Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
6. bře 2014

@sicinka No trošku jsi mě uklidnila, že v tom nejsme sami 😉 Mně přijdou taky některé Honzíkovy reakce dost neadekvátní situaci a nejvíc mně na tom štve ta jeho "nepružnost" se přizpůsobit situaci a nepředvídatelnost chování.
Se spaním je to u nás složité. Kristýnka dost špatně spí, takže s ní spím v dětském pokojíčku a Honzík spí s manželem v ložnici. Večer přečteme pohádku a on jde spát do ložnice, většinou hned usne. A já se snažím v pokojíčku uspat Kristýnku, která není schopná usnout sama. Nejspíš v tom bude i žárlivost z Honzíkovy strany.

cairka
6. bře 2014

@hrusti , aj Dia je už v reči celkom fajn, len niektoré zvláštnosti jej ostali 😝 ešte väčší problém ako agramatizmy je zamieňanie slov podobne znejúcich, alebo s podobným významom... také len z posledných pár dní - bradavica/brada , hokejka/hokejistka , tablet/tabletka... Ale teda aj agramatizmy, dnes ma rozsekala slovným spojením "Auto ide odchádzať" 😝 Budúci týždeň ideme k novej logopedičke, tak som zvedavá, čo povie a či už sa jej konečne niekto aj bude venovať, alebo si fakt budem musieť zaplatiť súkromného... zatiaľ vždy posielali, že stačí o pol roka...ale má 4apol roka, už asi nie je na čo čakať...

hrusti
6. bře 2014

@dracek71 Máš pravdu, že ho asi víc pozoruji 😉 No v té zelené kotvě jako bych viděla Honzíka 😀 U nás tedy malá taky špatně spí, ale budou jí 3 roky a do toho má období vzdoru.

sicinka
6. bře 2014

@hrusti on se v noci fakt bojí, až mě to začne otravovat tak mu to utnu podobně jako píše dráček, U nás jde všechno přes nátlak (noční plína, kakání do záchoda) prostě budu muset vydržet být dva dny hnusná a pak to půjde, ale zatím mi to nevadí. S těmi reakcemi mě pořád uklidňovala učitelka že se to zlepší s věkem, aktuálně se to spíše zhoršilo - já sice vím co ho do toho afektu dostane, ale ustupovat mu nemůžu. Jinak Dáda mluví až na to zadrhávání se občas opravdu krásně a složitě, občas mi přijde že až moc. Ale třeba ho fakt moc pozoruji. Jo a ADHD si fakt nemyslím on udrží pozornost klidně 20 minut už i u věci která ho tolik nebaví. Já u nás fakt uvažuji u tom že je to blbá výchova, protože jiná diagnoza mě nenapadá.

sicinka
6. bře 2014

@hrusti @dracek71 Dáda čekal na bílou pomu, ale stačilo mu pohrozit že ho z vleku vyhodí a jezdil zase na všech 🙂

hrusti
6. bře 2014

@cairka Honzík chodí k soukromému logopedovi už cca 10 měsíců a konečně mám pocit, že se mu někdo věnuje a někam se hýbeme 😉

cairka
6. bře 2014

@hrusti , ak povie počkať, respektíve sa bude zameriavať len na výslovnosť, tak už určite pôjdeme k súkromnej. Ale keď ani tam nie sú tie referencie nejaké skvelé... Ale dúfam, že konečne to bude tá správna logo, počula som o nej viac dobrého ako o tej súkromnej, tak snáď.

hrusti
6. bře 2014

@cairka Držím palce!

