Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

josefina79
12. dub 2015

@janahus jak vlastně pokračujete v patlání? František se začíná kamarádit s chlebem (potichu, nechci to zakřiknout) - nejí ho, ale už si ho strká do pusy a neutíká před ním. Jinak Kejíková radila, ať mu spíš dávám na kousání mandarinku, že u té zná chuť (dávám mu jí do strouhaného ovoce, do kaše), jenže tu on zase nevezme do ruky , dnes jsme to opět zkoušeli a nic ... neušíte proč tu není takový ten smajlík, jak člověk mlátí hlavou o zeď????
Ale těším se, že až bude venku hezky, tak ho prostě šoupnu na zahradu i s těmhle všema "prasárnama". Doma jsem pak akorát naštvaná, že mi hájí jídlo po zemi.

janahus
13. dub 2015

@josefina79 ja sem to moc nečetla tu knizku jen tak zběžně, páč u nás by to nešlo ani omylem 🙂
Nevím, v obchodních centrech m hystericky rev, je tam v uplnym stresu a v kreci, nedavno jsme zkusili Šantovku v Olomouci, manžel tam s ním nakonec vešel, já byla ve třetím patře nakupovat a slyšela řev našeho Tobika z jedničky, mazec, nakonec to dopadlo tak, že stali před Šantovkou a koukali na tramvaje, manzel vyvolaval, co tam delam tak dlouho, takze super nakup 😠
Včera jsme byli v Kiku, rval jen videl ty dvere do obchodu, tak s nim manzel cekal venku a vybirali, tam ty jejich balony, kterej jsme mu tam koupili, nevim, jak to v nem zlomit...na jidlo ho nenalakam ani u nas ve vesnici do kramu...
Ta Zoo bude asi lepší když to nebude uzavreny prostor.
Naše patlani nic moc, uz se teda hrabe trochu venku v hline, dala jsem mu do plechu jogurt a malovala v nem kolecka, sel k tomu, namocil o toho prst,rekl ne ne a odesel, presne jak pises, v lete to bude lepší, uz aby to bylo.

roniii
13. dub 2015

@josefina79
díky za zeptání, ATB mu zabrala raketovou rychlostí, už večer byl bez teplot, teď je musí dobrat, koncem týdne máme jít na kontrolu.Doufám, že tím naše eskapáda se spálovkou končí.
S kousáním se přidávám do klubu. Š. mě kouše tak, že mám modřiny.Naštěstí se mu to podaří tak jednou týdně.Většinou na něj zařvu a "odhodím" ho.Nejsem si úplně jistá, jak moc se naše nestandardní děti v tomto věku dají vychovávat.Franta už ve dvou letech plně chápal, co je dobré a co špatné a dalo se s ním mluvit, vysvětlovat.Štěpán je mozkem tak v jednom roce, dohoda není možná žádná.Nechápe ani, že nejdřív bude tohle a pak tohle, prostě to co chce, vyžaduje okamžitě 🙄
Přes prdel považuji za svoje selhání a nezvládnutí situace. Naučila jsem se už hodně hodně ovládat. Tím samozřejmě nechci říct, že si kluci dělají co se jim zlíbí.Pravidla jsou jasně daná 😀

@janahus Franta je v pohodě, s ním můžu jít nakupovat, jen mě to stojí vždycky nějaké bublinkové pití a nebo lentilky. Štěpán sice sedí ve vozíku, ale poslední dobou ho asi sklátilo období vzdoru a vzteká se při každé příležitosti. V obchodě se natahuje po všem možné, takže ho musím parkovat uprostřed, aby na nic nedosáhl.Vříská, když něco hážu do koše, že to chce, takže mu musím dát aspoň něco do ruky.Ale nakupovat potřebuju, takže to nijak moc neřeším
Nechápu proč nemůžete projít bránou? 🙂

peggy722
13. dub 2015

@janahus Supermarket je už v pohodě, ale v těch třech letech to byl horor. Ještě když byla v kočáře, tak to šlo, pak jsem se jí vždycky snažila aspoň narvat do košíku. Ela měla období, kdy jí strašně vadilo, když na ní někdo promluvil nebo kouknul, to hned chytala šílený hysteráky. Teď už to nedělá, ale zato by teď zase koupila půlku obchodu. 😀 Takže jí tam naháním, že tohle teda fakt kupovat nebudem.

janoulek25
13. dub 2015

@janahus U nás taky nějaké klidné nakupování moc nehrozí, spíš to bylo v pohodě, ale v poslední době nikde nevydrží a hned vyžaduje jít pryč a ještě jí musím držet v náručí. V tu chvíli děkuju bohu že nemám 15kgdítě 🙂. A o čekání u doktorů ani nemluvím, tam mám hrůzu s ní chodit. Posledně jsem musela k doktorovi, a protože je Anetka totálně nehlídací musela jít se mnou. Čekali jsem tam asi hodinu a co deset minut takový řev, že byl slyšet po celé poliklinice, takže jsme byly středem pozornosti. Hrůza a děs.

