Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
5. zář 2013

Ja mam take v planu Junkovou kontaktovat, ale zatim nevim kdy musim nejak rozplanovat kdy se dostanu do Cech na delsi dobu, a hlavne ted jsem 5 tydnu pryc.

mvmk
5. zář 2013

@sicinka ja jsem hlavne z toho odkazu co jsi Sem davala nejak vycitila, ze ono nekdy oddelit nejakou zavaznejsi formu VD a autismus je docela asi orisek 😨

krystalka
5. zář 2013

@mvmk - mluvila jsem s ní osobně, byla moc milá, ptala jsem se jí, jestli jí mám třeba poslat dopředu mailem naší "historii" nebo tak něco a ona říkala, že ne, že si to řekneme všechno tam....jinak chce doporučení např. od pediatra, dělá na pojišťovnu, platí se jen 30,-. Akorát se mě ptala, odkud mám její číslo - ono totiž nikde na internetu oficiálně není 😉, koluje tu jen mezi maminkami, co mají děti jako my 😉

kajiszek
5. zář 2013

@mvmk S tím žargonem... Používá ho už opravdu minimálně... Třeba když "telefonuje" nebo říká něco panence a tak... Ona si dá k uchu klidně houbičku na nádobí nebo klíče od auta a dělá, že telefonuje. To slyšíš a bla bla blablablaaaablabla a najednou jo, jo, joooo, ahooooj 😀 😀 😀 Pak má stále ještě spoustu svých slovních patvarů typu spinoška=špinavý, keška=krteček, barvy taky většinu ještě říká nesrozumitelně pro okolí... Ale vyloženě ty její sáhodlouhý proslovy čínsky už naštěstí vymizely.

Já přemýšlím, jestli si dáme tu kontrolu u Wawroszový nebo případně že bychom zkusily tu Junkovou... Ale spíš to vidím tak, že jí dám čas do těch tří let, stejnak mi asi nic zvláštního nikdo neřekne, na případnou diagnostiku je stejnak brzo... Hlavně když vidím ty pokroky, tak jí dám do těch tří s vyšetřeníma pokoj...

Nebo ještě jeden dotaz - myslíte, že v našem případě by měl cenu ten Baslík?

christianac
5. zář 2013

@krystalka my jdeme k Junkové zase v říjnu.

Dudlík už máme celkem pořešený. Prostě jsme ji ho ráno vzali a řekli, že odešel a přijde až večer na spinkání (ona přes den už dlohodobě nespí), sice nerozumí, ale pochopila to a ani moc neřve. Celkem fajn pocit, že po nás venku už nikdo blbě nekouká. A večer si chodí lehnout už v šest a zatahuje závěsy, jako že jde spát, aby jej mohla dostat 🙂 , ale dáváme ji ho opravdu až jde spát.

Chtěla bych s malou vyzkoušet ABA terapii, prý je pro děti s poruchou porozumění nejlepší. U nás se na ni specializuje Thorová z Aply, tak jsem ji psala mail, ale ozvala se mi jejich asistentka a nabídla mi jejich rannou péči, tak k nám v pondělí přijde paní, tak doufám, že se někam posuneme. Ta naše čertice totiž všude pláče, takže nemůžeme chodit nikam, nespolupracovala by.

Holky, ještě se mě ptala jestli se malá sama obleče a vysvlékne. Kdy to zvládly vaše dítka? Taky se mě ptala na nočník, jesli ho pochopila. Malá už chodí asi přes dva měsíce a tak prý je to moc dobře, že je to dobré znamení.

sisstin
autor
5. zář 2013

@christianac syn kolem 4. roku, měl díky VD tu motoriku zasaženou, pak už ok...nočník v 3,2 do týdne bez plen bez nehod, do měsíce na noc. Ale nehrotila jsem to, možná by byl dřív. Ale děti, co mají receptivní VD, nemívají tu motoriku nijak extra zasaženou, naopak bývají někdy v sebeobsluze hodně dobré 😉

christianac
5. zář 2013

@sisstin já ten nočník taky nehrotila. Děti kamarádek už byly bez plínek před tím druhým rokem, ale já jsem věděla, že malá k tomu časem dozraje. Nenutila jsem ji na něj, prostě jsem zkoušela a jednou to vyšlo.
A s tou motorikou nic moc, je taková neohrabaná, ale cvičíme. Až budeš mít chvilku, napíšeš, jak jste ji procvičovali vy? U nás má úspěch plastelína a ty korálky Mula z ikea. Ale navlíkat ji moc nebaví a nůžky se ji ještě bojím svěřit, ještě je prý dobrá pinzeta, ale na ni je taky ještě malá. Malovat ji moc neba.

