Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
1. zář 2011

@paolin jinak jsem náhodou četla, jak jste se měli na "dovolené" 😅 😅 tak přesně proto si já vůbec neumím představit s Tygrem někam jet...jestli já někdy pojedu na dovču, tak bez něj....páč jinak to fakt není dovolená 😅 😅 😅 😅

smardik
1. zář 2011

@paolin snad jo jen to prostě nese špatně no, v práci se všichni chlubí a on nemá co říct. S honzíkem je to jiné, tam si cestu našli a kolikrát se tu pusinkují, objímají ale Tomíka tak spontánně neobejme. ale Tom ho dost odmítá tak i to asi hraje roli

a na úžasnou neteř kašli, všichni nemůžou ve 3 mluvit R a Ř a být dokonalé děti, někdo musí mít i ty"nedokonalé" a pro nás jsou i tak úžasní 🙂

leporelo
1. zář 2011

@smardik Tak to asi bude nějaká horší psychiatrická dg....Agáty je mi líto ☹

smardik
1. zář 2011

@leporelo mi je jí taky strašně líto, umí toho spoustu ale.........podle mě naše děti i když nemluví, nejsou samostatné apod. tak se umí smát, dělat blbosti, zlobit což prostě k dětství patří a já to tak beru.
agátka dneska ve školce nebyla perfektní-prostě nervy z prvního dne což chápu a neoblíkla se sama, potřebovala pomoc a proto prý nic neumí. Jéžiš to děcko nemá ani 3 roky, tak nevím co by chtěla

paolin
1. zář 2011

@smardik tak to je šílený 😨
@sisstin my pro kluky nemáme žádný hlídání. tak bez nich nepojedeme asi nikdy 😀 leda šupnout je za pár let na tábor..ale to zase budeme muset být v záloze, kdyby něco..

sisstin
autor
1. zář 2011

@paolin mně by právě Tygra taky nikdo třeba týden nehlídal 😝 my teda ani nemáme prachy, ani MP tolik času...ale kdyby náhodou 😝 on Tygr nejvíc prudí, když někde jsme.... furt otravuje, ty věci, co tam jsou ho nezajímají...chce dělat to, na co je zvyklej z domova atd.

Kdyby byl "normální" a třeba se koupal, hrál si v písku nebo něco...ale s ním by to bylo fakt za trest 😝 navíc si neumím představit mít ho 24hodin denně třeba týden...to by mě švihlo...přece jenom naši se mu věnují aspon dvě hodky denně, teda je to v rámci našeho bytu...takže ho stejně slyšim nebo za mnou chodí atd., ale furt lepší, než ho mít fakt celej den za zadkem...jsem s ním byla jednou sama doma čtyři dny...a byla jsem na pokraji vyčerpání 😝

smardik
1. zář 2011

my jedeme na dovolenou v sobotu ale kousek od nás do Beskyd, na chatu ale vypadneme tak super

ale příští rok už kluci na dovolenou pojedou, rodiče se mě ptali jestli jim je na 4 nebo 5dní půjčíme, že by s nimi chtěli jet do Madarska

paolin
1. zář 2011

@sisstin no to se ti nedivím. mě stačí týden, kdy má MM konferenci nebo je na meetingu a padám v půlce na hubu.. tchýně má přes 70 a naši na kluky kašlou. a po tom, jak se máti vyjádřila k výchově, jim je raději ani dávat nebudu. já vím, že s Adamem je to těžký a ani po nikom nechci, aby ho hlídal. ale když jsem měla rizikovku a byla jsem bílá, jak stěna, dřela Vítka a naši si ho nevzali ani na den ač bych na hubu padla, tak to mi přišlo dost drsný.. to jim fakt asi nezapomenu 😝

paolin
1. zář 2011

@smardik jé, to by bylo prima, kdyby si kluky vzali. takový relaxační víkend pro dva 😉

ygreen
1. zář 2011

čus
tak já plánuju letos někam na hory a příští rok po děsně dlouhý době k moři, až na Tobiášovi hysterické vztekací scény a nejezení s ním není žádný problém a ke štěstí mu stačí voda na koupání a z moře bude určo vydřenej. V zimě ho chceme zkusit dát na lyže a jinak bobovat 😉

ygreen
1. zář 2011

tchánovci by si rádi děti brali,a le Tobík je jako bere,a le není příliš vřelý a srdečný ke tchýni ☹ ale k dědovi jo a Thea zase miluje tchýni a dědy se vždy chvilku bojí 😉 ale k nim je dám, až bude Thea jistá v chůzi a Tobíkovi se zlepší porozumění. Moi rodiče nefungují oba jsou vážně nemocní.

