Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
21. zář 2011

@paolin takže jako masérka a psycholožka v jednom 😅 si to nedovedu představit 😅

bianca
21. zář 2011

@paolin anestezia urcite nebude spustac skor to vidim na traumu z nem.prostredia.Ja som ARO sestra a dnesne anestetika sa na vysokej urovni

sisstin
autor
21. zář 2011

@bianca tak to s tím vylučováním je dost častej problém, většinou teda jenom s kakáním 😉 na to radu moc nevím, chce to prostě čas a trpělivost...taky je fajn mít u záchodu schůdky, aby měla ty nožičky podložený 😉

ygreen
21. zář 2011

@bianca to musí být děsný s tím vylučováním ☹ malá nečurá celý den??? ježíš. A jaký má komunikační problém? Jen opožděnou řeč?

ygreen
21. zář 2011

@bianca jé sestřička a na vysoké úrovni (ARO) - ta se vždy cení v diskuzi o dětech 😉

paolin
21. zář 2011

@smardik chudáček ☹ říkali nám v PPP, že mají pacienta autistu. v 5ti letech začal zdravý kluk ve školce kolabovat, tak ho dovezli do nemocnice a půl dne tam byl sám. a tím zanevřel na celý svět a že ho nemá nikdo rád a bylo vymalováno. prý takových pacošů mají více.

sisstin
autor
21. zář 2011

@bianca no právě u těch "našich" dětí je narkoza poměrně velkej problém a dost často mívají děti regresy..já bych to nepodcenovala 😉 ☹

bianca
21. zář 2011

zatial nemame ziadnu Dg ale predpokladam ze budeme mat korigovany vek tak na 2 roky.Slovna zasoba chaba a kedze nema trpezlivost a mam pocit ze ani potrebu rozpravat tak sa zlepsujeme velmi pomaly

sisstin
autor
21. zář 2011

@paolin no já bych to spíš viděla na tu dětskou dezintegrační poruchu 😉

paolin
21. zář 2011

@ygreen 😀 především se dotýká lehce prsty rukou a ptá se tvého těla. a to reaguje díky nervovým zakončením 😉 těžko vysvětlit 😀

smardik
21. zář 2011

@paolin jo to znám ☹

bianca
21. zář 2011

@sisstin ja to nepodcenujem ale skor by som to dala za vinu fakt tomu prostrediu

ygreen
21. zář 2011

@paolin to je spíš nějaká dezintegrační porucha, ne,. Kdy má dítě nějaký "regres" ve vývoji. Nebo epilepsie. zase jako u zdravého děcka půl den v nemocnici nezpůsobí autismus

ygreen
21. zář 2011

@paolin hmmm, a jsou i pěkný kineziologové, něco jako Hugh Jackmann 😀 😀 😀 😀

smardik
21. zář 2011

mě by fakt zajímalo jak to tam probíhalo ty 3dny co jsem tam nebyla, bobek můj ☹ ☹ je mi zle jen na to myslím a vidím ho před očima jak ležel napojený na přístroje, všude hadičky, on kruhy pod očima

ygreen
21. zář 2011

@smardik určitě byl hodně unavený a spinkal

smardik
21. zář 2011

@ygreen já bych tomu i věřila, myslím že zdravému dítěti den v nemocnici fakt asi autismus nezpůsobí ale pokud tam už ten základ pro něj tak věřím že to může být spouštěč a v tu chvíli se to projeví

paolin
21. zář 2011

vypadá to tak. něco jako po tom očkování. každopádně je to děsný ☹
myslím, že narkoza může dítě neurologicky poznamenat. zvlášť pokud má k něčemu dispozice..

smardik
21. zář 2011

@ygreen nevím operace byla v pondělí a do úterý byl na přístrojích a v umělém spánku a to jsem mohla být jen chvíli u něj - cca 5 minut, od středy jsme byli spolu. a vím jak jsem přišla k němu a sestra mi říká maminko my už se tady hodinu vztekáme a pláčeme, co s tím uděláte? dali mu hrazdičku a to bylo vše

paolin
21. zář 2011

@smardik souhlasím. určitě spinkal. a určitě ho něčím utlumili. Vítek byl nedávno na nosních mandlích a celý den má poblbnutý. pamatuje si tak poslední dvě hoďky. říkal, že se probral a pak dostali sirupík a pak že neví 😉

smardik
21. zář 2011

oblbnutý byl ale vnímal

paolin
21. zář 2011

no co vím, tak na JIP oblbují na dlouhodobou paměť. jakože si pacienti nic nepamatují, ale reagují.

smardik
21. zář 2011

to už je po operaci, vypadal jak po flámu - kruhy pod očima

smardik
21. zář 2011

@paolin fakt nevím, jen vím jak vypadal a jak se choval před a po operaci. ale díky bohu za operaci díky ní mi vedle spí

ygreen
21. zář 2011

@smardik musel být oblblý,a by byl v klidu. hele já na jIP po císaři si pamatuju pěkný kulový a byla jsem při "vědomí". člověk má dost a pospává, hnípe, sem tam narkotika, takže neboj. Třeba se jen Honzík dostává do období vzdoru 😉

paolin
21. zář 2011

@smardik taky to musel být záhul. cháďátko malý ☹

smardik
21. zář 2011

@ygreen kéžby. ale období vzdoru už od 7měsíců? on už v porodnici spal celou noc, položila jsem a spal a tak to bylo do operace. Po operaci jen jsem dala do postýlky a hysterák-nesměl plakat tak jsem ho vzala, po návratu domů jsem ho musela uspávat a to trvalo hodinu jen plakal a tisknul se ke mě, v noci vzhůru třeba 30x, řval ze spaní. nikdo mi nevymluví že to způsobila nemocnice, operace možná ne ale ta nemocnice. Přišli jsme první den na to předoperační a krev si nechal vzít s úsměvem, ještě nevěděl co se děje, pak už jen někdo prošel kolem v bílém plášti a plakal a plakal, věděl že mu někdo bude ubližovat

ygreen
21. zář 2011

@smardik nerostli mu taky zoubky. Thea spala do 6 měsíců celou noc a bez jídla, teď nechrápe a žere,prostě zuby

paolin
21. zář 2011

@smardik tomu teda věřím taky. zvlášť po zkušenostech ☹

smardik
21. zář 2011

@ygreen nene zoubky neměl a jak rostli tak v pohodě, jen stoličky mu dali zabrat

@paolin no jo, dr. ted probíhá tak že ho musíme 2 držet at se nechá vyšetřit, minulý týden na kardiu mi ho uspávali-teda snažili se o to, nepovedlo se