Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
12. srp 2013

@ivular ja se do toho moc nechci michat, protoze mam sama gulas, ale vim, ze nereagovani na jmeno je nekdy i ADHD 😉 Znama ma takoveho experta, ted uz 11 let, a ten snad do 4 let se otocil na kazde 10 zavolani, ale jako jinak byl samozrejmne docela v pohode. Zustal jen tak trochu akcni 😉

mvmk
12. srp 2013

@ivular
@sisstin to znamena, ze kdyz uz jednou tu VD daji, at tedy tu smisenou, tak uz by to v Autismus prelezt nemelo? 😅 Pan dr. sice procital zpravu z rijna minuleho roku, kdy mi tam ve Stuttgartu dali zatim jen OVR na zaklade dvojjazycneho prostredi, ale stejne se tedy nakonec priklonil k posledni zprave klinicke logo 😝 Tak ze se mu asi neco uplne nezdalo ☹ i kdyz rekl, ze opravdu vaha, proto to chce nechat jeste vykristalizovat do tech 3,5 😒

sisstin
autor
12. srp 2013

@mvmk tak hlavne to, co popisuje ivular je diametralne odlisne od toho, co popisuje ladida ze 😉 proste nulova reakce na jmeno je pruser jak mraky 😔

sisstin
autor
12. srp 2013

@mvmk no neznam nikoho, kdo by mel z VD auti, vzdycky jen opacne 😕 coz teda netvrdim, ze nemuze byt, ale teda nesetkala jsem se s tim 😕

ivular
12. srp 2013

@sisstin @mvmk Tak já už teda fakt nevím.. Zrovna dnes jsem na něj volala, když se zaujatě díval na pohádku. Byla jsem od něj cca 1,5 metru a ani po mně nemrknul. Musela jsem mu strčit hlavu do zorného pole, jinak ignorace. Jdu googlovat příznaky ADHD 😝

mvmk
12. srp 2013

@sisstin Musi byt ta reakce, ze se dite otoci a Diva se ti do oci,? A nebo staci nejaka reakce 😝 , moje treba kdyz neco dela nebo ma nekam namireno a ja na ni zavolam, tak se nekdy neotoci, ale jen zavrci heem?

mvmk
12. srp 2013

@ivular No to ale nereaguje, ani muj syn, na toho bych kolikrat musela vzit hlasnou troubu 😝 Kdyz je do neceho zazranej v TV 😉

sisstin
autor
12. srp 2013

@ivular on muze byt tak zaujatej, ze nevnima, to je proste normos v jeho veku, ale kdyz dite VUBEC nereaguje na jmeno, to teda neznaci nic dobryho 😒

@mvmk no staci i odpoved, coz je v jejim pripade zvuk, ale proste reakce, ze registruje, ze na ni volas.

sisstin
autor
12. srp 2013

Navic, co jsem pochytila, tak u ladidy by pripadne slo o regresni autismus, kterej je mezi 15-20mesicem a spoustec muze byt cokoliv 😖

mvmk
12. srp 2013

@sisstin musim tedy rict, ze za ten Mesic od narozenin, opravdu dela milove kroky, doufam, ze to neni jen nachvili 😉 Docela uz dobre uziva slova jako: Sem tam tady tamhle 😉 zacala rikat i moje, tvoje, ukazuje na druhe a rika ty. Ja uz taky super funguje.
Ale treba dnes si vzala golfky otocila je a tocila si koleckem, sice ne dlouho, ale dokazete si predstavit jak ve me hrklo 😅

mvmk
12. srp 2013

@sisstin Hmm, to je docela blby, ze? Ja kdyz ted videla na ty neurologii ty pripady, tak jsem opravdu mela cerny svedomi, ze nejsem s moji Emickou spokojena. A diky tomu, ze hned vedle byla detska psychyatrie tak jsem mela bohuzel moznost videt, ze Autismus neni tak ojedinelou zalezitosti 😒 Coz me jako fakt pridelava vrasky.

