Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
15. říj 2013

@sisstin - koukala jsem na to video, fakt s nima pracuje skvěle, naše logopedka z SPC ve školce s Jiříkem pracuje dost podobně....jenom mě zarazilo, jak píšeš, že je to tak na 3 hodiny - to tam ty děti fakt tak dlouho vydrží spolupracovat? Protože Jiřík má třeba dost i po té necelé půlhodině a to ty činnosti taky různě střídají..., ale ke konci už vidím, že vypíná, kouká okolo, nesoustředí se a prohlašuje "tak už jdeme, mě už to tu nebaví...". V pátek jdeme k té Junkové, tak už se dopředu trochu děsím, co tam zase předvede a teď ty dva dny tu budu pořád omílat kam v pátek jdeme, proč tam jdeme a co tam budeme dělat, protože u nás neexistuje říct mu večer předem a nebo dokonce až ráno, že někam jdeme, potřebuje na to připravovat několik dní předem a i tak je schopný se po cestě seknout, že tam nechce, nepůjde apod...., no ale spoléhám na to, že paní psycholožka to s ním zvládne 😉

hrusti
16. říj 2013

@krystalka Budu na vas v patek myslet a drzet palce. Treba Jirik prekvapi 😉

misuulka12
16. říj 2013

ahoj holky, ráda bych se k vám přidala,už dlouho jsem jen nakukuji a čerpám informace, dnes jsem byla s naší Míšou na vstupním vyšetření u psycholožky Kamily Wawroszové a máme pravděpodobně receptivní dysfázii. potřebovala bych poradit od holek, co jsou z Prahy dobrou foniatrii, kde dokáží pracovat s těmito dětmi, nemáte někdo dobrou zkušenost?díky moc za info

krystalka
16. říj 2013

@misuulka12 - ahoj, vítej 🙂 , jinak co se týká foniatrie, tak my chodíme na foniatrickou kliniku do Žitné, jsme tam spokojení, jen jsem si tam ze začátku, když jsme byli na vyšetření sluchu, musela se sestrami na audiu trochu vyjasnit přístup k synovi, ale paní doktorka na foniatrii je super - chodíme k MUDr. Krejčí. Syn má tedy expresívní dysfázii...

misuulka12
17. říj 2013

@krystalka děkuju za info, můžu se ještě zeptat, jak vlastně vyšetření probíhá, Míša je takzvané nespolupracující dítě, je i dost těžké jí něco vysvětlit, protože jsem zjistila včera, že asi opravdu nerozumí. Myslím tím hlubší porozumění. Jsem připravená vzít s sebou manžela, abysme byli dva, ale nedělám si iluze, že naše dítě bude v klidu dělat to, co po ní budou chtít, nedej bože na ní někdo šahat a ještě doktor v plášti ☹ Včera krásně spolupracovala a i dělala úkoly, které dostala, ale to bylo v prostředí dětské herničky.

sicinka
17. říj 2013

@misuulka12 já měla taky dítě těžce nespolupracující u doktorů, nevím jestli tě to uklidní, ale až se porozumění a řeč zlepší, tak budeš mít klid 🙂 Možná bych zkusila něco jako cestovní proužek u autistů, jako dát tam obrázek budovy, doktora, sluchátka a pak nějaké odměny. A opakovat ji že to nebude bolet, že je to hodný doktor atd. Ono když si představíš u té receptivní že je to jako by na tebe všichni mluvili čínsky tak já se jim nedivím že nespolupracují oni nechápou proč by měli. No a používat jednoduchá spojení na úrovni toto co rozumí, takže ji to k tomu obrázku nevysvětlovat větami. Ale fakt jak na miminko. Ukázat obrázek doktor, dá sluchátka, ukázat na ouška, ne bolet (dopnit gestem). Oni mají problém rozumět co chceš, ale v hlavě jim to přemýšlí dobře a snaží se tě pochopit. Držím palce ať to jde dobře.

