Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
4. únor 2016

@sisstin No to si piš, Lucka s tím bojovala ještě ve druhý třídě.

peanutczt
4. únor 2016

zdravím všechny, prosím Vás nevíte o nějaké dobré školce pro děti s VD v praze , pokud možno směr černý most. moc děkuji

peggy722
4. únor 2016

@peanutczt Já vím jenom MŠ v Horních Měcholupech, MŠ Milánská. Tam je vysloveně jedna třída dysfatiky. Obecně logo školek je v Praze málo.

peanutczt
4. únor 2016

už jsem poslala přihlášku do Bon bosco, ale dle psycholožky je šance na přijmutím minimální :/ tak hledám alternativu, může to být i soukromá školka kde se mu budou intenzivně věnovat.

sabuse1
4. únor 2016

@peanutczt: Vítek chodí od září do Sasankové na Praze 10 a jsme tam moc spokojení - ve třídě je jich 10, učitelku má úžasnou a chodí tam hrozně rád, od toho září udělal hrozný pokrok. Jinak spadá pod logo školu takže pak pokud se to neupraví do nástupu do školy mají děti z téhle školky přednost v přijetí do té logopedické školy

peanutczt
4. únor 2016

sabuse1 děkuji, píšu si jí na seznam 🙂 Rozhoduje v této školce trvalé bydliště?

peanutczt
4. únor 2016

@sabuse1 ještě dotaz, potřebovali jste nějaké jiné doporučení krom pediatra? Mám půl roku staré od foniatra, neurologa a psychologa ale nevím zda nebudou chtít novější zprávu.

peggy722
4. únor 2016

@peanutczt Já myslím, že to bude stačit. Já jsem při zápisu ani v ruce ještě nic neměla. Vyšetření jsme absolvovaly až později. Teď jim dávám 1-2x ročně zprávu od logopedky.

benjik
4. únor 2016

@peggy722 díky.To B6 zkusím,je nějaká max.dávka kterou nesmím překročit? Abych věděla po čem můžu koukat.My máme ten obyč tesco notebook pro děti,ale už blbne,tak budem brát nový.Na ty apky se podívám.Slyšela jsem,že dost pomáhá i talking Tom.
Tak fajn,kartičky zkusíme.Já mám podezření,jestli nemá PAS nebo něco podobného Má přímo urputnou potřebu svých rituálů.
Ale mám z něj radost,začal u vláčků říkat šiší.
Pexeso miluje,zrovna dnes jsem rozstříhala obrázky na různou obtížnost.Skládali jsme je a u toho jsem se ho ptala a povídali jsme si.
S kynetickým pískem máte zkušenost? Vážně se nesype po okolí? Nebo mi bohatě stačí říční písek?

sabuse1
4. únor 2016

@peanutczt: nerozhoduje, co vím jsou tam děti s celé Prahy a okolí, potřebuješ hlavně potvrzení z pedagogicko-psychologické poradny, bez toho nepřijmou ani přihlášku a doporučení logopeda, Vítek je tam teď skoro nejmladší, někdy v říjnu tam přišla k nim do třídy holčička, tipuju,že jí nebudou ani 4 roky tak to určitě zkuste, v září se dostane určitě

schellongova
4. únor 2016

@peanutczt Ahoj na cernem moste je skolka oblacek s logo tridou s 10 detmi. Budeme se hlasit zapis 14.3. Letos budou brat tak 6 deti. Jsou tam dve ucitelky plus asistentka. Reditelka moc mila.

peggy722
4. únor 2016

@benjik Ty rituály mají i děti s VD. Ela toho měla spoustu, v těch třech letech se chovala jako docela slušnej autík. Tak to máme ten samej noťas. Nám už taky dosluhuje. Ale koukni na ty aplikace, jsou fakt dobrý. Elu to kouzelný čtení vůbec nezaujalo. Logopedka jí ho nabízela 2x, vždycky u toho vydržela 5 minut a šlus. Prostě se jí to nelíbilo, oproti tomu ty hry na tom tabletu má ráda a přijdou mi mnohem přínosnější. Mně tohle přijde jako strašně předraženej krám. Jinak máme od Albi takový kartičky, abecedu, ty jsou fajn. Dobře se na tom trénuje paměť. Talking Tom je docela fajn, ale on po dítěti jenom opakuje, takže když mluví špatně, tak to nemá ten patřičnej efekt.
A tím kynetickým pískem myslíš co, ten měsíční ? No bordelu je z něj docela dost, sice se to nesype jako klasický písek, ale děti to roztahají všude a pokud máte koberce, tak nedoporučuju.
A ten B6 dávám tenhle http://www.nonrx.cz/horcik---b6-tbl-60~z3155299.... Je to od tří let. Dávám jednu tabletu denně.