@sicinka Já se tedy taky snažím mu neustupovat. Přijde mi to z jeho strany kolikrát fakt jak vydírání. Ale spíš mně štve, že poslední dobou jsou tyhle jeho záchvaty častější, místo aby se ta frekvence snižovala. A dost mi to vadí někde venku mezi lidmi. Já už jsem ve stavu, že s nimi kolikrát ani nikam nechci jít, protože prostě nemám psychicky na to tam řešit zase nějaké jeho záchvaty 😒

majklica1
6. bře 2014

Tak to k vám patrím tiež, moj drobec má 4,5 roka, plynule nerozpráva, používa svoj slovníkk, aj ked teda už mu povačšine celé okolie rozumie, aj v školke je to v poriadku,zvykli si som s ním bola teraz 1 x na logopedickej diagnostike a zistila som, že v podstate pri rozprávaní vobec nepoužíva jazyk ☹ že všetko čo hovorí, je cez pery, tak nám začne kolotoč učenia sa používať jazyk a pritom by ma to nikdy ani len nenapadlo, sedí od 5 m. , liezol od 8 m., chodiť začal od 12m, bez plienok sme úplne od 18 m., len to rozprávanie je kríž ☹

peggy722
6. bře 2014

@hrusti Ježiš jak já jsem ráda, že už teď Eliška spí normálně. Do dvou a půl let spala tak, že se tak dvakrát za noc budila s řevem. Nic jí nebylo, ale ječela jak pavián. Ona ječela a přitom měla zavřený oči a jakoby spala. Takže jsem jí pochovala, dala dudlík a byl klid. Pak když jsem jí přesunula na jaře do pokojíku, tak to postupně vymizelo a dneska spí celou noc a vzbudí se jenom výjmečně, když se jí opravdu něco ošklivýho zdá. Usíná v pohodě sama, ale musím jí dát spát jako první, protože když jdou najednou, tak tam dělaj akorát blbiny a nespí ani jedna. Ale bylo to náročný, ale ona spala špatně od mimina. V pohodě spala akorát ve dne v kočáře.

peggy722
6. bře 2014

@hrusti Já jsem jí včera napsala taky, tak se mi ozve a objedná nás. Jak často chodíte ?

peggy722
6. bře 2014

@hrusti Jo tak tohle znám dobře. V létě jsem měla fakt chu´t chodit kanálama. Teď už je celkem v pohodě, teda pokud na ní někdo cizí nezačne mluvit a šišlat, tak je to dobrý. Ale co vyváděla o prázdninách a ještě na podzim na hřišti, to bylo fakt děsný.

hrusti
6. bře 2014

@peggy722 My jsme u logopedky na Hájích ted delší dobu nebyli, jen jsem s ní mluvila minulý týden po telefonu. Byli jsme nemocní, pak ona byla nemocná, resp. její holčičky a ted jsme zase nemocní. Jinak k ní chodíme 1x za 2 týdny 😉 Ona vás objedná rychle. Myslím, že my jsme poprvé šli snad do týdne 😉
A pak chodíme ještě na střídačku k Baslíkovi na Luka.

peggy722
6. bře 2014

@hrusti A Baslík pracuje spíš se staršíma dětma nebo s takhle malýma jako Ela?

hrusti
6. bře 2014

@peggy722 Podle mě pracuje i s tříleťákama. Tam jediný problém by mohl být, že on bere pouze na hodinu a ne každé dítě vydrží pracovat tak dlouho. Honzík u něj byl poprvé min. rok na jaře tzn. čerstvě 4 roky, ze začátku měl problém se také soustředit, ale zlepšil se. Naposledy i Baslík říkal, že se s tím soustředěním zlepšil, ale že na tom musíme ještě pracovat, protože prý je chytrý, ale díky té jeho roztěkanosti dělá zbytečné chyby.

kofinek
6. bře 2014

@krystalka toto mame i my, akurat to kufrikove a ohromnny uspech, super, ze je to kompatibilne s duplom, kupalo sa tam uz hocico. Je to urobene tak, aby to netieklo, ale caka pri tom vody dost, takze urcite pockat na balkon... 😅

Este k tym skolam...
Ako tiez vaham logo triedy, kde mozno nebudu tak zatazovani a normalna skola, co V urcite zvladne, je chytry a vyrovna to... A vcera som pozerala v skolke, mali na nastenke take tie ukoly, co robia ako z kuliferdu ap. Mali tam nalepit tri mraveniska k 4 mraveniskam, kazde tam malo inaksie mravceky a vsetko zle.
Pytam sa ho, vies, co si tam mal robit? Jo...
A tak mi povedz, ake je mravenisko je stejne ako toto. Ukaze spravne.
A toto? zase spravne....
proste uplne v pohode ukol a on taketo dobre zvlada, pretoze ma velmi dobru i vizualnu pamet a celkovo taketo ukoly dava... Ale asi nedaval pozor, ked ucitelka povedala, co maju robit a ona sa znovu nepytala...

