Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
10. říj 2011

Krejčířová se nějak nevyjádřila, mluvila o asistentovi, nebo logo školce, ale pro letošek říkala klidně jen nějaké rodinné centrum apod, prostě aby byl mezi dětma.

No on se ale teď i pomalu rozkecává a příští září bude mít 4,3 a myslím, že by normální školku dal, pokud by tam byly připraveni na integraci - jakož mají ve zvyku brát i děti s problémem. Přeci jen o zvládně vše nají se, hygiena, poslouchá a tak. Jediné co by ho museli hlídat venku na procházkách (ale on poslouchá) a oblékat ho. Ale to by bylo letos, příští rok bude podle mě dost v pohodě.

smardik
10. říj 2011

@sisstin jaká je myslíš šance že bychom něco získali u smíšené?

paolin
10. říj 2011

@sisstin asistenta nám nikdo nedá. teď mu ho tak nějak dělám já. on je dost samostatný, ale je fakt, že když určité situaci nerozumí, tak pláče. a nikoho si ještě tak nepřipustil k tělu, tak ho nemá kdo uklidnit. i tak je ale nejlepší ho nechat řvát. to dělám i doma, když s ním není k hnutí. on se sekne, postaví si hlavu a šmitec. třeba v pátek nechtěl ani jít, ani sedět, ani se nést, nic. tak jsem to zkoušela, pak ho nechala být a pak už se nechal ukecat 😀 školka mu hodně pomohla ve vzdorování. nechal problémů s oblíkáním a už dokonce pár dní nosí ve školce papučky! 😉

ygreen
10. říj 2011

a ZTP je jen jako na průkaz na auto? Já se v tomhle vůbec neorientuju. A doktoři musí napsat specielně nějaké papíry pro socku?

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen no tam jde o to, že ty činnosti, co tam s dětma budou dělat jsou zaměřené právě na tom, že dítě rozumí 😉 vypráví se pohádky a pak se podle toho pracuje atd. Je toho fakt hodně, ono možná jak je Tobís malej, tak ti nepřijde, že to je takovej problém...ale fakt časem uvidíš, že to bude problém hodně velkej 😉 bohužel 😖 tam nejde o to, že by nezvládal v tom se umýt, jít na záchod atd. Ale nestíhal by vůbec tu výuku, ve speci školce by měl i AAK atd. 😉

@smardik jj, vy taky určitě 😉

paolin
10. říj 2011

@ygreen no tak to je supr, že byste dostali alespoň nějakou podporu! 🙂

smardik
10. říj 2011

@sisstin fakt tak to vyzkouším, max. to zamítnou, asi by to chtělo stihnout ještě ted než to změní jak chtějí, koukala jsem je že budou změny i s prodloužením rodičáku 🙂 vidíš papíry mám myslím i doma na PNP, brala jsem je pro babičku od manžela ale umřela ☹

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen příspěvek na auto, můžete stát na vozíčkářích, máte slevu na dopravu, slevy na vstupné atd. atd. 😉 těch výhod je poměrně hodně 😉 zkus se zeptat na PD 😉

@paolin no to by jste si ho museli platit, to je právě na hofínko 😒

smardik
10. říj 2011

@sisstin já myslím že tu integrovanou třídu by Tobi ale mohl zvládnout ne? je jich tam fakt mín, víc učitelek a děti s handicapem tam bývají-aspon u nás, vím že tam měli i autistu

já tam chci pro jistotu přihlášku dát, byli jsme i letos ale bez papíru jsem měla smůlu. Ale to je jedno, jen u zapíszu byla právě učitelka z té integrované třídy a Tomík se ji nezdál - měl cca 2,5 tak jsme se o tom bavili a sama říkala že je super že to řeším a neposlouchám dr. prý nechápe co je to za zvyk čekat do 3let, pak než něco víme je 3,5 a s dítětme se málem začíná pracovat až někdy ve 4 což je pozdě. byla strašně příjemná a fakt vypadala že ví o čem mluví, tam si myslím že by to mohli kluci zvládnout

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik se smíšenou by vám to měli uznat, Tomík má porozumění opožděné taky skoro o půlku věku a ještě k tomu má i opožděný vývoj 😉 zkus to, za to fakt nic nedáš 😉

paolin
10. říj 2011

@sisstin no to teda je. už teďka nás MM v podstatě živí a asi dlouho ještě bude 😒 Adam na celý den školky nemůže ani náhodou. tak práci dělám doma nebo prostě si tam Adámka nebo oba beru s sebou. nic, za chvíli valím pro Áďu, Vítek má dnes odpo anglinu, tak potom ještě pro něj. si tam chodím, jak na pivo 😀

smardik
10. říj 2011

@sisstin vyzkouším, ono tady je nevýhoda to že Krejčířová píše tu zprávu tak strašně pozitivně asi 😀 😀 😀 ale máme ještě od té druhé psycholožky a ta už tak pozitivní není + neurologie a ta taky není pozitivní, což je asi dobré pro tu žádost, a že je sebeobsluha u něj o ničem bude taky dobré pro žádsot

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik tak integrovanou třídu ano, ale integrovat jeho do běžné třídy, to asi ne 😉 ono si chce prostě do té školky zajít, prohlídnout si to tam, promluvit atd. Páč hodně školky tvrdí, že děti integrují...ale pak z toho vyleze, že integrují děti s nějakým fyzickým postižením, ale jak je tam problém s porozuměním a komunikací atd., tak to je najednou problém 😉

