Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
12. říj 2016

@girafka Já myslím, že kdyby měl asistenta, tak by k tomuhle asi nedocházelo. 90% konfliktů u těhle dětí je z toho, že prostě některým věcem nerozumí.

peggy722
12. říj 2016

@girafka Tohle nevybojuješ. Až půjdete k tomu psychologovi nech si pro něj napsat asistenta a bude klid. Ta zpráva je moc hezká a nezrealizovatelná.

sisstin
autor
12. říj 2016

@peggy722 s tim AP to ale takhle jednoduchy neni, ze ji SPC napise doporuceni neznamena, ze ho kraj prideli.

girafka
12. říj 2016

@peggy722 urcite to budu s psychologem resit,nevim jak je to jednoduche neco takoveho napsat.V ty zprave od logo. je i to,ze dalsi dospela osoba neni potreba..Reseni by to urcite bylo

sisstin
autor
12. říj 2016

Navic zadosti musi byt schvalene do kvetna predchoziho skolniho roku. Pokud jde jen o tohle, tak s AP to moc nevidim. Ale zalezi na kraji no...

peggy722
12. říj 2016

@sisstin Já vím, ale bude mít větší šanci než se zprávou od logopedky.

peggy722
12. říj 2016

@sisstin No Ela nastupovala do školky a žádnou zprávu jsme neměli. Takže AP se začal vyřizovat až někdy v listopadu. Ale u nás je ta situace dost specifická tím, že ty AP tam jsou pořád, takže nevadilo, že ho nemá napsanýho, stejně se jí věnovaly.

sisstin
autor
12. říj 2016

@peggy722 on AP neni k diteti, ale k pedagogu ;)

peggy722
13. říj 2016

@sisstin Tak u nás je to nějak jinak. Ten AP je jmenovitě napsanej na několik dětí. Naše logo vždycky napíše doporučení a na základě toho, pak ředitelka shání peníze. U nás není ten problém, že by toho AP potřebovalo jedno dítě ze třídy, vždycky jich je několik, tím že je to integrovaná školka. Ale je možný, že se ty pravidla nějak měnily, protože osobního asistenta tam nemá nikdo, vždycky je to AP.

sisstin
autor
13. říj 2016

@peggy722 ano, AP je umisten na zaklade integrovaneho/integrovanych deti. Ale aby pomahal uciteli, cili neni ocasek integrovanych, ale pracuje se vsemi detmi. Chvili s integrovanymi, chvili treba se skupinou intaktni atd. Je to tak odjakziva, jen nektery MS nebo ZS funkci AP neznaji a vylozily si to tak, ze AP je jen u integrovanych.

kika_21
13. říj 2016

Ono je to možná trochu mimo téma, ale napadlo mě, jestli není někdy AP i na škodu. U dcery ve třídě-4.ročník ZŠ je trochu nesamostatný chlapeček, kterého v té nesamostatnosti podporuje i jeho maminka. Teď když něco nestíhá, dodělává to s ním AP na chodbě. V životě budou situace, kterými musí projít sám.Co bude potom dělat. Možná mám zkreslený pohled, ale vím třeba z vlastní rodiny, od dětí mojí sestry, že když na ně děda trochu ,,dupnul", aby něco dělaly, fungovalo to.Aniž by četl všechny diagnózy psychologů. Teď už není, kdo by dupnul, a tak můj dospělý synovec -26 let-je doma na dávkách.Říká, že je pomalý, proto v chráněné dílně práci nestíhal.Je opravdu fajn, když má potom školní práci doma ten kluk hotovou, ale aby si potom mylně nemyslel, že mu někdo bude stále pomáhat.

sisstin
autor
13. říj 2016

@kika_21 on prave AP nesupluje dite a nedela vse s nim, natoz za nej. To je opet nezvladnuta role AP ;)

kika_21
13. říj 2016

@sisstin Co tedy má AP dělat pro takového konkrétního pomalejšího kluka?Ptám se, protože podle toho, co čtu, máš s tím zkušenosti.

sisstin
autor
13. říj 2016

@kika_21 tam zalezi na podpurnych prostredcich, ktere ma z poradny, plus praci ridi pedagog. Ten urcuje, co a s kym bude AP delat. Klucina treba nemusi zvladnout udrlat za tu hodinu vse, co ostatni, ale na tom, co dela, pracuje sam. AP pouze treba vysvetli pokyn znovu, jinymi slovy, pouzije pomucky atd. Nejde to rict takhle obecne, ale rozhodne to nema byt tak, ze celou dobu u toho ditete/deti sedi a vse dela s nimi ;)

sisstin
autor
13. říj 2016

@kika_21 ten AP ma ulevit pedagogu, ne diteti. Melo by se to stridat, ze treba kdyz se ucitel individualne venuje tem detem, tak AP procvicuje latku se zbytkem tridy. AP pouze nesmi vykladat nove ucivo, jinak v podstate muze delat vse. Ale v hodne skolach to pojmou tak, ze AP je soukromy ucitel integrovaneho, tak to ale byt nema. Spravne by deti vubec nemely vedet, kdo je ten integrovany, ale to v praxi vetsinou stejne poznaji no...

