se dysfazie nevyslovuje driv jak na 3,5 letech a ted mi ji tam vklidu naostro naparili 😝 a male nejsou ani 3 roky. Tomu trochu nerozumim 😕

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk no máte tam řečovou poruchu nebo dysfázku přímo? Ona řečová porucha je i to OVR nebo dysartrie a cokoliv dalšího 😉 my ji teda taky jako "ofiko" máme až od 3,5....jinak to byl OVR

mvmk
17. kvě 2013

@ivular a ted uz se rozmluvil?

mvmk
17. kvě 2013

@sisstin to je prave ten Problem, ze dysfazie jako takovy nazev tu neexistuje tady je to exresive a rezeptive Sprachstörung, tedy expresivni porucha reci, a OVR je sprachverzögerung a tam se vsude pise jen ta ex a rec. Sprachstörung. 😝

sisstin
autor
17. kvě 2013

@mvmk a nemáte tam susp.? (podezření)

mvmk
17. kvě 2013

Jako ja tak jako tak vim, ze to zadne OVR neni , vim ze problemu ma kupu, jen me trosku strasi, ze uz ted se priklani k teto dg. aby ji potom prece jeste nezmenili v neco horsiho 😒 Muj muz razi heslo,ze co tak spatne zacne muze uz jen lepe skoncit, ja mam spis hruzu aby to nebylo obracene 😝