Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
11. zář 2012

@teufelchen hele, to se asi obrátit na nějaké SPC nebo PPP 😉 a určitě klinický psycholog, neuro vyšetření (jestli nemáte) atd., protože jestli má fakt ADHD, tak to je normálně diagnoza a musí se s tím pracovat 😉

hrusti
11. zář 2012

@teufelchen Jaké centrum myslíš? My jsme byli na vyšetření u psycholožky. Od narození chodíme k neurologovi. Psycholožka nám doporučila školku s menším kolektivem 😉

sisstin
autor
11. zář 2012

@teufelchen pokud jde o těžší ADHD, tak je dobré si zařídit asistenta osobního, ale jednak s tím musí souhlasit školka, a jednak by sis ho musela hradit (málokterá školka ti ho poskytne), a to není zrovna levná záležitost 😉

lenulinka21
11. zář 2012

Ahoj HOLKY 🙂
ozývám se po delší dobe 😀 bo ted toho bylo na mě moooc, nástup dvojčat do školek po 3 leté dovolené 😀 😀 fakt zápřah.....
Takže Pája chodí do normoš školky na dysfatika je to veliký jedlík :D narozdíl od bráchy nemá narušenou žádnou další složku tudiž by mi ho do naší speciálky ani nevzaly.. ale nevadí od 4 let(za 1 rok) přestoupí ale ve stejné školce do LOGO třídy, kde je 13 dětí a 2 učitelky.
Druhé dvojče Tomínek chodí do speciálky z více důvodů LOGO má 2 krát týdně, cvičení jemné a hruhé motoriky, bude jízda na koni, a orofaciální masáže... úplná BOMBA vše v jedné školičce. já sama hleděla jak jsou vybavený 😕 a hl. bezvadný přístup. Zkrátka ušité na míru 🙂 má svůj indi vindi plán.
Jinak učitelky o něm dost pochybovaly že by měl ADHD prej: maminko ten že je hyper??? a já noooo říkala to dr. Vůbec se jim nezdá je neskutečně hodný nepláče(ani jeden ufff) zkrátka bez potíží. Ani nevíte jak mám radost, že se daří. A kluci to zvádají velmi dobře. Jsou sice od sebe občas zasmutní ale jakmile se potkají tak radost ohromná. Jinak i Tomík je na dysfatika taky MEGA jedlík pořád řve ve školce HÁÁÁÁM 😀 tak dostane přidáno.

Taky máme za sebou foniatrii vše v pořádku.

teufelchen
11. zář 2012

☹ Ona prave reditelka vubecnevi jak to bude...je to malinkaskolka a snazi se vyridit asistenta...objednala nas do nejakeho psychologickeho-poradenskeho centra..a mame cekat :( jsem z toho hotova..vedelajsem, ze Sam neni normalni dite...ale nejak takhleslyset to z plnych plic je na me dost ☹

sisstin
autor
11. zář 2012

@teufelchen a vy máte mimo toho chování i jiné problémy,které se k tomu můžou pojit-např.opožděný vývoj řeči,opožděný vývoj atd?

mucher
11. zář 2012

@teufelchen Na Sk je tiež veeelký problém s umiestnením ADHD detí do škôlky, nikde ich nechcú, lebo je s nimi "robota", napr my v Nitre -tam je velký problém, viem od psychologičky, kt pracuje s takýmito deťmi a sme si zisťovali, ked dali Marcelkovi dg ADHD ale to sme ešte nevedeli, že to bude ešte aj niečo viac 😉 , tak asi tak ako poradila sisstin 😖

teufelchen
11. zář 2012

@sisstin Presne tak..mam vyvojovou vadu reci a poruchu pozornosti ☹

teufelchen
11. zář 2012

@mucher štve ma..že je čoraz viac takýchto detičiek, ale príde mi, že spoločnost im tu adaptáciu nijako neuľahčuje:(

teufelchen
11. zář 2012

Holky a mam dotaz...dávate některá EYE Q ??? a co? Sirup neb tobolky???

mucher
11. zář 2012

@teufelchen Presne tak ako vravíš, ono to je tak dajú decku nálepku ale čo s ním dalej to sa už nerieši a každý chce mať od nich pokoj

mucher
11. zář 2012

@teufelchen my máme homeopatiká, dávam probiotiká a pikovit IQ, toľko je tých prípravkov a za také ceny , že niekedy mám pocit, že sa dosť firiem na´"moderných diagnózach" našich detí nabaľuje ( to je ako s tabletami na chudnutie 😀 )

krystalka
11. zář 2012

@teufelchen - ahoj, nevím, jestli ti to nějak pomůže, ale můj syn (vývojová dysfázie) chodí do MŠ speciální Sluníčko na Praze 5, je tam mimo jiné hodně dětí právě s ADHD, s různými vadami řeči apod., teď budou mít asi plno, ale berou i během roku, pokud je místo, my tam loni v září začali chodit do jejich SPC na logopedii a speciálně pedagogickou terapii a od května mi tam syna přijali do školky, zatím jsem moc spokojená a malej taky, je tam 12 dětí ve třídě, 2 paní učitelky a 1 asistentka, přístup a komunikace zatím super, průběžně si je bude brát logopedka a speciální pedagožka, mají tam i psycholožku, jezdí na hipoterapii, dochází tam canisterapeut apod., zkus kouknout na stránky a třeba se objednat do toho jejich SPC na konzultaci a uvidíš...