sicinka
5. zář 2013

@christianac můžeš zkusit pinzetu z ikea,,která je v sadě dětského nádobí http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8013..., je plastová a dobře se s ní přendavá. K tomu nastříhat dvě houbičky a za pár korun je zábavy. A ten klešťový úchop se tím trénuje skvěle, my pak přešli na klasickou pinzetu až mu tohle bylo lehký,

krystalka
5. zář 2013

Holky, tak já mám dneska nějaký šťastný den, nejdřív ta Junková a pak jsem volala ještě jedné klinické logopedce, kterou máme tady kousek a ta nás vezme už příští pátek 🙂 . Akorát teď přemýšlím, jak to vysvětlit Jiříkovi, to budou zase otázky...tu logopedku pochopí, ale přemýšlím, jak ho připravit na tu psycholožku....protože až mu řeknu, že k ní jdeme, tak první otázka bude "proč" - ale u něj to není jen takové to běžné proč, ale on opravdu čeká pravdivé a smysluplné vysvětlení...co mu mám říct? Že je to proto, že má nějaký problém? Ale on se tím, že špatně mluví, zabýval naposledy asi před rokem a od té doby udělal obrovský skok, takže teď vlastně vůbec nemá problém se domluvit, i cizí lidi mu rozumí prakticky všechno a když ho poslouchám mezi dětmi na hřišti, tak až na nějaké drobnosti už mluví prakticky stejně jako jeho vrstevníci...ach jo, nemáte někdo nějaký nápad, jak mu to vysvětlit? Protože mu přece nemůžu říct, že ho tam paní bude zkoušet co všechno umí a neumí...na to by mi řekl opět to jeho inkvizitorské proč a taky že on všechno umí 😉 ...ale on jinak zrovna sebejistotou nesrší, tak ho nechci ještě víc shodit....
A už taky jasně vidím, že něco podobného nás čeká v lednu při tom zápisu - teď budeme okukovat a vybírat školy, pak zápis a jak mu budu vysvětlovat, že do školy půjde nejspíš až za dva roky...ach jo, to jsou zase situace 😒

krystalka
5. zář 2013

@christianac - jo, to znám, Jiřík taky vždycky tvrdil, že už jde spát, jen aby ho už dostal 😀 , dokonce když tu byla navečer babička, která to taky nerada viděla, že ho má, tak jí posílal ať už jde domů, jen aby si ho mohl vzít 😉 . Jinak my jsme ho až teď konečně zrušili právě i na to spaní, ale jen díky tomu, že si rozrazil tu pusu a málem vyrazil obě horní jedničky - má je trochu uvolněné a nedali jsme mu ho, aby s s nimi ještě nějak nehnul, ani mu teď nedáváme nic tvrdého jíst, než se tam zase usadí...a kupodivu to proběhlo naprosto v klidu, i když byl příšerný závislák - ale tu pusu a zuby uznal jako pádný argument a od první noci spí bez problémů bez něj, dokonce ani samostatné usínání mu to nenarušilo, jak jsem se bála 😉

krystalka
5. zář 2013

Jinak, u nás poslední dobou asi hodně pracuje fantazie, protože posledních pár večerů, když dám Jiříkovi dobrou noc a jdu dolů, tak za chvilku na mě volá "maminkooo, nejsou tu žádný duchové?" A musím ho několikrát ujistit, že fakt ne a že máme zavřená okna a na půdě taky nejsou 😀 ....minule pak ještě následovalo "a co netopýři? Nejsou tu?" No, ale naštěstí mu stačí ujištění, že tu nic není a za chvíli spí, v noci se nebudí...kde k tomu přišel netuším, v televizi kouká už pěkných pár měsíců prakticky výhradně jen na JimJam a tam jdou ty pohádky celkem pořád dokola...

