Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

nicole_1
25. lis 2011

@sisstin tak to on prolízačky a různý ty lanový centra miluje, už byl i na horolezecké stěně, jen se bál trochu výšky, ale jinak mu to šlo dobře, letos zkusíme i lyže

sisstin
autor
25. lis 2011

@nicole_1 tak syn staví puzzle ze 48 dílů, ale prostě u něj musím sedět a říkat mu: ano, máš to dobře, jde ti to...ano, sem to patří a tak... on by to sám prostě nedělal...ale tak to je hlavně povaha 😉 on ten hrad třeba složí sám až do třetí úrovně, ale opět, musím u nej sedět a koukat na něj...sám by to nedělal atd. atd. 😉

já si myslím, že tu dysfázku fakt nemáte vůbec jistou..děti s expresivní většinou mívají tu motoriku horší, rozhodně nejsou dobrý na sport atd., spíš se mu vyhýbaj (jako určitě jsou i výjimky), ale spíš je to tak, jak píšu 😉

sisstin
autor
25. lis 2011

@nicole_1 takže mu nakup ty didaktický pomůcky...ukážeš mu to, a on se tím zabaví sám..a máš vyřešeno 😉 to je podle mě nejlepší možnost 😉 a trénovat s ním budeš muset akorát max. tu logo 😉

smardik
25. lis 2011

@nicole_1 mám kluky věkově podobně-starší 3 roky a mladší 22 měsíců a děláme dohromady, není pro mě možné dělat jen se starším, chce i mladší takže děláme dohromady. ale jak to čtu můj syn je na tom hůř, jsou na podobné úrovni tím co umí takže to pro mě není problém dělat s oběma současně, dává to dost oběma

nicole_1
25. lis 2011

@smardik no já si právě myslím, že syn zaostává jen v té řeči, jinak ve všem je v pohodě,jako ty cviky s řečí budu dělat s oběma, to si myslím, že jsou na stejné úrovni, a ten mladší bude zachvílku mluvit líp než starší, ale ty didaktické pomůcky toho mladšího ještě nebudou brát, on je taky dost živej a horolezec, má tendence na všechno vylézt,tak ho musím dost hlídat, a jediný u čeho vydrží jsou vláčky, oni oba jsou velcí fanatici do vláčků 🙂

sisstin
autor
25. lis 2011

@nicole_1 třeba ten Záhadný hrad nebo Logico děti dost baví, takže si myslím, že ho to zaujme a bude si s tím hrát sám 😉 🙂

sisstin
autor
25. lis 2011

@nicole_1 akorát u těch pracovních sešitů nebo her pro víc hráčů, to s ním fakt musíš dělat ty...ale tak zase u toho nebudete sedět dvě hodiny v kuse 😉

smardik
25. lis 2011

@nicole_1 jo tak to je blbá kombinace to ti věřím, starší syn právě nerozumí a mladšího ty didaktické pomůcky baví, on mohl prohlížet knížky, vkládat atd. celý den takže v tom problém není. a vláčkomaniaci jsou taky oba dva, zrovna dneska mi přišli nějaké věci k vláčkodráze na vánoce ale 2 mašinky a 4 vagonky jsem jim dala hned, zrovna tu s tím jezdí 🙂 a 17:20 budou mít Tomáše v televizi

sisstin
autor
25. lis 2011

holky, já na tu fyzioterapii asi napíšu ještě..mně přijde tejden už jako docela dost...většinou přece, když má člověk v práci internet, tak maily kontroluje každej den ne? 😕 Já už bych byla docela ráda, kdyby jsme tam začli chodit 😕

andulka4
25. lis 2011

Arřgousku díky za odkaz....no ale nc nového, že? ☹

sisstin
autor
27. lis 2011

čau holky, už jsem to dávala na Face...tahle hra mi přijde geniální, maj ted slevu na MMB za250 Kč..tak jsem to vzala, normoš to stojí 4stovky a víc. Pak pro starší děti mají třeba Dinousary, svět, vynálezy 😉

dalilenka
27. lis 2011

@sisstin A ještě paní měla? Já jsem to objednávala taky, ale paní psala, že už bohužel nemá... ☹ 😠

sisstin
autor
27. lis 2011

@dalilenka tak mně přišly podklady k platbě, tak koukám, že jsem to stihla tak tak 😕

sisstin
autor
27. lis 2011

@dalilenka ale má pěkně napálený poštovný, 75 Kč 😝

jolinka
28. lis 2011

dobre rano, nahrala som nieco ako pracujeme s Logicom s Katikou...
tak mozete pozriet ako sme pokrocili v reci.

https://www.youtube.com/watch?v=YLH8kZCvzA4


https://www.youtube.com/watch?v=-gt7CrCvzmc


https://www.youtube.com/watch?v=7bCkXMmjiN8
sisstin
autor
28. lis 2011

@jolinka Kati má dobrej systém posunování těch čudlíků zpátky 😅 😅 😅 😅 😅

jolinka
28. lis 2011

a neodolam daco s vytvarnej tvorby 😉 😀

Kati kreslila rocne obdobia a domcek

jolinka
28. lis 2011

@sisstin jj, to odkukala od Miska 😉 😅

sisstin
autor
28. lis 2011

@jolinka jinak Katika úplná bomba 😵

sisstin
autor
28. lis 2011

@jolinka jako ještě ta řeč asi není na úrovni pětiletáka, ale už se k tomu hodně blíží..máte ještě dva roky..to bude podle mě v pohodě 🙂

jolinka
28. lis 2011

@sisstin ja viem. no este mame na com pracovat... ale ona ma velku ochotu, aj na logo vyborne spolupracuje, na tych makkych sykavkach vidno zlepsenie dost. pred polrokom skoro vsade len tvrde S

filipal
28. lis 2011

@jolinka krasne obrazky! 🙂 🙂 🙂 nechces dat dcerku do LŠU?

jolinka
28. lis 2011

@filipal uvidim... u nas beru az od 5 rokov a robia sa v lete prijmacky a minule leto este bola primala... tak jedine od buduceho sk. roku keby chodila.

sisstin
autor
28. lis 2011

přidala jsem album pro Piccolo, tak kdo by chtěl, tak si piště pro odkaz do Ip 😉

jolinka
28. lis 2011

@sisstin mozes poslat... siss a v ktorom subore boli tie auticka z kolotoca?... to sa Kati pacilo. 🙂

sisstin
autor
28. lis 2011

@jolinka ježiš, to bylo myslím Oslava a zábava..my to už nemáme, to bylo z RP 😉

filipal
28. lis 2011

@jolinka ano, aj u nas beru od 5 rokov, do triedy predskolaci- prvaci. tiez neterka zacala takto chodit...
taketo nadanie treba podchytit 🙂

jolinka
28. lis 2011

@filipal to ma asi po tete 😉 😉

filipal
28. lis 2011

@jolinka Joli, teraz neviem, ci chvalis Bodku, alebo mna..... 😅