hrusti
12. zář 2012

@teufelchen My jsme dávali Haliborange a Pikovit IQ, ale nakonec jsem to vysadila. Syn dělá pokroky i bez toho. Chtěla jsem to i na imunitu, ale to jsme dostali ted od alergoložky kapičky, protože synovi zjistila alergii na roztoče a intoleranci kravského mléka.
Jinak my jsme v SPC byli, ale to konkrétní SPC bylo zaměřené spíš na tělesně postižené děti. Paní byly hrozně fajn, ale většinu věcí, co mi řekli, jsem už věděla. Podotýkám, že jsme tam byli po návštěvě psycholožky, neurologa a foniatrie. Nabízeli mi kontakt na jejich logopedku a nějaké kroužky, ale logopedku máme a jsme s ní spokojení a na kroužky dojíždět to bylo pro mně z ruky. Navíc máme malé mimčo a nulové hlídání, takže tím se to komplikuje. Syna jsem nakonec umístila do soukromé školičky na 2 dopoledne, aby byl mezi dětmi. Adaptoval se velmi dobře, nemají tam s ním problém. Státní školku budeme zkoušet až příští rok, pravděpodobně nějakou školku s logopedickou třídou nebo speciální 😉
Mně hlavně překvapuje, že tvého syna vyloučili ze školky po pár dnech 😕 každé dítě přeci potřebuje nějaký čas na adaptaci 😕

teufelchen
12. zář 2012

Holky prave to medostalo, ze po 2 hodinach mi reditelka diagnostikovala těžké ADHD a druhy den rekla, at mu sbalim veci a vic nechodim! 😒 tenhle prístup me odroval..Sam umí být hodný , ale člověk musí vedet, jak na nej..ale ne aby mi ho vyloucila jako totalne neschopneho adaptace 😠 ..specialni skolku mame tady na Praze9 prímo u baraku..ale tam jsme se nedostali :( prijde mi to vsude jako po znamosti..pac vim, ze i tady u nas vzali deti maminkam, ktere jsou taky na MD a maji dokonce prcky mladsi nez je nas Sam ☹

krystalka
12. zář 2012

@teufelchen - tak to je teda přístup ☹ ...po 2 hodinách se většinou sotva adaptuje normální dítě, natož když má nějaký problém....jinak my měli s tou školkou štěstí, že jak jsme tam chodili na logopedii, tak už jsem průběžně hlásila, že bych ho tam ráda dala, no a potom se v květnu uvolnilo místo ve třídě těch nejmenších, tak byl ty dva měsíce tam, chodili jsme jednou týdně na dopoledne a teď od září už je mezi těmi trochu staršími dětmi a chodí každý den 😉 . A pokud mají místo, tak berou třeba i zdravé sourozence dětí, co tam už chodí...přijímají i v průběhu roku, když se něco uvolní a tomu přijetí většinou předchází adaptace ve třídě za přítomnosti třeba logopedky nebo speciální pedagožky z toho jejich SPC...

bocianka123
12. zář 2012

ahojte
@mucher ja by som sa ktebe pridala, ak môžem
my sme boli so synom na kontrole u špec. psychologičky - dr. Matúškovej, a už nás aj vyradila... no ale posunula o dvere vedľa - na logopédiu. tak uvidíme. o mesiac máme prvé sedenie. @abbie vy idete kedy na logopediu na kramáre? som nevedela, že sa dá pracovať už so 17 mes. dieťaťom (o mesiac bude mať syn ) 17 mes.

@teufelchen ahoj - som si všimla tvoje príspevky, no neviem, ako môže po dvoch hodinách (alebo dňoch? ) učiteľka zistiť, že dieťa je neadaptabilné do kolektívu? ved mu nedal ani šancu, a to naozaj nechápem, že ho nezobrali do špeci skôlky... aj napriek tomu, že si na mateskej s mladšou dcérkou... to sa mi zdá dosť diskriminačné. ale žiaľ robí sa to aj unás... pritoím deti potrebujú kolektív...

marta1982
12. zář 2012

@sisstin diky ale jake krabice mas na myslu?

sisstin
autor
12. zář 2012

@marta1982 http://www.oskola.cz/oskola/eshop/16-1-Struktur...

