Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
30. lis 2011

@kalo a ještě někteří dysfatici mají specifickou křivku na EEG, ale to spíš ti, co mají problém i s porozuměním řeči 😉

jajik25
30. lis 2011

ahojky,my byly na EEG tenhle měsíc a dopadlo to dobře,teď záleží co napíše do zprávy psycholožka,upřímně řečeno stojí za prd,a pak se uvidí jestli nás pošlou na magnetickou rezonanci nebo ne
Nevíte náhodou proč by nás tam posílaly když zatím všechno dopadlo v pořádku?
Jinak se Stáník hooodně snaží,ikdyž se mnou moc pracovat nechce,ale během dne po mě hodně opakuje a i se mu to kolikrát povede.
Máme cvičit slovíčka s písmenem "k" ale nějak nevím jak na něj,ty co umí řekne ale ty,kde jsou i písmenka která mu nejdou mi neřekne a a ni nezkusí,pokud nemá náladu.Poradíte někdo co s tím.Díky 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 jestli máte EEG čisté a i neuro nález je čistý, tak bych se na magnetickou rezonanci vyprdla. Jako v tomhle věku dávat dítě poměrně zbytečně do narkozy bych si neriskla, kor u dítěte, které nemá ten vývoj úplně normální 😉

jinak u těch slov, co mu nejdou říkat...mu to rozslabikovávej, a ty hlásky, které mu nejdou vůbec tam vypichuj po jednom 😉 třeba š-ne-k 😉

jajik25
30. lis 2011

neuro nález nevím jak dopadl ale myslím že taky ok,to by mi jinak doktorka řekla
Jen nechápu proč to staví na zprávě od psycholožky?
Učíme se i "l" ale to taky není žádná sláva,mi přijde že je línej zvedat jazyk.

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 tak záleží, co v té zprávě máte že 😉 jestli třeba autismus nebo mentální retardaci atd., tak je magnetická rezonance doporučována..já myslela, že chlapeček teda jenom nemluví..že jinak rozumí a je v normálu 😕

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 jinak pokud ještě ani nespojuje slova (nevím, jak na tom je), tak učení nějaký výslovnosti je naprosto zbytečný..mělo by se pracovat na té aktivní slovní zásobě a porozumění, výslovnost je u takhle těžký vady řeči fakt až druhotná...to se dá trénovat, až když dítě nějak mluví...my jsme se k tomu dostali po 1,5roce docházení na logopedii 😉

jajik25
30. lis 2011

@sisstin on jinak rozumí dobře akorát doktoři si pořád nejsou jistý jestli jde o autismus,slova už spojuje,jako třeba mimi cí,auto stojí .....
jinak se naučil říkat promiň,topí,kouří,mlha,lampa,tatra...ale komolí,takže ta výslovnost zatím vázne

smardik
30. lis 2011

@jajik25 nám neurologžka taky doporučovala magnetickou rozenanci, Tomík se jí nezdál-neměl svůj den, chtěla mu určovat co a má nemá dělat, ale neuro nálež není a EEG je čisté takže jsem to odmítla, neviděla jsem a nevidím pro to důvod

a jinak se teda řídím tím co nám řekla psycholožka a to je pro mě ta diagnoza kterou má, má ji i k dispozici logopedka a ta k němu přistupuje jako k dysfatikovi

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 kdy jdete k tý Krejčířový? Ta by to měla rozseknout 😉 Co se týče toho porozumění, dej před něj třeba obrázek slunce, měsíce a hodin...a ptej se, co svítí ve dne na nebi, nebo kdy je tma, co nám měří čas atd. Pokud nemá problém s porozuměním, tak by tohle měl normálně zvládnout....

pokud ano, tak je třeba možný, že má tu dysfázii smíšenou( čili má opožděný i porozumění), a k tomu by teda mohly být ty případné auti rysy 😉 jestli už spojuje slova, tak to je docela fajn..většinou děti se smíšenou začínají mluvit, když mají mentální věk okolo 4let..což by u vás asi i odpovídalo ne? 😉

jajik25
30. lis 2011

jenže naše psycholožka stojí za prd
dysfázie těžší,dět. osobnost senzitivní,jen autist. rysy v rámci dysfázie.Intelekt se jeví v subnormitě. 😒

dadlenka
30. lis 2011

@jajik25 a na jakým základě si myslí, že je autista, když říká, že rozumí, rozmlouvá se atd. díky tomu, že nespolupracuje u doktora?