misuulka12
17. říj 2013

@sicinka ahoj, děkuju za tip, určitě to takhle zkusíme. Zatím jsme ve fázi hledání pracoviště, které nebude vypadat jako klasická ordinace např. pediatra., ale nejspíš to všude bude vypadat stejně pokud to nebude soukromá klinika. Míša totiž jakmile zjistí vizuelně, že je to ordinace, tak okamžitě chce pryč, má výbornou pamět, takže ví, že u doktora jí, co si pamatuje, jen bodali injekce, myslím očkování. Ona sice má asi receptivní dysfázii, ale dneska jsem to zkoušela a někdy na verbální pokyn reagovala dobře a někdy ne. Hodně toho má naučeného z kontextu situace. Takže intelekt jí funguje dobře 😉 jen tak na okraj, bydlíte s Davídkem ve Strančicích? 🙂

sicinka
17. říj 2013

@misuulka12 ve všechromech, copak jsme sousedi? Jinak u nás to bylo podobné pomatoval si všechno, každý detail, zajímavé je že to zmizelo spolu s tím jak se mu zlepšilo porozumění a začal komunikovat. On je naštěstí zdravý, takže doktory jsme téměř nepotkávali ale i tak na ně měl zálusk, soukromá klinika pomohla ale jen trochu, stejně jako soukromá školka, kde jsme před rokem válčili.

krystalka
17. říj 2013

@misuulka12 - promiň, dřív jsem se sem nedostala...jinak v té Žitné to tedy vypadá jako klasická ordinace...vyšetření probíhalo tak, že se s ním paní doktorka nejdřív navázala kontakt, zkoušela jaké je porozumění, ukazovala obrázky, testovala barvy, početní představy, něco tam tuším i namaloval, zkoušela na něj, jestli bude něco opakovat...prostě aby se trochu zorientovala, jak na tom je...pak mu koukla do uší, do nosu, do pusy a poslala nás o patro níž na vyšetření sluchu. To při první návštěvě moc slavně nedopadlo, protože syn si odmítal nechat dát na uši sluchátka a celkově se bránil, takže nakonec udělali nějaký dětský percepční test, že jsme byli ve zvukotěsné kabině, měli na klíně velký arch s obrázky, sestra to s ním nejprve všechno prošla, aby se ujistila, že ty slova na obrázcích zná a pak nám odvedle pouštěla do sluchátek otázky "kde je..." v různých úrovních hlasitosti a přes skleněnou stěnu koukala, jestli ukazuje správně....ale my jsme to porozumění měli vždycky v pohodě, takže u té receptivní asi budou mít zase jiné metody....

kajiszek
17. říj 2013

Ahoj, jdu po delší době pozdravit. Máme pár novinek... Vojtíšek se konečně naučil šlapat na kole (zatím s kolečkama, ale hlavně že vůbec), prostě jednoho dne sednul na kolo v předsíni a dojel do obýváku 😀 Teďka už jezdí i venku, pomalu a pořád se mu to motá, že chvilkama šlape dozadu, ale i tak jsem ráda. Kolo má maličký, potřeboval by větší, ale nechám to uležet do jara a uvidíme. Na něj se holt musí pomalu, aby si řekl sám, když něco nechce, tak s ním prostě nikdo a nic nehne. Jinak téměř přestaly ty jeho šílený hlášky mimo mísu, fakt to použije tak možná jednou za tejden, jinak mluví téměř pořád k věci, na všechno se ptá, o všechno se zajímá. Jediný, co u nás je stále na bodě nula, je symbolická hra. On to prostě fakt neumí a nechápe. Ale u něj asi fakt nepomůže nic, jen mu dát čas...

Nelince jsem sundala plínky a konečně první úspěchy. Přestala hysterčit a byla ochotná se vyčůrat, trvalo 14 dnů, než si začala sama říkat, teďka už je to docela dobrý, sem tam nehoda, ale docela to dává, i když má plínku, tak si většinou řekne. Ale bobky dělá pořád do plínky, tam je hysterie pořád stejná, jak ji odchytím, že tlačí, a posadím ji, tak se šprajcne a hrozně řve, tak to zatím nechávám bejt. Jinak furt stejný, hlubší porozumění pořád nenaskočilo, dvousložkový pokyny taky celkem o ničem, předložky úplně o ničem... Ale tak spojí už i 3 slova a mluví víc srozumitelně.

