Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
14. únor 2014

@sicinka rozhodujici je podle mne, kde to odevzdas. Ja jsem ten tvuj dotaz spatne pochopila. Pochopila jwem to tak, ze si v jedne skolce vezmes prihlasku a ve druhe skolce ji odevzdas, mzslim tu prihlasku, co sis vzala v te prvni skolce.

Jinak u nas se situace ve skolce uklidnila,takze momentalne premyslim otom, ze tam Honzika necham a budu snim pracovat doma. Akorat mi tam nejspis nevezmou Kiki, takze ji budu muset dat do skolky, co mame kousek od domu. Ale bude to opruz chodit po praci do 2 skolek 😒

peggy722
14. únor 2014

@sicinka Tu přihlášku můžeš odevzdat až v tom termínu, kdy je vybíraj. Já jsem loni dávala jenom jednu, tak jsem jí tam rovnou nechala vyplněnou. Aspoň jí nemusím letos vyplňovat.
@hrusti Ono je to stejně o tom, co děláš s dítětem doma, protože spoléhat se jenom na školku člověk nemůže. U nás je školka přínosem hlavně co se týče toho sociálna, že se Elča naučila chovat mezi dětma a nevyvolávat věčně konflikty.
A kterou školku tam máte ?

sicinka
14. únor 2014

@hrusti fakt né já myslela že sourozenec je jediné povolené diskriminační kritérium 🙂 tak uvidíš jak to vyjde. U nás je to ve školce střídavě oblačno, teď zase dobrý, ale já stejně měnit musím to cestování je šílený. Teď jen vyměnit správně 🙂 Hele holky ještě jedna věc - ráda bych školce nějak vrátila školkovný nepřijde mi správny (ale to je můj osobní problém 🙂 že je za předškoláka zdarma, dá se to udělat nějak oficiálně - tedy nikoho tím nechci uplácet, než mi ho přijmou tak jim to neřeknu, ale jde mi o to zda to jde udělat - jakoby se vzdát toho bezplatného roku?

sisstin
autor
14. únor 2014

@sicinka tak dej to školkovný jako sponzorskej dar 😉

hrusti
14. únor 2014

@peggy722 U nas je MS Dubnova, spada pod MS Markusova.

@sicinka Ja necham finalni rozhodnuti o skolce na Krejcirove. Pokud rekne, at ho kvuli tomu jeho chovani dam do jine skolky, tak ho tam dam. Ale momentalne skolku menit nechci. Honzik je tam spokojeny, tesi se tam a mam obavy, abych neudelala vic skody nez uzitku. Akorat tedy Kr.je u nas v ohrozeni. Ve skolce maji opet nestovice a vychazi nam event.osypani tesne pred navstevou Kr. ☹
Jinak s tim skolkovnym jak pise sisstin. Jen bych asi byla opatrna a nabizela bych to az po prijeti. Aby si to pri zapisech nevykladali jako uplatek 😝

peggy722
14. únor 2014

@hrusti A jaká ta školka je ? No o neštovicích mi nevykládej. Já už jich mám plný zuby. Ela když jí mažu pudrem, tak vyvádí jako když jí vraždím. Přitom to fakt pomáhá, ty neštovice se do druhýho dne krásně vysušej.
Já doufám, že do toho 25.2. bude Elča už fit, abysme mohly na to logo. Ale je to hroznej mašinkomil. Slíbila jsem jí, že až se uzdraví, tak půjdeme do Království železnic. Tak se mohla zbláznit radostí a šla by hned. 🙂
Pořád teď čteme dokola tři knížky o Tomášovi, v poslední době má o knížky hodně zájem.

