Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
14. lis 2011

@sisstin problém i 70a mám velké, nesedí mi

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik bys asi měla mít spíš tak 60-65 A ne? 😕 Nebyla by lepší taková ta lambáda, samozřejmě z nějakého dobrého matroše a s pěkným vzorem...ne to, co jsme nosily jak pubertačky 😉 😅

smardik
14. lis 2011

@sisstin jo měla jenže je to strašně málo v obchodech ☹ občas je značková ale nechce se mi dávat 2 000 za to. jo lambadu mám to je pro mě nejlepší souhlasím, ale to fakt není nic na svádění atd, snad něco pořídím

smardik
14. lis 2011

@smardik ty vole ta je krásná jsem nevěděla že se dělají tak krásné, jak nepořídím v tom Lindexu asi objednám

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik já jak chodim na ty fashion blogy, tak právě tam mají dost těhlech lambad, co vypadají fakt pěkně 😉 jako pro mě to fakt není, bych měla kozy u pasu..ale některý vypadaj suprově 🙂

smardik
14. lis 2011

@sisstin až se budeš nudit hod další odkazy

zmuzle
14. lis 2011

@sisstin Koukam, ze shanis nejake pradlo. Ja mam taky 70 F nebo 75 F a kupuju uz jen v UK. Driv jsi mi radila ohledne syna, tak ted aspon muzu poradit ja. 😉 🙂 I s objednanim to z UK vyjde levneji, nez tady a jsem spokojena. Maji i neco ve sleve. Tak se muzes aspon inspirovat. 😎
http://www.bravissimo.com/products/sale/lingeri...

sisstin
autor
14. lis 2011

@zmuzle ha, díkes...a mají tam i 65G, což bych měla mít správně 🙂 já jako mám i nějaký z Nextu nebo tak..ale zas bohužel ne každá mi sedí, takže se přes net trošku bojim objednávat...ted mám jednu už vyzkoušenou (střih), tak u té se nebojim 😉

na to bravissimo jsem už určitě někdy koukala 🙂 a levnější to teda je rozhodně 🙂

sisstin
autor
14. lis 2011

@zmuzle a maj tam i tílka s podprdou 😀

dadlenka
15. lis 2011

dobré ráno🙂 dneska to nějak na mě sedlo. Zítra Kryštof půjde poprvé do "školky" a já mám strach, jak to všechno zvládne. Ve školce byl spokojený, já jsem nic netušila, že se něco děje, tak mám strach, aby to nedopadlo taky blbě. I když mi paní vedoucí slíbila, že nás kvůli křiku opravdu nevyhodí😀 Ale pořád ve mě hlodá červík, když ho vyloučili ze speciální školky, co to proboha bude mít za diagnózu....

vevercaci
15. lis 2011

@dadlenka Ahoj Dadlenko, my se zrovna chystáme k Dr. pro ty doporučení na vyšetření. ..oni ti vyhodili malýho, že křičel?mě už asi nepřekvapí nic tady 😨 Já byla na jaře svědkem zápisu ve dvou školkách tady u nás a probíhalo to tím stylem, že si každý dítě zvali zvlášť a zkoumali, jak je soběstačný v oblékání, jídle, mluvení, na wc aj, přišlo mi to ujetý..i kdyby to v tý době dítko neumělo, tak přece za toho půl roku než do školky nastoupí se toho normálně se vyvíjející dítko spoustu naučí..připadala jsem si tam jak na trhu s bílým masem..jedna maminka tam potřebovala, aby holčičce v poledne dávali nějaký prášek, na což jí řekli, že to absolutně nebude možné, že od toho tam nejsou 🙄 hřeší na to, že ty převisy mají tak obrovský, že si můžou vybrat ty "nejvýhodnější kusy", je to nechutný, i jsem přemýšlela, jestli vůbec někdo takovej pak může učit a formovat ty malý děti:(

dadlenka
15. lis 2011

@vevercaci jj vyloučili mi ho ze speciální školky, protože se nezapojuje do společných činností a svým hlasitým projevem ruší autistické děti🙂 "zjistili" u mého syna mentální retardaci, logopedka u které jsme byli cca 20 minut nám diagnostikovala autismus, ale sdělila mi novinu, že se teda bude dorozumívat mluvením😀 když zalistuješ zpátky, dost jsem to tu řešila, popsala jsem toho kvanta😀 Zítra bude chodit do stacionáře, kam chodí i zdravé děti, ale i děti vážně postižené, hlavně slibují velmi individuální přístup, tak snad to klapne🙂

