Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

wsmoulinkaa
18. říj 2011

@sarael u nás to bylo podobný...ke všemu mi řekla,že vypadá šikovná,že se jí nezdá pomalejší...je prý klidné dítě a klidnější děti prý nedělají věci jako ty živější,proto si prý připadáme pozadějc:-/ no řeklo mi to víc doktorek...nevím...ale jinak to bylo před půl rokem...už to doháníme 🙂

ygreen
18. říj 2011

@sarael to je dobrý s tím těhu a porodem. a měla jsi v těhu chřipku, virozu???? To je fakt príma taková neuroložka 😝

dnes se Tobiáš bezvadně zapojoval na dětském hřišti, ale on s tím nemá velký problém 😉 a holky začíná mi hezky jíst, sice mu vyhovuju s tím, že má rýži nebo těstovinovou rýži, ale baští k tomu svetlé omáčky z hovězího, kuřecího, jater a s obrouvskou chutí, každý den. Tak mám fakt radost. Už to vypadá na jedno, i dvě teplá jídla denně 😵 😵 😵 😵 a díky jeslím bude určo líp 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
18. říj 2011

Tygr dneska jedl ve školce čočku 😝

smardik
18. říj 2011

@ygreen u nás to taky vypadá dobře, včera Tomík večeřel teplé jídlo a dneska jedl oběd v pohodě 🙂 šikulka to je 🙂

mi už oba spí, Tom po obědě nespal a vzbudil brzo Hanyse tak šli v 19 a spí jak andílci 🙂

paolin
18. říj 2011

@sarael u nás to stejné. vyzkoušeli případnou inervaci, zapsali si papíry z psychologie a logopedie a objednat na EEG a šmitec. sranda je, že nám skoro až nadali, co tam lezeme s disfázií, že je to problém psychologa apod. 😝
jinak nám tedy přednostka neurologie říkala, že oni vyšetřují především sledováním dítěte - jak se chová, hýbe apod.

smardik
18. říj 2011

@sarael u nás neurologie podobná, jen s tím rozdílem že mi chtěla pro Tomíka napsat léky na uklidnění a poslat nás k psychiatrovi - brzo vstáva, blbá cesta a nemá rád dr. tak to celé proplakal

paolin
18. říj 2011

jo, jinak jsem si volala do PPP, že se tam máme objednat na vyšetření. paní psycholožka říkala, že především je potřeba mít dítě ve školce a věnovat se mu logopedicky a že neurologické vyšetření stejně něco řeknou až kolem těch 5ti let. že máme Adámka co nejvíc držet zdravého, aby do školky mohl chodit. tak jsem jí řekla, že se snažíme, ale paní ředitelka už méně a že to se školkou nezáleží na nás, nýbrž na ní. tak chvíli mlčela, evidentně v šoku 😀

paolin
18. říj 2011

@sisstin ty stránky tvoříš a adminuješ ty? 🙂

sisstin
autor
18. říj 2011

@paolin stránky tvoří z 99% Martina, já jsem druhej admin a budu přidávat spíš ty články a tak...programovat neumm vůbec 😉

wsmoulinkaa
18. říj 2011

@sisstin to je dobře ne? 🙂 bo ji asi nemáš ráda...jako já

paolin
18. říj 2011

@sisstin super nápad 😉

sisstin
autor
18. říj 2011

@wsmoulinkaa no spíš čumim, že jí luštěniny...dokonce tam jí i maso..k přílohám se teda ještě nepropracoval, ale i tak úspěch 😅 😅 😅 a v pátek jedl rizoto 😔

wsmoulinkaa
18. říj 2011

@sisstin tak to je výborný...to jsi ráda void...nj asi že vidí jiné děti...bo mu nic jiného nezbyde,když má hlad |🙂

wsmoulinkaa
18. říj 2011

jako moje první nikola nejedla taky...ve školce málo..ale jak měla jít k tchánovi tak vše 😀 se s ní jako nepáral....chudák malá...akorát tam nechce chodit, protože říkala,že tam musí vše sníst 😅 🙂

sarael
19. říj 2011

Krásné ráno všem!! 😉 Tak to jsem ráda, že jsme na tom byli všechni podobně.. Ta neuroložka už pak asi viděla, že si o ní myslím své, tak jsem byla ráda, když jsme to ukončily a šly.

Myslím, že jsem měla jednou chřipku, ale jinak v pohodě. Ty jo a to jako myslíte, že tyto poruchy mohou způsobit nějaké vizory atd??? Tak to si teda numím představit, jak dopadne moje Sára, která se narodí za 2 měsíce. Protože mě zmáhá jedna břišní viroza za druhou, teď na mně pro změnu vlezla nějaká angína. 😒

No a vy jste všechny měly nějaké problémy v těhu nebo u porodu? Já mám právě že taky kamarádku, která měla všechno v pohodě a chlapeček je autista..A říkala, že ani nebyla nijak nemocná..

sisstin
autor
19. říj 2011

@sarael u autismu jsou celkem příčiny pořád neznámé 😉 někdo myslí, že je to genetická porucha, někdo, že je metabolická atd. Ale u té dysfázie nějaké známé příčiny jsou - jednak je to dědičnost po mužské linii (stačí třeba opožděný vývoj řeči u otce, nebo i u někoho v bližší rodině), více jsou na to náchylní chlapečci, poměr k holčičkám je 5:1, dále jsou to nepříznivé vlivy v těhotenství (stres, intoxikace, nemoc, alkohol atd.), špatný porod, prodloužená novorozenecká žloutenka 😉