sicinka
6. zář 2013

@krystalka protože půjde příští rok do školy a paní psycholožka bude chtít vidět co už umí a mamince poradí na co by jste se měli ještě připravit, mě tak napadá nejjednodušší. Pokud by se ptal jestli tam chodí i jiné děti tak bych mu řekla že ANO, ale že záleží na mamince jestli se chce poradit. Já chodila k psycholožce a mluvila od roka, četla od čtyř testovala se u mě zralost na jazykovou školu atd, k psychologovi chodí i děti co jsou zcela standardní tak bych mu to nekomplikovala 🙂

sicinka
6. zář 2013

@krystalka jo já minule zašlapávala krvavé koleno a pak si musela promluvit s dědečkem o vhodnosti her na krvavé koleno a na polednici pro 4 leté dítě. Dáda to pak vypráví i ze spaní, sice lepší než ty děsy co měl dřív ale stejně nic moc 🙂

christianac
6. zář 2013

@krystalka o JimJamu mi ani nemluv 😀 u nás frčel prakticky rok a půl a běda tomu, kdo to přepnul. Pak vzala na milost i minimax a teď už ji pouštíme pohádky jen ráno a večer.
Tak to je super, že dudláka nevyžaduje, ikdyž za takovou cenu, bobek. Snad ho to už moc nebolí.

christianac
6. zář 2013

@sicinka děkuju za tip. Aspoň máme důvod jít do Ikea 🙂

kajiszek
6. zář 2013

Holky, tak Nela mi nějak čím dál víc bojkotuje ty úkoly... Dneska jsem dělaly půlený obrázky a naprostá katastrofa. Ono jí to nikdy nešlo moc svižně, ale dneska to nedávala vůbec. Ani to puzzle s obrázkem pod tím, přitom to dřív uměla. No ty děti asi fakt rychle zapomenou, když se to neprocvičuje... A navíc jsem jí dneska řekla, ať vyhodí plínu do koše a ona s ní šla na chodbu 😕 No celkově je dneska nějaká mimo... Ale zato se mě dneska např. zeptala "copak se stalo"... Ale to teda pochybuju, že ví, co znamená, ale tak použila to celkem adekvátně... Si vždycky říkám, že jako super, šikovná... A pak si zase říkám, že je snad MR. Dneska u těch obrázků to fakt bylo těžký nezačít si trhat vlasy a bejt furt trpělivá a milá 😀 😀 😀

sisstin
autor
6. zář 2013

Tak holky, dneska mi zas ráno říkala učitelka ze školky, že Tygra normálně nepoznávaj 😀 že tam řádí s ostatníma dětma, ničeho se nebojí, mluví s každým, s každým se kamarádí....no zázrak 😀 😀 😀

hrusti
6. zář 2013

@krystalka U nás zase poslední 4 dny v noci pláč a chodí spát k nám do ložnice, protože prý se v pokojíčku bojí. Nezabírá ani, že tam s ním spí malá. No doufám, že je to nějak spojené s tou nemocí a rychle to odezní 😉

@sisstin Super!

krystalka
6. zář 2013

@sicinka - no já mu to samozřejmě nechci komplikovat, ale když u nás je největší problém právě v tom, že by měl předvést, co umí a co ne...v okamžiku, kdy se tohle po něm chce, tak se zasekne, mluví mnohem hůř než normálně a téměř šeptem a najednou neumí a neví věci, které normálně dělá levou zadní, doma je to velmi hlučné, upovídané a bystré dítě, u logopedky, na foniatrii apod. je to tiché zakřiknuté dítě, které například klidně odpoví, že nikdy neviděl pavouka, i když jsme na něj spolu koukali nevím kolikrát 😒 . Od začátku si vždycky říkám, jestli ty vyšetření vůbec k něčemu jsou dobré, protože na nich předvede fakt nepatrný zlomek svých schopností ☹ . On je v jakékoli výkonové situaci hrozně nejistý, ale zároveň, když mu řeknu, že paní psycholožka chce vědět, co umí a co ne, tak mi na to zatvrzele odpoví, že on všechno umí...jinak, jestli tam chodí i ostatní děti, na to se sám od sebe asi ptát nebude, ale možná by pomohlo, kdybych mu to sama řekla, možná by to pak vzal spíš...a navíc, já mu teď například řeknu, že za rok půjde do školy, půjdeme k zápisu, kde le s největší pravděpodobností budeme dávat odklad a já budu zase čelit otázkám, kdy už bude chodit do té pěkné vybrané školy a budu mu vysvětlovat, proč tam půjde až skoro za dva roky ☹ . Dneska jsem se mu jen zmínila, že příští týden půjdeme k nové paní logopedce a hned se ozvalo podezřívavé "proč?". Zatím jsem mu řekla, že i ostatní děti chodí ještě i k další logopedce, než jen k té ve školce...dál už se neptal, tak uvidíme...