@misuulka12 Jak máš velkou holčičku? My jsme u KW taky byly, ale zatím jsme dostaly jen OVŘ, ale moje Nela je malá, 2,7 roku... Chystám se na další vyšetření až kolem 3. roku, tak jsem zvědavá, jaký do tý doby udělá pokroky. Ona je fakt téměř normální, jen to porozumění pokulhává. Ale do 2 let nerozuměla ničemu, takže za tu dobu pokrok velkej, jen to je takový skokový a teďka žádnej moc velkej skok nebyl 😀

misuulka12
18. říj 2013

@sicinka no my máme babi s dědou kousek od Strančic, ale je to naproti kojeňáku 🙂, takže se tam hodně pohybujeme, golfák, když je otevřenej,hřiště, Míšino oblíbené nádraží - máme taky rituály,musíme jít určitou trasou, jinak se zlobí, musíme jezdit výtahama na nádraží apod. 🙂 Míša je taky zdravá, takže vyváděla akorát u dětské doktorky na 3 leté prohlídce, kde i něco mluvila, takže doktorce nebyla nijak podezřelá, začínala mluvit věty.

misuulka12
18. říj 2013

@krystalka děkuju moc za detailní info, naštěstí psycholožka chce vyšetření jen sluchu, na neurologii nemusíme, tak sbírám informace, jak to vypadá. S těmi sluchátky by to asi dopadlo u nás stejně, ale nedá se nic dělat, jít tam musíme, i když si myslím, že slyší dobře.

misuulka12
18. říj 2013

@kajiszek ahoj já mám holčičku už větší, sice před 3. rokem začala tvořit 2 slovný věty, ale nijak se to moc nehejbalo, tak jsem naběhla k dětský a ta ať jí dám čas, že musí mezi děti a do školky, školka nám nevyšla, protože je Míša narozená v prosinci. Teď jí jsou 3 roky a 9 měsíců a už začíná 4,5 slovný věty, ale u KW jsem zjistila, že to porozumění je špatný, ještě k ní půjdeme minimálně 2x. Rozhodně normální školku nedoporučuje, tam by se mohla zaseknout v tom svým vývoji, který je nerovnoměrný. Musím říct, že díky této diskuzi a všem info, které sem píše Terka, mě došlo, že asi není všechno ok a trochu jsem se bála nějaké horší diagnozy než vývojová dysfázie, ta receptivní mě tedy nenapadla 😒 Protože mi přišlo, že se s ní domluvím 😒, jsme objednané na Logo, co mi doporučila KW a začneme s ní terapii. Ještě se chci zeptat, KW mi doporučovala tablet, že jsou tam všechny možný vyúkový hry pro tyhle prcky, můžeš mi prosím nějaký doporučit, vůbec se v tom nevyznám 🙂

Jinak co se týče plínek, tak u nás čůrání během léta se to naučila, ale to jsem jí plínky prostě sebrala, to jí bylo 2 roky a 6 měsíců. Ale s bobkem byl ten stejný problém, dokonce si počkala na noční plínku. No a když jsem zjistila, že je plínka noční suchá, tak jsem jí sebrala i noční, musela jsem vydržet a neustupovat. Za asi týden to pochopila, že bobek patří taky do nočníku 🙂 Ale tvoje holčička je malá, tohle u nás probíhalo až po 3. roce, každý prcek je jiný a musí k tomu dozrát.

hrusti
18. říj 2013

@krystalka Myslim na vas, jak jste to dneska zvladli?

@kajiszek Moc gratuluji k pokrokum. Honzik taky jezdi, ale porad bojujeme s brzdenim. Brzdeni dozadu nam dela porad problem. Jinak pokud te to uklidni, tak Kristynka taky porad bojuje s bobikem. Od plen je od srpna a bobika udelala do nocniku asi 2x a to nejspis omylem. Smele kadi do obleceni nebo do pleny. Snad se toho casem zbavime.

@sicinka A kam chodi Dada ted do skolky? Do normalni?

Jinak u nas asi nic noveho. Honzik stale bojuje ve skolce. Vcera ale ucitelka hlasila, ze pry kdyz potrebuje neco, tak uz z nej neco vypadne. S detmi se pry bavi normalne, to pry stebeta, tak snad se rozkouka. Preci jen je ve skolce "teprve" mesic, tak ma jeste narok. Jinak je ale ve skolce spokojeny. Kristynka se taky rozkecava cim dal tim vic. Mam obcas pocit, ze za chvili bude mluvit vic nez Honzik 😝 Jak chodi do soukrome skolky, tak mi prijde oprskla 😀

hrusti
18. říj 2013

@misuulka12 S tabletem zalezi kolik jste ochotni do nej investovat. Holky maji Ipad a hodne si ho chvali, ale preci jen je docela drahy. My mame tablet od Asusu s Androidem a na tu vyuku deti to staci. Hodne programu, co jsou pro Apple, lze stahnout i pro Android.

mvmk
18. říj 2013

Ahoj holky, i kdyz moje dela opravdu hezke pokroky, tak mne silne znepokojuje, ze zacala misto JA pouzivat svoje jmeno, jeste tak pred 2 mesici neumela sve jmeno dobre vyslovit, tak ho proste neuzivala, ale ted ji to jde bravurne tak vsude pouziva spojeni se svojim jmenem, proste jako dvouletak 😖 Emma zizen, Emma domu 😝 sice stale uziva Ja moje , ja chci , ja nechci, ale s konkretnim spojenim je to pouze jeji jmeno. Ma nekdo z vas napad proc by to mohla delat?