smardik
1. zář 2011

@paolin tak to nehlídání nezávidím. Já mám fakt štěstí v rodičích že si kluky berou-každý týden nebo fakt skoro každý týden pokud jim do toho nevleze něco důležitého za nimi jezdí a vezmou je tak na hodinu až 2 ven tak mám klid, berou si je i na víkend. no a příští rok už je chtějí vzít do toho Madarska nebo na slovenska do termálek, to ještě neví na 4nebo 5dní, takže by měli dovolenou s babi a my klid. ale kluci jsou na ně fakt zvyklí a je to tak že Tom nechce domů, oni od nás musí utíkat-já se snažím Toma zabavit, dělám tu blbosti aby oni mohli odejít. protože jak jdou a on to vidí řve a řve, až se z toho poblije. babi a děda nesmí odejít. ted mi ani nechtěl domů s jeslí, přijel pro něj děda a jak Tom zjistil, že nejede k nim na zahradu ale domů, tak odmítal vystoupit z auta

cmilka
1. zář 2011

ahojte, dlho sme sa neozvali, boli sme rozcestovani... bolo to presne ako to tu niekto pisal- nie dovolenka, hotove galeje... prebehla som to cele velmi rychlo...
@sisstin super, ze sa Tygr tak uchytil. My ideme do skolky prvykrat v utorok, uz od teraz mam z toho stres, ako to zvladneme... teda hlavne Filip...Minuly tyzden sme boli aj v Blave v Institute detskej reci na kontr.vys., vraj sme urobili pokrok, aj v reci aj v koncentracii, tak aspon nieco
@smardik Filip sa zbavil plienky, ked mal 3 roky a cca 2 mesiace, a este aj teraz ma take dni, ze cez den curkne do slipov aspon 5x a ja nic nerobim, len ho prezliekam.... niekedy pohoda, no niekedy hotova katastrofa...

ygreen
1. zář 2011

já edy doufám, že bysme příští rok jeli k moři s dětma i tchánovcma, abysme měli alespoň věčery pro sebe s manželem 😵

smardik
1. zář 2011

@cmilka já zatím jen převlíkám ale dneska jsme 2x zvládli nočník, ne že by si sedl ale jak jsem viděla že čůrá honem jsem ho tam dala a dočůral tam a měl z toho radost. a nechal si dneska dát trenky a měl z toho strašnou radost 🙂 byli jsme venku a on se pořád koukal co to má, slipy mu vadí. takže musím koupit trenky 🙂

atd. trenky, kde kupujete? kvalitní a za dobrou cenu

smardik
1. zář 2011

my moře nevím nevím, vzhledem k Tomově citlivosti na ruce by to asi celé prořval, zvlášt kdyby tam byl písek. a zas někde bez písku se mi nechce, co by jsme u moře celý den dělali

paolin
1. zář 2011

@smardik co už naděláme 🙂 někdy to bylo dost krušné, když jsme byli třeba nemocní a padali fakt už na ústa a MM do toho hodně makal...ale tak nějak jsme se smířili, že sedíme doma, relax žádný...ono se to bohužel hodně i projeví na dětech. odpočatý rodič spoustu věcí zvládá a řeší jinak, že. tchýně byla vážně nemocná, ale i tak se snažil a snaží pomoct, co to dá. je prostě úžasná 🙂 první její starost byla, aby byla v pořádku, než se narodí Adámek, aby pomohla.. to jsem měla slzy v očích.