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik jj, to je právě to, že od Krejčířové to na získání něčeho bývá blbý..ale tam dáš všechny zprávy, a to vám určitě pomůže 😉

smardik
10. říj 2011

@sisstin já fakt myslím integrovanou, u nás je právě ta integrované - 14 dětí a 3 učitelky a co jsem si zatím zjištovala fakt to funguje, i ta učitelka na mě působíla moc dobře. Pro mě je cíl dostat ho do logo školky to snad máme ale dokud to nemám černé na bílém tak to chci mít pojištěné i jinak, doma si Toma do pěti nechat už nechci, vidím na něm jak kolektiv potřebuje a jesle jsou jen do 4 takže pro jistotu chci tu integrovanou

smardik
10. říj 2011

@sisstin musí psát horší zprávy - ono mě jako rodiče ta zpráva strašně potěšila jak jsem ji četla ale pro získání něčeho na houby. No oběhám to teda, max. to zamítnou - mám totiž pocit že hromada lidí nebere jako problém že Tom nemluví, nerozumí jak má

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik jj, tak to je určitě dobrá alternativa k té logo školce, kdyby teda náhodou nevyšla 😉 ale docela bych přemýšlela o tom, jaké děti tam chodí. Páč dysfatik by měl být v prostředí, kde se děti chovají relativně normálně 😉 ale pokud tam vyloženě nejsou samí autíci nebo děti s MR nebo tak...třeba jen právě dysfatici, děti s tělesným postižením nebo tak..tak to by neměl být problém 😉

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik on by tam ten problém měl být vysvětlený pořádně, páč spousta posudkářů třeba vůbec neví, co to ta smíšená dysfázie je a co to obnáší 😉 😒

paolin
10. říj 2011

@smardik určitě to zkus 🙂
u nás máme logo třídu ve školce o něco výš od naší. pak ještě jednu dobrou logo v další školce, ale tam je třeba dát alespoň 8 tisíc, aby dítě přijali 😝 to jako nehrozí ☹ ale zase do té kousek od nás dochází logopedky ze CSP. mají tam tedy i autisty a jinak postižené děti. což nám doporučovali nechat Adámka v běžné školce, že by ho to jinak brzdilo. těžko říct, no. hlavně, že je zatím aspoň v nějaké 😉

ygreen
10. říj 2011

jo tak tohle by byla integrace Tobiho do normální třídy. Já prostě řeším, jestli ho vozit denně přes půl Prahy do Dona Bosco, nebo mu najít asistenta do normální školky, nebo ho integrovat do běžné třídy.

ygreen
10. říj 2011

co je AKK a PD

smardik
10. říj 2011

@sisstin jo to si ještě určitě zjistím, ale vím že tam právě mají děti i jen opožděné, chlapeček na vozíčku tam byl-ale jinak úplně v pohodě, lehkého autika ale i zdravé děti tam měli. Já to mám fakt jako alternativu kdyby nevyšla ta logo třída, ale tahle školka má pro mě jednu výhodu - kluci by mohli chodit spolu a bylo by to pro mě jednodušší než každého vodit jinam,

paolin
10. říj 2011

@ygreen jestli by byl asistent, tak asi do normální, ne? 😕

smardik
10. říj 2011

@paolin ono to je těžké, já si zatím Toma v běžné školce představit nedovedu, jako jesle zvládá to je ale přece jen jsou tam menší děti, ty nároky na ně tak nejsou, spíš je postupně učí a nepočítají s tím že dítě už bude vše umět. I když můžu dát Toma do té logo školky třeba za měsíc - pokud by se zbavil plín atd. tak jsem se rozhodla že nedám, nechám jesle až do srpna a pak školka

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen tak s tím asistentem by to nemuselo být tak špatné, to by vám ho mělo město i přiklepnout 😉 ale musí být ta školka ochotná ho přijmout, protože asistent zabírá místo jednomu dítěti 😉 AAK je alternativní a augmentativní komunikace, určitě by jste měli na něco najet, aby Tobís jednak rozuměl a jednak právě tou alter komunikací se rozvíjí to porozumění. Takže určitě piktogramy, když je Tobís tak dobrej v tom zrakovém vnímání 😉 kdyžtak příklad někde vylovim, jak to měl B. od Jeny 😉 a PD - postižené děti 😉

@paolin no to je to, dysfatik by měl být v prostředí, ve kterém se ty děti chovají normálně... 😉 někdo polemizuje i o tom, zda se v logo školce neučí špatný mluvní vzor..ale všechny holky, co mají děti v logo školkách tohle zamítly, že to fakt nemělo vliv...navíc třeba v té naší školce ty starší děti (kterých je většina) mluví už normálně nebo téměř normálně 😉

smardik
10. říj 2011

@sisstin no ale kdo to vysvětlí pořádně? u Krejčířové máme jen susp. vývojová dysfázie, u té druhé dysfatický okruh obtíží. ale jdeme k naší příští měsíc tak ji řeknu at to tam nějaké popíše víc

paolin
10. říj 2011

@smardik taky bych Toma nechala v těch jeslích, aby byl v klidu 🙂

smardik
10. říj 2011

@paolin mám v plánu nechat až do srpna, asi přes prázdniny bude chodit mín at vyrazíme na koupaliště, nějaký výlet to ještě uvidím ale rozhodně ho tam chci nechat

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik sakra, vy máte furt jen susp. 😔 , to mi nedošlo...ona Kr. právě nějak moc neumí psát zprávy pro posudkáře 😒 tak možná zkusit ještě tu Pastuchovou, jestli by vám to nenapsala líp 😉

paolin
10. říj 2011

@sisstin tak to je supr. uvidíme, ještě nějaký ten měsíc je čas 🙂 kamošce nakonec vzali dceru do logo třídy - bude mít v lednu 5let. a to proto, aby v té logo třídě měli i "normální" dítě, co táhne ty ostatní. to je právě v té školce, kam by chtěli Adámka přeřadit. no nezní to moc dobře teda..