Takze zase mensia trieda, kde by sa ucitelka pozastavila nad tym, ci vsetci dobre rozumeju... a sme tam, kde sme boli.

Otazkou je, ako tu niekto pisal, co ma ZS vlastne dietatu dat, pocit, ze musi prezit medzi vlkmi (ci uz deti alebo i ucitelia) a vediet toho dost a mozno bude priebojnejsi v zivote, mozno nie a bude trpiet depresiou cely zivot alebo mensi kolektiv, za cenu, ze nebude vediet vsetko, co ine deti na beznej ZS, a ze bude stastny a spokojny sam so sebou...

🙂

peggy722
6. bře 2014

@hrusti Tak to byla Ela ještě nedala. Ta zvládne tak tu půlhodinu maximálně a to nesmí bejt už unavená, to se pak zasekne a na všechno říká ne.

dracek71
6. bře 2014

@hrusti
@sicinka ano, blbá výchova je můj nejčastější závěr, co je v nepořádku s mýma dětma. Musím tedy říct a zaklepat, že naše děti jsou nesnesitelné jen doma v přítomnosti matky a otce. Na veřejnosti jsou naprosto způsobné, nikdo z našeho okolí nám nevěří, když si stěžuju, jak je dcera drškatá a mnohdy nesnesitelná, že jim musím říct vše 100x, než se někdo uráčí poslechout a že reagují až na můj řev, jinak jako bych mluvila do dubu... Nevím, jestli je to tedy výhra, protože něco je evidetně špatně, když jsou děti způsobné všude jinde kromě domácího prostředí. Ale zase na druhou stranu se výchovné problémy dají velmi dobře před veřejností tutlat a sousedi vás nepomlouvaj, že máte doma nevychovaný smráďata, tedy až na ty, co jsou v těsném sousedství a ten řev z našeho bytu slyší🙂 Velmi často vzpomínám na svého tátu, který mému muži na svatbě řekl, že jeho jediným přáním v životě bylo, abychom se sestrou dětství přežily ve zdraví a že se to povedlo, takže je spokojenej. Snažím se na to myslet každý den a řídit se tím,...

hrusti
6. bře 2014

@dracek71 ano, špatná výchova. Jenže člověk se snaží svoje děti vychovávat podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Takže co s tím, že? 😉

peggy722
6. bře 2014

@dracek71 Co děti aby to přežily, ale my abysme to přežily 😀 . Soucítím, mám doma něco podobnýho, hlavně tu starší. Elča je protivná spíš venku a doma je hodná, zvlášť když je doma sama.

hrusti
6. bře 2014

@dracek71 Myslela jsem tu špatnou východu u nás 😉 Aby ten můj komentář nevyzněl jinak než jsem chtěla 😉

dracek71
6. bře 2014

@hrusti jasně, ani mě nenapadlo, že bych si to měla brát osobně🙂 ano, děláme co můžeme všichni, tedy většinou, až na nějaké extrémy se většina rodičů snaží ze všech sil, ale prostě někdy ty výsledky nejsou uspokojivé. Obzvláště potěší názory vlastních rodičů a tchánovců v přímé konfrontaci s některými selháními našich výchovných prostředků, protože oni to dělali samozřejmě jinak a lépe, ostatně my sami jsme toho jasným důkazem...mě jen utěšuje jedno, že když mám dvě totálně odlišné děti, povahou, chováním, vším na co si vzpomenu, že třeba chyba nebude jen v té výchově, ale prostě pracuješ s určitým genetickým materiálem (ano, je to pořád vlastní genetický materiál) a ne vždy je to ideál🙂 Je tedy zajímavý i fakt, který zmínila peggy - i naše děti jsou naprosto zlaté, dokonce i doma, pokud jeden ze sourozenců se doma nevyskytuje. To je najednou idylka, až jeden žasne...