U nás to je docela dost, jednak je to kluk, jednak otec měl bud velmi výrazně opožděný vývoj řeči nebo možná lehčí dysfázii (akorát skoro před 40 lety to nikdo neřešil), na začátku těhu jsem měla poměrně silnou chřipku (nevěděla jsem, že jsem těhu ještě), takže jsem se ládovala práškama a chodila do práce, ve 20tt opět nemoc, v práci šílené stresy, byla jsem přepracovaná, unavená (makala jsem i 12-16h denně), jinak porod byl normální, žloutenku měl, ale ani se nebyl svítit...

ale dysfázii mají i děti, jejichž matky udávají, že naprosto žádný problém nebyl...to samé matky auti dětí 😉

dadlenka
19. říj 2011

@sisstin mě v těhotenství umřela babička, jinak si nejsem ničeho vědoma, něco s řečí měl i manželův strejda, manželův brácha je dyslektik, manžel si jeste dnes při psaní plete písmenka... Takže se to v Kryštofovi nějak transformovalo🙂, uvidíme, co z toho vyleze🙂

sisstin
autor
19. říj 2011

@dadlenka tak to jsou MOŽNÉ příčiny, nemusí to tak být u každého 😉

deina
19. říj 2011

Ked tak spominate tie problemy v tehotenstve, nam sa Matko podaril dost neplanovane (raz sme si nedali pozor). Na druhy den sme sli na chatu, kazdy vecer si nieco dali (varene vinko a tak), ja som tam poriadne prechladla a tyzden nato som skoncila na antibiotikach. Tie sa v tehu neodporucali, aj ked neboli nejake najhorsie... A popritom som este brala Plaquenil (antimalarikum), ktory sa v tehotenstve tiez neodporuca (ale vraj to by mohlo sposobovat skor problemy s ocami, nez s niecim inym), ten som hned vysadila, ako som sa dozvedela, co sa nam to podarilo. No a cele tehotenstvo som brala aj Prednison, ale to bola taka davka, ktora je v tehotenstve povolena. A potom boli zle reakcie na 2 ockovania... Asi tazko povedat, co mohlo sposobit tieto problemy s Matkom.

deina
19. říj 2011

A to, ze ma problemy s ockami, nemoze tiez do urcitej miery sposobovat problemy s ocnym kontaktom? Neviem, nakolko vidi na to jedno ocko, ktore mu zabieha... on ho vobec nepouzival, nepozeral sa nim, nosi okluzor. Ale predpokladam, ze vidi, inak by nebehal po uliciach a nepozeral si knizky. Podla mna sa mu to upravilo, neviem nakolko, zanedlho pojdeme aj s ockom na kontrolu.

sisstin
autor
19. říj 2011

@deina no to samozřejmě vliv má a velký 😉

deina
19. říj 2011

@sisstin, tak to by som mala aj ocnej lekarke spomenut. A pritom ozaj nemam pocit, ze nevidi, aj ked je mozne to, ze nevidi dobre.

dadlenka
19. říj 2011

@sisstin tak jasně že možné, protože to tak být vůbec nemusí, ale podle mě jsou to stejně neovlivnitelné věci, pochybuju, že normální těhotná ženská se nesnaží ty negativní věci eliminovat. Proto je zbyteçné se tím nějak trápit🙂 jak chceš ovlivnit, aby ti někdo neumřel, teda když ho nezabiješ😀

sisstin
autor
19. říj 2011

@dadlenka no ovlivnit to nejde, jenom, že jsou teda jakž takž známé ty věci, co to můžou způsobit...jako těžko bych dala výpověd jenom proto, abych nebyla ve stresu a tak že 😅

sisstin
autor
19. říj 2011

tak Tygr je doma, svačil, snědl celou polívku s knedlíčkama a ještě i kousek kuřete 😝 jinak si pozpěvuje nějakou melodii a do toho vyjmenovává barvy...a oni hráli Čáp ztratil čepičku 😅 😅 😅 😅 😅

sarael
19. říj 2011

Aha takže ono těch příčin může být fakt spoustu..Ale stejně je to všechno strašně nespravedlivé!! Protože mým jediným hříchem v těhu, bylo dát si tak 2x týdně colu. Jinak bych nic z alkoholu, ani kávu do pusy nedala, protože mi to fakt nechutná. A třeba taková moje sestřenka celý první trimestr prokouřila, jela tvrdý alkohol( myslela si totiž, že půjde na potrat, no pak si to rozmyslela..) a narodila se jí úplně zdravá holčička, teď má 10 let a do teď neměla ani jednu 2 na výzo, ani prý nikoho nepotřebuje, aby jí pomáhali s učením..

A někdo by zas fakt nic špatného do pusy nedal, ani nemá žádné dědičné riziko v rodině a stejně se pak něco po....

wsmoulinkaa
19. říj 2011

ahojky....včera mě napadlo napsat si a spočítat kolik slov nela asi tak řekne....mno napočítala jsem tak 65slov což je málo že?? větu neřekne žádnou zřetelně....jen: deme ven, dobý den...ale to asi věta nebude 😀DD

jinak ona zopakuje i jiná slova,sic blbě a řekne...ale to jsem do toho nepočítata...spíš ty co říká sama a častějc :-/

wsmoulinkaa
19. říj 2011

včera jsem najela na vadu řeči a dysfázii,tak jsem si početla 🙂

wsmoulinkaa
19. říj 2011

@sisstin jak píšeš ty nepříznivé vlivy v těhu: no tak stres asi ne, nemocná jsem byla pořád s rýmou a kašel,stříkala i kapku do nosu dlouho skoro pořád, do toho jsem dělala ty nehty takže čuchala i laky atd...a porod o měsíc dřív...si tak říkám,že to může být také tím...ale jisté to není a nikdy se to nezjistí. 😒

dadlenka
19. říj 2011

@wsmoulinkaa za slovo se počítá každý výraz, který má ustálený význam. I samohláska či slabika.