@kajiszek ahoj, super, ze tvoje zlaticka delaji takovehle pokroky 😉 nedavno jsem si na tebe vzpomnela, mala totiz rika misto veverka Jekaka, nejak to mam spojene z Nelinkou 🙂

kajiszek
18. říj 2013

@mvmk Ahojky, jsem taky moc ráda, že Eminka dělá pokroky! Jinak my ještě nejsme ve fázi ani Nela tohle a tamto, natož pak já a jiná zájmena 😀 U nás je komunikace asi následnóvná "mama poď čůjat", "mama pustit tejsi" (televizi), "mama poď buty" (pojď mi obout boty), "mama bundu", "mama pití", "Voto na tumáš bobon", "Voto poď tančí" 😀 😀 Jo a jekaka místo veverka říká pořád, ale barvy už skoro všechny říká normálně, žádný čepeke, zé, mógo a podobně 😝 Zůstalo jenom jůšuki a ošiki (růžová a oranžová) 😝 Jinak na otázku jak se jmenuje dřív odpovídala Nela, pak jsem jí přidala ještě otázku jak se máš, tak říkala "dopče" a teďka na obě otázky pro jistotu odpovídá stejně a sice "Nela dopče" 😀 No je to sranda...
Jo a Vojtíšek o sobě mluvil v třetí osobě taky dlouho a pak mu to prostě samo naskočilo... Ber to tak, že je Emička prostě trochu opožděná a prochází si všema fázema mluvení, jen třeba o půl až rok později... U nás je to to samý a taky se tím snažím utěšovat 😉 Ona to určitě časem dožene.

kajiszek
18. říj 2013

Jo ještě Vojtík odjakživa říká iPadu malinkej počítač... My mu stokrát říkáme, že to je tablet, ale on nám oponuje, že maminka má velkej počítač a on že má malinkej počítač a prostě je to jeho dogma... Ale sranda je, že už to od něm převzala i Nela, takže za mnou dojde a s prosebným výrazem v očích říká "mama majikej počíčít... kde je?" 😀 Jako ta větná skladba je fakt příšerná, ale tak domluvíme se 😝

ivular
18. říj 2013

Ahoj holky, taktéž po delším čase zdravím a gratuluji k úspěchům všech dětiček 🙂 Já se můžu pochlubit, že Jeník má už zhruba 100 slov (před půl rokem měl 2 slova). Dokáže si hrát úžasně imaginárně - někdy se tomu až musím smát, co si všechno představuje 🙂 Pozadu ovšem stále zůstáváme v hrubé motorice a sociálnu. Taky to kousání je stále boj, i když už si poradí např. s malými kousky sušenek.
@mvmk Vzpomínala jsem na Tebe, kdepak se touláš, že ses tu tak dlouho neobjevila 😉 Co to byl za pobyt, co jste s malou absolvovaly? Co se týče toho jména, Jeník svoje jméno ještě neříká a ani o sobě vlastně nemluví, takže tohle nás ještě čeká.

sicinka
18. říj 2013

@hrusti pořád do stejné soukromé, ale je v ní stejně dětí jako v normální i mají takový režim, jen je víc učitelů a jsou ohleduplní ve spoustě věcí, což mě zatím vede k tomu že měnit nechci. U nás jinak vzdor už polevil, dáda se těší do školky, miluje paní logopedku co tam za nimi chodí. Takže já jsem teď spokojená. I když mám milion jiných starostí tak Dáda mi je teď nepřidělává, protože se falt hodně zlepšil a nemůžu si na něj moc stěžovat 🙂