krystalka
14. únor 2014

@peggy722 - taky mám doma mašinkomila 🙂 , kromě Tomáše doporučuju ještě knížky Pohádky na kolejích od Kahouna - ty Jiřík miluje asi od 3 let a čteme je i teď, Modrý a žlutý vláček a moc pěkný jsou taky Pohádky ze šumavských lokálek (ale to už je možná pro trošku větší), jinak na CD vyšly ty klasické Pohádky o mašinkách (s Černokněžníkem Zababou - dá se to najít také jako kreslené pohádky na netu - pamatuju si to z dětství, dávali to jako večerníček 🙂 )....a jinak v Království železnic jsme byli už asi 3x, největší úspěch to mělo poprvé, to jsme tam byli přes 3 hodiny a nemohla jsem ho odtamtud dostat, teď už ho to tolik nebere...ale pro změnu si k narozeninám přál návštěvu Muzea Lega na Národní, byli jsme tam loni, ale teď to ještě zvětšili a celé přestavěli, je tam prý i velký model Karlova mostu (ten Jiřík zbožňuje...) a jsou tam taky Lego vláčky, co se dají ovládat vypínači na vitrínách, u toho se vždycky zaseknem na dlouho 😀 . Jinak dřevěnou vláčkodráhu sbíráme už víc než 3 roky, máme už toho celou jednu skříňku 😉 . Jinak na modely mašinek je ještě dobré Kolejiště Prosek - http://www.pragoclub.com/cz/prosek/ - je to kousek od metra Střížkov, jsou tam dvě kolejiště a mají tam ty větší modýlky, mají to fakt moc pěkně udělané, akorát jsou tam jen některé dny v měsíci, mají to na stránkách...a vstupné je super 🙂

hrusti
15. únor 2014

@peggy722 Tady u nas tam chodi deti, co zname z piskoviste, a chvali si to. Ale vis co, stejne je to vsechno o tom, jakou chytneme ucitelku 😉 Honzik ma taky rad masinky. V Kralovstvi zeleznic jsme byli 2x a pokazde sceny, kdyz se melo jit domu. My se na jare chystame do Luzne u Rakovnika. Je tam muzeum vlaku. Jinak ted ma Svojtka novou knizku o vlackach s otevir. Okenky, ale je to spis pro vetsi deti. Je to o historii vlacku
http://www.cdmuzeum.cz/
http://www.svojtka.cz/shop/kniha/3384-jedinecny...

sicinka
15. únor 2014

@sisstin @hrusti no to asi půjde 🙂 já jim to samo řeknu až tam bude přijatý. Z duše nesnáším úplatky, takže pokud mi ho někde přijmou dobrovolně, tak jim ráda ty peníze dám, u zápisu by mě to ani nenapadlo. My jsme dávali sponzorský dar i naší soukromý školce, ale tam byla akční ředitelka a vše si kolem zařídila 🙂 Jinak u mě končí starosti se školkou, včera jsem si na natrhla sval (a to jsem nic nedělala) takže teď jsem tři týdny o berlích, zatím mám problém se dostat z křesla do postele, takže doufám že do zápisů budu aspoň chodit 🙂 Jo a Dáda teď bude mít školení v samostatnosti, protože mu holt džusík a snídani až pod nos nosit holt nebudu.

sicinka
15. únor 2014

@hrusti jinak Lužná je krásná, za mě na mašinky doporučím ještě zahradní železnici zásmucka, chce to hlídat dny otevřených dveří, jsou jen párkrát za rok a pak solvianovy doly. U nás ale moc mašinky neletí přislo období super hrdinů a příšer bohužel.

krystalka
15. únor 2014

@hrusti - ta knížka vypadá super 🙂 , jinak v Lužné jsme byli už taky 3x a pokaždé jsme si to moc užili a to tam nejezdíme, když tam jsou nějaké akce, nemusíme nějaké velké davy lidí a takhle si všechno prohlídneme v klidu, o víkendech tam jezdil i malý vláček, tak jsme se svezli....a u té modelové železnice se vždycky taky zdržíme dost dlouho a ještě se znova vracíme - pouštějí to tuším každou hodinu, minule nás ten pán pak vzal i do haly, kde ty mašiny opravují a moc pěkně nám o tom povídal....

hrusti
15. únor 2014

@sicinka Tak to ti preji, at jsi brzy fit. Na druhou stranu se muzes nechat hyckat 😀 😀 😀 Honzik sem tam prijde, ze jako robot a transformer, ale nastesti ho to moc nebere. Jenom tedy videl u kamaradky chlapecka (je starsi, je mu 7 let) o vanocich pistoli Nerf a porad si povida, ze ji chce koupit k narozeninam a ze mu staci nejaka mala. Tak z toho mam takove rozporuplne pocity. Sice je to pistol na nejake naboje z penove hmoty, ale porad je to pistole a prijde mi, ze je proste na to jeste maly 😝