janahus
13. dub 2015

@ronii játotaky nechapu, on vidi nejaky dvere, nebo branu, kde jste nebyl a sekne se ze tam nepujde, takze doufam, ze se to podari 😉 , myslim v té zoo

janahus
13. dub 2015

@barbarucha ted tady byla socialka,prisli neohlasene, ze byli pobliz, nastesti bylo uklizeno, maly spal, ale chteli ho videt 🙂 takze sem ho vzbudila, byl chudak hotovej, nastesti pak hned usl, zeptali se me na par veci, schody, jidlo,jestli zvladne sam, jak v kolektivu, pak jestli stavi kostky do kominu a vlacku, jestli si rekne o jidlo...byli tady 15 min.ted to budou posilat na socialku do okresniho mesta, pak musime k doktorce na premereni a prevazeni, potom teprve prijde vyrozumeni...

josefina79
13. dub 2015

@janahus uf, už jsem se lekla, že přišli "na udání" že máte podvyživený dítě 🙂. Tak snad Vám to dobře dopadne.
@roniii to je moc dobře, že je Štěpovi líp.

U nás nákupy v pohodě, ale co není může být, že... Nicméně doufám, že alespoň tohoto zústanu ušetřena.
Našeho F. také nemá kdo hlídat, jenom před nedávnem jsme mu zaplatili paní na hlídání, kterou tedy navzdory mým očekáváním zvládl bravurně. Jinak chodí všude se mnou. I na ultrazvuky kvůli IVF. Už jsme tam známá dvojka. Beru si ho k sobě i při ultrazvuku, což je fakt vzrůšo, ale moje paní doktorka je v tomhle úžasná, trpí na něj, takže jí to nevadí. Ale musí to být fakt pohled pro bohy 🙂))).

janahus
13. dub 2015

@josefina79 nch bejt, uz sem to zaslechla po vesnici ze mam podvyziveny dite, aby tady nebyli za tyden znova 🙂 uplně ti zavidím nakupy s ditetem a preju abys byla brzy tehulka 🙂

josefina79
13. dub 2015

@janahus děkuji! Moc bych si přála další dítě, ale v našem případě to nevypadá moc nadějně. Ale bojujeme 😎 .

roniii
13. dub 2015

@janahus pořád si nemůžu rozvzpomenout, proč k vám ta sociálka měla jít..můžeš mi to osvětlit, prosím?

@josefina79 no musí to být vtipné 😀 ,doufám, že ti ještě dělají spodní utz 😎

Moje drahé předrahé dětátko má slušný problém se spaním.Nevím, co se změnilo, všechno děláme pořád stejně.Dřív jsem ho dala do postele, chvíli si tam povídal, pak usnul.Tak před dvěma měsíci tam začal řvát jako siréna.Pár dní jsem čekala co z toho bude a pak jsem došla k závěru, že se mu ještě nechce spát a vyndala ho a nechala tu ještě chvíli polozit, pak usnul.Teď má problém usnout i v 10h, ječí, přitom má zavřené oči, do mě mlátí.No děs. To samé je i po obědě.

josefina79
13. dub 2015

@roniii no samo 🙂. Lepší, než aby tam řval a nebo mlátil paní primářce do přístrojů.

josefina79
13. dub 2015

@roniii problémy se spánkem nezávidím. Ach jo, pořád něco, co ... :( Radu nemám. U F. byly také velké problémy se spánkem - cca od roka, přestalo to až tak minulý měsíc. Už jako mimino, cca od 3 m spával celou noc. Od toho roka, se začal cca 3x v noci budit. Myslím, že to byly zuby. Přestalo to, když se prořízly všechny stoličky a špičáky. A to je měl cca 5 měsíců jenom nateklé a čekala jsem, až se začnou klubat.

barbarucha
13. dub 2015

@janahus Tos měla vidět naše spoluvesničany, když měl Franta měsíc a půl sondu v nose 😎 Radši jsem s ním ven posílala na projížďku paní na hlídání a byla jsem srabsky zalezlá doma 😝 To jsem odvážná, co 😀

roniii
13. dub 2015

@josefina79 😀 😀 😀 😀 to musí být fakt vtipné....neměla jsem odvahu brát F. s sebou do ordinace po šestinedělí, srabácky jsem ho nechala v autosedačce sestřičce, ale byl hodný