krystalka
18. říj 2013

@hrusti - dík moc 🙂 , kupodivu, Jiřík dneska fakt překvapil 🙂 , asi udělalo svoje to několikadenní omílání toho, kam jdeme, proč tam jdeme, že to tam bude fajn apod. a taky se těšil na slíbené lízátko (normálně je nekupujeme, má je jen jako odměny), sám si ho vlastnoručně dal ráno ke mně do tašky, že ho dostane, až půjdeme od paní psycholožky 🙂 . Jinak paní Junková je moc příjemná osůbka, strávili jsme tam celkem 2 hodiny, což už teda bylo na hraně, Jiřík už ke konci začínal nudou trochu zlobit...Nejdřív se bavila docela dlouho se mnou, pak pracovala s ním, navrhla mi, abych šla počkat ven, chvíli to fungovalo, ale pak za mnou přišla, že to asi JIřík bude zvládat líp, když tam budu, tak mě usadila do koutka, vzala jsem si noviny a oni si tam pracovali...takže měl tu jistotu, že tam jsem, ale neměl v podstatě možnost se na mně nějak dívat a potvrzovat si, jestli to dělá dobře, nebo ne.... A na konci zase pak mluvila se mnou, aby mi řekla co a jak....takže to proběhlo fakt v pohodě....
Podrobnější zpráva nám přijde poštou, ale nijak extra slavně jsme nedopadli - má tam ještě velké problémy ve sluchovém rozlišování a sluchové paměti, grafomotorika a kresba taky nic moc, říkala mi, že to bohužel vidí celkem dost pravděpodobně na dysgrafii, co se týká čtení, tak to si nebyla jistá, to že se prostě uvidí..., jinak i ta oromotorika není moc dobrá, sice mu rozumět celkem je, ale to jsem věděla, s tím pořád bojujeme, že ten jazýček a rty neposlouchají jak by měly 😉 . Ale když jsme probírali tu jeho nepozornost, tak jsme došli k tomu, že to pravděpodobně není přímo ADD, ale že on prostě neumí vyhodnotit ty podněty kolem a vybrat ten správný, takže se líp cítí v přehledném prostředí, kde není moc lidí, velký hluk apod., jinak se v tom ztrácí - to sedí dokonale, ale co mě překvapilo, bylo, že mi říkala, že by možná nebylo od věci uvažovat do školy o asistentovi, alespoň na tu první třídu...protože on když s ním někdo pracuje individuálně, tak se soustředí dobře a ten výkon je podstatně lepší, než když třeba ve školce dávají učitelky hromadně pokyny celé třídě - to už prostě neumí vyhodnotit, na co se má soustředit a zaměří se vždycky na něco jiného, než má...což bylo vidět i dneska u ní, s ní pracoval dobře....on prostě potřebuje někoho, kdo ho pořád jakoby vrací k tomu, co má dělat, tu pozornost mu jakoby obrací zpátky k té práci apod... Tak teď budu ještě někde shánět informace o asistentech, jak se to vlastně zařizuje apod....i když je možné, že nakonec to ani potřeba nebude....odklad školy nám doporučila celkem jednoznačně....takže máme ještě prakticky 2 roky...

krystalka
18. říj 2013

Jinak holky, taky vám všem moc gratuluju k pokrokům dětiček, je to fajn, když se to pohne dopředu 🙂

kajiszek
18. říj 2013

@krystalka Já myslím, že to za ty dva roky ještě dá a asistent nebude potřeba! A i kdyby ne, tak co, aspoň bude na start mít pomoc na to se zorientovat, co je a není důležitý atd... Já si myslím, že Vojtík v tomhle taky bude mít problém, on je v kolektivu nesoustředěnej a nedělá, co má. Taky to u něj vidím na odklad. Každopádně Junková vypadá fakt super podle všech popisů, kdo tam byl, ten si ji chválí... Tak si asi taky řeknu o kontakt a po Novým roce tam skočíme s Nelinkou. Ještě jí dám chvíli času, aby to bylo kolem toho 3. roku, jak máme doporučeno. A Jiřík to zvládnul na jedničku, šikula!

krystalka
18. říj 2013

@kajiszek - no právě, taky si říkám, že za 2 roky budeme zase trochu jinde, aspoň doufám...ale jako neberu toho asistenta jako nějakou tragédii, to jen, že mě to překvapilo, nějak mne to ani nenapadlo o něm přemýšlet. Každopádně jsme s paní Junkovou domluvení, že přijdeme zase příští podzim, kdyby náhodou, tak ten asistent prý trvá docela dlouho, než se to vyběhá....

