Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
11. čer 2013

@mvmk ale vy na nu rozpravate cesky aj nemecky, ze? ona v tom moze mat chuda aj gulas a preco jej vsetko ide pomalsie 😒
3 rocne dieta, ktore vie dokonalo rozpravat ti tiez na vsetko neodpovie, su to stale len deti a niecomu proste nechapu.
moj zatial vie odpovedat len na take blbosti, ze kto hra na gitare? kto ti dal nove auticko? atd.

sisstin
autor
11. čer 2013

@mvmk ne, to si trvala na svým. To byl Tygr schopnej udělat třeba ještě před rokem, že měl jít s dědou odnést známky jinýmu chlapovi, ale ten mu volal, že je na chatě...a Tygr prostě řev a nutil nás, aby jsme toho chlapa donutili přijet domů. Samozřejmě to chápal, ale emočně nebyl schopnej to akceptovat, to je prostě naprosto normální i u mnohem starších dětí než tři roky. Naopak si myslim, že malá krásně ukázala, že rozumí a chápe 😉

krystalka
11. čer 2013

@mvmk - ale na tomhle je podle mě vidět, že jí to docela myslí, protože ty jsi jí řekla, že to nejde, protože ho neuneseš, takže ona si našla další argument, že táta by ho unesl 🙂 , prostě se rozhodla trvat na svým a vymýšlela, jak toho dosáhnout, nic víc bych za tím nehledala, tímhle mě teď Jiřík někdy až vytáčí, že když něco chce, tak pro něj žádný argument není důvodem, proč to nejde, vždycky vymyslí něco dalšího, jak by to mohlo jít 😀 - ale on už samozřejmě na to používá slova a věty, dřív taky jen ukazoval....

sisstin
autor
11. čer 2013

@mvmk vždyt jsou to děti, oni prostě dělaj scény, brečí atd. To si myslíš, že jako měla pokývat hlavou a být v klidu, když nedostala to, co chtěla? 😅 😅 😅 😅

sicinka
11. čer 2013

@mvmk ale ona ti rozumí a dokonce vymyslela řešení (tatínek má sílu tak to přinese) a ty jsi ji nevyhověla - Dáda by se třeba u toho vzteknul že ho chápu a neposlouchám. Tam si normálně stála za svým chtěla kočárek čemu by neměla rozumět?

sicinka
11. čer 2013

ha koukam že pisem všichni to samý 🙂

sisstin
autor
11. čer 2013

@mvmk si vem, jak tebe třeba něco nasere, když máš plán a ono se to zhatí, mně se chce kolikrát vzteky brečet...a to je mi skoro 30 😅 😅 😅

sisstin
autor
11. čer 2013

a děti, co mají omezenou komunikaci, jsou ještě xkrát labilnější než "normálové", tam je těch scén denně xy 😉

abbie
11. čer 2013

@mvmk to nema nic spolocne s porozumenim co pises, kazde jedno zdrave dieta v jej veku je tvrdohlave a stoji si za svojim.
to je to iste, ked moj prcek chce zatvorit dvere od vytahu, ale nedovolim mu to, lebo s nimi treskne na cely panelak, vravim mu "nie, ja ich zatvorim, lebo ty s nimi tresknes" si mala vidiet ten hysak co dostal a furt krical "jaaaaa", "jaaaa" proste on inu cestu nevidi

sisstin
autor
11. čer 2013

a holky asi potvrdí, že pak děti, když naberou tu aktivní slovní zásobu, tak jsou z nich šílení "komandanti", protože si konečně třeba ve 4-5letech užívaj, že když něco řeknou, tak se to stane!!!! 😉

sisstin
autor
11. čer 2013

Tygr nás jednu dobu komandoval strašně a furt mi všichni říkali, at nedělám to, co chce atd. 😉 , jenže já fakt věděla, že u něj je to o tý radosti z toho, že konečně může taky něco verbálně ovlivnovat kolem sebe....že to není rozmazlenost ani rozcapenost, a fakt ho to přešlo a ted už to dělá v normě, jako jiný normální děti 😉

sicinka
11. čer 2013

Jen pro zajímavost u nás se s rozvojem porozumění a řeči i měnil způsob jakým projevuje vztek. Dřiv si prostě lehl na zem a mlátil kolem sebe a ječel. Postupně přešel na argumentaci, takže ječí že on to chce tak, mi jsme zlý, něco ho kvůli nám bolí atd... Případně ve chvíli největšího vzteku začne skákat na místě. Končí to bohužel řevem ale aktuálně ho musím vytáčet tak pět minut aby se rozeřval 🙂

sicinka
11. čer 2013

@sisstin takže z toho možná vyroste jo, já se trochu bojím povahy. Manžel říká že vychováváme malého Klause, on prostě vždycky ví jak to bude nejlíp...

