Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
14. lis 2013

@mvmk - 🙂 , tak to manžel umí vařit dobře, i omáčky, jako třeba svíčkovou nebo rajskou...jako já taky zvládnu uvařit a určitý věci třeba zase umím jenom já - jako třeba koprovku nebo tvarohové ovocné knedlíky....ale manžel má k tomu vaření nějak lepší vztah a umí to prostě líp, já nejsem zrovna ten typ labužníka, nejsem na jídlo moc náročná, hlavně když nemám hlad 😉. Takže se toho vaření ujal on....naproti tomu zase když se mi třeba pokoušel pomoct věšet prádlo, tak to si radši udělám sama, protože to věší stylem, že trička dole co nejvíc natáhne a přikolíčkuje, takže jsou tam vytahané cípy, otisky od kolíčků....no a já prakticky nežehlím, když to dobře pověsím a pak při sundavání hned pečlivě skládám a dám do skříně, tak mám na žehlení jen malou hromádku tak jednou do měsíce a to ještě hlavně manželovy látkové kapesníky 😉

krystalka
14. lis 2013

@ottic - tak to on je zase zlatíčko, on po sobě tu linku i i uklidí 🙂

ottic
14. lis 2013

@lukyte ahoj, zrovna jsem s Jahnovou mluvila, potřebovala jsem radu, je tam ...

ottic
14. lis 2013

@krystalka tak to ti fakt závidím ! manžel dělal nedávno paštiku a já našla kus jater v obýváku ☹

ottic
14. lis 2013

@sisstin Ještě se tě chci zeptat - ohledně psychologů v Praze - Krejčířová mě nevezme, napsala mi, že nebere. Doporučila mi své kolegyně Křížová, Soukupová - Junková. Kterou bys doporučila ? Díky moc, za rady !

mvmk
14. lis 2013

@ottic Junkova 😉

krystalka
14. lis 2013

@ottic - my byli teď v říjnu u Junkové a byla jsem s ní hodně spokojená, i Jiřík jí vzal v pohodě 🙂, myslím, že je hodně dobrá....a navíc i ta objednací doba byla jen asi měsíc, což je taky super....jinak o Křížové jsem myslím četla, že je problém z ní pak dostat zprávu a Soukupovou neznám...

krystalka
14. lis 2013

@ottic - a od té Junkové mi zpráva přišla poštou ani ne za týden, v pátek jsme tam byli, ve středu jsem jí měla ve schránce 🙂

giraafje
14. lis 2013

@krystalka: my jdeme k dr. Junkové za 2 týdny, už aby to bylo. A řekne Ti něco aspoň nebo musíš jenom čekat na zprávu?

lenuskin
14. lis 2013

@giraafje U nás to bylo tak, že přímo na místě řekla, kam směřuje její úvaha, kde vidí problém. Takže jsme se konkrétní věci dozvěděli přímo na místě. Ve zprávě je pak popsáno, jak probíhalo vyšetření a závěr, doporučení , co a jak dál. Neboj, určitě se všechno dozvíš na místě a taky máš pusu a tak se zeptáš. 🙂

giraafje
14. lis 2013

@lenuskin: uuuuffff, tak super, aspoň že tak. Moc děkuji za povzbudivou odpověď.

lenuskin
14. lis 2013

@krystalka Jinak vařícího manžela upřímně závidím. U nás je to jako v restauraci, přinesu na stůl a taky sklidím. Jak jsem si naučila, tak to mám. 😉

lenuskin
14. lis 2013

@giraafje Jo a ještě jedna věc. Dnes jsem tu měla zase paní z ranné péče a ona my říkala, že hromada rodičů, kteří mají nějak nestandartní děti, vidí hned autistu. Z převážné většiny to tak není,děti mají jiný problém. Autismus je přece jen profláknuté postižení a o nějakých VD, apod. se toho málo ví nebo jsou zkreslené představy. Takže ty jsi zřejmě ten případ , že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.