hrusti
19. říj 2013

@krystalka Ja si taky myslim, ze za 2 roky na tom budete uplne jinak. Jirik dospeje a posune se dal. Co rikaly maminky na setkani, tak pry deti udelaly behem toho odkladoveho roku ve vetsine pripadu obrovsky skok 🙂 Pozitivní je, že máš jasno s okladem. Jinak Honzik je na tom asi podobne - taky mame dost velke mezery v sluchovem rozlisovani a grafomotorice. A jeste k tomu tedy ta vyslovnost, ktera se sice lepsi, ale stale je tam dost co zlepsovat 😉 Jinak jsem rada, ze Jirik prekvapil a spolupracoval. My mame takovy ritual, ze po Krejcirove jdeme do Bambule na Chodov, kde si muze vybrat nejake auticko a pak do Mekáče na hranolky 😀

krystalka
19. říj 2013

@hrusti - tak to má Honzík taky dobrou motivaci, aby spolupracoval 🙂 . My jdeme ještě v úterý na oční a to má zase slíbeného "hopíka" z takového toho automatu, co bývají v supermarketech...poslední dobou kolem toho pořád chodí a že by ho chtěl, tak jsem mu ho slíbila, když bude u očařky hodný 😉 .
Jinak s tím odkladem - já jsem s ním v podstatě od začátku počítala, že ho mít bude, i logopedka, psycholožka ve školce, dětská dr....v podstatě všichni mi to doporučovali...jen jsem nedávno trochu znejistěla, protože paní učitelky ve školce ho moc chválily, že se hodně zlepšil a že by to možná zvládl i bez.... Ale po včerejšku mám naprosto jasno...on fakt na tu školu ještě asi není moc zralý, ani se neptá, kdy půjde do školy apod...jen když jsem mu říkala, že půjdeme v lednu na zápis do školy, tak se zeptal "a proč"? Tak jsem mu říkala, že ve škole se naučí číst, psát a počítat...a on mi na to povídá "ale já už umím počítat - jedna, dvě, tši..." 😀

sicinka
19. říj 2013

@krystalka tak jste to zvládli dobře, to je skvělé. Jinak asistenta bych se nebála, řeší se často i u ADHD a v Praze by snad neměl být problém ho vyběhat. Já musím s Dádou ještě někam zajít protože já vůbec netuším co by měl a neměl umět Podle mě je na tom dobře, ale já srovnávám s situací před a po. Vy jste aspoň v logo školce a pod dozorem, to je výhoda v normální školce i soukromé ta zpětná vazba moc není.

krystalka
19. říj 2013

@sicinka - tak zkuste taky tu Junkovou, připadá mi skvělá. Jinak toho asistenta se já nebojím, ale prostě mě to nějak ani nenapadlo, že by ho mohl mít, ale čím víc nad tím přemýšlím, tak pokud by ta pozornost byla pořád taková jaká je teď, tak by to fakt stálo za úvahu... A s tou školkou je to fakt, Jiřík tedy nechodí do logo školky, ale přímo do speciálky, letos jich je ve třídě jen 10, každé dítě tam má IVP a mají ho fakt dobře udělaný, naprosto to odpovídá a hned jsem z toho viděla, v čem je na tom dobře a v čem moc ne...i Junková, když jsem jí ho ukazovala, mi říkala, že tak podrobný IVP se jen tak nevidí 🙂

krystalka
21. říj 2013

Náš dnešní ranní rozhovor - aneb Jiřík má už o své budoucí práci jasno 🙂

Maminkooo? Víš co?
Ano Jiříku?
Až já budu jezdit s tím busíkem jedna šest osm, tak my se třeba někde potkáme...
No, třeba jo....
A já ti vždycky otevřu dveře a počkám na tebe...neujedu ti, ne ne...a budu jezdit opatrně, aby to nedrncalo....
Tak to už se těším, až se s tebou svezu...
No, a budu jezdit tím s červenýma sedačkama!

😀 - jo a už má taky jasno, že tam bude mít modrý vonící stromeček 😀

sisstin
autor
21. říj 2013

tak já jsem doma, po dvou měsících chození do práce (s kouskem prázdnin i ) je Tygr doma s brutálním kašlem. Zatím mu nic jinýho není, ale kašle fakt snad každejch 30 sekund, by mi ho ze školky vyhodili hned. Holky, mě tohle tak vytáčí, jednak potřebuju peníze, a jednak můj klient, když nejde určitou dobu do školky, tak je to pak mazec zas to zvykání, a je mi to prostě blbý vůči jeho mamince 😖