krystalka
6. zář 2013

@sicinka - tak já v podstatě ani nevím, jestli se těch duchů opravdu bojí, moc na to nevypadá, přijde mi to spíš, že to má prostě jako rituál před spaním, abych tam musela ještě několikrát jít a nebo na něj aspoň zezdola zavolat 😉

krystalka
6. zář 2013

@christianac - tak u nás ten JimJam jede taky určitě druhým rokem, ale on na to kouká většinou jen ráno při snídani a pak večer, než doděláme večeři, výjimečně třeba když v poledne přijde ze školky a je unavený, tak si u toho chvíli odpočívá...Jinak mně ten program nevadí, protože tam dávají celkem hezké a většinou i poučné pohádky, mluví tam hezky a většinou spisovně a nejsou tam vůbec žádné reklamy 😀 . Nejradši má asi takové ty naučné o zvířatech - Já a moje rodina se to myslím jmenuje, pak Barneyho (z toho se fakt hodně věcí naučil), Pižlu Mžika a poslední dobou hltá i Angelinu balerinu 😀 . No a stálice jsou Hasič Sam a Mašinka Tomáš...Ale jinak fakt nekouká v televizi vůbec na nic jiného, večer jí zapínáme až na zprávy a to on už spí...
A s tím dudlíkem - bohužel to sice bylo za takovou cenu, ale mám pocit, že jakýkoli jiný argument by neprošel, tohle prostě uznat musel 😉 , on je takový, že ke všemu potřebuje opravdu pádný a oprávněný důvod, takže jakékoli vysvětlování, že už je na dudlík velký apod., se míjelo účinkem, protože když ho přece mohl mít doteď, tak proč by ho nemohl mít i dál, že jo 😉, příp. mi řekl, že on chce být malý, aby mohl mít dudlíka 😀. Jo a pusa už je skoro dobrá, jen ho to ještě trošičku bolí, když třeba pije z pet lahve, tak mu to přelíváme do hrníčku a hlídáme, aby nekousal něco moc tvrdého, ale jinak už to vypadá dobře...

mvmk
6. zář 2013

@kajiszek jsem se nejak dostala az ted na net 😀 posledni dny byly nejak moc hekticky, ja jsem premyslela nad tim zargonem, "cinstinou" je to asi tak jak popisujes, mala to uziva hlavne kdyz jakoby napodobuje telefonovani, vzdy na konci rekne gut tschus!, a nebo kdyz jsem nekde s rodinou u znamych, klabosime a ona jakoby se prida k rozhovoru. tak proste jede 😝 . Jinak ty ukoly bych asi az tak vazne nebrala, moje bojkotuje ´skoro od ledna, jakekoliv systematicke uceni. 😝 Zitra chci jen tak lehce zase najet na Lük, tak uvidime. ale zajimave je co mi rekla pred nedavnem moje super Reha. "Ceska". Proc je tak tezke z detma mezi 2-3 rokem rehabilitovat. Pac oni jsou jaksi vedeni zhora 😕 a presne vedi co je pro ne v danou chvili nejdulezitejsi. Tak ja se jaksi posledni dobou tim ridim, a uz nebojuji a necham to proste panu bohu 😅
Jen tak vcera jsme meli takovy den nicnedelani, byla jsem trochu s moji rodinou nakupovat v Mnichove, asi pred pul rokem otevreli Abercrombie & Fitch 😉 😉 tak kdo zna a ma je rad , sup tam 😀 Tak jsem myslela ze mala bude mit z toho obchodu uplnou schizu,, totalni tma , neuveritenej pach parfemu a hrozne hlasita hudba, mala byla odvazana tancovala pred zrcadlem a odmitala jit ven. takze docela prekvapila 😀 Proste jsme si to uzili 😉

christianac
7. zář 2013

@krystalka Barney u nás jednu dobu taky fičel, ale teď už ji ty pohádky moc neberou. Mašinka taky vedla, ale nejraději má Pingu. Jednu dobu "mluvila" jako oni. Ještě byla pěkná Dorotka dinosaurus, ale tu už dlouho nedávají a Jarmeis 😀 a myslíš, že toho dudla už nebude vyžadovat až se mu ta pusina úplně zahojí?