giraafje
14. lis 2013

@lenuskin: Moc děkuji za radu, jsi zlatá. Já jsem případ totálního psychopata, jinak si to nedovedu vysvětlit 😢 Jako ptala jsem se jedné paní, která pracuje s dětma, a ta mi říkala, že na autistu by ho taky neviděla. Ale poté, co jsem přečetla celý internet, na něm vidím úplně všechno, klasika. Už jsem ale s internetem skončila - už 2 dny nic 🙂

sisstin
autor
14. lis 2013

Dneska jedeme na ctvrtou k Baslikovi, nebude tam nekdo?

abbie
14. lis 2013

@giraafje necitaj, inak s tou myslienkou budes zit skoro do 3r. zivota a to a vtedy, ked bude dieta relativne ok ... ja som do toho tak tazko spadla a nejde to len tak zmazat z mysle 😠 ja som prestala citat a zacala som verit odbornikom ...

mvmk
14. lis 2013

Jo holky tak jsme si protrpeli dnes navstevu v SPZ 😝 😝 Moje pocity jsou velice smisene. Kdyz jsme vesli do ordinace, tak se pi. dr. zeptala jak se jmenujes: Mala na to ze je 3 😕 , Pani tak nejak velmi odmerenym zpusobem dodala tak drei no to je dobry 😕 . Mala mela silenej den, vypadla jsem s ni po cca pul hodine. Mela opet jinou dr. grrrrr 😠 Co me strasne vadi, pac ji vlastne nikdy nikdo nemuze zhodnotit s odstupem. Mala odmitala splnit jakykoliv ukol, na pani se ani nepodivala. Sedla si mi na klin zady k pani doktorce. Nebylo vubec mozne ji otocit 😢 😢 hned hysak 😝 ja jsem si tedy zatim povidala, Celou dobu otravovala, ze je unavena, ze chce curat, ze ma zizen. 🙄 Kdykoliv chtela pi.dr. navazat nejaky kontakt, tak ji rekla ze je fuj at se na ni nediva ☹ Tak to po pul hodce prerusila a rekla, ze mala je v dannou chvili nevysetritelna ☹ Ja jsem se ji jen tak nesmele optala jak to vidi. Komentovat to nechtela, rekla ze ji prijde soc. nezrala , uzkostna proste klasika. Jinak se vyjadrit nechtela, s tim ze by to stejne byly jen subjektivni pocity 😝 Dostala jsem Termin na 21. k analyze hry 😕 Nemate nahodou nekdo zkusenost? Ukazala mi mistnost kde se to dela, vypada to jako vetsi detsky pokoj je tam nainstalovano nekolik kamer. Bude si cca pul hodiny hrat jen se mnou o samote a potom se knam prida heilpedagogin (lecebna pedagozka) 😅 a bude ji podnecovat k plneni urcitych ukolu pomoci hry. 😝 Pani dr. to rozebere a pozve nas na dalsi sezeni. Nedela se tohle spis u Autist. ditek? Dnes mam fakt blbej den, bylo mi trochu lip, ted uz je mi zase na nic. 😢 😢

mvmk
14. lis 2013

Jo a mimo toho jsem dostala kazani, ze i retardovane deti potrebuji hranice, a male ocividne chybi 😠 😠 Tak ze zaver je spis, ze je rozmazlena 😝

ladida.l
14. lis 2013

Já jdu zase poreferovat jak u nás. Minulý čtvrtek Tomáš zase absolvoval evokované potenciály. Potvrdila se nedoslýchavost, jedno ucho se nedoměřilo, protože se vzbudil, ale na těm je patrně středně těžká nedoslýchavost. Druhé ucho lehká nedoslýchavost. Doktor nám dal na výběr, že by mohl pomoci odstranit nosní mandli a gromety a nebo nasadit rovnou sluchadla. Dnes jsem byla na ORL, podle doktora tam není nález takový, aby byla operace nezbytná. Navíc Tomáš je tenhle týden opět peklo. Nespí, přes den chodí do kolečka, není možné ho aktivizovat k aktivitám, které před týdnem dobře dával (skládačky, různé pohybové hry). Připisuji to té analgosedaci. Takže jsem se rozhodla, že tu OP středouší zatím neabsolvujeme, bojím se, aby se po celkové anestesii ještě víc nezhoršil.
Jinak se s ním snažím každý den pracovat, docela dobře reaguje na znaky. Romana Sttraussová navíc radila několikrát denně lechtat, jako první stupeň nácviku sdílení. Máte s tím někdo zkušenosti?

