Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

josefina79
1. dub 2015

Jdu se opít. Už zas nejí. Nebo mám začít nějaké lehké drogy?
Doprčic jak ho mám naučit kousat, když nejí.

jhoki
1. dub 2015

@josefina79 Já jsem taky na mrtvici, málo co nejí, je nezvladatelná. Probouzí se v 6 ráno a hned po mě začne skákat, dneska mi už po 2. s odstupem 14 dnů skočila plnou vahou na břicho. Jsem myslela, že uvidím všechny svaté. Teď je ještě hnusně, tak není venku, terorizuje psa, trhá mu chlupy, mám strach, že se někdy do ní zakousne.

jhoki
1. dub 2015

@josefina79 Jo a včera jsem šla na záchod a vrátím se a houpala se na klice od okna, neskutečné. 😠

josefina79
1. dub 2015

@jhoki ach jo, někdy to je naprd, co... No, vždycky se nadechnu, řeknu si, že mám co jsem chtěla a že jsou na tom lidi hůř. Asi teda úplně blbé pojetí situace, ale ničeho jiného nejsem schopná.
Ráno jsem mu dávala Matyldu, do toho hrozno nakrájené na čtvrtky. Plival, flusal. V ruce má druhou lžíci, pro případ, že by se chtěl krmit sám.
Teď má období, že tu lžíci házi na zem, jakmile ho začnou ty kousky štvát. Fakt jsem se naprdla, jídlo mu sebrala. Dostane až oběd I kdyby se tu svíjel hlady, s čímž nepočítam.
Fakt mne sejří, že mne s tím jídlem takhle vydírá a já nejsem kvůli tomu schopná ho naučit ostatní věci - typu - jak se používá lžíce, že se s ní nehází atp.

janoulek25
1. dub 2015

@barbarucha Je pravda, že je ted nervoznější než bývala, tak jsem se rozhodla že na tu krev raději skočíme už zítra, ať to máme co nejdřív a at se máme od čeho odrazit.

jhoki
1. dub 2015

@josefina79 Matyldu mi vůbec nejí. Snídani snědla, míchané vajíčka a podrobený chleba. Ale nemůže přece jíst na snídani jen párky nebo vajíčka..Včera jsem do 1 v noci háčkovala, abych si poléčila nervy.

josefina79
1. dub 2015

@jhoki rozhodně lepší řešení než flaška vina 🙂. Já žehlím. To musím udělat tak jako tak a líbí se mi, jak to mizí 🙂.

jhoki
1. dub 2015

@josefina79 Já se chystám, jak bude spát, mám tady takovou kupu prádla na žehlení, že bych z toho mohla sáňkovat. V pátek jedem na chatu s mužem do neděle, Veru bude u tchýně. Povím ti, díky za ni, umí Veru zabavit a krmí ji celý den jak ptáčka, že jí něco strká do pusy. Nechápu její zlaté nervy, to není tchýně, ale poklad. Zkus taky někam vypadnout, odpočinout si.

janoulek25
1. dub 2015

Depka jak Brno. Nejvíc opravdu pomůže, když blízká osoba řekne, že je Anetka jediná, kdo v tomto věku pije tolik mlíka. Ano asi je, to vím i bez ní. To se to říká osobě, které dítě jí jak odpaďák.

sisstin
autor
1. dub 2015

@janoulek25 bud rada, ze pije mliko, taky by nemuseka jist vubec nic 😉 u nas slus s mlikem ve 4m a do 4 let zil napr na jednom kousnuti do housky za den apod 😉

janoulek25
1. dub 2015

@sisstin Právě to si uvědomuju. Tak to jste měli taky veselo 😉 .

josefina79
1. dub 2015

@janoulek25 taky výborné. Jednou mi tchýně řekla, že takový děti dřív nebývaly. Asi tak 3 hodiny poté, co jsem jí vyprávěla, že jsem zrovna četla článek, jak šla neonatologie strašně nahoru, že dítě prezidenta Kennedyho, co se narodilo v 35 tt umřelo na problem, který je v dnešní době už banální. Tři hodiny poté mi řekne,že takové děti jako Fanoušek dříve nebyly. Tak jsem se jenom nadechla a řekla, že má pravdu, že dřív byly mrtvé (narodil se v 32tt, akutní císař, 2 týdny na JIPu, prvních 5 dnů na CPAPu, jinak by to sám neudýchal). Koukala na mne jako puk.
Bylo to ode mne drsné, protože jí jediná dcera v roce zemřela na komplikace spojené s Downovým syndrome. Nicméně jsem toho jejího věčného upozorňování na téma, že jiné děti tohle a jiné děti tamto, měla už právě dost. Vždycky jsem okolo toho tématu dcerky tancovala, nepřipomínala atp ..... ale tentokrát jsem se neudržela. Myslím, že až v tenhle moment jí došlo, že Fanoušek není "trochu jiný" né proto, že je hloupý nebo že se málo starám, ale že to je všechno úplně jinak.