@krystalka My jsme se do te Luzne chystali uz minuly rok, ale vzdycky nam do toho prislo neco dulezitejsiho 😀 Tak snad to konecne vyjde tento rok. My se tam taky chystame nekdy, kdy nebudou mit akci, aby tam nebylo moc lidi.

krystalka
15. únor 2014

@hrusti - tak Jiříka zatím žádní hrdinové a příšery vůbec nezajímají, maximálně zaregistruje, že je někdo má, ale nikdy nepřišel s tím, že by to chtěl taky... S těma pistolkama tě chápu, já tyhle hračky-zbraně nemusím, nechápu, proč by po sobě děti měly něčím střílet, byť jenom jako, my nemáme doma ani stříkací pistolku na vodu, Jiřík po tom naštěstí nikdy netoužil, i když na dovolených už několikrát viděl třeba dřevěné meče apod. na hradech a tak...ale vždycky mi jen ukázal, že tam jsou meče, ale nikdy ani náznak, že by to chtěl... My s bráchou jsme taky doma žádné pistole, pušky, meče a podobné věci neměli, tak možná mám ten vztah převzatý od nich, ale každopádně Jiříkovi to zatím nic neříká a nechybí mu to, i když to u dětí kolem sebe občas vidí....
Jinak, s tou Lužnou, já bych se tam na jednu stranu docela ráda podívala, když se tam něco děje, oni pak mívají třeba vytažené parní lokomotivy venku, funguje točna a tak...ale ty davy mne fakt moc nelákají....ale letos tam určitě pojedeme zase, Jiřík už se ptal, kdy tam zase pojedeme 🙂

peggy722
16. únor 2014

Tak u nás naštěstí žádný příšerky, meče, pistolky a roboti fakt nehrozí. Luca teď maximálně paří počítačový hry. Ela ta se všeho bojí.
Tak neštovice se dávaj na ústup 😀 , dneska jsem se konečně vyspala.

jannulina
17. únor 2014

Maminky nemate niektora kontakt na dr. janosikovu? Ja mam mobil 0905808236, ale nemozem sa tam vobec dovolat..popripade mailovy kontakt ..vopred dakujem.

abbie
17. únor 2014

@jannulina musis volat kazde rano do 7.30, nie je lahke sa jej dovolat

jannulina
18. únor 2014

@abbie dakujem hadam sa to podari

mvmk
18. únor 2014

ahojky, dnes je to presne 14 dni co davame fosfoser Memory, bohuzel nemohu potvrdit nejaky extremni rozlet reci, sice zarazuje porad vice slov, dokonce obcas i dobre sklonuje, ale nevim zda to mohu prirazovat tomuhle pripravku. Mozna mam pocit, ze je trochu koncentrovanejsi nez jindy, ale za to mi odmita odpoledni spanek, a v 17 hod. je potom na zabiti 😎 Dnes mi povida: Emma Rada Mama , ty moje zlato 😀 😀 vyznavani lasky mam skoro kazdy den 😀 Takze i kdyz se trochu chova nekdy jak po panaku, a rec ma jak dvoulete dite, tak stejne musim konstatovat, ze kdyz se na ni podivam vim, ze bych nechtela menit a ze jsem presne na ni cekala. Presne na takovou jaka je 😉 Vcera jsem byla na kontrole na neuro. pocity smisene, konkretni vyroky take zadne. Na to uz jsem si zvykla, ale na truc vsemu dostala moje malinka brusle 😅 a uz na nich umi docela obstojne stat 😉 a panu neuro. jsem s velkou pychou v hlase rekla ze vse zvladnem 😉 aby si svuj vous tak nedrbal 😵 dobrou

kili
19. únor 2014

Zdravím,
mám dieťa, ktoré malo ísť do školy Jelenia v BAI blízko pri hlavnej stanici. Je to škola, ktorá má špeciálnu triedu pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou. Patria sem aj dysfunkcie, oneskorený vývoj reči, prehadzovanie slabík... čiže aj keď dieťa vyslovuje pekne a čisto, tak môže mať NKS a ísť do tejto školy.
Problém je, že mi odtiaľ volali, že ročník 2014/15 neotvoria prvú triedu, lebo sa prihlásili len dve deti. Pre nás veľký problém, keďže jeho dvojička chodí na špeciálnu školu vedľa, nie sme z BA a voziť každé dieťa na inú školu úplne inde je proste nereálne.
Tak dúfam, že by sa tu našiel niekto, kto hľadá vhodnú školu pre svoje dieťa a táto, kde môže byť max.8 detí v triede, by mu vyhovovala a ročník by sa otvoril.