sisstin
autor
12. srp 2013

Pac ladida psala, ze snad do 18 mesicu byl pomerne ok. To tak bohuzel u autismu je, ze dite mezi tim 15-20 mesicem jde do regresu- spoustec muze byt nemoc, ockovani, stresovy zazitek atd. Pokud se dite zhorsi, tak je to zavaznejsi, nez kdyz je opozdeny od zacatku 😒

sisstin
autor
12. srp 2013

@mvmk u nas v praci auti trida praska ve svech, by potrebovali jeste dalsich min. deset trid 😉

ladida.l
12. srp 2013

Dřív ale reagoval. Holky já fakt vim, že je to asi blby, ale všechna ta vyšetření se tak vlečou a ja tak strašně tápu. Do tech Pci jsme už objednání, volal tam dnes doktor rovnou při vyšetření.
@sisstin
@ivular

mvmk
12. srp 2013

@sisstin No to me bohuzel take hned napadlo 😢 , ale tak nadeje umira posledni, mala taky nekdy mela trochu horsi obdobi, ale ona byla hrozne opozdena hned od zacatku, to je fakt. To co do 2 let se posouvalo jako snek, tak se to docela rozbehlo, za tenhle rok. Diky bohu 😉

mvmk
12. srp 2013

@ladida.l Ja te opravdu chapu, jako ona ta maminka vzdycky nejak podvedome citi, ze neco neni OK. No a kdyz potom nevis co to je, tak je to stav 🤐

sisstin
autor
12. srp 2013

@ladida.l no jak chces, ale chovani hrozny a my klientce napriklad nerozpoznali skryty rozstep a takovych zkazek ruznych mam o nich hodne, ja bych v Pce nesla s nicim nikam 😖

mvmk
12. srp 2013

@sisstin Hele a jak je to u Dysfatiku s prijimanim cizi identity? Treba ty jsi moje princezna, nebo ty muj broucku. Male treba dnes dedecek rekl, Naschkatze- mlsna kocko, a ona se skoro rozplakala, ze neni Katze ze je Emma. Neni to taky trochu nejak ujete aut.?

ladida.l
12. srp 2013

@sisstin díky za info, to jsem netušila. Zkusim zjistit tu Zitnou.
Fakt mám hroznej strach

sisstin
autor
12. srp 2013

@mvmk tak to mnohdy nechapou ani normos deti 😅 jinak Tygr to nejak neresi tohle zrovna 😅

mvmk
12. srp 2013

@ladida.l A jak to mate daleko do Ceskych Budejovic, tam jsou pry hrozne dobri v Arpide?

mvmk
12. srp 2013

@sisstin Ale divny ze jo?

sisstin
autor
12. srp 2013

@ladida.l zkouselas tu Ranou peci? 😉

sisstin
autor
12. srp 2013

@mvmk divny to neni 😉 jinak Tygr mi rika "ty moje milovana" 😅

ladida.l
12. srp 2013

Nezkousela, zkusim

krystalka
12. srp 2013

@mvmk - tím bych se neznepokojovala - u nás před časem "ty jsi můj brouček, viď?" "Já nejsem brouček, já jsem Jiřík!" 🙂, teď už to chápe a vymýšlí si, co je ještě moje... ale tenkrát se fakt kvůli tomu rozčiloval...

ladida.l
12. srp 2013

@mvmk jsem z Pardubic, do Budějovic je to daleko, ale děkuji za tip

mvmk
12. srp 2013

@ladida.l Ja nevim jestli to fakt funguje, ale cetla jsem si takove pojednani o Autismu a byly to americke stranky. Treba ze kdyz se autistickemu ditku foukne za krk, ze se neprikrci plus nejakou reakci treba, ze se otoci a rekne ne, nebo se zacne smat. Ja to zkousela a mala mela reakce primereny, jenom tim ze nemam nikoho ze znamych co maji podezreni na PAS, tak jsem to nemohla vyzkouset. 😅 Treba by to byl takovej dobrej hromadnej test ne?

mvmk
12. srp 2013

@sisstin No to je sladoucky 🙂 mala rika Mama Nyny 😀 odpovida jeji urovne reci 😅

mvmk
12. srp 2013

@ladida.l Ja mam spojeny Pardubice s pernikem, ale nevim presne kam bych ho dala, ale nekam na Jih 😅 😅