smardik
30. lis 2011

@jajik25 víš co nechápu? když psycholožka stojí za prd proč tam chodíte? já mít své dítě v rukou dr. které nevěřím tak tam prostě nechodím a hledám dál, třeba i za cenu dojíždění

jajik25
30. lis 2011

no asi jo,doma s náma normálně mluví a i se snaží ale jakmile vlezeme někam k doktorovi tak je zticha a chvílema dělá že i neslyší

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 no tak ale tomi přijde, že to docela teda odpovídá..na tu smíšenou...to tam napsala: těžší dysfázie (což bude), auti rysy v rámci dysfázie (to bývá u té smíšené), a intelekt ...ony děti, co mají opožděné porozumění zaostávají i v tom duševním rozvoji, páč přes porozumění se všechno učíme...proto se na tom porozumění musí makat 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 ono v tomhle věku nestačí, aby rozuměl věcem jako "sundej si boty" atd. Tam to porozumění je úplně na jiný úrovni, a ty jako laik, jestli nevíš přesně, na co se ho máš ptát, tak to taky nemusíš až tak poznat. Měl by právě chápat to, co jsem ti psala: co svítí ve dne na nebi, co svítí v noci na nebi, co uděláš, když venku prší atd. Znát pojmy jako největší, nejmenší, široký, úzký, nízký, vysoký, první, poslední. Je toho fakt hodně, ale jestli ty se na to nezaměřuješ, tak si toho, že má opoždění porozumění fakt nemusíš ani všimnout 😉

dadlenka
30. lis 2011

@jajik25 a jdete k té Krejčířové? ta by to měla poznat..

jajik25
30. lis 2011

@smardik to už sem taky zkoušela ale doporučily my tuhle,stejně tam teď nejdeme,kontrola za rok

@sisstin ke Krejčířový jdeme v březnu,už se docela těším,aspoň budu vědět co a jak

smardik
30. lis 2011

@jajik25 a proč je podle tebe blbá?

jajik25
30. lis 2011

já nevím prostě mi přijde nějaká divná,jako výstupem a z doslechu vím že stojí za prd ale zase každý má svůj názor na lidi,uvidím co nám řekne pak ta Krejčířová

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 a jak ona zkoumá u Stánika to porozumění? 😉

jajik25
30. lis 2011

myslím že tak jak říkáš ale nejsem si moc jestá protože tam byl s ní sám

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 tak to je první chyba, určitě nenechávat takhle malý dítě při vyšetření bez tebe 😉 ty bys měla vidět, co se tam děje...bez přítomnosti rodiče se vyšetřují až starší děti, které třeba s tím psychologem řeší i nějaké problémy, o kterých rodiče nemusí zrovna vědět 😉

no uvidíš, co vám fakt řekne Kr., ona sedí za stolem, a ty se Stánikem budete proti ní 😉 spolupracujou tam fakt všechny děti, i autíci (v rámci možností samozřejmě), ona prostě fakt ví, jak na ně...že tam i děti, které třeba jinde moc nespolupracují předvedou úžasný věci 🙂

jajik25
30. lis 2011

@sisstin doufejme,že jí tam ukáže že opravdu začíná povídat ☹

sisstin
autor
30. lis 2011

@jajik25 tak to povídání ji až tak zajímat nebude, ale hlavně to, jak rozumí a jak je na tom celkově ve vývoji 😉

andulka4
30. lis 2011

my na EEG byli-mimo jiné se tam dá poznat stáří mozku a zda nedochází ke stagnaci vývoje
na MR JSME TAKY BYLI A ROZHODNĚ BYCH TO NEPODCENOVALA STAČÍ SEBEMENŠÍ PRKOTINA CO TAM NEPATŘÍ A VŠE JE JASNÉ ale rozhodně nikoho takového neznám a nakonec to měli děti čisté(dle pobytu v nemocnici co jsem tam byla s jinýma maminkama)

spíš bych se ale řídila intuicí 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 na druhou stranu u dětí s dysfázií, nebo autismem atd. je každá narkoza riziko jako svina..takže do MR bych šla jen kvůli opravdu závažným důvodům 😉

andulka4
30. lis 2011

o tom nevím že by to bylo pro ně rizikovější

paolin
30. lis 2011

MR jsme taky odmítli. krom jiného nám neuroložka říkala, že toto vyšetření je ve většině případů do 5-6 let zbytečné.

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 narkozu tyhle neurotypické děti snášejí dost blbě..dost často dochází k různým regresům, což zrovna u našich dětí jako fakt nic moc 😉

andulka4
30. lis 2011

jsem nahrála jak stříháme-snad víc jak 6m neměl nůžky v rukách
jsou to tedy ale kovové né ty na plastelínu

https://www.youtube.com/watch?v=bf8SY_8fcus