@teufelchen předpokládám, že vývojovou vadou řeči myslíš dysfázii 😉

abbie
12. zář 2012

@bocianka123 no super, ze vas vyradila 😉 samozrejme, ze sa da pracovat ... ved deticky zacinaju napr. s kurzom znakovania od 1. roka ... ak je dieta inak zdrave, tak sa daju robit velke pokroky ... my ideme 9.10. a vy? poslala vas ku Kormanovej, ze? dnes som sa z netu dozvedela, ze sa zaobera aj znakovanim (baby signs), tak som sa potesila 😉
ked sme sa boli u nej objednat, tak akurat pracovala s cca 1,5 r dawnikom... a mozno mal max. 2r. no, predsa su mensi.

teufelchen
12. zář 2012

Babyyyyyyyyyy volala mi riaditelka od nas z normoš skolky..ze sa uvolnilo miesto a od pondelka nastupujeme!!Ty kokso ja už mám normálně strach tesit sa, aby mi po 20 minutach co tam bude nevolali, ze si ho zobrat 😖

bocianka123
12. zář 2012

@abbie my ideme na logo o týždeň po vás.... no a malý mi začína štrajkovať s obedom, ledva do neho niečo dostanem, aj z toho polovicu vypľuje, poradíte, ako na neho? lebo iné chody mi zje bez problémov ...

abbie
12. zář 2012

@bocianka123 tak ja ti napisem, ze co ta bude cakat na prvej navsteve 😉 ,ale pokial viem, tak na prvej navsteve sa bude pytat na rodinnu anamnezu a mam doniest aj porodnu spravu...
no tazko poradim lebo moj zje aj mna 😀 mozno je to z toho tepla, alebo si nezmenila zlozenie stravy? skus mu dat neskor ako vzdy a trosku ho vyhladovat ... asi som sadistka 😀

lenulinka21
12. zář 2012

Holkýýý já co naastoupili KLUCI do školek,tak furt přemýšlám jestli jsou opravdu oba ADHD.
Jeden se tam chová naprosto v klidu,neřve vůbec a je hodný. Druhý to samí akorát miluje "ty dveře" ale prej je to lepšíí😀 😀 říkaly učitelka zkrátka žádné stížnosti.
V tom případě tou moc nerozumím??? 😅 že bysme měli jen nějakou lehkou formu nebo co? anebo se to těžko pozná rozdíl mezi ADHD a živějším dítětem? už vůbec ve 3 letech... nechávám to prozatím plavat 🙂 bohatě stačí DYSFÁZIE ve dvojím provedení.
Jinak oba brali EYE Q sice mazec ty prachy,ale zklidnili se po 12 týdnech braní. okolí si všimlo.

marta1982
12. zář 2012

@lenulinka21 dysfázie ve dvojím provedení? Kluci mají oba? a to je u druhého dítěte nějaká zvýšená pravděpodobnost?

lenulinka21
12. zář 2012

@marta1982 ano ano už je to ták u dvouvaječných dvojčat je to pravděpodobné,že jí bude mít i druhé dvojče.
Co se týče u druhého dítěte, tak nemám v tom takový přehled jak @sisstin ale myslí, že už se to tady někde psalo
že pravděpodobné TO JE 😒 některé maminky,pak už druhé dítko nechtějí.

sisstin
autor
12. zář 2012

@marta1982 pravděpodobný je to hodně,nebo taky hodně lidi má jedno dítě dysfaticky a další autisticky. Prostě tyhle poruchy jsou dost často na dědičné bázi,takže to máš 50:50.Někdo má další dítě zdravé,někdo má postižené i víc než dvě.

janasim
12. zář 2012

@nelaja ahoj,ako dlho asi sa caka na termin k Dr.Janosikovej? Tiez sa chceme objednat,len stale cakam,ze po tom vysetreni v Dialogu co mame o tyzden, tam zavolam.Aj ked mi povedali ucitelky v specialnej skolke kam sme zacali chodit,ze tym sa nemam trapit,ze on urcite nevyzera na autistu,neda mi to.Pre istotu by som isla.

nelaja
12. zář 2012

@janasim teraz dava terminy na december , pokial viem. Mne kazala ozvat sa koncom oktobra kvoli terminu, ktory by sme mali mat v marci (mala by to byt uz posledna kontrola), nema este diar na novy rok. Ale viem, ze baby cakali aj pol roka na termin. Skus jej zavolat rano tesne pred 7.00, potom uz ordinuje a nezdviha tel.

lenajsek
12. zář 2012

Holky ahoj, zdravím po pár dnech a ani nestíhám dočítat... Byli jsme na pár dní v Jeseníku s kamarádkou a jejím synkem a naprostá paráda... Hned bych někam jela zas. 🙂 Počasí nám vyšlo luxusně, krásný dva dny a dnešek zataženo, ale nezmokli jsme, začalo pršet, až jsme sedli do vlaku.
Zítra jedem po delší době na kliniku za Floriánovou na orofaciálku, no jsu zvědavá, jak to u ní bude probíhat, minule si od ní nevzal ani hračku... 😝 Ale uvidíme.
No a další týden už nastupujeme na ten logo pobyt, tak jsu zvědavá, co nám řeknou...
Jinak ohledně mluvy žádná změna u nás, ale dost se zlepšuje pořád v tom sociálnu... Tak uvidíme...

Dobrou noc, zdravím všechny