paolin
1. zář 2011

@smardik třeba se za rok zase posune 🙂 my se snažíme k moři každý rok, hlavně kvůli Ádovým průduškám. hodně mu to pomáhá. oni jsou tam nadšení, ale k nezastavení 😀 takže lítačka 😉
Adam slipky vůbec ne. nemůžu je na něj nacpat ani náhodou. ve školce odmítl papučky a to jsou "ty jeho". tak zatím bude jen v ponožkách, než bude zima. snad ho do té doby nějak zpracuju 😉

smardik
1. zář 2011

@paolin jasný ono nenaděláš nic že. U nás to naštěstí jde-moji rodiče super, tchánovci se o kluky nezajímají nebo spíš celkově jsme jim my ukradeni. Ono manžel říká moji mamce maminka, obejme ji, řekne jí sám od sebe mám vás rád, kdežto své říká alča, nikdy jsem neviděla ji obejmout apod takže i to asi o něčem vypovídá

mamkamarketa
1. zář 2011

@smardik omlouvam se,ze vam lezu do diskuze,ale vsimla jsem si,ze shanis trenky na kluka. syn nesnasi slipy,nosi trenyrky. kupujeme je v tescu. v dvojbaleni stoji 220,- (v akci za 150,-) maji se smoulama,tomasem masinkou,woodym,mcqueem...atd a kvalitni jsou 😉

paolin
1. zář 2011

@smardik to je hezký 😵

dalea
1. zář 2011

@sisstin Super,gratulujem Tigrovi k nastupu do skolky 😉 😀 Lea ide az v pondelok,dnes sme si boli zajazdit u suseda na konikoch 😀 Asi budeme chodit castejsie,mozno to pomoze,aby nebola taka hyper 😝 Viac fotiek v albume 🙂

smardik
1. zář 2011

@mamkamarketa díky, já právě dostala trenky od kamarádky-nové teda a ty jsou právě Tomovi strašně příjemné a chce je nosit i když ve slipech mi řve, jsou prý taky z tesca tak tam určitě zajedu ale i tak jsem se ptala na jiné. ale do tesca určitě skočím, máme spotřebu ted. Ono Tomík totiž v pondělí poprvé čůral do nočníku v jeslích, hned 2x. no a doma mi ted nechce plíny, což je sice super ale....nechce plínu, na nočník zatím taky ne, takže jen převlíkám počůrané trenky a tepláky a snad na to přijde, plínu má jen na spaní a chce ji na kakání, dneska jsme to teda 2x stihli na nočník ale to tím stylem že byl nahatý a začal čůrat tak jsem mu ho honem dala pod něj a vyčůral se.jinak to u nás vypadá tak že si 20x denně sundá tepláky a drží se mezi nohama-signál proto že chce čůrat ale nesedne si tam, pak zas chce tepláky a zadržuje to a až to nejde zadržet pustí to

smardik
1. zář 2011

@paolin my u moře nebyli a tento rok by to bylo o ničem,ještě nedávno se Tom bál vody, písek moc nemá rád pořád. uvidíme příští rok jak to bude, možná pojedeme taky na to slovensko tam se vyřádí možná více 🙂

ygreen
1. zář 2011

@smardik a co na kamínkovou pláž?
já kupuju nejlepší boxerky pro Tobiáše v HaM, mají trojpack po asi 250kč a jsou luxusní

paolin
1. zář 2011

@smardik určitě. hlavně, aby se tam dětem líbilo a vy si trochu dáchli 😉

paolin
1. zář 2011

holky boxerky zkusím 🙂 letos je Adam konečně ochotný oblíct si plavky. tak třeba to časem půjde 🙂

smardik
1. zář 2011

@ygreen to by možná šlo, kamínky jsou na hřišti a líbí se mu a chvíli u nich vydrží. ale tento rok si myslím e moře pro něj fakt nebylo, uvidíme jak se změní za ten rok

@paolin uvidíme, budu se řídit tím co mi přijde lepší pro kluky. ale v madarsku jsme naprosto spokojeni 🙂 nebo klidně pojedu i do ČR na dovolenou do nějaké hezkého hotelu, penzionu co je vybaven pro děti, na moři netrvám

ygreen
1. zář 2011

já už potřebuju moře jako prase drbání, naposledy svatební cesta na Sardinii v roce 2006 😔

paolin
1. zář 2011

@smardik jasně. nemá smysl to lámat přes koleno 🙂