mysiatko
19. únor 2014

baby tie co davate detom fosfoser memory ako to podavate? teda je to dost velka tableta tak netusim ako to do nej dostat :(

giraafje
19. únor 2014

Ahoj holky, po chvilce zase všechny zdravím. Dneska jsme byli u Dr. Junkové tak nějak zhodnotit situaci a pokrok. V řeči pokročil od 3-slovných vět k 5-/6-slovným, ale souvětí ještě nedá. Zájmena nepoužívá vůbec, o sobě říká pořád jménem. Tak nám říkala, že aspoň ty zájmena JÁ a TY už máme trénovat. Taky zatím nemá rozvinuté abstraktní myšlení a představivost, ale to prý přijde, tak nám dala nějaké tipy, jak to rozvíjet. Definitivně nám teda vyloučila dysfázii, říkala, že by ten pokrok nešel tak rychle a že u něho nic strašného nevidí. Takže vcelku pozitivní věci.

@abbie: ty posloupnosti jsou super, snad to bude moct manžel vytisknout barevně
@peggy722: byli jste u té Mgr. Marešové? My jdeme zítra, tak jsem zvědavá. Snad to půjde tak dobře jako dneska u dr. Junkové.

giraafje
19. únor 2014

Jo, a ještě něco k rovnání věcí do řady: Viky tam u ní udělal řadu úplně maximální a ona na to, že každé dítě má takové období, kdy dělá řady, že je to úplně normální, zvlášť prý u kluků a autíček. No, na netu se člověk dočte, že je to znak autismu 😒

peggy722
19. únor 2014

@giraafje Ne jdeme až v pondělí, tak jsem zvědavá, jak to Ela zvládne. je teď po těch neštovicích pěkně rozhozená. Kvůli všemu se vzteká a řve. Dokáže ječet až z toho chraptí, už mně tady z toho fakt hrabe.
Tak u vás to asi fakt bude jen OVŘ. Elča taky dělá pokroky, ale jde to pomalejc než jsem doufala.
Já a ty používá už dlouho, jménem si říká taky, ale častejc říká já. Ela autíčka do řady nerovná, ale když si hraje s mašinkama, tak naskládá všechny mašinky a vagonky do jednoho vlaku 😀 a hrozně se diví, že to tak elektrická mašinka neuveze.
@mvmk Přesně tak to mám já, když jdu na nákup a když se vrátím, tak mně Ela vítá jako když mně neviděla dva týdny a ne půl hodiny. V tu chvíli bych jí odpustila cokoliv, zkrátka ty děti vědí, jak na nás. 🙂

mvmk
19. únor 2014

@mysiatko vymackam do nutely nebo do cokolady, ale bohuzel uz to ma vychytane a zacla to docela bojkotovat 😝 A to mam docela stesti, ze by si dala pro cokoladu vrtat koleno 😅

mysiatko
19. únor 2014

@mvmk a davas celu alebo polovicu?

lenuskin
20. únor 2014

@mysiatko Já dávám půlku kapsle do kakaa ke snídani. Naprosto bez problémů to syn vypije.

mysiatko
20. únor 2014

@mvmk
@lenuskin a dávate len ten obsah alebo aj ten obal sa rozpusti?

lenuskin
20. únor 2014

@mysiatko dávám jen obsah, obal by se asi taky rozpustil, ale dlouho by to trvalo.

ladida.l
20. únor 2014

@giraafje tak máte super zprávy.
A jinak Junková je kouzelnice, co se týká spolupráce. Chodím s Tomáškem ke dvěma logopedkám a u nich tak pěkně nepracuje. Ještě tedy krásně pracuje s paní z rané péče. Ale ta chodí k nám domů.