jirinula
15. lis 2011

Všechny Vás po dlouhé době zdravím,
nesu taky pár novinek . Jirka od září chodí do stacionáře a strašně mu to prospělo. Začínáme s nočníkem přes den je bez plen a má je jen na spaní. Pomalu se snaží mluvit jenže mu to moc nejde ale fakt se moc snaží. Je to šikula. Momentáůně čekáme na výsledky z metabolických poruch a genetiky kardio naštěstí dopaplo dobře. Včera jsme měli posouzení stupně závislosti a mudra mu doporučilapřiznat 1 stupen tak snad nám ho potvrdí.
JInak noc nového u nás zatím není. Logopedka s ním pracuje a maj tam specialního pedagoga ve třídě tak to jde dobře.
Tak já zase letím a včechny zdravím
ahoj Jiřina

sisstin
autor
15. lis 2011

Bré ráno,

tak Tygr spal od včera od šesti do dneška do půl 11 😲 😕 vypadá teda děsně, bílej jak stěna a absolutně nechce nic jíst...to zas bude vážit 12kg 🤐 mně teda taky není nejlíp, žaludek mám jak na vodě 😝

@dadlenka mně teda fakt nepřijde, že by na tom byl Kryštof tak špatně 😉 je to prostě blbost...jako TMR je totální kravina 😉 jestli má autismus netuším, ale kdyby nááááhodou jo (což mi nepřijde), tak podle mě nějakej hodně lehkej a ještě atypickej, popř. VFA 😉 mně by teda nejvíc seděl na tu smíšenou dysfázii nějakou lehčí 😉

@jirinula super, že se Jiříček zlepšuje a že se mu ve školce líbí 🙂 držím palce a dej zase vědět 🙂

vevercaci
15. lis 2011

Ahoj, tak jsme zpátky, máme žádanku na logopedii s opožděným vývojem řeči a plus tam něco psal o tom jídle. Poté mám dojít, co mi tam řekli a podle toho ještě psychologii a foniatrii, takže se jdu objednat do toho Loga 🙂

paolin
15. lis 2011

@vevercaci šmankote kde ve školce měli takové nároky? 😨
@sisstin copak to máte za morybundus hnusnej? ☹
@dadlenka budeme držet pěstičky 🙂
dnes je Adámek ve školce sám bez Vítka, páč předškoláci šli omrknout školu. za chvíli pro oba frčím, tak uvidíme, no..

vevercaci
15. lis 2011

Tak mi ho objednali až na 17.1., dřív není místo k nějaké Mgr. Pacákové, jsem na to zvědavá 😕

vevercaci
15. lis 2011

@paolin jsme z Králova Pole v Brně, konkrétně škola při ZŠ na Staňkové..

ygreen
15. lis 2011

Ahoj kočky, nějak nestíhám 😅
Thea se začíná pěkně vztekat jak není po jejím a je tu inverze jako prase a mráz, tak se nám nechce chodit ven, Tobča vypadá že s něčím bojuje, tak raději jsme doma.
Opakuje někdy víc někdy míň, snaží se někdy odpovídat, ale tak jako sem tam se strefí, sem tam ne. Začal se sám oblíkat, trochu začal jíst.
Čekám stále na vyjádření těch jeslí. Snad se to dozvím už tento týden. Potřebuje je jak sůl, nutně potřebuje okoukat chování dětí. Hru, zdravení, a hlavně jezení.

Teď se snaží sestavit 40 článkové puzzle - tam musím jít pomáhat to samo nedá ani náhodou.

dadlenka
15. lis 2011

@sisstin díky za uklidnění, však to znáš, jak to na člověka sedne🙂 Jinak teda, aby na vás znovu neskočila ta žaludeční viróza, nám se to tak minulý rok točilo dokola asi dvakrát, vždycky blití, průjem, potom průdušky, rýma a potom znovu blití.... bylo to na mašli, ale snad se vám to vyhne..
@ygreen 40 dílkové puzzle - fíha, to je borec, že ho to vůbec napadne🙂 Kryštof teď furt staví z kuličkodráhy strom a jelikož je megaloman, tak je to tak vysoký, že to padá, takže u nás řev a já musím pořád držet eň (kmen) ití (listí) naštěstí drží samo😀 S těma jesličkama držím palce, kluci ten kolektiv potřebují, zvlášť, když teĎ nasávají jako houby🙂

ygreen
15. lis 2011

@dadlenka jeho to hodně baví, ale sám to nedá anináhodou. Ale logopedka má v pracovně stejné puzzle jako my (dostal ho teď po ségřinejcg dětech) a říkám jí že ho děsně baví, že ho chce stavět každý den a že první den dal sám všech deset trojdílných puzzlí, půlku hodin a pomáhal mi s těmi ročními obdobímy. Teď asi po týdnu dělá sám už skoro úplně vše a kdyby se trochu soustředil, tak to dá sám všechno.
Logopedka se tedy divila, říkala že nám to ani nenabízela, že t je fakt od 4 výše. COž si myslím, že možná tak ty roční období teda.