josefina79
1. dub 2015

@sisstin u Tebe vše v pohodě? Doufám, že Tě moc netrápí těhotenské nevolnosti!

janahus
1. dub 2015

@janoulek25 dej pak zpravu, jak dopadla krev, moc na vas myslim, je to na palici, já taky bulim, pac od rana od 7 už tři bobky, vcera vecer nez sel spat mel taky jeden, prijde mi ze to, co sni, tu trochu vykadi, pak ti napisou neprospivani, fajn, ale co s tim dal, zhubla sem dve kila, aspon neco, kdyz uz se clovek furt nervuje, manzel mi rekne, ze si to to nemam furt pripoustet, ale celodenní boj o jídlo, naucit ho neco a hovinka, uz proste nedavam...
kdyby bylo aspon hezky, ze by se clovek prosel venku, tahle Čína, ti taky a nalade neprida, me drzi nad vodou cigarety, ja vim, ze je to hnus, ale co ma clovek uz delat....nemuzu pit moc vino, tak si holt zapalim, jedna dobra duse tady, mi rekla, ze je Tobik stejnej, jak jeji syn, akorat ze on ma 1,5roku a my 2.5 no, nic, musime vydrzet...
jak rika sisstin, bud rada i za to mliko, aspon jsou v nem vitaminy, uvidis co ti vyjde z krve, drzte se

sisstin
autor
1. dub 2015

@janoulek25 no ja to asi az tak neresila, jak to resite tady 😕 Ale je pravda, ze on mel testy ok, nemel zadne zdravotni problemy s tim spojene, proste byl a je nezravka odjakziva. Ted ve skolce ji vse, doma ty svoje jidla, jako rozhodne neni dite "popelnice", co by porad jedlo a jedlo vse, ale proste na to, co to bylo, je to uzasny. jako v 7,5 vazi 18kg 😅 ale tak to proste je, neresim 😉

No nevolnosti by sly, ale za minulej tejden dva zlucnikovy zachvaty 😒 a holky, kam se jako hrabe porod 😒 No v patek jsem skoncila v nemocnici s tim, ze mi nasli 1,5cm zlucnikovej kamen a pocinajici zanet zlucniku, vyfasla jsem dalsi ATB a jdem doma na rizikovym az do porodu a na kruty diete. Nicmene od ty doby se zlucnik nastesti nehlasil, ale po porodu me asi kuchnou. Takze zatim si moc neuzivam teda 😒

josefina79
1. dub 2015

@sisstin ach jo, no to Ti nepřeju. Ono se to musí vždycky tak vyvrbit, když to člověk nejmíň potřebuje. Né, že by někdy potřeboval žlučníkovej záchvat, ale v těhotenství opravdu ne.
Držím palce, ať je brzy líp.

sisstin
autor
1. dub 2015

Jinak mimino zatim vypada ok, musim se objednat na prvotrimestralni screening, tripple jsem odmitla rovnou.

sisstin
autor
1. dub 2015

Kdyz me to chytlo v pondeli, tak jsem myslela, ze to je moje posledni hodinka, pritel me odvez zkroucenou, urvanou na pohotovost, tam to Dr uzavrel jako sekly zada, pichli mi do zadku tramal a dolminu a nazdar. pak me furt desne bolely zada az do ctvrtka, v praci jsem sedela v predklonu, ve stredu jsem sla k obvodakovi, ten mi rek, ze mam asi natazenej mezizeberni sval a mam si dat paralen, a ve ctvrtek dalsi zachvat jako prase, to jsem teda preckala na dvou paralenech a vygooglila jsem, ze to je asi zlucnik ( nikoho to nenapadlo z Dr, pritom priznaky jasny), tak v patek jsem sla zas k obvodakovi s tim, ze asi zlucnik a ten me teda konecne poslal do nemocnice. Takze samodiagnostika opet zafungovala 😅