benjik
4. únor 2016

@peggy722 na ten písek je reklama hodně na fb a v časopisech.No to je jedno,počkám na jaro-na pískoviště na chatě.Zatím chci zkusit malování do mouky. aha,to jsem o Tomovi nevěděla,tak nic.Kuba miluje puzzle u mě v mobilu.Tak ještě něco postahuji.Možná pořídím A pen nebo jak se to multifunkční pero k tabletu pro děti jmenuje.Miluje kreslení,hrozně rád má ty magnetický tabulky i ty na fixy.V tom je přesný opak Nelči,tu malování začalo bavit nedávno.No a naše nejmenší je kapitola sama pro sebe,nerada maluje na papír,ale do knížek a na zdi to je zábava největší.

roniii
5. únor 2016

Ahoj, dlouho jsem nepsala. Pokroky u nás minimální.
Dneska máme po vyšetření u psycholožky. Vůbec nejsem zdrblá jako minule, všechno, co mi řekla, jsem už věděla. Diagnozu mozečkového syndromu od neuroložky jen potvrdila, říkala, že to všechno zapadá do sebe. Momentální stagnování připsala také diagnoze, že je to pro ni typické. Autismus vyloučila. Jestli bude mluvit, nebyla schopná říct. Zprávu napíše terminologicky drsně (kvůli PnP), tak se moc těším na prima počtení.
Rozhodnutí o PnP zatím nepřišlo, ale dneska jsem ze schránky vybírala lístek, tak si myslím, že to bude ono.

ladida.l
5. únor 2016

@roniii Chodite porad k Junkové? Špatné zpravy me mrzí. Vyhoda je, že jste se konecne dobrali diagnosy. .

misuulka12
5. únor 2016

Zdravím všechny po dlouhé době a jdu opět na radu. Potřebovala bych tip na ZŠ na Praze 4, Opatov, Chodov, Háje případně na Praze 10, kde by brali dítě s receptivní dysfázií v rámci atypického autismu. Sice aktuální je zápis za rok, byly jsme teď ve spádové, ale sbírám info dopředu. Jsem z nabídky pro nestandardní děti bez mentálního postižení trochu v rozpacích, do speciální ZŠ jí dávat nechci. Moc děkuji za případné tipy.

peggy722
5. únor 2016

@misuulka12 Já vím o Mikulce, ale pokud to není vaše spádová škola, tak je to dost bez šance. Já to budu za rok řešit taky, bohužel máme jako spádovou červenou školu. Ale Ela je na tom už celkem dobře, tak snad to dáme. A budu doufat, že pořád ještě bude učit Lucčina bývalá učitelka. Jakou máte spádovou vy ?

misuulka12
5. únor 2016

@peggy722 děkuji za tip, jaká je adresa, že bych se podívala na webovky, spádová je u nás na Praze 10, ale integrovat mi Míšu s asistentem asi moc chtít nebudou. Při zápisu jsem se ptala, ale odpověď byla dost vyhýbavá, při tom za rok by už měla platit inkluze, ale Míša zase 30 dětí ve třídě asi nedá.
Logopedická ZŠ děti s poruchou aut. spektra nebere i když mají vadu řeči, a ZŠ speciální většinou bere děti se středně těžkou mentální retardací, což Míša není, chytrá je dost 😉 přijde mi to dost začarovaný kruh, když povinnost zapsat má pouze spádová škola a nestandardní děti tam nemají šanci úspěšně zvládnout výuku.
Náhodou nezná někdo Modrou školu na Hájích a Waldorfskou školu na Opatově nebo je to Chodov, přesně nevím.

gabbucha
5. únor 2016

@misuulka12 V Modré škole mají i třídu, kde jsou děti se specifickými poruchami učení, ale jedou podle osnov normální ZŠ. Problém, ale vidím v tom, že je to v budově zvláštní školy (dnes nese název speciální), kde jsou i děti nepřizpůsobivých občanů a vím hned o dvou maminkách, které dítě právě kvůli tomuto stahovali pryč (šikana mimo třídu apod.) No a Křejpárnu máme přímo před domem, ale neznám nikoho, kdo by tam chodil. Jen vím, že tam loni byla kamarádka na dni otevřených dveří, a že to tam není pro dítě, které je na tom mentálně dobře, takže syna nakonec dala do normální ZŠ.