krystalka
6. bře 2014

@peggy722 - na Gutovce jsme byli poprvé loni v létě a Jiřík tam byl nadšený - jednak z toho vodního světa a pak i z toho malého lanového parku....jinak my máme balkon pravě veliký, je to spíš taková krytá terasa, takže jen co bude víc sluníčko, tak to tam dáme...a pak v létě to dáme na zahradu vedle bazénku, už se na to moc těší 🙂

krystalka
6. bře 2014

@sicinka - my máme na zahradě jen ten malý nafukovací bazének, takže jakákoli další voda je také vítána 🙂 , jinak, jo, není to nejlevnější, i když oni mají taky tuhle dráhu takovou jednoduchou, asi za 500,-, ale to jsme po krátké úvaze zavrhli, protože to by ho dlouho nebavilo - to je jen okruh s přepážkami...tady je právě ten sjezd a to zdymadlo, tak je to takové zajímavější 😉

krystalka
6. bře 2014

@hrusti - jestli tě to uklidní, tak Jiřík nebyl schopný usnout sám až do 5 let...prostě jsme přečetli pohádku a pak jsem si k němu lehla a on většinou během 10-15 minut spal...a nebo někdy usnul už při tom čtení...ale neexistovalo, že bychom dali dobrou noc a odešli....To se zadařilo až v těch 5, přečetla jsem, dala pusu a šla jsem dolů, on na nás ještě párkrát seshora zavolal dobrou noc a prý jestli tam není nikde žádný duch 😀 a pak usnul, nevylézal...všechno v pohodě...no ale pak jsme byli na dovolené a spali jsme všichni v jedné posteli, protože hned první noc dostal hysterák, když se v noci probudil a nevěděl kde je....no a po návratu už se nám to nepovedlo vrátit zpátky...navíc v září začaly ty úzkostné stavy, takže to taky nepřicházelo v úvahu...daří se to až poslední dobou...i když teď má momentálně zase období, že usíná už během čtení, takže to vlastně ani nemusíme řešit 🙂

hrusti
7. bře 2014

@krystalka no nevím, jestli mě to uklidni 😀 nějak si neumím představit, ze by malá měla ještě takovou dobu zlobit se spanim 😅 😀

krystalka
7. bře 2014

@hrusti - tak on Jiřík s tím spaním v podstatě jinak "nezlobil", jenom jsem tam prostě musela být, on potom lehl a spal....řešit jsem to začala právě až když jsem u něj ležela téměř hodinu, než zabral, to jsem mu pak vždycky řekla, že musím jít dolů něco udělat a že se na něj za chvilku přijdu podívat...a on opravdu čekal, maximálně zavolal, jestli už jdu, tak jsem zavolala, že za chvilku...no a většinou už pak usnul 😉 , u nás naštěstí nikdy nedělal to, že by třeba pořád chodil za námi, že chce napít, čůrat, že se bojí apod, on fakt jen volal, ale zůstával v posteli....

ottic
7. bře 2014

čau holky, dlouho jsem tu nebyla, tak čtvrt roku.....ale padla na mě nějak deprese, že to všechno nikam nevede....Vojtin má už těžkou smíšenou dysfázii na papíře, do logo školky nemáme šanci, neb není předškolák....to bude příští rok, ale vzhledem k tomu, že umí tak 100 -150 slov (které poznám jen já) a doteď nedá větu o 2 slovech, tak začínám fakt panikařit.....už 3 měsíce ho učím ovoce a zeleninu a on mi opět, po 3266626, řekne, že pomeranč je meloun....Hrůza! Prostě mě nějak opouští síla a naděje, že to jednou bude dobrý..........nemáte někdo příběh s dobrým koncem ? To je asi to, co potřebuju slyšet. Mějte se a všem držím palce.

milbaby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ladida.l
7. bře 2014

@ottic Chodíš do FB skupiny? Tam snad větší děti jsou. Jinak depresi chápu a rozumím Ti, já jsem teď naprosto demotivovaná.