aaa
13. říj 2016

@girafka Aha, tak takhle. Syn s dětma vychází dobře, je spíš méně průbojnější, horší je, že se s nima nedomluví 😢 Souvětí a ostatní, co píšeš, chápe taky bez problému. Bohužel do naší školky vůbec nedochází logopedka, chci teď zkusit i jinou, abych měla další názor, jak se s ním doma učit.

girafka
13. říj 2016

@aaa ona ta logopedka ma sidlo v te skolce a domlouva se na svem postupu s reditelkou..ted mi volala,ze do tridy prijede jeji kolegyne,ktera u ni byla na praxi a zustane tam cele dopoledne s tim,ze se podiva a nasledne poradi ucitelkam,jak v konkretnich situacich jednat.Prijde mi to moc fain..Celkove mi prijde,ze ma pani logopedka opravdovy zajem o syna,ze pristupuje dost individialne..Pri ty diagnostice sla se synem i na zachod,aby videla jak je na tom se sebeobsluhou a jestli se po preruseni dokaze vratit na misto a pokracovat v cinosti..
A vam logopedka nedava ukoly na doma?

peggy722
13. říj 2016

@sisstin Aha, tak u nás ti asistenti pomáhají všem, jen papírově jsou psaný pro určitý děti.

sisstin
autor
13. říj 2016

@peggy722 jo, tak to ma byt ;)

gabbucha
13. říj 2016

@sisstin Peggy722, ale zapomněla dodat, že děti, na které je as. papírově napsaná, tak pak na to "dojíždějí", zatím co ostatní děti, kterým as. pomáhá také, ale nemají as. napsanou mohou na všechny školkové akce a kroužky, tak dítě s as. může jen někdy. Letos jsem se o tom bohužel osobně přesvědčila a celkem jsem naštvaná, protože SPC nám as. napsalo kvůli školce, aby jí vyšlo vstříc, aby měla víc peněz (syn jinak as. ve školce podle SPC již nepotřebuje) na asistenty celkově. Kdybych věděla jaká to bude mít omezení pro moje dítě, tak školce vstříc nevyjdu.

sisstin
autor
13. říj 2016

@gabbucha to je nezakonny, dochazka ditete nesmi byt podminena AP ;)

sisstin
autor
13. říj 2016

Jinak oni nejsou psany PRO urcity deti, ale na zaklade techto deti je ten AP PRO pedagoga, je to dost rozdil.

sisstin
autor
13. říj 2016

@gabbucha nesmi to byt tak, ze kdyz AP chybi, tak dite nesmi do skolky nebo na akce. To uz je pak o tom, jak si rodic necha kakat na hlavu, pravo na to nemaji. Lze poslat ČŠI na ne ;)

aaa
13. říj 2016

@girafka Úkoly na doma máme, ale bojuju s tím, donutit malého, aby si sedl a chvilku se "učil". Nebaví ho to, dělá si z toho legraci, utíká mi od toho...
To máte super logopedku, netušíš, jestli ještě bere další děti? Že bych poprosila o kontakt 🙂

girafka
14. říj 2016

@aaa urcite bere dalsi deti.
Mrkni na stranky
www.ms-chodovicka.cz
A tam je zalozka logopedie.Je tedy soukroma,ale treba za tu diagnostiku jsme platili 450,- a fakt je ta zprava hodne podrobna a je tam i navod,jak s ditetem pracovat.

aaa
14. říj 2016

@girafka Díky 🙂

girafka
14. říj 2016

@aaa 👍

gabbucha
14. říj 2016

@sisstin Zatím jsem o tom mluvila s SPC, kterému se to také nelíbí a chystá se do naší školky osobně. Možná jsem paranoidní, ale je možné, že to v našem případě je i reakce na to, že jsem donesla papír o tom, že nemusíme platit školné, ani v odkladovém ročníku (stále se o tom málo ví, ani naše SPC to nevědělo, chtělo by to větší osvětu, protože školky to rodičům neříkají). Fakt nevím. Ostatní ve školce zatím šlape, syn tam je šťastný a dělá neuvěřitelné pokroky. A na žádosti, abych si ho vyzvedávala dřív už ani nereaguju, to je jejich problém, ne můj. Chodím si pro syna tak, jak potřebuju já a ne jak to chce školka.

sisstin
autor
14. říj 2016

@gabbucha jo, s tim skolkovnym se to fakt nevi moc. Syn jak chodil do logo tridy, tak tam to vedeli, i to rodicum rikali.

francula
14. říj 2016

Ahojte dievcata, takze mam aktualnu spravu od psychologicky, kde je popisany vyvinovy profil, takze Risko ma socialny vzvoj a sebaobsluhu primeranu veku, hrubu motoriku na urovni 36. mesiacov, jemna motorika zodpoveda 33. mesiacom zivota a rec je na urovni dvojrocnych deti. Risko mal v stredu styri roky. Psychologicka Riskovi vymysla stimulacny program, je to fajn. Bola by som stastna, kebyze sme pripad milovych krokov vo vyvoji, aby sa tie oneskorene oblasti vyvoja vyrovnali ...