misuulka12
5. únor 2016

@gabbucha děkuji, o té Modré škole jsem právě v tomto smyslu měla informace od kolegyně, takže se mi to potvrdilo. Pro dceru, která se moc bránit neumí a ještě v té komunikaci a sociálnu moc zdatná není, tak by to nebyla moc dobrá volba. No bude to tedy pěkný ořech, kam jí dát. Asi to rozhodne osobní návštěva školy, případně doporučení z SPC.

gabbucha
5. únor 2016

@misuulka12 Ani mi nemluvte, my byli u zápisu do ZŠ před dvěma týdny a od té do by pomalu ani nespím. Sice se mám rozhodnout až v květnu, ale i tak. A do Modré školy bych syna určitě nedala, pro nás to tam není.

roniii
5. únor 2016

@ladida.l jj, k Junkové.Ani ti nevím, jestli dobrali diagnozy.Spíš se bojím, že je to jen začátek a ještě něco přijde.
JInak PnP přiznali první stupeň. Muži se to ale nelíbí a chce to dál řešit.

josefina79
5. únor 2016

@roniii ahoj!
Je mi to líto. Zkusila jsem si to vygooglovat, ale nic jsem nenašla :(. Pokud bys měla na to čas a hlavně náladu, nenapsala bys víc, co to znamená?
Moc bych Ti přála, aby se u Vás situace zlepšila, aby Š. zase začal dělat pokroky ... však Ty víš.
Kdybych pro Vás něco mohla udělat, napiš, ano? Myslím na Vás!!!

kolibricek36
5. únor 2016

@misuulka12 no, pokud je chytrá dost, tak bych jí dala na normální - pokud tam vydrží 3 roky už jí nikam jinam nemůžou hodit. jestli to dá nebo né, je jen na ní

roniii
7. únor 2016

@josefina79 popravdě, nemám k tomu moc co napsat, protože těch informací na netu je tak strašně málo a ještě ani nesedí na náš případ.
MOzečkový syndrom je zjednodušeně postižení jako když se opiješ. Špatná rovnováha, nejistá chůze o široké bazi, špatné-horší cílené pohyby (vlastně čímkoli-rukou, prstem,zase chůze), zřejmě i ta hypotonie bude od mozečku, psycholožka mluvila o mentálním postižení.
Nevím, co dál čekat, protože mozeček zraje do 6-7 let, takže se uklidňuju tím, že nic není ztraceno, ale třeba mě doktorka vyvede ještě z omylu.Měli bychom jít na kontrolu po magnetické.To se snad bude vědět víc, ale třeba se nic nezjistí.Takže se jí budu muset vyptat.

janahus
7. únor 2016

@roniii drž se holka, a pevne verim, ze vam to daji, jinak mozeckovou formu ma Hedvicka od @diamanta, ktera byla se mnou v Luži, kdybys chtela to s nekym probrat, hele neni nic ztraceno, bojujeme dal, pak napis ju, az budete v laznich dojedu, tesim se az se uvidime, kdy jdete na magnetickou ?

roniii
7. únor 2016

@janahus ano, máš pravdu, co jsem tu našla pár diskuzí, tak @diamanta tam psala.

Luži půjdu vyřizovat už brzy. Pokud to klapne, tak by měl jít Š. za 14dní na operaci varlat, takže budu muset na předoperační za dětskou.Rovnou jí řeknu, aby mi připravila návrh. Vyjde to cca na půlku srpna. Dám ti vědět, až vyřídím termín, asi si ho posichruju a zaplatím rezervaci.

Nenapsala jsem, ale přiznali nám první stupeň. Kdyby to bylo na mě, tak se s tím asi spokojím, ale muž to chce řešit dál, takže pořád nekončíme 😎 .

Už někdo berete pleny na poukaz? Mně zatím ve dvou zdr.potřebách nabídli pouze jeden druh, což mě štve, protože bych měla ráda v záloze aspoň další, kdyby pleny nesedly.

josefina79
7. únor 2016

@roniii o tom "opití" jsem to právě též četla, nějak mi to nesedělo... chjo, děvče. Ale jak píšeš, ještě se mozeček vyvíjí.
Štěpovi budu držet palce na tu operaci, ať to hezky zvládne a ať mu to pomůže.

peggy722
8. únor 2016

@roniii Je mi líto, čím procházíte. Vůbec jsem netušila, že taková diagnoza existuje. Ale neztrácej naději, ještě se to může zlepšit. Přeju vám, ať operace dopadne dobře.