krystalka
11. čer 2013

@sisstin - to je pravda, Jiřík si to mluvení fakt užívá a ty komentáře a připomínky, co z něj padají, fakt stojí za to, jen se bavím tím, jak dokonale jsou pravdivé a trefné 😉 . On když se začal ptát "proč", tak se neptal jakoby schválně pořád dokola na jednu věc, ale fakt se snažil zjistit´podstatu věci....a teď to ještě zdokonalil tím, že když mu pracně vysvětlím proč něco....tak téměř vždy následuje otázka "a jak to víš?" 🙂

sisstin
autor
11. čer 2013

@sicinka tak to jako má Tygr furt, ale u nás to bylo o tom, že třeba "babička bude sedět dole, děda nahoře, nebudete se hýbat" atd. 😅 😅 😅 prostě měl milion požadavků, co my budeme a nebudeme dělat, jak budeme 😅 že ví všechno nejlíp je stále 😅

abbie
11. čer 2013

@sicinka aj u nas vidim ten rozdiel v tom, ako prichadza lepsie porozumenie, este pred pol rokom si strasne dojimavo klakol na zem, pomaly spustil hlavu k podlahe pricom si hlavu podoprel rukou, aby si ju nahodou neudrel a tak plakal 😀 teraz dupe, poriadne do mna soti, obcas ma aj prefacka a zlaty kliniec programu prichadza vtedy, ked ukaze na vchodove dvere a povie "mama prec" 😀

sisstin
autor
11. čer 2013

@abbie to je znak, žes ho krutě nasrala 😅

cairka
11. čer 2013

A u nás vresky začli až s rečou 🙄 najnovšie to sú hysáky, lebo ideme skratkou a nie bežnou cestou... lebo si sama obliekla kraťasy a uvediomila si, že má holé nohy...lebo si na u sadla muchááááááááááááá... a tak podobne 😝 Ale naozaj pred pol rokom sa o období vzdoru ani nechyrovalo 😝

sisstin
autor
11. čer 2013

@cairka no tyhle děti ho maj opožděnej 😉 třeba Tygr se skoro do 4 absolutně nevztekal, on spíš lítostivě brečel. Ale pak o prázdninách měl 14dní pekelných třeba hodinových vzteků 😝 a to teda byl pocuc, naštěstí on je od přírody jako spíš mírnej a nevzteklej, tak ho to pak hned přešlo. Ale u vzteklejšího dítěte je to mazec 😝

krystalka
11. čer 2013

@abbie - Jiřík se takhle posledně vzteknul, když jsem mu něco nedovolila a povídá mi "jdi pryč, já se nebudu na tebe koukat!" 😀

sicinka
11. čer 2013

U nás se zhoršilo takové to lítostínkování, on třeba nebrečel že ho něco bolí nebo tak, on fakt řval vzteky. Za to ted si to užívám za předchozí 4 roky, každé bebí je nutné oplakat ofoukat, ošetřit nebo je zle. Jinak jsem již byla poslána do svého pokoje, bylo mi sděleno že on se o tom se mnou nebude bavit a tak 🙂

sisstin
autor
11. čer 2013

@sicinka my jdem zejtra s @hrusti do tý hospody pod Ikemem, nechcete se přidat? 😉 Nebo někdo jinej z Prahy 😉

sisstin
autor
11. čer 2013

@sicinka jé, a Dádovi vše nej k narozkám 😵

krystalka
11. čer 2013

@sisstin - Jiřík se taky nějak extra často nevzteká, ale když už začne brečet, že nedosáhl svého, tak to taky umí tak, že by ho člověk politoval, co se mu stalo hrozného 😉 , on je strašný komediant 😀 , jinak on ten vzdor projevuje už spíš těmi slovy - nebudu (a budu) to dělat, jdi pryč, nechci se na tebe koukat, musíš to udělat apod.....
Jo a ještě má takovou specialitku "ty musíš říct..." - třeba se mě ptá "můžu si vzít bonbon?" a vzápětí mi povídá "ty musíš: to víš že jo" 😀 , nebo jsem mu třeba nechtěně šlápla na nohu a než jsem stačila cokoli říct, tak mi povídá "ty musíš: promiň...", nebo něco vysypal nebo rozbil a povídá "ty musíš: to nevadí" - prostě mi hned řekne, jak mu mám odpovědět 😀

abbie
11. čer 2013

Trosku odbocim od dnesnej temy... baby mate skusenost, ze dieta hovori dve posledne pismenka zo slova? dokonca, ked vidi dve motorky povie "ky", ked jednu, tak povie "ka" a takto je to zo vsetkym skoro, nove slova nabera v podstate v takejto podobe, ja som ani len netusila, ze vie ako sa co vola a on zrazu zobral manzelov opasok a ukazal na pracku a povedal "ka", ako pracka ... isli sme okolo trhu s ovocim a do radu ukazoval ko-jablko, ka- hruska ... a zacal sklonovat- mame, babe ...

mvmk
11. čer 2013

@abbie to delaji deti dost casto 😉 , moje zase rika hlavne ty prvni slabiky, ko - kolecka ka - kalhoty atd. 😉

mvmk
11. čer 2013

No holky takze jste mne uzemnily, ze 😀 😀 no vzdavam to ja vam ji proste natocim aby jste si udelaly vlastni nazor, proste jeji chovani je vice nez podivne 😝

abbie
11. čer 2013

@mvmk no to je super napad ... ja maleho natocim a supnem to sem, hned si kazda vie urobit lepsi obraz 😉

sisstin
autor
11. čer 2013

@mvmk všechny děti tady jsou více či méně mimoni. Já fakt netvrdim, že tvý malý nic není, to by mluvila že 😉 ale s tím porozuměním máš podle mě úplně přehnaný nároky, co by některý holky daly za to, aby děti rozuměly jako tvoje malá 😉

krystalka
11. čer 2013

@sisstin - to jsi napsala hezky 🙂 , jinak myslím, že u Emičky může určitě dost dělat i ta dvojjazyčnost, já si neumím představit, že bychom tenkrát na Jiříka mluvili dvěma jazyky, to by byl mimo už úplně.... Já proto i hledám základní školu, kde pokud možno nebude ta angličtina už od 1.třídy, dneska jsou sice jazyky potřeba, ale to se dá dohnat i později...a myslím, že pro začátek bude mít dost co dělat s češtinou...