Ale jde mu to mnohem líp než puzzle třeba s Mc Queenem, nebo tak, páč tam je tedy zmatenej. Potřebovala bych pro něj nějaká hezká puzzle tak o 15-20 dílkách. Nemáte někdo tip?

ygreen
15. lis 2011

Je to moc hezké puzzle

deina
15. lis 2011

@sisstin, ta stavebnica Logica je krasna. Matko ma velmi rad vkladacky, toto by sa mu pacilo... len som to zatial na ziadnej slovenskej stranke nenasla.

ygreen
15. lis 2011

ale holky štve mě s tím jídlem, od je tááááák vzpurný, ječí, brečí že jíst nebude. Třeba včera snědl v rámci trochy breku misku vývaru a s chutí hned po první lžíci. Dostal pak čokoládku a spokojenost veliká. Dnes to samý jídlo, úplně. A né, takový scény, histerie, řev, jekot, prskání polívky. Thea to snědla, dostala kousek čokoládky, aby jako viděl. Histerie, řev, šel ke mě, prosil o čoko. Řkla jsem mu jen za polívku. Řev, histerie. Asi 6x jsem mu dala možnost a pak už mě nasral a mazal do postele. Je fakt že oba dva hned vytuhli. Tak já fakt nevím. Vím že autíci odmítají jiná jídla než ta, která jedí - prostě stereotyp a žádné novoty. ale Tobin třeba jden den s vyloženou chutí něco zdlábne a druhej den hysterák. Jsem z něj na palici. Už jsem ale zavedla tvrdej režim, dostane jen to co mu dám, jinak šlus. Takže odpoledne už s chutí spucne ovocnou přesnídávku, kterou jedl rád naposledy jako dítě.

Jako jo, on je teď nějakej unavenej, asi to počasí, má takové nateklé oči, po obědě usne (nevídáno neslýcháno už 2 měsíce), jinakje v pohodě.

Tak holky já asi najedu u jídla na režim - oběd o 11 hodině. Od snídaně nic, max dám do misky poloupané jablko (ovoce samo nejí, jen banán), o 11 oběd, sní, může si vybrat zda půjde spát nebo si budeme hrát, nesní, jde spát, po spánku cca 14-15 ovocná přesnídávka se snídaňovejma křupkama, večeře. A oba to tak budou mít, akorát Thea dostaně něco klidně i mezi jídly páč ta jí hezky. A asi ho definitivně odříznu od UM. Je zvyklej, miluje ho a myslím si, že když si ho dá k snídani a před spaním, že by byl schopnej žít jen na tom.

JÁ TAK POTŘEBUJU TY JESLE ABY ZAČAL JÍST 😒 😒 😒 😒

ygreen
15. lis 2011

tohle je docela hezký, ale ta cena? http://www.nomiland.cz/Shop/Didakticke-pomucky-...

deina
15. lis 2011

@ygreen, tato... http://www.ucebnipomucky.net/Stavebnice-Logica.... Hladam ju na slovenskych strankach, ale bez uspechu... ale nasla som na mmb, mozno by mi to ta kocka poslala aj na SR, neviem. Nemate to niektora, zeby ste sa toho chceli zbavit? 😅

ygreen
15. lis 2011

dřív to měli na dráčikovi,a le už jsem to tam nenašla

dadlenka
15. lis 2011

@ygreen já myslím, že to opravdu souvisí s tím nemluvením. Mluvící dítko ti řekne, že chce udělat rýži, kuře, atd. Tobík to ještě neumí, maximálně si vybere z toho, co je...podle mě prostě neměl chuť na polívku. Možná, že má úplně jiný chutě, než předpokládáš 🙂 Kryštof si umí vybrat z lednice, maximálně si řekne, že chce chleba a sýr, puding, mlíko atd., u teplých jídel ne. Ty nezvládá, je pravda, že sice umí říct maso, rýži, ale neumí nakombinovat, že by řekl, že chce řízek, má chuť na ono a tak to ne. Maximálně, když mu naberu jídlo, tak řekne fuj, že to nechce. Ale je pravda, že já nejezení neřeším, on je jedlík velmi dobrý