sisstin
autor
7. zář 2013

Tak já mám za sebou první den školy, hučák...na aj mě dalli do pokročilých, jsme tam jenom 4holky z celý třídy a rodilý mluvčí, takže celkem prdel 😅 😅 😅 😅 měli jsme i psychologii, ale zatím to jsou takový ty obecný slinty, nic zábavnýho 😅

sisstin
autor
7. zář 2013

@christianac no Tygr neměl zasaženou ani tak tu jemnou, jako hrubou. Takže na reha trénovali chození ze schodů se střídáním nohou, skákání snožmo, skákání po jedné noze, z vyvýšené překážky atd. Pak klasický cvičení dělat různá zvířátka, motorická nápodoba, grafomotorika, sebeobsluha atd. Chodíme tam od 4let a fakt to pomáhá hodně. Jak se v té motorice zlepšil, tak obrovskej skok v řeči , hlavně teda po tý gramatický stránce 😉

sisstin
autor
7. zář 2013

@krystalka jinak Tygr se ted hrozně zlepšil v té výkonové situaci, ve školce bylo SPC a dle nich VD nemá 😝 takže on už jako dokáže dost mluvit a není tak šíleně nejistej při těch úkolech. Ted přes prázdniny se to jeho sebevědomí a socializace fakt strašně moc zlepšilo a je to na těch výkonech znát 🙂

krystalka
7. zář 2013

@christianac - já myslím, že už se po něm shánět nebude 🙂, vzhledem k tomu, že v úterý to budou už dva týdny, co se mu to stalo a od té doby se po něm ani jednou neptal a pořád usíná samostatně, jako předtím 🙂.
Jo, na Jarmies bych úplně zapomněla - myslíš ty hvězdičky? 😉 - tak ty taky úplně hltá, hlavně ráno, končí akorát, když se musí po snídani jít umýt a oblíknout, takže to má jako takový signál, že už je čas 😉