To spaní mě fakt štve.Začalo to asi i společně s tím jeho vztekáním. Můj malý hodný chlapeček je vzteklý jak saň.Pořád sebou mlátí o zem, něčím tříská a ječí jak siréna 🙄 🙄 🙄 Období vzdoru?Jen si říkám, že až snad jednou začne chodit, že se víc unaví, bude lépe usínat, ale vztekání ho nepřejde, to má po mně.Vztekloun je i starší 😎

josefina79
14. dub 2015

@sisstin ty jo, koukám, Ty už jsi v 11tt. To brzy půjdeš na velký UZ, co? Držím palce, moc.

sicinka
14. dub 2015

@janahus já se přiznám že jsem se chtěla vyhnout balení a posílání poštou to mě stojí spoustu času který moc nemám. Pokud se nepřihlásí nikdo kdo by měl zájem z prahy tak to nějak vymyslím.

sisstin
autor
14. dub 2015

@josefina79 jj, ve čtvrtek ted jdu na krev a na UZV 29. 😉

janahus
14. dub 2015

@roniii byli tady skrz setreni na prispevek na peci, neohlasene,ale zvladli jsme to, malej teda spal,ted mame taky obdobi nespanku, takpres den trochu vic spi. Ted bude rozhodovat revizní lékař, jestli to uznají.

@barbarucha jo jo se ti ani nedivím, moje kamoska ma holcicku s italem, kdyz byla mala, vsichni ji lezli do kocarku, jak vypada, asi jestli nema tri ruce 🙂 v tomhle zavidim holkam z Prahy 🙂 protoze tady to nekdy vypada, jak v osade ponku 😀

janahus
14. dub 2015

@josefina79 urcite se to povede, jen bys mozna potrebovala byt v klidu, vid.moc ti to preju 🙂

barbarucha
14. dub 2015

@janahus Tak držím palce s žádostí.
Když vyjdu s Frantou ven, tak ho hned sousedi zkoušejí, ať ukáže jak chodí a ať něco řekne. Tak chodím radši do lesa 😀

81andrea
14. dub 2015

Holky jnemáte někdo zkušenost grometky (trubičky) v uších? Malá je ted půl roků po operaci rozštěpu patra v pusince, ted jsme byli na ušním. slyší ale ma tam maz a tak půjde na vyčištění uši pod narkozou. a budou ji tam davat ty trubičky.

ladida.l
14. dub 2015

@81andrea máme to za sebou, bylo to s hospitalizací na dvě noci. Malý to zvládl dobře.

schellongova
14. dub 2015

@janahus Ahoj můžu se zeptat na co se tě ptali a jak u Vás byly dlouho? Taky to chci zkusit podat. Díky

janahus
14. dub 2015

@schellongova ahoj asi 15 min, bylo to rychly, malej spal, takze nevim, kdyby byl vzhuru, jestli by po nem neco nechteli, ptali se jestli si sam umyje ruce, jestli se sam naji a napije, pak jestli zvladne schody, jestli vi, kde ma ruce, nohy atd, jestli ví, kdyz nekam jdeme, kam jdeme, pouzivani slov a vet, jak se chova s detmi, jestli bere leky. pak jeste na diagnozu, potom se koukli kde ma postylku, jinak nikde nesmejdili, jestli ma nejaky hraci koutek, byli v pohode...Muzu se zeptat, co mate za diagnozu vy ? My stredne tezke opozdeni psychomotorickeho vyvoje, neprospivani...snad sem ti pomohla, apon trochu...moc tomu aleneverim, zalezi na tom kolik je malymu let, od tri to je lepsi, mylim to posuzovani zavislosti.

barbarucha
14. dub 2015

Ahoj holky, dneska jsem vyráběla pomůcku "souvislosti", kterou chci s Františkem vyzkoušet trénovat. Nikde jsem to nenašla, takže vlastní tvorba 😝 Napadlo mě, jestli to taky někdo nechcete. Je to 8 jednoduchých dvojic, jako noha - bota, auto - volant, miska - lžíce, atd. Není to moc systematické, něco jsou obrázky, něco fotky, kradla jsem, co gůgl nabídl 😎 Dohromady jsou to 2 stránky ve Wordu, stačí vytisknout, zalaminovat, nastříhat dle libosti (buď na kartičky nebo se zámky jako puzzle). Pro malé loupežníky, typu František, kteří ničí i zalaminované obrázky, vytisknout a nalepit na hodně tlustý kartón. Tak kdybyste někdo chtěl, napište mailovou adresu do IP, pošlu vám to.

barbarucha
14. dub 2015

@janahus Jani a musíš mít skončený rodičák nebo se dá žádat, když jsi ještě na rodičáku?

peggy722
14. dub 2015

@barbarucha zkus se podívat na stránky oskoly. Tam mají podobných věcí spoustu, ale já jsem pro Elu taky dost věcí vyráběla.

peggy722
14. dub 2015