janoulek25
1. dub 2015

@josefina79 Právě ono nejde srovnávat děti s nějakým problémem nebo který měly těžší start do života s těmi bez komplikací. Naše sice neměla takové komplikace jak tvůj František, ale narodila se v 37. týdnu s hodně nízkou váho 1835g a k tomu vývojová vada mozku (menší mozeček + cysta v zadní části mozku), hlavně teda byla ohrožena hrubá motorika, tu jsme díky včasné vojtovce zvládly dobře. S řečí bojujeme hlavně s výslovnost,í ale pokroky naštěstí jsou taky. Takže ted je problém číslo jedna jídlo. Ale snad i toto zvládneme. Moc děkuju za podporu 🙂.
@janahus Určitě dáme vědět. Uplně ti rozumím. Někdy závidím chlapům ten jejich nadhled, ale ono je to možná tím, že většinou s nimi nejsou celý dny, každý den v týdnu a nezažívají pořád dokola ty boje okolo jídla. To podle přítele je to třeba uplně normální prý ta UM má dobrý výživový hodnoty takže vlastně na ní v pohodě přežije 😀. Třeba dneska bude trochu líp a budeš moct jít aspoň chvíli se trochu provětrat ven a přijít na jiný myšlenky. Já se zase uklidnuji kafem a čokoládou, když je nejhůř. At dnes máte co nejklidnější den
@sisstin Tak když se nám potvrdí že krve máme dobrý, tak se taky budu snažit to tolik neřešit, a možná to pomůže i malé že nebude cítit takový tlak do jídla, já se ji teda snažím nenutit ale ona to asi ze mě vycítí stejně.Tak at tě ten žlučník co nejmíň trápí a miminku se pěkně daří. 🙂

janahus
1. dub 2015

@sisstin to me mrzi, me je to lito, zrovna zlucnik, ja ho mam taky v prcce, ale jak rikas, horsi bolesti, sem nezazila, ja teda nebyla aspon tehulka, to se dietou spravi, hlavne se drz, at jste v poradku.

barbarucha
1. dub 2015

@jhoki Držím palce na krev. 🙂

barbarucha
1. dub 2015

@sisstin Souhlas. Internet je nejlepší lékař 😀

roniii
1. dub 2015

@sisstin no ty brďo, bych se bála, že jsem potratila 😖 , laxnost lékařů mě občas fascinuje, aspoň že jsi přišla na to, co to je..drž se

sisstin
autor
1. dub 2015

@roniii to je uplne jina bolest, to te prave bolej pravy zebra a vystreluje to do zad 😉 potratovy jsou klasicky silny MS bolesti, me bricho nebolelo vubec, ale prave pravy zebra, pod pravym prsem a zada 😉

sisstin
autor
1. dub 2015

Jinak pak mi v nemocnici dr rikal, ze jako x let brani HAK, stres, malo spanku, prisny diety a pak estrogen v tehu, to vse jsou spoustece zlucniku, takze jsem jasna no 😒

josefina79
1. dub 2015

@janoulek25 ahoj!
Výslovnost velmi souvisí s jídlem, zejména s příjmem tuhé potravy. Vysvětlovala mi to kamarádka logopedka. Prý I teď je tolik dětí s dyslálii atp. Dříve dostali ke svačině jablko, mrkev a musely kousat. Teď jedou na brumíkovi a kinder čokoládě. Takže neprocvičují orofaciální svaly.

janoulek25
1. dub 2015

@josefina79 No tak to by to vysvětlovalo, ona má velkou snahu všechno vyslovovat, opakovat slova, ale prostě jí nejdou, jako některá ano, ale většinu zkomolí, Já jí rozumím, ale cizí lidi ne. Nemluví nějak složitě, zatím tak dvouslovná tříslovná spojení, ale já jsem spokojená, nejsem v tomto náročná, hlavně že pomalu postupuje.Je pravda, že co se týče kousání jsme na štíru.
Až tak do roku a půl neukosala maso, to jsme museli mlet, a teprve po druhém roce se naučila kousat jabko, taky jsme ho strouhali, ted jakžtakž ukouše, ale trvá jí to dlouho. Třeba plátek šunky jíme půl hodiny, jak ho dlouho kouše, takže bude asi mít ty svaly nějak oslabený.

josefina79
1. dub 2015

@janoulek25 a kolik je Tvojí holčičce? Nemáš vyplněný podpis, tak netuším :(.
Myslím, že to s tím jídlem bude souviset. Možná by stálo za to navštívit logopedii, alespoň na konzultaci.

peggy722
1. dub 2015

@sisstin Tak to mně fakt mrzí s tím žlučníkem. Hlavně ať už tě to nebolí.

Teda jás i vůbec neumím představit, co to je, mít doma nejedlíka. Já musím naopak Elu krotit, aby se pořád něčím necpala, aby nebyla jak koule. I tak má 20 kg., takže žádnej drobeček. Bohužel to žvýkání s tím mluvením úzce souvisí.

janoulek25
1. dub 2015

Je jí 27m. Tak podle mě částečně má ještě nárok na horší výslovnost. Ona třeba dost nahrazuje hlásky, které neumí ve slově vyslovit hláskou t, např. tuka (ruka), toko (okno), doda tete (voda teče) atd. A některá slova znějí uplně jinak, ale některá zas vyslovuje krásně. Celkově umí tak 170 slov a nějaká další hodně zkomolená. Právě jsem uvažovala o logopedii, že bych se poradila, ale jedna logopedka se mi moc nezdála, uměla to spíš ze staršíma dětma, tak se musím poohlídnout jinde v okolí Brna. Příští týden jdeme na neuro, tak se zeptám tam, jestli by nám někoho nedoporučil.