ba0terka
7. zář 2013

Ahoj maminky.
Tak i já jsem k Vám jdu přidat a pevně doufám,že zde najdu aspoň trošku pochopení.
Máme chlapečka Erička,který měl v červenci 3 ročky. Přijde mi jako krásný a zdravý kluk,jen prostě nemluví.
Přijde mi,že začal chodit a přestal mluvit. Bylo tu období naprostého ticha,pak začal používat zvuky a tak to nějak zůstalo. Nikdy žádné problémy nebyly,kojen byl skoro do 20 měsíců,spí s náma v posteli od jeho 2 měsíců,je to naše hodná mazlinka... Vyvíjel se jako každé normální mimčo,do roku a půl žvatlal tata,mama,toto,titi a ne. Přijde mi,že se věci učil a dělal,ale jak kdyby svým tempem a jak to začal dělat,dělal to bezchybně. Například-chodil kolem nábytku a všechno,ale prostorem sám ne,jen za ruce. Prostorem začal chodil v 17 měsísích,sám,bez držení,krásně,nezakopával,chodil fakt jak profík. No a pak nějak přestal žvatlat,ztichnul a nějak jsme hledali jinou komunikaci a tak začal ukazovat. Domluví se rukama,nohama,vyhoví ve všem,co po něm člověk chce,je ochotný se učit,je hodný,jen nepoužívá slov... Upozorňovala jsem na to doktora,ale on mi říkal,že musím počkat do 3 let,že mě stejně nikdo dřív nevyšetří a že je malý jen prostě líný. Když jsem to říkala někde jinde,všichni říkali-neboj,on se rozmluví,je to lenoška... Pořád jsem čekala na nějaký podnět,který mu tu pusinku rozváže (bráška,hračka,zvířátko) a nic.
Domluvili jsme i MŠ přes známou,chtěli nám ho vzít,že se rozmluví a vše dopiluje,ale jsou tam teď nějaké trable,malý je stejně nemocný,takže nastoupí až ke konci září... Jednou,je to asi půl roku zpět vykřikl v obchodě mimi,protože tam viděl panenku a jeho bráška měl tehdy asi 2 měsíce.... Když se ho zeptám,kde je auto,ukáže. Zeptám se,čím se čistí zoubky,dojde si pro kartáček. Sám se nají,obleče,vysvleče,obuje,obslouží se na wc,umyje se. Opravdu rozumí,pomáhá mi a dělá vše jako normální kluk... jen nemluví... Je moc hodný,má rád malé děti,svého osmiměsíčního brášku. Něco jako žárlivost,výbuchy vzteku a tak,neznám. Dokáže s hrát sám,ale miluje,když děláme nějaké lumpárny spolu...
No a v nynější době jsme ve fázi,kdy lítáme po doktorech a snaží se přijít na to,proč nemluví.
Byli jsme na ORL a 10.9. jde na změření sluchu,na audio myslím... Bohužel jsme malé město,takže máme štěstí buď na doktory,kteří jsou odměření,dělají si ze mě srandu,že mám líné dítě a že to moc řeším a nebo jsou to doktoři,kteří nějak neřeší,že vyšetřují dítě a dělají to tak,že si pak domů odnáším vyklepaný uzlíček nervů. Malý mi vn oci špatně spí,budí se s pláčem,je vyplašený,vidí doktora a ječí. Stěžovala jsem si pediatrovi a prý nás čekají těžké časy,ale musíme to přežít. Pediatra máme dobrého,jsem s ním spokojená,jen tady toto mu trošku jak kdyby vyčítám. Upozorňovala jsem na to zavčas,mohli jsme mít rozvrh,vše nějak postupně udělat a ne teď vše hrc hrc... Potkalo se nám teď moc doktorů dohromady-oční,tříletá prohlídka,ještě chodíme s bráškou na poradnu,tak má Erda chudák vždycky nervy,co se zase bude dít... Naposledy byla ta ORL a to bylo teda brutální vyšetření,z toho jsme se klepali oba...
No a 6.9. jsem byla já sama povyprávět o Eričkovi paní psycholožce. Myslela jsem si,jak je to perfektní doktorka,která nás konečně vyšetří jemně... Paní je důchodového věku,nahluchlá,takže jsem jí plno věcí opakovala,ale to mi neva. Vadilo mi to,že mě pořád okřikovala,dávala kázání (že pravidelně nevečeříme u jednoho stolu,že spí s náma malý v posteli,apod.),pak mi dávala proslov,jaký máme problém a že kdo ví,jak to s ním malým dopadne atd. Přišlo mi,jako by chtěla,abych jí nad řekla,že mám doma dementka a já nevim co. Byla dost taková zlá,nepříjmená a to mi byla doporučena,že dělá s dětmi.... Seděla jsem tam hodinu a třičtvrtě,dávala mi otázky a pak mi řekla,že jsem ukecaná,že nechápe,jak to,že mám nemluvící dítě. Jako malá jsem chodila k psycholožce a odcházela jsem od ní uvolněná. Tady od té ježibaby jsem odcházela nasejřená,až běda... Konečný její věrdikt zněl,že buď je malý líný,má strach nebo blok a musíme počkat,až se rozmluví sám,nebo má nějakou autistickou vadu a nebo je to vážnější. Pozvala mě a Erdu na 12.9.,že si s ním bude hrát a uvidí a že tam budeme chodit tak dlouho,než určí diagnózu... Prvně jsem přemýšlela,jestli k ní vůbec půjdu,ale nakonec představa,že budu někde znova sedět skoro dvě hodiny a vykládat se mi nechce. Tak tam půjdu a pokud bude na malého hodná,tak u ní zůstanu. Pokud ale se jen jednou projeví jako to co minule,tak odcházíme a hledám jinde. Erda už je chudák stresovaný až dost...
Takže asi tak od nás... Jsem už z toho fakt docela smutná,nevím co nás čeká,nevěřím,že mi někdy brouček bude mluvit ☹

sisstin
autor
8. zář 2013

@ba0terka takhle diagnostika diferencialni rozhodne nevypada, utikala bych, co by mi nohy stacily.

saurian
8. zář 2013

@sisstin
ahoj ak sa mozem spytat psm co studujes? a inak klobuk dolu stihat robotu, dieta aj skolu je riadny zabijak 😉