lenuskin
14. lis 2013

@giraafje Psychopat nejsi, jen se bojíš o svoje dítě a proto vyšiluješ, ale myslím, že tohle máme všechny za sebou. Internet je úžasná věc, ale v tomhle případě je naprosto kontraproduktivní.

lenuskin
14. lis 2013

@ladida.l Mě teda lechtání jako nácvik sdílení nikdo neporadil, ale vzhledem k tomu , že je Kubík lechtací dítě a sám si o to říká několikrát denně, že vezme moje ruce a přiloží si je na bříško, tak lechtám skoro celý den. že by se někam výrazně posunulo sdílení a komunikace, tak to bohužel nepozoruju. ☹

lukyte
14. lis 2013

@ottic Ahoj zrovna jsem ti chtěla psat 🙂 S paní doktorkou jsem mluvila, objednala nás/mě na 5.2.2014. Po telefonu jsem jí popsala co a jak a řekla mi že se vůbec nemam děsit ze JE MALÝ AUTISTA 🙂 tak me tak nakopla, že vse muze být uplne v pořádku. Řekla mi že v tomto věku je vše velice zvláštní a ze hooodně dětí v tomto veku vypadají jako autisti ale ze je tam pak hrozny skok kolem 2,5let a že je stejne "zbytečné" ho ted vyšetřovat určitě potřebuje ještě cas. Mám být v klidu dala mi opet rady jak na malého tak uvidíme 🙂

mvmk
14. lis 2013

@ladida.l Nektere deti na narkozu strasne moc reaguji, muj syn byl vzdy tak 2 tydny po narkoze uplne vykolejenej. A to je naprosto standartni dite 😉 U male jsem se take hrozne bala narkozy, ale ta ji nastesti presla bez nejakych zjevny zmen 😉 Ono se rika ze jakmile deticky maji nejaky neurologicky Problem, tak na takovehle veci reaguji 😝 Neboj to zase pomine 😉

lenuskin
14. lis 2013

@ladida.lnebo možná ve vašem případě to zkus, přeci jen Kubík má asi jiný problém než Tomášek, i když se chovají, dle tvého popisu téměř stejně.

lenuskin
14. lis 2013

@mvmk Jo, to je pravda. Kubík měl doporučení od psycholožky na komplet neuro vyšetření a teď nevím, co se u malých dětí dělá v narkóze jestli CT nebo magnetická rezonance, tak to neurolog v současné době nedoporučil, vzhledem k jeho stavu, že by to mohlo udělat víc škody než užitku.

cairka
14. lis 2013

@mvmk , si nečítala, ako sme my pochodili v pondelok? 😅 😀 Neboj nič, len mala malá zlý deň, nabudúce bude lepšie 🙂 Čo sa tej hry týka, skús si počítať niečo o filiálnej terapii, ja o nej dosť intenzívne premýšľam. Je to vlastne terapia hrou, ja som teda namietala, že malá sa nevie hrať (v hre je na nejakých 2 rokoch vo vývoji), ale vraj je to aj pre také deti.

lenuskin
14. lis 2013

@mvmk To kázání o retardovaných dětech ti dala psycholožka????????????? 😕
WOW, to jsou dost silná slova.

pavlus3008
14. lis 2013

@sisstin
dobry den, prosim Vas posielala som Vam spravu, dostali ste niaku odomna? poprosila by som Vas ak by ste mi mohla niako poradit. dakujem Pavlina

mvmk
14. lis 2013

@lenuskin Jo a rekla mi to pekne z ostra 😠 Pac mala nechtela abych si s pani dr. povidala stale mi natacela hlavu k sobe tahala mi za obleceni fakt horor 😖 😖 Jsem videla jak to na pi. dr. je silny kafe, docela za tim stolkem penila 😀 a ja se potila 🙄

lenuskin
14. lis 2013

@mvmk Já nevím, ale na tohle by měli být takovýhle odborníci tak trochu zvyklí a taky moc dobře vědí, že se občas takhle chovají i zdravé děti. Tak třeba špatná konstalace, tvoje malá měla den blbec a paní doktorka taky. 😉